Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry Internet ?
Autor Wiadomość
Adigno 
Red Army

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 21:33   Dobry Internet ?

W Grudniu kończy mi się umowa na internet radiowy, stwierdzam, że 45 zł za 256 mb to troche przesada... i szukam dobrego internetu ? Z jakich firm i pakietów korzystacie? Co Możecie doradzić ? Neostrada, Netia, Tele 2 ? Czy może jeszcze coś innego ? Proszę o pomoc ;)

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 21:59   

Przedłużajac umowe mozesz wynegocjoiwac sobie dogodniejsze warunki, np podwojenie predkosci łacza czy nawet jeszcze wiecej za tą samą kase :) Wiec przeanalizuj konkretne oferty co sie bardziej opłaca.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Paź 19, 2007 20:00   

Dzisiaj jakbym podlaczal neta to poszedłbym do Netii.
Dzialaja na kablach TP S.A i maja chyba 2 mb za 5o zeta.
Z reszta Marcineek wie wiecej na ten temat,bo nie dawno zmierzył sie z tym problemem :)

Ivan 

Wysłany: Pią Paź 19, 2007 22:13   

No właśnie na sieci tpsy , i czasem się czeka i czeka na podłaczenie , a 2 mb hmm no własnie ;p masz jak siec tpsa nie jest zapchana , nadal najlepsza jest tpsa ;p

I Neo :D

marcin15 

Wysłany: Czw Lis 01, 2007 12:28   Re: Dobry Internet ?

Adigno napisał/a:
W Grudniu kończy mi się umowa na internet radiowy, stwierdzam, że 45 zł za 256 mb to troche przesada... i szukam dobrego internetu ? Z jakich firm i pakietów korzystacie? Co Możecie doradzić ? Neostrada, Netia, Tele 2 ? Czy może jeszcze coś innego ? Proszę o pomoc ;)

Ja bym polecał ING-NET. Sam posiadam radiówkę z tej firmy i nie ma podstaw do narzekania. Internet bardzo stały (przez 2 m-ce może było 20 minut przerwy). Za opcje 512 trzeba zapłacić 45 zl (przy umowie 24 m-ce) ale od 24-8 za darmo mamy 1mb/s.

Nie polecam DMN Computers. Zamówiłem w Lutym i do dzisiaj nikt nie raczył się skontaktować. Na szczęście znalazłem ing-net i już nie czekam za DMN. Dmn umawia się że się skontaktuje a tego nie robi.

Dawcio 

Wysłany: Czw Lis 01, 2007 13:01   

Ja mam serv-net płacę 39 zł za 1 mb/s. Ale podpisywałem już dawno. Teraz jest taniej. Net super prawie w ogóle nie ma przerw ale nie wiem czy u Ciebie już jest ;]

----

Wysłany: Pią Lis 02, 2007 11:43   

Serv-net ma coraz lepszą ofertę i prędkści i cenową warto rozważyć tę firmę a i z jakością jest całkiem ok

Adigno 
Red Army

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 13:17   

marcin15 napisał/a:
Ja bym polecał ING-NET. Sam posiadam radiówkę z tej firmy

Ja też, niecałe 256 za 45 zł.... ale umowa podpisywana 2 lata temu.

Karolina napisał/a:
Serv-net ma coraz lepszą ofertę i prędkści i cenową warto rozważyć tę firmę a i z jakością jest całkiem ok

Wiem, ale czy jak mieszkam w bloku w okolicach Skiereszewa zrobia dla mnie jednego antene ? Kolega w bloku obok chciał i dla 1 nie zakładają musi byc kilka osób. I jeszcze jest sprawa zasiegu.

A co myślicie o Netii ? Ma ktos z Was tam internet ?

Czy jak bym chciał Neostrade, muszę mieć tel domowy ?

----

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 16:49   

no faktycznie mieszkając na obrzeżach jest z tym problem, niestety jeszcze na razie...

marcin15 

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 21:58   

Karolina napisał/a:
no faktycznie mieszkając na obrzeżach jest z tym problem, niestety jeszcze na razie...

