Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkola w Gnieźnie
Autor Wiadomość
mirka17 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 12:33   ja polecam "Mali Polanie"

Ja polecam i chwalę przedszkole Mali Polanie. Córka już zakończyła ten rozdział a syn już 3 rok tam chętnie "chodzi". Idzie do kolegów i Pani z uśmiechem i wraca do mnie też zadowolony - czyli jest ok.
Maja dużo zabawy i nauki poprzez zabawę ale także czas własnej zabawy z dziećmi. Wystrój przedszkola zawsze kolorowy, dostosowany do pory roku, świąt, zwyczajów.
Dużo piosenek, zabaw grupowych, edukacyjnych, zabaw i spacerów na dworze. Plac zabaw doskonale wyposażony w tym atrakcja dla dzieci - oczko wodne z rybkami i małą fontanną, doskonale utrzymana zieleń - to wszystko zasługa opiekuna przedszkola - Pana Edka. On dba o całe otoczenie.
Wycieczki krajoznawcze i edukacyjne, np. do gospodarstw edukacyjnych, do lasu, spacer pod przewodnictwem leśniczego z zapoznaniem roślin i zwierząt, fabryczka bombek przed Gwiazdką, liczne przedstawienia, występy przygotowane przez zadowolonych z siebie dzieci, wyjścia do kina, comiesięczne profesjonalne teatrzyki tematyczne na terenie przedszkola, nauka angielskiego, rytmiki, gimnastyka korekcyjna i wiele innych atrakcji.
Jedzenie dobre i urozmaicone z możliwościami dokładek dla żarłoczków (gorzej.... dowiedziałam sie od dzieci że nie znam sie na gotowaniu bo Pani kucharka szykuje lepsze jedzenie, a pomidorówka to tylko w przedszkolu jest dobra..... no cóż..... ciesze się że dzieci jedzą co dzień zdrowo i z apetytem - nawet znienawidzone surówki w grupie smakują)
Ogólnie mówiąc same pochwały. Córka do dziś chce wraz ze mną chodzić po młodszego brata aby choć na chwilę wrócić do przedszkola i zamienić parę słów ze "swoją Panią".

hania 

Wysłany: Sob Lip 04, 2009 00:55   

Moja córka idzie teraz do przedszkola publicznego w Poznaniu. Dostała się bez problemu bo my oby dwoje pracujemy. Ale za rok będziemy się przenosić do Gniezna i chciałam się dowiedzieć jak wygląda sytuacja. Czy ten nawał to tak jak w Poznaniu, że jedno z rodziców np. nie pracuje i przez to robi się tylu chętnych?
Ile jest prywatnych przedszkoli w Gnieźnie i gdzie się znajdują? Orientuje się ktoś ile kosztują? W Poznaniu ceny zaczynają się od 800zł.

hania 

Wysłany: Sob Lip 04, 2009 01:08   

Najbliżej będę miała do przedszkola nr 12 "Plastusiowo" na Kościuszki. Trochę dalej do tego Sióstr Miłosierdzia. Będę wdzięczna za opinie o tych przedszkolach.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lip 04, 2009 21:14   

hania napisał/a:
przedszkola nr 12 "Plastusiowo"

Niestety nic nie wiem na temat tegoż... Ale czy to nie jest przedszkole bez placu zabaw?

hania napisał/a:
Sióstr Miłosierdzia

TO jak większośść zdecydowanie polecam :)

Pik 

Wysłany: Wto Lip 14, 2009 13:49   

hania napisał/a:
Moja córka idzie teraz do przedszkola publicznego w Poznaniu. Dostała się bez problemu bo my oby dwoje pracujemy. Ale za rok będziemy się przenosić do Gniezna i chciałam się dowiedzieć jak wygląda sytuacja. Czy ten nawał to tak jak w Poznaniu, że jedno z rodziców np. nie pracuje i przez to robi się tylu chętnych?

Pierwsza z moich córek do przedszkola Mali Polanie (bardzo pozytywna ocena) lat temu kilka dostała się bez problemu
W tym roku walczyliśmy o to samo przedszkole dla mojej młodszej córki. Udało się, ale przeżyliśmy sporo emocji szukając nazwiska pociechy na liście przyjętych. Było zdecydowanie więcej chętnych niż miejsc.
Mimo, że oboje z żoną pracujemy nie było to wcale takie oczywiste. Pierwszeństwo mają tzw. samotne matki, których jak się okazuje jest zatrzęsienie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lip 14, 2009 17:04   

Pik napisał/a:
których jak się okazuje jest zatrzęsienie.

