Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gnieźnieńscy pediatrzy
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 18:57   

A ja sie chciałem jeszcze ustosunkować do wypowiedzi revolty o rzekomych archaicznych meetodach leczenia dra Fludra. Otóż byłem kiedyś z synem tuż po jego powrocie z Warszawy z jakiegoś tam sympozjum. Między innymi byłą tam pani dr (nie pamiętam nazwiska choć mi podawał), która z ramienia MZ zajmuje się monitoringiem leków. Okazało się zę jeden z bardzo popularnych na rynku leków nie potwierdził swojej skuteczności w leczeniu i będzie wycofywany. On od tamtego czasu już go nie przepisuje. Było to ponad pół roku temu. Sam widziałem i słysząłem na własne oczy i uszy jak inni lekarze to przepisują nadal - dziś. I kto jest archaiczny?

Puma 

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 19:22   

Pozwolicie, że jako mama dwójki maluchów dołączę się do dyskusji:-)
Moje dzieci od lat leczę u dr. Szczepańskiej ( fachowa, punktualna, miła ) i bardzo sporadycznie w trudnych wypadkach ( gdy w/w wyjechała lub miała wątpliwości co do diagnozy ) byłam u dr. Fludra. I mimo ciasnej poczekalni i 2 h "poślizgu" w przyjmowaniu pacjentów jestem bardziej niż zadowolona. Uważam go za świetnego diagnostyka ( a to więcej niż połowa sukcesu ! ) co potwierdził ordynator dziecięcej laryngologii w Poznaniu, gdy trafiłam tam z trafną diagnozą ( dr. Fludra ) rzadkiego schorzenia ślinianki u synka...
A przychodnię rodzinną omijam szerokim łukiem, bywam tylko na szczepieniach :ups:

revolta 

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 22:15   

Nie neguje Waszych doswiadczen tylko opisalem swoje.

Mi sie wydaje, ze gnieznianie cenia p.Fludra za cos jeszcze...
Znowu troche sie rozpisze :)

Czekalismy kiedys ponad godzine z tej ciasnej poczekalni, p.Fluder chodzil od jednego "gabinetu" do drugiego a przechodzac obok dzieci pocieszal je i rozmnawial z nimi. Pozniej przeszedl przez ta "poczekalnie" do drzwi mieszkania i powiedzial, ze musi zrobic przerwe na obiad bo od rana przyjmuje pacjentow. Wrocil po okolo 5 minutach. Byla godzina ok 18:00.
Sadze ze malo ktory lekarz tak przejmuje sie pacjentami i bierze za niemal calodobowa prace tak niewielkie pieniadze.

Druga rzecz - kolezanka opowiadala mi o swoim chorym na nowotwor dziadku.
Lezal w szpitalu i chociaz mial szanse na postep w leczeniu, postanowil wbrew woli rodziny i lekarzy wypisac sie ze szpitala na wlasna odpowiedzialnosc. Gdzie pojechal? Zgadnijcie... Chociaz w szpitalu mieli jakas szanse zeby przedluzyc Jego zycie, wybral lekarza ktoremu wierzyl. Co prawda zmarl po kilku tygodniach od wypisu bo lekarz ze stetoskopem w reku nie ma szans pomoc w takiej sytuacji, jednak swiadczy to o pewnym zjawisku spolecznym - ludzie nie wierza sluzbie zdrowia nawet gdy tylko ona moze uratowac zycie.

Cos w tym jest, ze mieszkancy Gniezna uwazaja Go za "doktora Judyma" - niemal bezinteresownego, zmeczonego, niewyspanego ale zawsze gotowego pomoc.
Ludzie kojarza lekarzy na podstawie swoich doswiadczen - tak jak piszecie i ja zreszta zauwazylem to samo - wielu lekarzy w przychodniach publicznych i prywatnych gabinetach po prostu przychodzi odsiedziec swoje i zarobic. Nie chce sie im nawet wykorzystac swojej wiedzy ktora na pewno maja.
Wsrod przewazajacej chyba czesci lekarzy ktorzy nie interesuja sie ludzmi i tylko patrza na zegarek oraz pieniadze nawet przecietny ale zaangazowany lekarz moze stac sie lokalna legenda.

A p.Fluder? Pamietal moja byla zone z nazwiska panienskiego ktora majac kilka lat trafila pierwszy raz do Jego gabinetu. Mi powiedzial ze takiego nazwiska w Gnieznie jeszcze nie spotkal i ze chyba pochodze z innego miasta... No coz, albo naprawde kojarzyl albo trafil ale nie moglem zaprzeczyc.

Sadze ze gdyby inni lekarze chcieli, tez mogliby uslyszec zmiany w plucach spowodowane paleniem. Tylko ze im sie nie chce. Mogliby tez wiele innych rzeczy ale po co - chory wraca i placi a zdrowy nie.

