Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypowiedzi lokalnych polityków

Kto zasluguje na miano "srebrnoustego polityka "?
Zbigniew Dolata
33%
 33%  [ 4 ]
Mikołaj Dorożała
0%
 0%  [ 0 ]
Piotr Gruszczyński
16%
 16%  [ 2 ]
Jacek Kowalski
8%
 8%  [ 1 ]
Wojciech Krawczyk
0%
 0%  [ 0 ]
Łukasz Naczas
25%
 25%  [ 3 ]
Jerzy Stachowiak
16%
 16%  [ 2 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Paź 14, 2007 16:31   Wypowiedzi lokalnych polityków

Do założenia tego tematu skłoniła mnie wypowiedź jednego z członków zarządu powiatu gnieźnieńskiego, który w piątek na antenie Radia G wyjaśniał powód rozbudowy Wydziału Komunikacji o dwa kolejne okienka. Ów pan raczył uzasadnić: "Ponieważ ludzie psioczyli..." Mało na czerwonym nie przejechałem skrzyżowania na Witkowskiej. Wtedy dopiero by psioczyli... :D

Ale takich kwiatków jest więcej. Zachęcam do przytaczania.

kaszi 

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 22:57   Starosta Ostrowski

Fragment wypowiedzi Pana Starosty Krzysztofa Ostrowskiego podczas uroczystości jubileuszowej 50 - lecia powstania MPK.

Cytat:
Dzięki pojawieniu się autobusów zmieniły się sposoby doświadczania czasu i przestrzeni

więcej o miejskiej komunikacji galaktycznej -> tutaj =]

kaszi 

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 01:02   

Może trochę nie na temat... ;)

źródło: SP

Papużki nierozłączki ;]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 14:28   

Kiedyś był taki dowcip o dwóch policjantach. To może nie to samo ale na pewno jeden z tych panów dobrym retorem nie jest :D

kaszi 

Wysłany: Czw Gru 13, 2007 23:34   

Jerzy Paweł Lubbe napisał/a:
"Na ten temat będzie mówił radny Marcin Urbis. Przepraszam, jeszcze nie Urbis, tylko na razie Dubis"

Panie Marcinie, czy Pan się żeni? =]

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 14:47   

ciekawe co by wynikło z takiego związku małżeńskiego?

kaszi 

Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 12:17   

Foto-forumowcze! Po samym zdjeciu, jak myślicie, kto jest nagrodzonym? :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 15:55   

Coś mi to przypomina... Chyba w minionej epoce władza robiła to samo. Samą siebie nagradzała, odznaczała itd. itp.

revolta 

Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 16:09   

Diabel-tasmanski napisał/a:
"Ponieważ ludzie psioczyli..."
No to żym teroz sie uśmioł :ups:

A tak powaznie, stanowisko publiczne wymaga zachowania chociazby minimalnego poziomu publicznych wypowiedzi... Bez komentarza...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 22:26   

Pan Krzysztof Kaleta w akcji. (Sprawa tyczy się rzecz jasna konfliktu w gnieźnieńskim PiS)

Jestem pod wielki wrażeniem... Pan radny jest nie tylko wielim erudytą ale także:

Cytat:
Pojawiły się już wtedy pierwsze pokłady H2O+CO2 w głowie posła. Sądziliśmy że to chwilowe. Niestety z czasem zjawisko się nasilało. Dziś bąbelków jest tyle, że posłowi jacuzzi nie jest potrzebne.

Biochemikiem i specjalistą od luksusowych urządzeń sanitarnych

Cytat:

My będziemy nadal organicznie pracować u podstaw.

Pozytywistą do kwadratu

Cytat:
Pisowskie młyny mielą powoli ale dokładnie.

A i mechanizacja rolnictwa nie jest mu obca...