Z zasięgiem do radiówki z serv-net nie byłoby problemu bo zasięg ana skiereszewie jest ale Serv-net nie zakłada już indywidualnych przyłączy radiowych tylko podłącza kablem bloki i może wspólnoty mieszkaniowe. Nawet poza gnieznem nie ma już takiech wielkich problemów z internetem odsyłam do strony ingnet.pl

marcin15 

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 22:01   

Adigno napisał/a:
marcin15 napisał/a:
Ja bym polecał ING-NET. Sam posiadam radiówkę z tej firmy

Ja też, niecałe 256 za 45 zł.... ale umowa podpisywana 2 lata temu.

Karolina napisał/a:

Wiem, ale czy jak mieszkam w bloku w okolicach Skiereszewa zrobia dla mnie jednego antene ? Kolega w bloku obok chciał i dla 1 nie zakładają musi byc kilka osób. I jeszcze jest sprawa zasiegu.

A co myślicie o Netii ? Ma ktos z Was tam internet ?

Czy jak bym chciał Neostrade, muszę mieć tel domowy ?

Na netie czeka sie długo na przyłączenie (jeszcze niedawno nawet do 30 dni). Do neostrady nie musisz mieć tel domowego ale musisz płacić za utrzymanie linii (chyba było 25 zł). Ja bym bardziej polecał radiówkę.

Blueberry 

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 17:51   

Witam wszystkich forumowiczów,

Od kilku miesięcy korzystam z usług Inotel'a. Mam stały dostęp do Internetu z prędkością 2 MB/s. Jestem z niego baaardzo zadowolona, a dlaczego?
Po pierwsze, Jest to łącze udostępniane przez światłowód. Nie mam problemów z traceniem zasiegu, jak było w przypadku mojej starej radiówki (Gecon). Wieje wiatr, pada deszcz, a ja smigam w neciku bez zadnych problemów.
Po drugie prędkość ściągania bardzo często jest dużo większa niż w umowie :D zamiast 250 kB/s sciągam nawet z prędkościa 1 MB/s (czyli 8 Mb/s).
No i na koniec: Cena jest dużo niższa niż w Tp S.A. Za Internet 2 Mb/s i abonament telefoni stacjonarnej +150darmowych minut płacę 70zł :) Połączenia na komórki 49 gr. Do tego dostałam telefon bezprzewodowy za złotóweczke.

Oby tak dalej :) Gorąco polecam

Niestety Adigno, z tego co sie orientuje, nie mozesz skorzystac z usług tej firmy, bo światłowody zostały połozone narazie na terenie Winiar, os. Budowlanych, Rossevelta, czyli obejmuje wszystkie blokowiska. Kamienice i domki jednorodzinne muszą "użerać się" z neo :/

Pozdrawiam

kaszi 

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 19:23   

=] Niezła kryptoreklama.

Blueberry 

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 21:11   

Nie bardzo rozumiem... Generalnie jestem osobą która lubi dzielić sie/polecać coś co według mnie jest godne uwagi.

marcin15 

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 16:59   

kaszi napisał/a:
=] Niezła kryptoreklama.

My tutaj poprostu sobie doradzamy a nie robimy żadnej kryptoreklamy.

kaszi 

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 17:22   

marcin15 napisał/a:
Oczywiście ja w to nie wątpię. Mam tylko wątpliwości co do jednej porady. ;)

marcin15 

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 10:05   

kaszi napisał/a:
marcin15 napisał/a:
Oczywiście ja w to nie wątpię. Mam tylko wątpliwości co do jednej porady. ;)

Do której porady???????????

