Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nasza-klasa.pl
Autor Wiadomość
Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 11:19   nasza-klasa.pl

http://nasza-klasa.pl/

Ciekawy portal dla osób szukających znajomych ze szkoły podstawowej, średniej czy studiów.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 09:59   

Potwierdzam!

"Odnalazłem" tam osoby o których praktycznie (mimo mojego "młodego" wieku ;) ) zapomniałem!
Ostatnio chyba Nasza-Klasa przeżywa najazd rejestracji.. prawie codziennie ktoś znajomy się zgłasza.

Polecam wszystkim którzy chcą odświeżyć znajomości sprzed lat!

becia 

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 12:17   

Tak - fajny pomysł z tą stronką !!

Jestem tam od jakiegoś czasu i z czystym sumieniem mogę polecić rejestrację - można tam "spotkać" wielu szkolnych znajomych.
Dzięki takiej bazie szkolnych kolegów łatwiej będzie zorganizować jakieś spotkania po latach...
Poza tym fajnie jest dowiedzieć się co teraz porabia koleżanka z ławki jeśli straciło się z nią kontakt po skończeniu nauki :yes:

wuja 

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 12:22   

Ja, niestety, jestem już chyba ze zbyt starego rocznika. Jak do tej pory nie zgłosił się oprócz mnie nikt. Ani z podstawówy, ani z LO, ani z PP.
Za to dostałem pw od kobiety, której mama uczyła się w LO 1 rok przede mną.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 12:31   

Marcineek napisał/a:
prawie codziennie ktoś znajomy się zgłasza.

No prawie że tak.

wuja napisał/a:
Ja, niestety, jestem już chyba ze zbyt starego rocznika. Jak do tej pory nie zgłosił się oprócz mnie nikt.

To tak jak u mie dopiero przedwczoraj jedna osoba z podstawówki :D

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 18:21   

Ja niestety do tej pory nie znalazłam tam nikogo znajomego, ani z podstawówki, ani z liceum, ani też ze studiów. Może zbyt mało osób z mojego rocznika korzysta z internetu...
Chyba zarejestruję się tam, może przyciągnę kogoś znajomego :)

Grzegorz 

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 23:14   

Portal fajny - troszkę wolno działa - ale fajny.
Znalazłem tam już 3 osoby z podstawówki i jedną ze szkoły średniej a to dopiero początek ;)

Podobny portal zrzeszający ludzi to goldenline.pl - z tym że zamiast szkół kataloguje firmy.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 23:21   

znalazłem ludzików... :) co prawda dopiero 2 latka jak sie nie widzimy, ale zawsze :D

TS BASKET 

Wysłany: Sob Lis 10, 2007 07:17   

Grzegorz napisał/a:
Portal fajny - troszkę wolno działa - ale fajny.
Znalazłem tam już 3 osoby z podstawówki i jedną ze szkoły średniej a to dopiero początek
Jasne, że fajny. Ja nie znalazłem nikogo, a chodziłem do kilku szkół. Najwidoczniej w moim wieku z internetu korzysta co 30-40 osoba, więc z moich klas może wyczerpałem limit ;] . Nie wiem czy warto się rejestrować, będę sam przez długie lata tak wisiał? Z drugiej strony po to stworzono stronę aby się rejestrować. Chyba jednak dam przykład. Odnalazłem za to armię moich uczniów. Raz miałem wychowawstwo klasy sportowej w SP 3, ale nikt się jeszcze nie zarejestrował, a mają teraz po 26 lat to chyba nie są za starzy na internet? ;]

kaszi 

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 13:45   

Ja też się zarejestrowałem :)

Póki co brak klas, ale za to forumowiczów... :ups: ;)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 14:42   

Ja niestety mam problemy z rejestracją. Czekam już dwa dni na link aktywacyjny i już chyba się nie doczekam :) Napisałam do nich, ale nie dostałam żadnej odpowiedzi. Chyba muszę zarejestrować się ponownie.
Pocieszające jest tylko to, że pojawiła się tam już jedna moja koleżanka ze studiów :) Mam nadzieję, że z czasem coraz więcej osób będzie się tam rejestrować :yes:

wuja 

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 15:38   

Aliena napisał/a:
Ja niestety mam problemy z rejestracją. Czekam już dwa dni na link aktywacyjny i już chyba się nie doczekam

Faktycznie, chyba są jakieś problemy.
ja zarejestrowałem sie bez problemu. Potwierdzenie rejestracji "przyszło" niemal natychmiast. natomiast kolega, który chciał się zarejestrować miał sytuację podobną do Aleny. Przy próbie zalogowania system odpowiadał, że odpowiedź została wysłana i żeby sprawdzić, czy nie została skierowana do katalogu spam, ale nie umieliśmy znaleźć takiego katalogu. Obydwaj jesteśmy stare śrupy.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 15:50   

wuja napisał/a:
Przy próbie zalogowania system odpowiadał, że odpowiedź została wysłana i żeby sprawdzić, czy nie została skierowana do katalogu spam