Tak trzymać. Takich ludzi wszechstronnych, mądrych i wygadanych we władzy nam potrzeba !!

cytaty za informacjelokalne.pl

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Paź 07, 2008 20:48   

Zapytane o współpracę z GXXI SLD złotymi ustami Łukasza Naczasa odpowedziało:
http://www.forum.gniezno....p?p=68938#68938
I tu się rodzi w moim móżdżku blondynki jedno porąbane pytanie:
Skąd Radny Naczas wie o tym ,że prawica życzy temu ugrupowaniu DOSŁOWNEGO POŁAMANIA NÓG? Czyżby SLD miało tajnych agentów w szeregach prawicy? Ewentualnie przedstawiciele prawicy oficjalnie się tak wypowiadają? Bo jeśli jest to prawdą, to proszę podać ich z nazwiska. W końcu polityka to odpowiedzialność również, a może przede wszystkim za słowa.Moim zdaniem, kto życzy dosłownego połamania nóg komukolwiek, nie dorósł do żadnej funkcji społecznej, a kto powtarza, tak zasłyszane słowa do funkcji rzecznika prasowego. To jakieś pierdołki metodą pantoflową zasłyszane i niegodne wypowiedzi na forum w ważnym temacie społeczno-politycznym, zwłaszcza, że żadna inna partia jeszcze nie wypowiedziała się w tym temacie. Ale to moje zdanie nałkowskie, ktoś podejmie dyskusję na temat wypowiedzi Ł. Naczasa? Czy milczenie będzie złotem?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Paź 07, 2008 20:53   

A moim zdaniem takie wypowiedzi dodają notowań temu o kim się mówi...

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Paź 07, 2008 20:57   

A moim zdaniem takie wypowiedzi dodają notowań temu o kim się mówi...

Kwestia punktu widzenia. Takich wypowiedzi nie udziela rasowy polityk, pretendujący do funkcji europosła. A białe rękawiczki w dyplomacji, to gdzie?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Paź 07, 2008 20:59   

Od białych rękawiczek to mamy specjalistę tu na forum ;]

A co do wypowiadani słów to inna sprawa. Chodzi mi o skutek - znacznie wyraźniejszy jest w rosnących notowaniach ocenianego niż w spadających wypowiadającego.

Michasia 
dziwię się światu

Wysłany: Wto Paź 07, 2008 21:16   

zofia Nałkowska napisał/a:
ktoś podejmie dyskusję na temat wypowiedzi Ł. Naczasa?
Nie warto o tym dyskutować. Naczas nie ma pojęcia, czego życzy komu prawica, a plecie bzdury właśnie po to, żeby o nim gadać. Nieciekawa postać, złożona w 98 % z ambicji politycznych i w 2 % z zarozumialstwa

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Paź 07, 2008 21:20   

O i o tym mówiłem. Powyższa wypowiedź doda Naczasaowi notowań wbrew zamierzonemu celowi. CO stracił już odrobił. Czarny pijar w kraju nad Wisłą się nie sprawdza.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Paź 07, 2008 21:27   

Od białych rękawiczek to mamy specjalistę tu na forum
?? ??
Chodzi mi o skutek - znacznie wyraźniejszy jest w rosnących notowaniach ocenianego niż w spadających wypowiadającego.

Niewątpliwie tak może być,ale pewne wypowiedzi kodują się w umysłach odbiorcy i mogą wpływać na powielanie niesprawdzonych informacji, co może być również krzywdzące dla ocenianego. Może nastąpić schemat myślowy: GXXI? Wszyscy z prawa życzą im dosłownego połamania nóg, to może coś w tym jest. A co? Program do bani, liderzy do bani, a może wszystko jest do niczego?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 10:10   

Dziś Prawo i Sprawiedliwość odpowiedziało na zadane pytanie w sprawie współpracy z GXXI.
http://www.forum.gniezno....p?p=69063#69063
Pan Kaleta jakoś pominął życzenia prawicy dotyczące dosłownego połamania nóg nowemu ugrupowaniu, więc może "życzenie śmierci II" było marzeniem Ł. Naczasa? :ups:

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 22:39   

"Życzenie śmierci II" nie z moich ust. Naciąga trochę Zofia N. bo jasno wypowiedziałem się, że my do współpracy skłonni jesteśmy - jak poznamy program, chęci i czyny! Jak do tej pory radny Gaweł nie za bardzo zasłynął pozytywnie dla programu lewicy, a i do poglądów Dudkiewicza mu daleko. Poczekamy, zobaczymy.

