Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo Vadis Tytanie ?
Autor Wiadomość
biskup 

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 17:28   

No i na stadionie który wymieniłeś graja zarówno piłkarze jak i rugbyści i .......... wszyscy są szczęśliwi!!! A włodarzy naszego miasta będziemy męczyć o boisko i to jeszcze jak :-]

czerwono-czarny 

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 17:31   

słupki od taśmy startowej też się demontuje wiec luzik

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 17:39   

ale jak się demontuje, bo nie wiem czy masz pojęcie co to jest szarża w rugby ?? zresztą tam nie ma miejsca na ładny ślizg po efektownym rajdzie i przyłożeniu. tylko boisko mieszka się nadaje. zresztą gdyby na Starcie miano w coś grać to na murawę nie mogłyby wjechać motocykle. jajo które odbijałoby się od trawy po której przejechał motor to już w ogóle paranoja.
nie znam wymiarów bramki od rugby, ale czy nie dałoby się zamontować jej w miejsce słupków brami piłkarskiej ??
nie marzy mi się Samoa czy Fidżi w Polsce (tam w rugby gra jakieś 80% mężczyzn) ale dałem przykłady Portugalii czy Gruzji. 5-8 lat temu grali na naszym poziomie a ostatnio dawali radę we Francji na Pucharze Świata. więc do dzieła

biskup 

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 17:59   

Wymiary bramki już podaję, szerokość 5,6 metra, wysokość minimum 6,4 metra, poprzeczka na wysokości 3 metrów. No i bez problemu można nakręcić słupy na bramkę do piłki nożnej i wtedy owijacze ochronne nakłada się na słupki bramki do piłki i nie ma problemu, tak min. jest to rozwiązane na stadionie Miejskim w Mosinie z którego korzystają zarówno piłkarze jak i rugbyści i nikt nikomu nie przeszkadza. Również twierdzenie, że rugbyści bardziej niszczą murawę bo są potężniejsi od piłkarzy i mają aż o 2 wkręty więcej i aż o 2 milimetry dłuższe budzą we mnie śmiech, ponieważ nie robimy np: wślizgów!!! A na argument, ze młyn to "śmierć" dla murawy mogę tylko powiedzieć tyle, że młyny są rozgrywane jako stały element gry na całym boisku i bardzo rzadko się zdarza, żeby w jednym spotkaniu młyn został podyktowany w tym samym dokładnie miejscu. Ale Panowie to wszystko szczegóły techniczne, mogę tak sobie mówić i dyskutować na forum, ale co z tego, jeśli te argumenty nie docierają do osób odpowiedzialnych za sport i kulturę fizyczną?
Pozdrawiam!!!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 19:27   

Biskup. Dawno nikt nie zrobił tyle dla popularyzacji dyscypliny sportowej jak Ty i Przemo Gnat. PRzema tez zlewali dzisiaj mu się w pas kłaniają. Ja trzymam kciuki :)

mryoush 
Grubinho

Wysłany: Pon Lis 03, 2008 07:35   

Powiem wam tak. Nie będzie łatwo ponieważ jeszcze niedawno piłkarze Mieszka nie mogli wchodzić na sztuczną nawierzchnię na Paczkowskiego bo ją popsują! W końcu w piłkę się inaczej biega niż w hokeja. :glupek2: Hehe. Ale walczyć trzeba.

