Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkola w Gnieźnie
Autor Wiadomość
becia 

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 22:05   Przedszkola w Gnieźnie

Dział nazwano "Kubuś Puchatek" - czyżby mała reklama przedszkola przy ul. Dąbrówki ?? :D
No cóż - z moich doświadczeń wynika że niekoniecznie jest to najlepsze przedszkole ale ciekawa jestem innych opinii.

Do jakiego przedszkola posyłacie lub posłalibyście swoje maluchy ??

Które według Was jest tym najlepszym w Gnieźnie i dlaczego ?? Może stworzymy coś w rodzaju rankingu gnieźnieńskich przedszkoli =]

Myślę, że warto na ten temat podyskutować - zwłaszcza, że do niektórych przedszkoli zapisy zaczynają się tuż po nowym roku - byłyby więc to cenne wskazówki dla borykających się z wyborem przedszkola rodziców.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 23:19   

Moje pociechy jeszcze przed przedszkolem ale moje siostrzenice przewędrowały większość przedszkoli w Gnieźnie. Jeśli miałbym wyróżnić któreś to będzie to przedszkole prowadzone przez siostry na ul. Lecha w drugiej kolejności natomiast przedszkole "Mali Polanie" na ul. Roosevelta.

kaszi 

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 23:35   

To przedszkole "Mali Polanie" mieści się przy ul. Roosevelta? No tego się po Tobie nie spodziewałem* . :hahaha:

*konstrukcja zdania zastrzeżona ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 08:56   

Jakich tutaj mamy wrednych moderatorów. Nic dziwnego, że niektórzy uciekli do konkurencji pomimo, iż nie ma o czym tam pisać* :D

Oczywiście miałem na myśli ulicę Budowlanych. Czasoprzestrzeń mi się zakrzywiła...

* żart

kaszi 

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 10:46   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Jakich tutaj mamy wrednych moderatorów. Nic dziwnego, że niektórzy uciekli do konkurencji pomimo, iż nie ma o czym tam pisać*
Jak to nie ma o czym pisać? A o nas?* :D

*prepraszam za offtopic, ale wiele się nowego o sobie dowiedziałem. :D

becia 

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 11:42   

Jeśli miałbym wyróżnić któreś to będzie to przedszkole prowadzone przez siostry na ul. Lecha

Tak - faktycznie to dość dobre przedszkole - wiem z praktyki :D
Chociaż oczywiście ma też trochę wad - np. wysyłanie 5-latków na wycieczki do Lichenia czy 6-latków na wycieczkę do Częstochowy. Według mnie te dzieciaczki są jeszcze trochę za małe na zrozumienie istoty takiej pielgrzymki i sądzę, że jest to dla nich niewielka atrakcja - choć oczywiście mają frajdę z samej jazdy autokarem ;)
Ale plusy są też duże - dobrze przygotowują do rozpoczęcia nauki w szkole - już 4-latki poznają pierwsze literki i cyfry - 5-latki mają dodatkowe zajęcia z angielskiego, rytmiki i komputerów a 6-latki dodatkowo francuski - wszystko w formie zabawy. Przedszkole kosztuje chyba trochę więcej niż inne ale za to zajęcia dodatkowe są w cenie.

w drugiej kolejności natomiast przedszkole "Mali Polanie"

tak, tak - przy ul. Budowlanych - choć moje dziecko tam nie chodziło to mogę potwierdzić, że faktycznie to dobra placówka oświatowa - słyszałam o niej wiele dobrego.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 12:39   

becia napisał/a:
Ale plusy są też duże - dobrze przygotowują do rozpoczęcia nauki w szkole - już 4-latki poznają pierwsze literki i cyfry

To chyba nie jest aż taka wielka sztuka. Mój trzylatek też zna.

My wybralismy przedszkole na Paczkowskiego, ale głównie ze względów geograficznych. Młody chodzi tam dopiero od września więc trudno na razie oceniać.

becia 

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 13:13   

Andrzej napisał/a:
To chyba nie jest aż taka wielka sztuka. Mój trzylatek też zna.

No niby nie - mój jak miał 3 latka też znał - ale teraz ma 5 i powoli sam czyta i pisze a to już głównie dzięki zajęciom w przedszkolu.