Tak słyszałem kuluarowe słowa o G XXI z ust przedstawicieli prawicy. Wątpię czy autorzy chcieliby być wymienieni, więc ich nie wymienię. Może mówili to tylko tak w kuluarach, a w rzeczyistoście sądzą co innego... Faktem jest, że moja wypowiedź została nadinterpretowana i z specjalnie doszukuje się w niej fałszu. Czyżby próba zdyskredytowania? Pani Zofia - oj nieładnie...

PS: Pani Michasiu - jak Pani nie wie, to ambicje polityczne przekuwa się w czyny. 98 % to bardzo pozytywny wynik. Postaram się sprostać Pani wymaganiom :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 07:24   

Łukasz Naczas napisał/a:
Faktem jest, że moja wypowiedź została nadinterpretowana i z specjalnie doszukuje się w niej fałszu.

Szanowny Panie Łukaszu N. Pana wypowiedź została potraktowana dosłownie, bez nadinterpretacji. A że okazała się z pana strony publicznie niezręczną , doszukuje się Pan z mojej strony zdyskredytowania polityka lewicy.
Nieważne co pan miał na myśli mówiąc o"prawicy, która życzy GXXI dosłownego połamania nóg" , ważne jest jak to odebrano. W moim odczuciu sam się pan zdyskredytował pisząc na forum takie słowa z poczty pantoflowej. Pozdrawiam i życzę przekuwania w czyny ambicji politycznych (O Boże, już kiedyś to słyszałam -późny Gomułka, wczesny Gierek? Chyba coś koło tego- lata siedemdziesiąte) :mruga:

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 22:06   

Cytat:
O Boże, już kiedyś to słyszałam -późny Gomułka, wczesny Gierek? Chyba coś koło tego- lata siedemdziesiąte

Nie Gierek i Gomółka. To teorie dość jasno wykładane przez znawców PR na uczelniach o kierunkach politologoicznych i motyw przewodni partii na zachodzie (nie na wschodzie). Wypowiedź jest autentyczna. Jak się nie podoba - to już niestety nie moja wina. Prawda w oczy kole, czy jak to było. A tak na poważnie - jestem ciekaw co z tego powstanie, mowa o G XXI. Dla mnie jak na razie to kolejny pączek na prawicy. Czas pokaże czy będzie drożdżówką :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 22:18   

Łukasz Naczas napisał/a:
Nie Gierek i Gomółka.
Za moich młodych lat Władzio Gomułka pisało sie przez "u", a teraz przez "ó"? Czy to po przekuciu ambicji politycznych w czyny? :ups:
Łukasz Naczas napisał/a:
A tak na poważnie - jestem ciekaw co z tego powstanie, mowa o G XXI.

A tak na poważnie, to wcale nie o pączkowanie chodzi i ciasto drożdżowe (bardzo ciężkostrawne i wzmaga wydzielanie kwasów żołądkowych)
Powolutku, powolutku i coś się wykluje.

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Sob Paź 11, 2008 17:36   

To pewnie z tego powodu, że ja za młodu nie znałem towarzysza Włodka - ale błąd jest, przyznaje - "u" zwykłe mu się należy :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Paź 11, 2008 19:12   

Łukasz Naczas napisał/a:
ja za młodu nie znałem towarzysza Włodka
Ajajjj, znowu kucha mister Naczas!
WŁADZIO (WŁADYSŁAW) GOMUŁKA- a nie Włodzimierz. Czy tego Włodzimierza to tak wbito w pamięć wszystkim towarzyszom,że inne imiona już nie istnieją? :cisza:

Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Sob Paź 11, 2008 21:33   

Potwórzę - studiowałem dość dokłądnie historię PRL. Są w niej rzeczy cenne, jednak wiele jest spraw o który nie warto wspominać. Kucha jest jeśli mówi się o sprawa istotnych. Mnie zdecydowanie bardziej interesują sprawy teraźniejsze. Wspominanie przeszłości nie zbuduje dynamicznie rozwijającej się Polski. Trzeba owszem bronić wartości, które były cenne i to niebawem uczynimi. Niemniej SLD przygotowuje się do przejęcia władzy i zbudowania porządnego gabinetu na ten czas. I nie będzie tam Władzia :) jednak już Włodzio :) być może... Rozmowy trwają.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Paź 11, 2008 21:50   

Łukasz Naczas napisał/a:
Kucha jest jeśli mówi się o sprawa istotnych.

Kucha jest kuchą zawsze,jakby nie patrzeć. Ale to były tylko mało istostne żarciki słowne :mruga:
Łukasz Naczas napisał/a:
Niemniej SLD przygotowuje się do przejęcia władzy i zbudowania porządnego gabinetu na ten czas. I nie będzie tam Władzia
Tyle razy przejmowaliście władze, że trudno zliczyć i mało dobrego z tego przejęcia wychodziło dla zwykłych ludzi, bo dla lewicy to chyba było ok.
Łukasz Naczas napisał/a:
jednak już Włodzio być może... Rozmowy trwają.

No tak, Włodzio Cimoszewicz ma to coś. Ale być może inny Włodzio niekoniecznie wiecznie żywy :ups:

emigrant 

Wysłany: Sob Paź 11, 2008 22:10   

dla lewicy to chyba było ok

Było, było... tyle afer się uzbierało na każdym szczeblu, także tym lokalnym. Gdyby lewica miała chociaż trochę honoru, wybrałaby coś prostszego niż widoczne dogorywanie ;]
Ale być może inny Włodzio niekoniecznie wiecznie żywy

Czytałem o pomyśle ściągnięcia fragmentu muru berlińskiego do Gniezna, czyżbym przeoczył ideę relikwi dziesięcioprocentowego Ilijcza? :D

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 21:05   

W piątkowy wieczór, po tygodniu wytężonej pracy, przy herbatce z melisą odczytuję raz jeszcze niektóre wypowiedzi z informacjilokalnych pl.
Wypowiedzi matki rady Marii Wichniewicz wciąż mnie osłabiają:
http://www.informacjeloka...d=46&topicid=10
taka wizja bezmocy radnych i jedyny widok turystycznego oblicza miasta , grzebie Gniezno żywcem.
No ale widocznie pogrzeby są u niektórych chorobą zawodową. I kto tu jest hamulcowym w rozwoju miasta? Bez melisy nie da sie czytać ani odpowiedzi na memoriał ani oceny z wysokich obcasów.

mikołajczyk 
zoil z prowincji/mixer/barrigo

Wysłany: Sob Paź 18, 2008 02:03   

No nie ten fragment o zmianie z roku na rok na lepsze ubawił mnie...
A nie no fakt ostatnio na Tumskiej na lepsze zmieniły się dwie kamienice - własności zresztą prywatne:) Bo i Dom Lekarza i Restauracja Polska faktycznie zmieniły obraz centrum...Choć przy tym drugim przypadku znajdują sie zawistni i głupi... Hmmm euforia, ze oto wreszcie mamy basen...niby uzasadniona, a jednak taki ośrodek w miescie 70-cio tys. to chyba raczej norma, a nie powód do dumy...

Michasia 
dziwię się światu

Wysłany: Sob Paź 18, 2008 18:11   

Bez melisy nie da sie czytać ani odpowiedzi na memoriał ani oceny z wysokich obcasów.
Zofio, w trosce o Twoje cenne zdrowie apeluję: Ty tyle nie czytaj, Ty sobie odpocznij :)
mikołajczyk napisał/a:
taki ośrodek w miescie 70-cio tys. to chyba raczej norma, a nie powód do dumy...
Oczywiście, ale tego nasi radni nie wiedzą. Już się boję na co rozgrabią te 8 mln, co im z nieba spadło :\

Odpowiedz do tematu