woo-gu 

Wysłany: Sro Lis 05, 2008 13:24   

Tu zgadzam sie z Grubinho. Wiem, ze pilkarze mieli takie problemy z wejsciem na boisko na "paczka". I to jest według mnie chore. Bo tak naprawde nie chodzi o wladze w tym wypadku tylko o wspolprace miedzy klubami poniewaz wiem, ze problem wtedy tkwil nie w wladzach miasta czy kierownictwie GOSiR -u tylko w klubach hokejowych. Tytan chce tego uniknac!!!
Po drugie wiem ze nie tylko Mieszko i Tytan chca grac na boisku na Strumykowej!!! Poniewaz jak sie dowiedzialem jest az 5 klubow sportowych w Gnieznie, ktore graja w pilke nozna i dodatkowo Tytan, ktory gra w rugby i obciazenie boiska na, strumykowej jesli ma byc trawiaste a wszyscy zainteresowanie wiedza ze tak ma byc (nie Grubinho? :-) ) jest za duze!!! Jezeli kluby te czyli pozostale 4 nie zamierzaja grac w pilke na tym boisku prosze o sprostowanie i oczywista deklaracje, ze nie wyrazaja one takowej checi. Natomias opcja sztucznego boiska, ktora nie jest do konca pewna (ze wzgledu na koszt budowy) calkowicie wyklucza gre w rugby chyba, ze bedzie to specjalna sztuczna nawierzchnia do gry w rugby chodzi tu przedewszystkim o twardosc bo jak wiadomo w rugby gra sie czesto glowa na podlorzu :-) . Nie wiem natomias czy ktos w Polsce robi taka nawierzchnie.
Po wtore po rozmowie z p. Stefańskim odnioslem wrazenie, ze nie ma sprawy w przypadku, gdy to boisko jest w takim stanie jak jest dzisiaj. Nie wiem co bedzie za rok gdy mam nadzieje bedzie ono trawiaste. I tu odnosze sie wlasnie do sytuacji z boiskiem na Paczkowskiego.
Mysle, ze spotkanie z wladzami tych klubow i obgadanie sprawy bylo by najwlasciwszym sposobem na rozwiazanie tego problemu. Mysle tu przedewszystkim o Tytanie, Mieszku, K.S. Gniezno, Medan -ie, i 2 ktorych nie znam a takze i tu moze kogos zaskocze z klubami hokejowymi i Startem, poniewaz rozmowa nad wszystkimi obiektami byla by wlasciwsza niz rozmowa nad jednym. Chodzi mi o wspolprace wszystkich klubow na wszystkich obiektach. Boiskiem treningowym zarowno dla pilkarzy jak i Tytana moglby byc plac na torze zuzlowym. Boiskiem treningowym dla pilkarzy moglby byc takze obiekt na Paczkowskiego do gry w rugby sie nie nadaje wiemy to po pokazie, ktory odbyl sie w lipcu przy okazji rozpoczencia pol kolonii. W ten sposob odciarzyli bysmy OBIEKTY na Strumykowej i mozliwe bylo by pogodzenie wszystkich zainteresowanych. Pierwsza mozliwosc do spotkania sie bedzie juz na GALI SPORTU.

woo-gu 

Wysłany: Sro Lis 05, 2008 14:12   

P.S. Gratulacje dla mlodych z Mieszka za drugie miejsce we Włoszech :-) (oni takze odnosza sukcesy)!!!

bizon 
pal gumę, nie duszę

Wysłany: Czw Lis 06, 2008 00:17   

Witam wszystkich uczestników dyskusji, tak Sobie myślę, że Włodarze naszego miasta, próbujący wprowadzać politykę miasta otwartego , powinni zdecydować się na bardziej odważne działania. Rugby w Polsce dopiero się rozwija więc jest to jeden z łatwiejszych sposobów promocji miasta. Jeśli znalazłyby się fundusze w bliskiej przyszłości możemy mie tutaj pierwszoligową drużynę rugby. Dzisiaj może być to niezbyt atrakcyjne, ale pamiętajmy jak w tym kraju jest ze sportem. O piłce ręcznej nikt nie słyszał dopóki Polacy nie pokazali się na mistrzostwach i co się okazało, że miniony polaków oglądały wszystkie mecze. Jesteśmy narodem spragnionym sukcesów, a kluby rugby powstają jak grzyby po deszczu. Jest to dobry moment żeby włączyć się do budowy silnego klubu w Gnieźnie i potem razem zbierać laury. Dlaczego mówię o promocji nie trzeba o tym dużo myśleć z głowy rzucam dwa przykłady, im więcej drużyn pierwszoligowych tym większy prestiż miasta, można się pochwalić zawsze wspieraniem sportu, to jest naprawdę ważna sprawa jeśli idzie o kampanie wyborcze... Poza tym Gniezno ma wiele miast partnerskich z Europy zachodniej( gdzie się gra w rugby) więc można by zorganizować pierwszy otwarty turniej rugby miast partnerskich, cokolwiek mogę wymyślać takie imprezy godzinami, więc sądzę, że ludzie z UM też to potrafią wystarczy tylko chcieć. Co do wartości poza sportowej, jest to najbardziej zespołowa dyscyplina sportu jaką znam "jeden za wszystkich wszyscy za jednego" ta zasada obrazuje wydarzenia na boisku jeśli niema wsparcia i zaufania nie ma zwycięstwa. Co już było wyżej pisane jest to alternatywa dla ludzi którzy umierają w Gnieźnie na chroniczną nudę. Gdzie największą weekendowa atrakcją jest wycieczka do baru... Każdy Sport : rugby i piłka i kosz i siata dają alternatywy tylko trzeba to rozwijać i wspierać. Rugby do tego jest bardzo kontaktową grą uczącą w sportowy sposób i fair play rozładowywać agresję, której jest tak dużo na naszych ulicach. Osobiście zniosę treningi przy kilku stopniowym mrozie, i brak szatni, ale żeby się rozwijać musimy mieć boisko z szatnia żeby rozgrywać ligowe mecze, treningi nadal możemy odbywać na polanexie czy gdziekolwiek indziej, Mam tylko jedną Prośbę dajcie nam szanse się rozwijać i pokazać ze Gniezno może stać się Znowu stolicą tym razem wielkopolskiego Rugby, bo są na to możliwości tylko potrzebna jest wspólna praca chęci UM innych instytucji samorządowych, sztabu szkoleniowego, zawodników i wszystkich ludzi chcących wesprzeć tą sprawę.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Lis 06, 2008 00:47   