Andrzej napisał/a:
głównie ze względów geograficznych

Jakie to są względy "geograficzne" ?? Masz na myśli, że najbliżej tam mieliście, czy droga jest bardziej prosta i nie pod górkę ;)

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 13:21   

Co do pierwszego - zgoda.
Co do geografii - wcale nie mieliśmy tam najbliżej. Po prostu w pobliżu pracuje żona i mieszka jedna babcia, a dziadkowi jak miałby odebrać to i tak wszystko jedno bo samochodem pojedzie:) To przedszkole jest połozone dla nas najkorzystniej, jeśli chodzi o odbieranie małego. Mam nadzieję, ze wybór będzie trafny także z innych względów.

becia 

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 13:24   

Andrzej napisał/a:
Mam nadzieję, ze wybór będzie trafny także z innych względów

Myslę, że powinniście być zadowoleni. Choć wielu opinii na temat tego przedszkola nie słyszałam, to te które otarły się o moje uszy były pozytywne. Najważniejsze żeby dziecku było tam dobrze i wracało usmiechnięte :)

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 13:29   

becia napisał/a:
Najważniejsze żeby dziecku było tam dobrze i wracało usmiechnięte
Młody na razie nie narzeka, wręcz przeciwnie wydaje się być zadowolony z tego, że tam jest. Gorzej było rano, ale dłuższa przerwa spowodowała, że idzie już bez płaczu. Niestety aktualnie znów jest w domu, bo łapie wszelkie infekcje.

becia 

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 13:37   

Andrzej napisał/a:
Niestety aktualnie znów jest w domu, bo łapie wszelkie infekcje

Rozumiem Cię całkowicie. Tak to już jest że jak maluchy idą do przedszkola to muszą swoje odchorować. Mój przez pierwszy rok statystycznie był tydzień w przedszkolu i 2 w domu i znów tydzień w przeszkolu i 2 w domu. W drugim roku proporcja się odwróciła. No a teraz (odpukać) jest całkiem nieźle. Od września do tej pory raz był chory :)
Spokojnie - z czasem sytuacja się unormuje :ok:

Ola 

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 18:49   

becia napisał/a:
Chociaż oczywiście ma też trochę wad - np. wysyłanie 5-latków na wycieczki do Lichenia czy 6-latków na wycieczkę do Częstochowy. Według mnie te dzieciaczki są jeszcze trochę za małe na zrozumienie istoty takiej pielgrzymki i sądzę, że jest to dla nich niewielka atrakcja - choć oczywiście mają frajdę z samej jazdy autokarem ;)

ja jakos w tym wieku z siostrzyczkami nawet Warszawe i Gdynie zwiedzilam :)
Lichen mi sie podobal, nawet kupilam sobie cos kiczowatego na pamiatke :D

mialam szczescie kiblowac w tym przedszkolu ;) razem 5 lat tam spedzilam.
cudownych wspomnien mam mnostwo i czesto chcialabym bardzo wrocic do tych czasow..

pamietam, ze bylo swietnie zorganizowane, przemyslane i siostry wkladaly duzo serca w swoja prace.

goraco polecam!

becia 

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 08:20   

Ola napisał/a:
Lichen mi sie podobal, nawet kupilam sobie cos kiczowatego na pamiatke

Wiesz Licheń może się podobać dzieciom ale moje zdanie, że nie jest to atrakcja dla dzieci w wieku przedszkolnym nie jest bezpodstawna. Miałam okazję niedawno być na takim wyjeździe i program zupełnie nie był dostosowany do wieku uczestników. O ile dzieci uczestniczyły czynnie w drodze krzyżowej w Lesie Grąblińskim i sprawiało im to nawet radochę o tyle przetrzymanie ich ponad godzinę na mszy w bazylice nie było najlepszym pomysłem. Zwiedzanie zaś ograniczyło się do przejścia - prawie biegiem golgoty a największa (w moim mniemaniu) atrakcja dla dzieci - wejście na wieżę przy bazylice, czy dzwonnicę - została zupełnie pominięta. Maluchy były wyraźnie zawiedzione.
Ja nie twierdzę, że to źle, że dzieciaki jeżdżą do takich miejsc - w końcu to katolickie przedszkole i pewne wartości musi dzieciom wpajać ale nadal jestem zdania, że dzieci w wieku przedszkolnym powinny raczej jeździć do zoo, chodzić do kina, czy teatru a takie "pielgrzymki" powinny być ewentualnie dodatkowo i z programem dostosowanym do wieku uczestników.