U mnie było dokładnie tak samo. Niestety nawet w katalogu spam nic nie znalazłam. Dzisiaj zarejestrowałam się ponownie i nadal czekam :) mam nadzieję, że tym razem mi się uda :)

Blueberry 

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 12:30   

Super portal :yes:
Też niedawno go odkryłam, założyłam 2 moje klasy. Na razie zapisały sie do nich po 2 -3 osoby, ale z czasem pewnie ich przybedzie. Mam za to masę znajomych spoza mojej klasy :)

Cytat:
- troszkę wolno działa

Faktycznie chodzi troche wolno. Duzo użytkownikow, duzo kals, duza baza danych itd...

Ostatnio czytałam artykuł o tym portalu w jednej z gazet i 20% udziałów wykupiła jakaś zagraniczna firma, za co dostali ogromne pieniądze ( w mln złotych). Student który to zaprojektował inwestuje je teraz w rozwój portalu, stawia serwery, zatrudnia programistów itd.
Więc pewnie niedługo bedzie wszystko śmigac bez problemów. Czego im życzę.
Świetny pomył :ok: Tak trzymać.
Ehh... szkoda, że ja na niego nie wpadlam :d
Pozdrawiam

Wilhelm von Olaf 
martar

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 21:57   

Wskoczyłem do klasy - cóż koleżanki zgłosiły mi klase na GG i jakoś poszło. ciekawe, ale chyba tylko dla sentymentalistów ?!

----

Wysłany: Pią Lis 23, 2007 03:24   

ja juz sporo znajmoych odnalzałam fajna sprawa szkoda że częściej nie działa niż działa :(

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Lis 23, 2007 11:37   

Rzeczywiście bardzo często nie działa :( ale to chyba tylko przeciążenie serwerów, bo wiele osób odwiedza ten portal. Zauważyłam, że w nocy jest dużo lepiej. Ale pocieszające jest to, że już niedługo portal ten osiągnie prędkość światła ;)

Harmonogram prac nad wydajnością portalu:

Cytat:
W odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące postępów prac nad wydajnością portalu, zamieszczamy poniżej harmonogram prac.

12 listopada 2007 - zakup serwerów;
23 listopada 2007 - dostawa serwerów do serwerowni;
24 listopada 2007 - składanie szaf;
25 - 26 listopada 2007 - składanie komputerów;
27 - 28 listopada 2007 - kolejna dostawa sprzętu, montowanie sieci, testowanie sieci, dysków, pamięci;
29 listopada 2007 - składanie ewentualnej reklamacji do dostawcy sprzętu;
30 listopada 2007 - konfigurowanie serwerów, kopiowanie danych;
1 - 11 grudnia 2007 - konfigurowanie serwerów;
12 grudnia 2007 - testowanie fragmentu architektury;
13 - 19 grudnia 2007 - konfigurowanie serwerów;
20 grudnia 2007 - testowanie fragmentu architektury;
21 - 22 grudnia 2007 - konfigurowanie serwerów;
23 grudnia 2007 - testy obciążeniowe, sprawdzanie wydolności systemu w przypadku awarii, któregoś z serwerów;
26 - 27 grudnia 2007 - nanoszenie poprawek;
28 - 31 grudnia 2007 - testowanie całego systemu;
2 stycznia 2008 - nanoszenie poprawek;
3 - 6 stycznia 2008 - finalne testowanie;
7 stycznia 2008 - uruchomienie serwerowni nasza-klasa.pl;
8 stycznia 2008 - nasza-klasa.pl osiąga prędkość światła;)

zespół nasza-klasa.pl

http://nasza-klasa.pl/forum/20/2/502

----

Wysłany: Pią Lis 23, 2007 12:07   

Aliena napisał/a:
to chyba tylko przeciążenie serwerów, bo wiele osób odwiedza ten portal. Zauważyłam, że w nocy jest dużo lepiej. Ale pocieszające jest to, że już niedługo portal ten osiągnie prędkość światła

rzeczywiście to wina serwerów i szkoda że pomysłodawcy nie przewidzieli tego ;/ myslę że więcej osób by się zainteresowało tym portalem, ale nikomu nie chce się klilkadziesiąt razy próbować zanim dostanie się na stronę po czym po 1 minucie zostaje znowu wyrzucony ...
prędkość światła ... hmmm a to dopiero :D

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Lis 23, 2007 16:18   

Zauważyłam, że gdy pojawia się tam taki komunikat:
Cytat:
Serwery są przeciążone…
Wystąpił błąd z powodu przeciążenia serwerów, prosimy spróbować ponownie.