Patryk 
Administrator

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 10:22   

Blueberry napisał/a:
Kamienice i domki jednorodzinne muszą "użerać się" z neo :/

mialem neostrade plus (512) od czasu kiedy byla dostepna w Gnieznie, pozniej kilka wersji nawet tę 6 Mb/s i nigdy nie miałem problemu

Teraz mam servnet na WiMAX i tez nie mam problemu, wszystko działa bez problemu.

ps. post bluberry faktycznie brzmi jak reklama :D

Adigno 
Red Army

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 11:39   

I jednak zostaje przy swojej firmie, nie będę musiał nic zmieniać w połączeniu itd, po prostu od 1 grudnia zmieniam pakiet na prędkość 1024 bo taka mi raczej wystarczy.
Dzięki za wszystkie rady ;)

Blueberry 

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 11:52   

Cytat:
mialem neostrade plus (512) od czasu kiedy byla dostepna w Gnieznie, pozniej kilka wersji nawet tę 6 Mb/s i nigdy nie miałem problemu

Być może w neo nie wystepują problemy natury technicznej, niestety ich ceny przerażają i trzeba miec telefon stacjonarny :/ za 50zl a za 2 MB/s placisz 84,90 zł w promocji. O takie "użeranie" mi chodziło. No może powinnam to nazwać inaczej. Ot na przykład WYZYSK.

Cytat:
post bluberry faktycznie brzmi jak reklama

Moze i tak brzmi, ale to obiektywna ocena :PPP
Dostaje wiecej niz mam w umowie i to jest dla mnie najważniejsze

Pozdrawiam

kaszi 

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 18:19   

Blueberry napisał/a:
Dostaje wiecej niz mam w umowie i to jest dla mnie najważniejsze
:nonono: Należy rozliczyć się z fiskusem. :hahaha:

;)

aphex 

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 00:25   

Patryk napisał/a:
Teraz mam servnet na WiMAX i tez nie mam problemu, wszystko działa bez problemu.

no prosze WiMAX w Gnieźnie hmm... czy sie Panu cos nie pokiełbasiło??? ....
na stronie serv-net'u nawet informacji o tym nie ma...
chyba ze cos pokiełbasiło we łbie...

marcin15 

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 09:55   

aphex napisał/a:
Patryk napisał/a:

no prosze WiMAX w Gnieźnie hmm... czy sie Panu cos nie pokiełbasiło??? ....
na stronie serv-net'u nawet informacji o tym nie ma...
chyba ze cos pokiełbasiło we łbie...

No WiMax w Gnieźnie nie ma. Miasto planuje zrobić a serv-net ma tylko podłącza klientów kablami (osiedla itp. Kiedyś serv-net planował zrobić WiMax tylko kto by się przyłączył jak sprzęt do odbierania WiMax to najmniej 1000zł.

Patryk 
Administrator

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 23:24   

aphex napisał/a:
no prosze WiMAX w Gnieźnie hmm... czy sie Panu cos nie pokiełbasiło???

ciekawe słownictwo :)

WiMax jest i działa znakomicie. Nie napisałem ze jest to w standardowej ofercie firmy Serv-Net. Lokalizacja była trudna do kabla więc został zainstalowany WiMax tylko ze względu na współprace firmy Gniezno.com.pl z firma Serv-Net.

Blueberry 

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 10:15   

Cytat:
ze względu na współprace firmy Gniezno.com.pl z firma Serv-Net.

Aaa to ja już wiem skąd ten atak....

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 10:25   

Blueberry napisał/a:

Jaki atak ??

Blueberry 

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 11:45   

Cytat:

Jaki atak ??

Kaszi'ego z kryptoreklamą...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 13:39   

Kaszi nie pracuje w firmie Gniezno.com.pl. To raz. Nie działa na podstawie żadnych innych wytycznych nież regulamin forum to dwa. Nadal zapraszamy do dyskusji w innych działach - trzy ;]

Patryk 
Administrator

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 15:42   

Blueberry napisał/a:

nikogo nie atakuje. Ciesze się ze duzo ludzi ma internet, dziekie temu więcej osob wchodzi na forum :)

co do reklamy to więcej na PW :)

Blueberry 

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 16:24   

Kaszi nie pracuje, ale kaszi jest moderatorem tego forum, ktore wspolpracuje z servnetem :p

Odpowiedz do tematu