woo-gu napisał/a:
Po drugie wiem ze nie tylko Mieszko i Tytan chca grac na boisku na Strumykowej!!! Poniewaz jak sie dowiedzialem jest az 5 klubow sportowych w Gnieznie, ktore graja w pilke nozna i dodatkowo Tytan, ktory gra w rugby i obciazenie boiska na, strumykowej jesli ma byc trawiaste a wszyscy zainteresowanie wiedza ze tak ma byc (nie Grubinho? ) jest za duze!!!
oczywiście masz na mysli boisko, które teraz jest tzw klepichem a lazy vis a vis hotelu. Nie skupiałbym sie teraz przesadnie na tym obiekcie bo na chwile obecna jest tam syf i gimela - poetycko piszac.
woo-gu napisał/a:
Po wtore po rozmowie z p. Stefańskim odnioslem wrazenie, ze nie ma sprawy w przypadku, gdy to boisko jest w takim stanie jak jest dzisiaj.
To powiem tak... w takim wypadku Pan Stefański może sobie... grać na tym boisku sam :ups:
woo-gu napisał/a:
Nie wiem co bedzie za rok gdy mam nadzieje bedzie ono trawiaste.
Wtedy będzie to alternatywa dla dolnego boiska i beda dwa place do gry i nikt nie powie ze jedno czy drugie jest za bardzo obłozone.
woo-gu napisał/a:
poniewaz rozmowa nad wszystkimi obiektami byla by wlasciwsza niz rozmowa nad jednym.
tylko jaki to ma sens skoro only jeden spełnia wymogi wymiarowe do gry w rugby ?? Jestem za dyskusją trójstronna Rugby - Mieszko - Miasto... tutaj bym upatrywał sukcesu.

woo-gu 

Wysłany: Pon Lis 10, 2008 09:23   

Cytat:
oczywiście masz na mysli boisko, które teraz jest tzw klepichem a lazy vis a vis hotelu. Nie skupiałbym sie teraz przesadnie na tym obiekcie bo na chwile obecna jest tam syf i gimela - poetycko piszac.

Poniewaz tylko o tym byla mowa i nie liczyl bym aby ktokolwiek wposcil nas na dolne boisko a wiem ze wlasnie to ma byc remontowane i jest spora liczba ludzi w radzie miasta ktora jest za tym aby to boisko bylo przystosowane do rugby.
Cytat:
Wtedy będzie to alternatywa dla dolnego boiska i beda dwa place do gry i nikt nie powie ze jedno czy drugie jest za bardzo obłozone.

Juz mi powiedziano (wladze GOSiR) ze bedzie za duze obciarzenie a rozmawialem tylko o gornym boisku po remoncie.
Cytat:
tylko jaki to ma sens skoro only jeden spełnia wymogi wymiarowe do gry w rugby Jestem za dyskusją trójstronna Rugby - Mieszko - Miasto... tutaj bym upatrywał sukcesu.

A no taki ze trzeba isc na kompromisy. Czesc treningow moze odbywac sie na niewymiarowym boisku jakim jest to na "Starcie", ale mecze no i treningi taktyczne odbywac sie powinny na pelno wymiarowym, przy dobrym zagospodarowaniu wszystkich obiektow wszyscy beda zadowoleni a chodzi nam o to aby wszyscy zyskali i nikt nie stracil, moim skromnym zdaniem przy wspolnym wysilku jest to mozliwe.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pon Lis 10, 2008 09:30   

woo-gu, Powiedz mi jakie kluby jeszcze uzurpują sobie prawo do gry na duzym boisku trawiastym ??