A które okazują się zazwyczaj kobietami żyjącymi w wolnych związkach :)

angelina 

Wysłany: Sob Lip 25, 2009 00:11   Prywatne Przedszkole Kajtus

Polecam ! ! !
Placówka funkcjonuje od niedawna a wypracowała liczne pozytywne opinie. Świetna i fachowa opieka, osoby kochające dzieci i zajmujące się nimi z powołania. Co ważne - indywidualne podejście i niewielka liczba dzieci w grupie. Maluszki są zadowolone i czują się bezpiecznie a rodzice mogą spokojnie realizować się zawodowo :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 16:59   

Rewolucja w gnieźnieńskich przedszkolach. Z placówek od tego roku zniknęły zajęcia takie jak rytmika czy język angielski.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 17:34   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Z placówek od tego roku zniknęły zajęcia takie jak rytmika czy język angielski.
Czyżbyśmy wracali do wersji prawidłowego siadania na nocniczek i wiązania sznurowadełek zamiast rzepów? :ups:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 18:56   

zofia Nałkowska napisał/a:
Czyżbyśmy wracali do

Nie mam pojęcia do czego wracamy i czy w ogóle do czegoś wracamy... Podobno decyzją UM czy też prezydenta maja zniknąć wszelkie dodatkowe zajęcia w czasie funkcjonowania przedszkola. A to oznacza ze zajęcia te neibyły zajęciami organizowanymi przez palcówkę... Czyli zniknęła patologia ;[ Tylko co w zamian? Poza tym jutro na przykład jakieś "spotkania z kulturą" dodatkowo płatne. Dziwne historie. Do tego otwarte, ogólnodostępne ogródki przy przedszkolach - już wkrótce.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 08:36   

W trakcie funkcjonowania czy po zamknięciu przedszkola? Każda wersja jest po prostu smutna...

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 08:44   

[/quote]Czyżbyśmy wracali do wersji prawidłowego siadania na nocniczek i wiązania sznurowadełek zamiast rzepów? :ups: [/quote]
Sama nauka w określonym wieku chyba nie jest jakimś problemem? a swoją drogą przeraża mnie przeinwestowanie w zajęcia dzieciaków, ingerencja niemal w każdą minutę. Po co im psuć dzieciństwo? I to zajęciami, które robią dobrze na samopoczucie rodzicom, by się potem pochwalić: "bo ich dziecko chodzi na.... (tu wpisać odpowiednie) . Zamiast po prostu dać im szansę na spontaniczna zabawę i zajęcia ogólnorozwojowe. Później dzieciak nie potrafi SAM się niczym zająć, bo przez cały czas ma koordynatora swego życia...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 09:03   

Tylko ze rytmika była raz w tygodniu ;] To o jakim przeinwestowaniu mówimy ??

Puma 

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 11:09   

Przedszkole nr.6 "Polne Kwiaty " zapewnia swoim podopiecznym logopedię, rytmikę z elementami gimnastyki korekcyjnej i naukę języka angielskiego za darmo, w godzinach pracy przedszkola. Ale chyba tylko dlatego, że wszystkie panie, które prowadzą te zajęcia są zatrudnione na etatach w tymże przedszkolu ( np. angielskiego uczy dzieci dyrektorka :-) .
Mimo "odgórnych " decyzji aby wykluczyć dodatkowe /płatne zajęcia po godzinach pracy przedszkola, można poszukać rozwiązać alternatywnych :ok:

Puma 

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 11:13   

A na marginesie plac zabaw przy tym przedszkolu ( nr. 6 ) zostało zamknięte i podobne wkrótce ma się tam rozpocząć budowa nowego z funduszy unijnych...ciekawe, czy w innych przedszkolach tez już są zauważalne prace na placach zabaw?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 11:15   

Puma napisał/a:
czy w innych przedszkolach tez już są zauważalne prace na placach zabaw?

Chyba we wszystkich prace ruszyły równocześnie. ALo przynajmniej w wielu

Puma 

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 11:22   

Termin zakończenia prac upływa bodajże w marcu 2010, ciekawe kto to robi i czy skończy na czas? Nie wyobrażam sobie, że dzieci wiosną siedziały cały czas w salach, nie licząc spacerów po okolicy...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lis 02, 2009 11:25   

Nie wiem jak w innych przedszkolach ale u mnie prace są prowadzone nie miejscu istniejącego ogródka ale w nowym :)

Wilhelm von Olaf 
martar

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 21:45   

Bardzo źle dziej się w Przedszkolach w naszym mieście. Nie Dostało się w ty roku bardzo wiele dzieci, cóż weryfikacja czasu pobytu dzieci w danej jednostce jest co najmniej podejrzana. Dzieci zaczynają przedszolowanie od 9 do 14 najczęściej kiedy to"samotne matki mogą sobie furkami dzieci dostarczyć " . Weryfikacja dyrekcji przedszkoli będzie nieunikniona.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 22:27   

Wilhelm von Olaf napisał/a:
Nie Dostało się w ty roku bardzo wiele dzieci
400 konkretnie.
Wilhelm von Olaf napisał/a:
cóż weryfikacja czasu pobytu dzieci w danej jednostce jest co najmniej podejrzana.
rozwin... czy wyssane z palca?