W każdym razie przedszkole ma raczej więcej plusów niż minusów i ogólnie jestem z niego zadowolona - podoba mi się m.in., że program zajęć jest dość różnorodny, że dzieci starannie przygotowywane są do obchodzenia świąt i w okresie np. adwentu zajmują się przygotowywanie jasełek a nie (jak to w niektórych innych przedszkolach bywa) bawią na balikach, że rozwój przedszkolaków jest kontrolowany przez specjalistów - mają np. badania słuchu, czy spotkania z logopedą.

Jest to naprawdę dobre przedszkole i cieszę się, że moje dziecko może tam chodzić. :ok:

Ola 

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 16:14   

becia napisał/a:
"pielgrzymki" powinny być ewentualnie dodatkowo i z programem dostosowanym do wieku uczestników.

czyli same pielgrzymki nie sa wada tego przedszkola, ale ich przebieg.. tak?
nie mam pewnosci, ale pewnie ich program daloby sie zmienic po rozmowie z organizatorami.

"za moich czasow" nie bylo problemu z uzgadnianiem takich rzeczy.

becia napisał/a:
jestem zdania, że dzieci w wieku przedszkolnym powinny raczej jeździć do zoo

a ja bylam wtedy w zoo :) chociaz w Warszawie :P

becia napisał/a:
chodzić do kina

chodzilismy do kina, do dzisiaj pamietam.

becia napisał/a:
czy teatru

na "Kubusia Puchatka" na pewno sie wybralismy.. mam nawet rysunek pamiatkowy XD

kiedys byly takie wyjscia.
czyzby teraz to sie zmienilo?

becia 

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 07:51   

Ola napisał/a:
czyli same pielgrzymki nie sa wada tego przedszkola, ale ich przebieg.. tak?

I tak, i nie ;) Same w sobie nie są wadą - wadą jest tylko, że przez nie jest mniej wyjazdów dostosowanych do wieku dzieciaków.
Ola napisał/a:
kiedys byly takie wyjscia.
czyzby teraz to sie zmienilo?

Rzadko chodzą do kina, czy teatru - ja przynajmniej nie pamiętam żeby w ogóle byli. Zdarza się, że idą na spacer, czy jakąś wystawę na terenie miasta. Ostatnio byli w schronisku zanieść koce i jedzenie dla zwierząt - wybierają się też na pocztę i policję, ale to normalne wyjścia - ja to nazywam edukacyjne.
Nie wiem - może coś się jeszcze ruszy w tej kwestii - mają jeszcze 1,5 roku (mój mały jest w grupie pięciolatków). Może czekają aż dzieciaki "dojrzeją" do tego - choć moim zdaniem już się nadają :mruga:

Ola 

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 18:52   

moze ruszy..
jak dla mnie to jest troche szukanie dziury w calym, ale rozumiem, ze Tobie to przeszkadza.
zawsze mozna tez te kwestie poruszyc z opiekunami.

z tego miejsca mam najserdeczniejsze wspomnienia, jakie tylko moglabym miec :)
dlatego w sumie interesuje mnie, jak przedszkole dzisiaj wyglada.

spokojnie moglabym wtedy je nazwac moim drugim domem.
pamietam, jak uwielbialam zostawac dluzej, gdy rodzice nie mogli mnie odebrac.
to byl duzy plus, ze siostry byly na miejscu i nie bylo problemu, zeby sie dluzej mna zajac.

i interesowano sie problemami dziecka.
pamietam, jak wprowadzilam male zamieszanie, rysujac czarna choinke.. :P
albo zjadajac potrojne porcje jedzenia :D

wiele siostr, z ktorymi mialam najlepszy kontakt wyjechalo z Gniezna.. slyszalam, ze jedna nawet z Polski.

hm..
chyba sie kiedys wybiore zobaczyc, jak dzisiaj tam wyglada..
ku mojemu zdziwieniu, ostatnio pani pielegniarka z przedszkola poznala mnie i nawet pamietala, jak mam na imie :o
wiec jest szansa, ze bede miala z kim pogadac :)

becia napisał/a:
mój mały jest w grupie pięciolatków

slonecznikow? :D

kaszi 

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 19:12   

Olu,
Cytat:
Dziś sam jestem dziadkiem. I cóż mógłbym dać mojemu wnukowi, jeśli nie moje werther's original
;]