Niestety mimo tych milych rzeczy nie mam dobrych doswiadczen z p.Fludrem. Moze byc wiele tego powodow - przeciazenie praca, zmeczenie, rozproszenie koncentracji na inne sprawy.
Nie skierowal do zadnego specjalisty z wyjatkiem pani laryngolog z Jagiellonskiego ktorej maly sie wystraszyl i nie chcial wiecej tam isc.
Pozniej trafilismy do innego laryngologa i oczywiscie z powrotem kilka razy do p.Fludra. Pierwsze i chyba wydane w ostatniej chwili skierowanie do szpitala dostalismy jednak od lekarza mieszkajacego w poblizu Witkowskiej gdy maly w dzien swiateczny, kilkanascie godzin po wizycie u p.Fludra, byl w coraz gorszym stanie. Nie pamietam jak sie nazywa ten lekarz, ale mieszka w tych szeregowcach naprzeciwko cmentarza. Na pewno jest jednym z tych ktorym zalezy na pacjentach bo zamiast byc ze swoja rodzina przeznaczyl dla syna dwie godziny badania i zrobil nawet jakies zastrzyki ktore pomogly. Maly dzien pozniej byl juz w szpitalu, na laryngologii. Po wypisaniu minely moze dwa tygodnie i znowu to samo. Wrocilismy do lekarza z Witkowskiej i ten skierowal syna na oddzial dzieciecy.
Tam trafilismy na pania Bielicka. Byla pierwsza i jedyna lekarka ktorej maly sie nie bal i mowil ze juz nie chce isc do innych lekarzy. Pozniej jeszcze raz poszedl do szpitala, tym razem w Poznaniu i ze skierowaniem p.Bielickiej. Ostatnie wizyty kontrolne w prywatnym gabinecie nalezaly juz do przyjemnosci. No i p.Bielicka nie zapisywala zadnych silnych antybiotykow tylko lekarstwa, ktore nie sa w naszym kraju popularne a w USA podobno sa uwazane za najlepsze.

PS. Diable - nie znam szczegolow sytuacji ktora opisales wiec trudno mi odpowiedziec. Wiem tylko ze prywatne gabinety moga miec po prostu kontrole z MZ. Kontrole rutynowa lub z powodu skargi. Poza tym, jezeli lek wycofano to oczywiste jest, ze przestaje sie go zapisywac.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lis 20, 2009 08:37   

revolta napisał/a:
Nie pamietam jak sie nazywa ten lekarz, ale mieszka w tych szeregowcach naprzeciwko cmentarza.

Jańczak :)

Dobry laryngolog, świetny diagnosta.

ALe także tutaj mogę wrzucić kamyczek do ogródka. Otóż kiedyś pewnego dnia kiedy z żoną wróciliśmy z pracy, mój starszy syn (miał wtedy jakieś niecałe dwa latka) nagle dostał silnego bólu w okolicy ucha. Strasznie płakał tak ze nawet nie zdążyliśmy sie przebrać tylko szybko do przychodni z dzieckiem. Lekarz w przychodni trafił w dziesiątkę z diagnozą ale na tym etapie nie można było tego z całą pewnoscią stwierdzić. Było wiec zalecenie konsultacji u laryngologa, jako że problem mogło takze stanowić ucho. Oczywiście w Gnieźnie załatwić wizytę u laryngologa na zaraz, nawet
za duże pieniądze to jest kosmos. W końcu po usilnych prośbach udało na się udać do wyżej wymienionego laryngologa. Na wstępie zaraz żona pokazała wszystkie zalecenia z przychodni i powiedziała, ze po prostu zalecono na wszelki wypadek konsultację laryngologiczną. Lekarz spojrzał w jedno uch, w drugie (trwało to 30 s), spojrzał na receptę i powiedział że on tu nie ma nic do roboty, trzymać się wytycznych z przychodni,po czym skasował jak za normalną wizytę. Oczywiście miał prawo. Wszystko gra. Nadal uważam że to świetny lekarz.

revolta napisał/a:
jezeli lek wycofano

Leku nie wycofano. On nie jest szkodliwy, tylko nie przynosi rezultatów leczenie za pomocą tego preparatu. Dlatego napisałem wyraźnie że będzie wycofywany (czas przyszły). Fluder go już nie stosuje ale inni lekarze zapisują. I jeśli ostatnio ktoś był ostatnio u lekarza w związku z jakimiś problemami z górnymi drogami oddechowymi to na 50% wam ten lek przepisano :)

Revolta - ja myślę, że gnieźnianie cenią dra Fludra za coś jeszcze. Za coś co powoduje że twoja historia wydaje mi się nieprawdopodobna. Otóż wiem ie tylko z własnego doświadczenia, że jeśli leczenie u Fludra nie przynosi efektów to on sam potrafi odesłać do innego lekarza. Wiele razy spotkałem się z taka postawą. Inni przepisują tylko coraz silniejsze leki... A Fluder odsyła do innych.

revolta 

Wysłany: Pią Lis 20, 2009 10:24   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Jańczak :)

Dobry laryngolog, świetny diagnosta.
Zgadza sie. Ponadto dodam ze potrafi pracowac z dziecmi.