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Wto Gru 23, 2008 12:32   

Kod:
http://www.gniezno.com.pl/10_12_2008_boisko.html

i wszystko jasne będzie stadion :jupi:

biskup 

Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 20:28   

No więc temat boiska do rugby na stadionie żużlowym jakoś popadł w zapomnienie. Nadal rugby'sci trenują na "Polanexie" i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości weszli na stadion przy Wrzesińskiej. Za to ruszyła z kopyta rozbiórka "Polanexu" i przez boisko przejeżdża sobie ciężki sprzęt budowlany, dziury są takie, że za chwilę będzie można tam przeprowadzić Mistrzostwa Gniezna w Biegach Przełajowych!!! Jak na miasto otwarte na sport to dla mnie są to jawne "jaja" i to nie Wielkanocne!!! Zwłaszcza, że jeden z inżynierów odpowiedzialnych za rozbiórkę przepraszał mnie i był gotowy pokazać wszystkie pozwolenia z Urzędu Miasta!!! Tak więc Urząd Miasta Gniezna otwarty na sport pozwolił, żeby przez boisko (jakie jest, takie jest!!! albo było!!! bo teraz to już tylko duża łąka z koleinami) przejechała sobie maszyna która waży kilkadziesiąt tysięcy kilogramów!!! A słyszałem, że to rugbyści niszczą boiska!!! To co robi Urząd Miasta??? To pytanie retoryczne i nie oczekuję odpowiedzi.
Zdrowych, wesołych świąt Wielkanocnych!!!
P.S. Oby rugby'ści mieli w końcu gdzie grać!!!

bizon 
pal gumę, nie duszę

Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 23:02   

mhhh nic dodać nic ująć. Jednym słowem kiszka... Jak to już politycy zdążyli nas przyzwyczaić, że dopóki rozmawiamy to można obiecać góry złota natomiast jak przyjdzie do działania to zawsze znajdzie się powód, żeby takowego zaniechać. Smutne tylko jest to, ze nikt nie liczy się ze zwykłymi ludźmi. Nie oszukujmy się przystosowanie boiska startu do gry w rugby wielkim problemem nie jest. Wystarczy pociągnąć za kilka sznureczków(też niestety) przynajmniej sprawiono by wielką radość chociaż kilkuset mieszkańcom, a do tego byłoby kolejne miejsce odciągające młodzież od alko, narko i rozrób. Szkoda, że nasi politycy nie zdają sobie sprawy, że spełnianie takich drobnych obietnic daje im dużo wieksze uznanie w oczach wyborców niż by mogli się spodziewać. Minęły już czasy "kiełbasy wyborczej Stokłosy" Czy naprawdę nikt tego nie rozumie, że jak mądrzy Panowie wymyślili slogan "miasto otwarte" to mieszkańcy chcą widzieć, że tak jest!!! Taka mała podpowiedz ,wykonywanie nawet takich małych inicjatyw jak boisko do rugby, w różnych innych dziedzinach, jak np. zmotywowanie pracowników urzędów do należytego obsługiwania klientów i wiele innych zapewnia uznanie w oczach społeczeństwa, a to pozwala na coś więcej niż jedna kadencja rządów i martwienie się co będzie dalej. Dotrzymywanie obietnic oraz aktywna działalność na wielu płaszczyznach i spełnianie ludzkich potrzeb. Daje praktycznie dożywotnia wybieralność. Radziłbym to przemyśleć.

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 09:13   

swieta prawda bizon... niestety miasto jest tylko otwarte przed wyborami...

Turysta234 

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 13:35   

eloOnora napisał/a:
Kod:
http://www.gniezno.com.pl/10_12_2008_boisko.html

i wszystko jasne będzie stadion :jupi:

Ciekawie Kiedy?? Jak na razie to tam nic nie widać żeby coś ruszyło w tym kierunku

biskup 

Wysłany: Pon Maj 25, 2009 18:13   

Witam wszystkich forumowiczów! A więc potwierdziło się, to co wyżej pisały niektóre osoby. Jak zawsze naobiecywano wiele, a wyszła kiszka!!! Mianowicie na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej nie będzie boiska do rugby, ponieważ TŻ Start Gniezno stwierdziło że nagle musi przebudować tor i że boisko do rugby się nie zmieści. Zastanawia mnie tylko to, dlaczego wcześniej nikt nic nie powiedział na ten temat??? Co więcej jak znam życie to sponsorem całej tej imprezy z przebudową toru będzie Urząd Miasta Gniezna. Potwierdziło się więc, że w mieście otwartym na sport są lepsi i gorsi. A jak na razie rugby'ści należą do tych gorszych i niechcianych. Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji na temat: "gdzie wepchnąć marudzące 50 osób, które uganiają się za jajowatą piłką". Za wszelkie propozycje z góry dziękuję, bo nie wiem, czy mam sam wybudować boisko do rugby czy jak??? A jak już wybuduję je, to GOSiR mi je przejmie i zrobi z niego parking, albo przedłuży jedną z ulic!!! Masakra a na dodatek wychodzi, że w Gnieźnie najlepiej nic nie robić tylko dojeżdżać na treningi do Poznania i tam grać w rugby.
Pozdrawiam!!!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Maj 25, 2009 19:12   