Wilhelm von Olaf 
martar

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 22:31   

Jak byś przeczytał następne zdanie to byś o rozwinięcie nie pytał ?!

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 22:47   

ale masz jakies KONKRETY czy piszesz tak bo piszesz ??

gingerr 

Wysłany: Sob Cze 05, 2010 23:41   

To jeszcze pytanie w kwestii "przyzwyczajania" nowych przedszkolaków. Które przedszkola w Gnieźnie mają w swej ofercie dni adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci?
Wiem, że takie dni organizuje przedszkole "Mali Przyrodnicy" na Rybnej, a nie organizuje przedszkole "Pszczółka Maja" na Chudoby.
Jak to wygląda w innych placówkach?

Przedszkoludki 

Wysłany: Pon Lut 14, 2011 12:33   

[quote="gingerr"]To jeszcze pytanie w kwestii "przyzwyczajania" nowych przedszkolaków. Które przedszkola w Gnieźnie mają w swej ofercie dni adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci?

Witam serdecznie :)
Zespół Przedszkolny "Przedszkoludki" co roku zaprasza na zajęcia adaptacyjne, które odbywają się podczas dwóch ostatnich tygodni sierpnia. Są to zajęcia bezpłatne, na które zapraszamy nowe przedszkolaki wraz z opiekunami. To bardzo dobra i sprawdzona forma zapoznania się dzieci z placówką, oraz nas z najmłodszymi i ich rodzicami (czy dziadkami). Polegają one przede wszystkim na zbudowaniu poczucia bezpieczeństwa dzieci: w małej grupie, w kameralnych warunkach.
Część rodziców całoroczną ofertę "Przedszkoludków" traktuje jako zajęcia adaptacyjne, przygotowujące dzieci do całodziennego pobytu w publicznych placówkach - w następnym roku szkolnym. To także dobre rozwiązanie, ponieważ ta forma wychowania przedszkolnego pozwala m.in. na uczestnictwo rodziców podczas zajęć. Stąd nie mamy nic przeciwko temu, by rodzic był na sali tak długo, jak zachodzi potrzeba. :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 21, 2012 08:44   

Mój starszy syn własnie kończy edukację w przedszkolu. nigdy nikomu tego przedszkola bym nie polecił. Mimo iż uczęszcza tam także mój młodszy syn, którego nie zamierzam jak na razie przenosić (wychowaczynie w tej grupie oceniam bardzo pozytywnie) to oceniam tę placówkę w sensie ogólnym bardzo źle.

zainteresowany 

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 18:52   

Witam wszystkich

chciałem odświeżyć trochę ten temat ze względu na to, że mój Kuba ma już iść do przedszkola.
Zapisałem się już na listę do przedszkola państwowego, ale jak wiadomo spora liczba naszych pociech się do nich nie dostanie. Zostaną nam placówki prywatne. Z tym właśnie wiąże się moje pytanie:
jakie placówki w naszym mieście możecie polecić i czy wiecie coś może więcej o nowych przedszkolach, które ostatnio u nas powstają. Słyszałem już jakieś reklamy, ale jak wiadomo lepiej dowiedzieć się jeszcze od kogoś, kto takie placówki może trochę już poznał.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Joanna Galway 

Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 01:16   

witam

Mam ten sam problem co mój przedmówca. Proszę o informacje które z prywatnych przedszkoli w w Gnieznie jest godne polecenia? Co myslicie o Przedszkoludkach albo o przedszkolu w Millenium?

dzięki

Anna41 

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 21:52   Przedszkola na Winiarach

poproszę o opinie na temat przedszkoli w tej okolicy. do końca marca muszę złozyć dokumenty ale jakoś do żadnego z przedszkoli nie jestem w 100% przekonana. Zwracam uwagę też na to czym karmią dzieci, jedynie Przedszkole nr 14 najbardziej spełnia ten warunek ale po dniu otwartym w tej placówce nie jestem pewna czy panie przedszkolanki w grupie najmłodszej są ok. Będę wdzięczna również za opinie o przedszkolu Tup Tup.

Odpowiedz do tematu