Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Okna z jakiej firmy zamówić?
Autor Wiadomość
Milano 

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 14:42   Okna z jakiej firmy zamówić?

Zastanawiam się nad wyborem firmy w której mógłbym zamówić okna. Co myślicie o Sapor? Zajmują się produkcją okien i drzwi. Nie jest to łatwy temat, bo producentów okien na rynku jest kilka i wybrać coś porządnego i funkcjonalnego nie jest tak łatwo. Nie mniej jednak warto zapytać. Może mi ktoś coś doradzi z Was?

Wielki Wódz 

Wysłany: Czw Sie 09, 2012 22:48   

Ja mam osobiście złe doświadczenia z firmą Edith z Gniezna. Przyjęli zamówienie, wzięli zaliczkę i zwodzili mnie prawie miesiąc, że przyjadą jutro albo za dwa dni. I to jeszcze samemu trzeba było co te dwa dni dzwonić, bo firma sama nie raczyła poinformować o tym, że ekipa monterska nie dotrze. Okna są "już" zamontowane, ale małą awanturę w siedzibie firmy trzeba było zrobić.
Kolejna firma - Forplast, partner handlowy firmy Oknoplast. Szybko, w terminie, zgodnie z powiadomieniem telefonicznym, bez bałaganu, fachowo. I same okna jakby trochę lepsze.

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pią Sie 10, 2012 17:45   

Osobiście polecam Profil-glass, lokalny i solidny producent. Bardzo dobry montaż...bez regulacji od samego montażu

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Pią Sie 24, 2012 18:58   

Ja osobiście nie polecam, okien z firmy Jędrplast.

Stolarka Gniezno robi fachowa robote.

wielkopolanka 

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 20:00   

[quote="Ramenedes"]Ja osobiście nie polecam, okien z firmy Jędrplast.

witam, a mogę wiedzieć dlaczego? przymierzamy się do kupienia od nich drutexa i jestem ciekawa opinii, z góry dziękuję :-)

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Wto Paź 02, 2012 08:56   

[quote="wielkopolanka"]
Ramenedes napisał/a:
Ja osobiście nie polecam, okien z firmy Jędrplast.

witam, a mogę wiedzieć dlaczego? przymierzamy się do kupienia od nich drutexa i jestem ciekawa opinii, z góry dziękuję :-)

Mówisz o firmie Jędrplast z Gniezna z ulicy Dworcowej tak? :)

Dlaczego nie:
po pierwsze okno balkonowe już po miesiącu użytkowania się obwiesiło i trzeba było wołać ekipę,

po drugie ekipa gdy już przyjechała to owszem zrobiła co miała zrobić ale ile było gadania, że to ktoś na pewno majstrował przy tym oknie, bo samo z siebie to się nie obwiesiło; ciekawe jak :whoeva:

po trzecie okna nie są jakiejś super jakości, i więcej hałasu przez nie słychać niż w oknach które miałem zamontowane 10 lat temu z Pol-okien,

i po czwarte czas realizacji zamówienia to około miesiąca, a czas oczekiwania na panów majstrów wydaje się nieokreślony ( mowa o tej akcji z obwieszonym oknem), no chyba, ze zadzwonisz do szefostwa i ich obsmarujesz to majstrowie są na drugi dzień :)

Plus jest taki, że cena jest przystępna i wymiana trwa szybko, oraz, że zabierają stare okna i nie trzeba męczyć się z wyrzucaniem ich na śmietnik.

wielkopolanka 

Wysłany: Wto Paź 02, 2012 11:20   

Z tego co wiem, oni sprzedają 2 rodzaje okien, w tym jedne z Drutexu. Oni raczej nie sa producentem tylko pośrednikiem. nie widziałem na stronie, by oferowali okna własnej produkcji. Czy miałeś okno Drutexu?

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Wto Paź 02, 2012 11:28   

Wiem, że nie produkują :)
Tak miałem okna z Drutexu. Podejrzewam, że te drugie to mogą zimy nie wytrzymać :)

kosmyk 

Wysłany: Czw Sty 03, 2013 10:29   Jakie okna?

Ja robiłem generalny remont blisko 7 lat temu.Okna i drzwi montowała mi firma Stolarka Gniezno.Do dzisiaj nic nie musiałem reklamowac ani naprawiać..O konserwacji sami mi doradzali co mnie zaskoczyło w sumie.Gdzieś na witkowskiej mają biura.Polecam z czystym sumieniem.Pzdr.

Bytek 
Mistrzunio

Wysłany: Wto Sty 22, 2013 00:58   

Fakt, o okna trzeba dbać, ale z drugiej strony ugryźć temat przed kupnem też nie jest tak łatwo. Też korzystałem z usług firmy Sapor i jest to chyba jedna z nielicznych firm, które nie są jakoś mocno znane, a oferują naprawdę wysoką jakość usług.

bxl 

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 15:10   

Jeśli chodzi o okna to polecam Inoutic. Może i nie są najtańsze, ale bardzo dobre jakościowo. Jeśli chcesz również montaż w dobrej cenie to spróbuj z http://www.atoslublin.pl/. Kolega mi ich polecił i jestem bardzo zadowolony z jakości ich usług.

figtarix 

Wysłany: Wto Lis 08, 2016 16:20   

Obecnie produkowane okna - czy to z drewna czy PVC - zbliżone są pod względem jakości i trwałości. Najczęściej produkowane są okna jednokomorowe z szybami z powłoką niskoemisyjną i wypełnione specjalnym gazem, np. ksenonem lub argonem. Współczynnik przenikania ciepła wynosi przeważnie 1,1 w/(m2.K). W Polsce działa około 5000 producentów okien. Nie prawdą jest, że firmy zatrudniające kilka osób (tzw. garażowcy), produkują okna gorsze niż wielkie firmy. Ich koszty produkcji są niższe, nie muszą więc zaniżać jakości w celu obniżenia ceny. Produkują na lokalny rynek, więc bardziej też muszą dbać o jakość. Podstawowe maszyny do produkcji okien są takie same w każdej fabryce – dużej czy małej. Rada przy wyborze i zakupie każdego rodzaju okien jest jedna – należy żądać od producenta czy dystrybutora Certyfikatu bądź Deklaracji Zgodności z aprobatą techniczną.

Janek 

Wysłany: Nie Lip 15, 2018 10:41   

Też zastanawiamy się nad opcją z oknami PCV lub tradycyjnymi. Ktoś już to może przerabiał wcześniej i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak?

kipson 

Wysłany: Pon Lip 16, 2018 11:21   

Istnieją różne rodzaje okien. Są okna o konstrukcji niemal w 100% aluminiowej, ale są też takie, w których łączy się aluminium z drewnem czy PCV.
Zależy od tego gdzie maja być zamontowane, od posiadanego budżetu, bo każde rozwiązanie techniczne jest trochę inaczej wyceniane. Tego typu okna wykorzystywane są zarówno w biurowcach, ale również w budownictwie mieszkaniowym czy indywidualnych domach, o nietuzinkowej elewacji.
W Inernorm mają tego całkiem dużo. Specyfikacja techniczna oraz charakterystyka np energetyczna dostępna jest tutaj pod linkiem: https://www.internorm.com/pl-pl/produkty/okna-pcv/

Odpowiedz do tematu