Osobiście mógłbym polecić przedszkole przy ul. Paczkowskiego :yes: Nigdy się tak dobrze nie bawiłem, a przebrania jakie ciekawe :D Pamiętam, że byłem myszką Miki :hahaha: i absolutnym hitem był strój ... biedronki =] biedronkowy korpus na plecach i czułki na głowie. może je kiedyś opublikuję ?? Jak znajdę oczywiście ;)

Ola 

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 19:51   

http://iv.pl/image/70499.jpeg

sprowokowales :P

kolejna zaleta bylo to, ze robiono duuzo zdjec i kazdy potem mogl zamowic odbitki dla siebie :)

kaszi 

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 20:00   

Ola napisał/a:
sprowokowales :P
Zmanipulowałem =]

O! Nie tylko Ciebie poznaję ze zdjęć. Popatrz, popatrz ... Gwiazda gnieźnieńskiej (ostrowskiej?) i wielkopolskiej koszykówki już wtedy była wielka. :D

Ola 

Wysłany: Czw Lis 08, 2007 20:08   

kaszi napisał/a:
Gwiazda gnieźnieńskiej (ostrowskiej?) i wielkopolskiej koszykówki już wtedy była wielka. :D

:D
Monika pojechala z nami, bo jej mlodsza siostra zachorowala :)
sasiadkami bylysmi. i nawet z nia w kosza gralam XD

(przepraszam, juz koncze offtopowanie)

becia 

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 08:09   

Ola napisał/a:
rozumiem, ze Tobie to przeszkadza

nie tak bardzo jak mogłoby się wydawać - gdyby było inaczej mały już by chodził do innego przedszkola :mruga:

Ola napisał/a:
z tego miejsca mam najserdeczniejsze wspomnienia, jakie tylko moglabym miec

wiesz - z przedszkola, jakie by nie było raczej ma się dobre wspomnienia, z innych miejsc - np. szkoły też - zwłaszcza wraz z upływającym czasem stosunek do pewnych rzeczy się zmienia i nawet to co kiedyś było dla nas przykre - np. jakieś przed/szkolne wybryki kolegów czy koleżanek teraz wspomina się z uśmiechem na twarzy i jakimś takim sentymentem - chęcią powrotu do tych czasów...

Ola napisał/a:
interesowano sie problemami dziecka

to prawda - już wcześniej pisałam, że zwraca się tam baczną uwagę na rozwój maluchów - to duży plus - dzięki temu przedszkole nie jest tzw. przechowalnią dla dzieci.

Ola napisał/a:
zjadajac potrojne porcje jedzenia

patrząc na moje dziecko, które muszę zaznaczyć, że jest niejadkiem, to chyba Twoje zachowanie nie było nienormalne. Porcje nie są tam zbyt duże (np. pół skibki chleba na śniadanko, kiedy mój mały potrafi - jeśli coś lubi, bez problemu "wciągnąć" 2 i wołać jeszcze) ale o dokładkę można zawsze poprosić :)
W sumie więc nie dziwię się, że zjadałaś potrójne porcje ;)

Ola napisał/a:
slonecznikow?

:yes:

Ola napisał/a:
interesuje mnie, jak przedszkole dzisiaj wyglada

http://www.przedszkole.gniezno.opoka.org.pl/ tu możesz sobie powspominać :mruga:

Ola 

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 22:33   

becia napisał/a:
Porcje nie są tam zbyt duże (np. pół skibki chleba na śniadanko, kiedy mój mały potrafi - jeśli coś lubi, bez problemu "wciągnąć" 2 i wołać jeszcze) ale o dokładkę można zawsze poprosić :)
W sumie więc nie dziwię się, że zjadałaś potrójne porcje ;)

heh
od tej strony na to nie spojrzalam..
moze to nie lakomstwem sie wyroznialam, ale brakiem skrupulow w zdobywaniu pozywienia? :D

becia napisał/a:
http://www.przedszkole.gniezno.opoka.org.pl/ tu możesz sobie powspominać :mruga:

zaraz sie chyba rozplacze.. ;)
widze, ze mala czesc personelu sie nie zmienila.
i nie tylko personelu..

ale koncze juz to rozplywanie sie nad wspomnieniami..
ile mozna :)

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 23:01   

Ola napisał/a:
widze, ze mala czesc personelu sie nie zmienila.
i nie tylko personelu..