Gorzkei słowa, ale prawdziwe niestety. W zasadzie to lubie takie sytuację jest typowa dl aGniezna. W zasadzie obiekt miasta, a decyzje podejmuje niby klub... Niema w zasazie mieć do kogo pretensji... No żal, żal...

FaFik 

Wysłany: Pon Maj 25, 2009 19:18   

A może górne boisko treningowe Mieszka?? Nie wiem, jakie ma wymiary, ale może by wystarczyło.

Pozdrawiam.

biskup 

Wysłany: Pon Maj 25, 2009 19:27   

Na temat górnego boiska Mieszka Gniezno już pisałem ale jeszcze raz powtórzę. Boisko zmieściło by sie, ale i tak jest to nie możliwe, ponieważ piłkarze nas (czytaj rugby'stów) w życiu nie wpuszczą na "swoje"??? (czytaj Miejskie Haha!!!) boisko a w dodatku tam nie ma ani źdźbła trawy a więc nie można tam trenować i grać w rugby. I jeszcze jedna rzecz to jest tam już ministerialny Orlik i też są problemy z korzystania z niego, ponieważ Mieszko Gniezno traktuje to boisko jak swoje chociaż tak nie jest!!!
Pozdrawiam i dziękuje za podjęcie dyskusji.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Maj 25, 2009 19:40   

A moze zgłoś sied o starosty? Zapewne chętnie pomoże ;]

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 14:22   

Temat ten pokazuje jak pieknie dzialaja nasi radni.
Nie wazne czy miejscy czy powiatowi.
Potrzebuja kluby sportowe jak sa wybory.
Wtedy obiecuja gruszki na wierzbie i rzucają kiełbasy wyborcze.
Smutne to troche.
Ale jak byscie weszli do wyzszej ligi i zaczeli odnosic sukcesy to pewnie pieknie by sie z wami zdjecia robilo.
Naglowki w spotach wyborczych by byly, i w ogóle. ;]
"Miasto otwarte na sport"-zapytam w ktorym miejscu.
Ani hokej,ani pilka nozna (nie wazne halowa czy standardowa 11 na boisku).
Żużel...
Hm...
Dyscyplina nr 1 w Gnieznie.
Sam kibicuje jej.Ale nikt nie ma prawa dyskryminowac mniejszych.Zwlaszcza w taki miescie jak Gniezno.Gdzie sukcesow sportowych mamy jak na lekarstwo. ;/
Mam nadzieje ze starosta pomoze. :)

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 14:59   

Antek napisał/a:
Temat ten pokazuje jak pieknie dzialaja nasi radni.
Nie wazne czy miejscy czy powiatowi.
Potrzebuja kluby sportowe jak sa wybory.
Wtedy obiecuja gruszki na wierzbie i rzucają kiełbasy wyborcze.
Smutne to troche.
ale co Ty za bzdury piszesz ?? ?? No bo padne !! Radni przyznali siano, przekazali stadion we władanie gosiru i z informacji jakie mam na teraz... to własnie START blokuje wszelkie mozliwe prace a także jedna z osób funkcyjnych.

Radni to co mieli zrobic zrobili... teraz wszystko lezy (i kwiczy) w gestii STARTU GNIEZNO i GOSiRu.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 15:28   

Nie bardzo rozumiem, jak klub który urzycza obiektu moze działąć wbrew decyzją włąściciela.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 15:58   

Ukasz napisał/a:
Radni to co mieli zrobic zrobili... teraz wszystko lezy (i kwiczy) w gestii STARTU GNIEZNO i GOSiRu.

No to jeszcze lepiej... ;]
Skoro nie potrafi sie zmusic najemcy obiektu do wykonania zarzadzen nakazanych przez wlasciciela. ;]
Ot. Taka groteska. Czyli wlodarze nie maja nic do gadania na wlasnym obiekcie. :ups:

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 21:26   

problemów jest wiele.... no ale nie chce mi sie tutaj o tym pisac. Po prostu nie chce..

Odpowiedz do tematu