można spróbować odświeżyć stronę w przeglądarce i wtedy zazwyczaj wszystko jest OK.
Jednak właściciele tego portalu naprawdę powinni popracować nad wydajnością serwerów.

monter 

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 16:01   

Ja też się zapisałem i znalazłem kilku znajomych

bonanno 

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 16:56   

Aliena napisał/a:

Jednak właściciele tego portalu naprawdę powinni popracować nad wydajnością serwerów.

http://gospodarka.gazeta....81,4502920.html

Pewnie zainwestują. W zeszłym tygodniu był reportaż "na trójce". Facet planuje inwestycje.

jawka 
www.zuzel.waw.pl

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 17:50   nasza-klasa.pl

:peace: aj, stary śrup, jak określił to pięknie wuja - znalazłam dawnych kolegów.Nawet okazało się że jeden gościu chodził ze mną do tej samej klasy i w podstawówce, i w liceum.To tata naszego radnego w szaliku Startu, znanego w szerszych kręgach.Dzięki żużlowi jestem w bliższych kontaktach z juniorem niż seniorem N., ha,ha. :yes: Widać że 52-latki to nie przysłowiowe "dzieci Neostrady".W moich klasach zalogowało sie tylko po 5 osób.Reszta albo nieskomputeryzowana albo zdziadziała do reszty.A taki fajny rocznik - 1955 - Michał Ogórek, Marek Kraskiewicz, Stasiu Miedziński...jo... :mruga: Też sie cieszę że "nasza-klasa.pl" osiągnie prędkość światła! :papa2:

wuja 

Wysłany: Sob Gru 08, 2007 21:14   

Kolegów jak dotąd nie znalazłem. Znalazłem natomiast syna jednego zmarłego kolegi i siostrzenicę innego.

TS BASKET 

Wysłany: Nie Gru 09, 2007 07:48   Re: nasza-klasa.pl

jawka napisał/a:
W moich klasach zalogowało sie tylko po 5 osób.Reszta albo nieskomputeryzowana albo zdziadziała do reszty
To moi koledzy choć o 7 lat młodsi "zdziadziali do reszty" :mruga: . W dwóch podstawówkach do których uczęszczałem jestem sam a w liceum jest nas dwóch. Za to 90% moich "znajomych", których liczba dobiega setki to byli uczniowie, którzy zresztą zaprosili mnie do rejestracji.
wuja napisał/a:
Kolegów jak dotąd nie znalazłem
Będzie dobrze - portal dopiero się rozwija. W USA takie strony działają latami i latami ludzie się zapisują. U nas tak naprawdę boom na to dopiero się rozpoczyna. Słyszałem, że w gnieźnieńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku mają zajęcia z informatyki - może trzeba im podpowiedzieć i niech wykładowcy pomogą starszym osobom w rejestracji. Tyle, że zajęcia odbywają się w godzinach kiedy kliknięcie w cokolwiek na tej stronie powoduje oczekiwanie 3 minutowe.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Gru 09, 2007 09:06   

szkoda tylko że cały czas są problemy z serwerem i nie da się zalogowac

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:02   

http://nasza-klasa.pl/school/45992/171

wuja 

Wysłany: Pią Gru 28, 2007 14:19   

Zauważam zdecydowaną poprawę.
Łatwiej jest wejść do portalu, nawet w południe i wieczorem.
Łatwiej jest też przemieszczać się w portalu.

wojtas_im 

Wysłany: Nie Gru 30, 2007 00:06   

Cytat:
Serwis nasza-klasa.pl może stwarzać zagrożenie dla życia prywatnego osób, które nie mają wpływu na informacje na ich temat udostępniane tam przez innych użytkowników, jak również dla osób, które nieświadomie umieszczają tam pełne swoje dane jak i powiązania rodzinne. Z tego też powodu serwis może też stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa funkcjonariuszy Policji. Do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu wpływają również zawiadomienia dotyczące gróźb karalnych i pomówień pojawiających się w tym serwisie, a wedle informacji dyrektora działu obsługi użytkownika tego serwisu - tygodniowo administratorzy otrzymują kilka postanowień z prokuratury o udzielenie informacji o jakimś użytkowniku.

(źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nasza-klasa.pl)

Odniosę się do pogrubionej przeze mnie części tekstu: nie wiem, czy wszyscy zdążyli już zdać sobie z tego sprawę...

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Gru 30, 2007 00:45   

Kazdy kto rejestruje sie w tym serwisie robi to DOBROWOLNIE. Jezeli zatem coś moze niekorzystnego dla tej osoby wynikać to ona sama decyduje czy przystapi do rejestracji czy nie.

Wilhelm von Olaf 
martar

Wysłany: Wto Sty 01, 2008 09:48   

Ja po zarejestrowaniu się i odnotowaniu wielu ataków na moje id , całkowicie wyciąłem się z tej społeczności jaką tworzy nasza k. - no i ustało

Odpowiedz do tematu