A ja mam wrażenie, że nie tylko to przedszkole się nie zmieniło. Jak już chyba pisałem Młody chodzi do tego samego przedszkola co ja. We wrześniu wszedłem tam więc po raz pierwszy od... około ćwierćwiecza :) i miałem wrazenie, że nie zmianiło się tam nic! Wyglądało po prostu identycznie! Później zacząłem się przyglądać i zauważyłem cześciwo wymienione okna, jakieś w miarę nowe fotele w holu i... i to własciwie wszystko.

Ola 

Wysłany: Sob Lis 10, 2007 00:30   

ale ja mialam na mysli to, ze duzo sie zmienilo..
a mala czesc zostala taka sama :)

mayah 

Wysłany: Nie Lis 11, 2007 11:02   

To ja trochę na inny temat, ale też dotyczący przedszkoli.
Bardzo dużym problemem obecnie jest brak miejsc, przedszkola są po prostu zapchane. Co prawda mojemu dziecku do przedszkola jeszcze daleko, ale zetknęłam się ostatnio z problemem takiego dziecka, co się do przedszkola nie dostało. Na dodatek nie bardzo miał się nim kto opiekować. Czy są w Gnieźnie jakieś alternatywy dla przedszkoli? Jakieś świetlice, gdzie rzeczywiście sprawuje się opiekę nad dziećmi, gdzie dzieci mają jakieś konstruktywne zajęcia? Albo może jakieś kółka zainteresowań dla dzieci w wieku przedszkolnym, gdzie to dziecko mogłoby fajnie spędzić czas przy okazji może ucząc się czegoś ciekawego?

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Lis 11, 2007 11:05   

Jest prywatne przedszkolw, a własciwie nazywa się to chyba Akademia Młodego Europejczyka na Czernieckiego. Działa przy szkole angielskiego dla dzieci Helen Doron.
Ale i tak jest tam ponoć trudno się dostać i tanio nie jest.

mayah 

Wysłany: Pon Lis 12, 2007 10:36   

Andrzej napisał/a:
tanio nie jest

no, raczej mało kto może sobie pozwolić na to, żeby wydać 500 zł tylko dlatego, że jego dziecko chodzi do Akademii, a nie do zwykłego przedszkola. I nawet obiadu za to nie dostanie.
Myślałam raczej o jakichś zajęciach dodatkowych, że np dziecko na 2 godziny dziennie sobie chodzi. Skoro już zostało w domu, to niech przynajmniej ma się gdzie spotkać z innymi dziećmi.

becia 

Wysłany: Pon Lis 12, 2007 13:34   

:hmmm:
Z tego co się orientuję, to zdaje się że w Młodzieżowym Domu Kultury działa Artystyczny Klub Przedszkolaka - zajęcia są chyba dwa razy w tygodniu.

Może tam warto byłoby spróbować...

revolta 

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 14:27   Re: Przedszkola w Gnieźnie

becia napisał/a:
Dział nazwano "Kubuś Puchatek" - czyżby mała reklama przedszkola przy ul. Dąbrówki ?? :D
No cóż - z moich doświadczeń wynika że niekoniecznie jest to najlepsze przedszkole ale ciekawa jestem innych opinii.

Do jakiego przedszkola posyłacie lub posłalibyście swoje maluchy ??

Które według Was jest tym najlepszym w Gnieźnie i dlaczego ?? Może stworzymy coś w rodzaju rankingu gnieźnieńskich przedszkoli =]

Myślę, że warto na ten temat podyskutować - zwłaszcza, że do niektórych przedszkoli zapisy zaczynają się tuż po nowym roku - byłyby więc to cenne wskazówki dla borykających się z wyborem przedszkola rodziców.
Nie jestem ekspertem w ocenie gnieznienskich przedszkoli [nawet nie bylem w zadnym z nich :ups: ] ale slyszalem kilka bardzo dobrych opinii o "13" na Paczkowskiego. Polozenie tez jest ciekawe.

Odpowiedz do tematu