Leku nie wycofano
Ok

A Fluder odsyła do innych.
Wiesz, calkiem niedawno na badaniach okresowych lekarka o malo co nie wyslala mnie do grobu po czym skierowala na badania specjalistyczne do szpitala. I co sie okazalo? Pomylili wyniki w laboratorium a ja w tym czasie prawie sie wykonczylem nerwowo ;) I byla to jedna z najbardziej znanych prywatnych klinik w Poznaniu.

Wracajac do tematu - Fluder kieruje do innych i jest to oczywiste - nie zna sie i nie moze znac sie na wszystkim. Nas tez wyslal do pani laryngolog na Jagiellonskim co skonczylo sie tylko utrata kolejnych 50 pln i niczym wiecej. Diagnoza byla taka, ze jest stan zapalny ale wlasciwie to wszystko jest dobrze. Wizyta skutkowala druga recepta tego dnia [bo jedna zapisal juz Fluder]. Na dodatek lekarka mowila rozne rzeczy w obecnosci syna dodajac przy tym, zeby mu o niczym nie mowic... Bez komentarza...

Puma 

Wysłany: Pią Lis 20, 2009 10:40   

Zgadzam się - każdy lekarz ma lepsze i gorsze dni... nie może też znać się na wszystkim;-)
Znajomi lekarze mawiają : " jak jest problem idź do 3 specjalistów i wyciągnij średnią " - żartem oczywiście :yes: Ale jest w tym ziarno prawdy - ja gnieźnieńskich specjalistów omijam szerokim łukiem, szczególnie jeśli chodzi o dolegliwości u dzieci :no:
Sama miałam w Gnieźnie operację kolana i jestem super zadowolona, ale dwójkę dzieci urodziłam na Polnej w Poznaniu.

problemowy 

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 15:26   

w jakich godzinach przyjmuje dr Fluder?

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 16:36   

W każdych. To nie żart. Ale normalnie chyba od 8.

jentyk 

Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:01   

A ja mogę polecić jeszcze jednego lekarza, doktora Błaszczyka. Mieszka niestety za Pobiedziskami. Tłumów nie ma, w poczekalni są najwyżej z 2-3 osoby. Poślizg maksymalnie 10 minut. Koszt wizyty to teraz 80 zł. Podobno jest kolegą doktora Fludra.
Odwiedzam go w sytuacjach kryzysowych. Jak do tej pory nie zawiodłam się na nim. Kiedy lekarka, pani R. przepisała mojej córci antybiotyk on wyleczył ją mucosolvanem.
Niestety potrafi być oschły dla rodziców, za to dla dzieci ma anielską cierpliwość.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pią Mar 18, 2011 11:48   

Możesz podać dojazd, też o Nim dużo dobrego słyszałem.

Joanna Galway 

Wysłany: Pią Sie 12, 2011 23:09   

witam

mozecie mi napisac gdze przyjmuje dr Fluder w Gnieznie oraz czy sa to wizyty prywatne czy na NFZ?
jestem nowa w Gnieżnie wiec sie troche jeszcze nie orientuje uppssss

dzieki

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Sie 13, 2011 17:59   

Fluder przyjmuje na Żwirki i Wigury (trzeba zjechać z ronda w osiedle domków jednorodzinnych). Przyjmuje wyłącznie prywatnie ale i tak zaoszczędzisz :)

jentyk 

Wysłany: Wto Lut 24, 2015 18:15   

Eugeniusz Błaszczyk, koło Pobiedzisk. os. Szpakowo Leszczynowa 4, Stęszewko.
W Pobiedziskach na światłach w prawo (w lewo na dworzec by było). Potem długo główną aż wjedzie się w las. I po lewej stronie szukać napis os. Szpakowo. Jechać wolno bo to nie jest zbyt widoczna tabliczka. Chyba, że coś się zmieniło. Dawno nie byłam.

Anna41 

Wysłany: Wto Mar 17, 2015 20:22   Laryngolog z podejściem do dzieci

poproszę o informację o dobrym laryngologu.
Powyżej zauważyłam 2 nazwiska ale są to informacje m.in. z 2009 roku więc może coś od tego czasu zmieniło się.

miniu24 

Wysłany: Nie Maj 31, 2015 21:34   Re: Laryngolog z podejściem do dzieci

Anna41 napisał/a:
poproszę o informację o dobrym laryngologu.
Powyżej zauważyłam 2 nazwiska ale są to informacje m.in. z 2009 roku więc może coś od tego czasu zmieniło się.

Witaj!Znam dobrego laryngologa z podejściem do dzieci-sprawdzony i polecony przez dr Fludra:dr Pawlik -laryngolog z Poznańia.Jak jeszcze potrzebujesz kontaktu do nir=ego to napisz ,chętnie podam namiary.Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu