Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje zdjęcia - Bergol
Autor Wiadomość
Bergol 
antykler

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 16:01   Moje zdjęcia - Bergol

Jak mi przyjdzie jakiś pomysł do głowy to poprostu pstrykam. Jestem ciekawy Waszych opini i krytyki co do tych zdjęć. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Ola 

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 20:14   

http://images32.fotosik.pl/68/4b988ce125ada07e.jpg

na tym zdjeciu kadr centralny mi przeszkadza..
o cieciu kadru nie ma mowy, bo na samym dole zdjecia woda nabiera bardzo fajnych kolorow, a po lewej stronie pojawia sie ptak (za ktorego oczywiscie duzy plus :) )
dlatego w trakcie robienia zdjecia :) przesunelabym obiektyw w lewo.
no i to przepalenie slonca jest zbyt mocne.

co do zdjec zachodow i wschodow.. zwlaszcza nad jeziorem czy mozem.
chyba to sa najczesciej spotykane widoki, dlatego zawsze jest lepiej chociaz umiescic jakis niestandardowy element w kadrze.

http://images23.fotosik.p...52632e4b971.jpg

ciekawy pomysl..
krata podkresla jakby, ze zdjecie zrobione z ukrycia? tworzy pewien dystans..
tylko przy umieszczaniu rzeczy na pierwszym planie trzeba zwrocic uwage, czy komponuja sie dobrze w kadrze..
tutaj tak nie do konca.. na przyklad w lewym dolnym rogu tylko przeszkadza.

fajnie drzewa zamykaja kadr w prawym gornym rogu, ale jak dla mnie tej kostki jest za duzo.
pasowalaby bardziej, gsyby ciekawie ukladala sie, tworzyla moze linie prowadzace wzrok..
poza tym zbyt jasna jak na to zdjecie.

http://images34.fotosik.pl/68/a54e3741a245abf8.jpg

a niech to..
nie mam sie do czego przyczepic :)
:ok:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Gru 04, 2007 20:45   

Mi sie podoba ziomal. Facet dobrze "strzelony" ( w sensie że przez fotografa choć w inny sposób chyba też), pomysł ciekawy - jest OK.

Ta panorama Gniezna to bardzo częsty motyw i trudno zrobić go w sposób oryginalny - Tobie się udało. Odważne wykorzystanie kadru centralnego oraz nie wiem czy zamierzone ale ciekawe ujecie chmur robiące jakby z tego zdjęcia szachownicę której granice wyznacza linia wody oraz właśnie chmury po lewej. :ok:

Zdjęcie z zachodem słońca podoba mi się najmniej. W zasadzie nie wiele dobrego na tym zdjeciu się dzieje. Polecam wykadrowanie samej wody. Zdjęcie będzie ciekawsze :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 19:14   

Nawet nie wiedziałam, że na forum taki talent się ukrywał i nareszcie się ujawnił :)

http://www.fotosik.pl/pok...e125ada07e.html
Trochę brakuje jakiegoś interesującego motywu, który by sprawił, że to zdjęcie byłoby wyjątkowe i wyróżniałoby się spośród innych zdjęć z zachodem słońca. Ale pomimo tego podoba mi się to zdjęcie, bo lubię takie widoki :yes:

http://www.fotosik.pl/pok...2632e4b971.html
Bardzo fajny pomysł :ok:
Właśnie ta kratka na pierwszym planie nadaje charakter temu zdjęciu :yes: Bez tej kratki zdjęcie byłoby zwyczajne. Ten element sprawia, że zdjęcie jest wyjątkowe. Jedyna moja rada jest taka, że podczas robienia zdjęcia mógłbyś troszeczkę odsunąć aparat od tej kratki, tak aby trochę inaczej ułożyła się w kadrze. Tak aby zamiast tych ciemnych plam w prawym dolnym i górnym rogu zdjęcia były widoczne pręty tej kratki.

http://www.fotosik.pl/pok...41a245abf8.html
To zdjęcie jest super :ok:

Bergol 
antykler

Wysłany: Pią Gru 07, 2007 00:48   

Jako, że odzew na moje całkowicie amatorski fotografie jednak był postanowiłem poszukać jeszcze czegoś w swoich zbiorach i wybrałem takowe pozycje:
1.Szyszka - moje ulubione makro

2.Flamingi "zza krzaka" w Tokijskim Zoo

3.Mount Fuji (2005r.)

4.Kot

5.Aportujący pies

Jestem wielce ciekaw dalszych opini. Poprzednie bardzo mi się podobały - sam nigdy nie patrzyłem na te fotki pod takim kątem. Z pewnością pomoże mi to przy robieniu kolejnych zdjęć. :jupi:

Ola 

Wysłany: Pią Gru 07, 2007 03:23   

3 i 4 mi sie nie wyswietla..

1. no ladne :)
to zdzblo na dole tylko przeszkadza.. nie ucinalabym tu nic, bo szyszka nie mialaby czym oddychac. jedynie przesunelabym moze odrobine kadr w gore i na lewo.

2. ramka nawet ok, szkoda tylko, ze nie ulozyly Ci sie flamingi jakos ladnie.. moze jakos po przekatnej? albo jeden by zamachal skrzydlami? :)
tak jest dosyc chaotyczne, ale potrafie zrozumiec, ze trudno byloby inaczej to uchwycic.

5. tu juz bede typowym malkontentem (jeszcze bardziej niz zawsze :D ) i poprzyczepiam sie do szczegolow. ogolnie jest nienajgorzej, ale zawsze moglo byc lepiej :)

-cofnelabym sie troche i zrobilabym bardziej od dolu to zdjecie .. odrobine. ale tez tak, zeby tylne lapy psa znalazly sie nieco wyzej.
- na pierwszym planie przeszkadzaja zdzbla trawy (nalezalo by je wyrwac :) )
- z glowy psa wyrastaja maszty (nalezalo by pozbyc sie tych zaglowek :) )
- kij nachodzi na linki nad mostkiem (trzeba by tez to inaczej ustawic :) )

Trzeba by to wszystko poprawic, oczywiscie w tym ulamku sekundy, co to pies sie tak ladnie ustawil...
ot.. sztuka fotografii =]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Gru 07, 2007 09:23   

Ja może bardziej ogólnie - słabą stroną twoich zdjęć jest tło. Widać to wyraźnie na zdjęciach 4 i 5. W zasadzie wszystkie główne grzechy popełnione na tych dwóch przykładach.
Natomiast masz genialne ujęcie akcji i to również widać na tych zdjęciach.

Bergol 
antykler

Wysłany: Pią Gru 07, 2007 10:20   

Wielkie dzięki za słowa krytyki :ok:

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Gru 07, 2007 18:49   

No, to jeszcze ja coś napiszę :)

1 - Szyszka. Podoba mi się. Mógłbyś tylko przed zrobieniem zdjęcia usunąć zdźbła trawy, które są widoczne przed szyszką. I może byłoby jeszcze lepiej, gdyby ta szyszka bardziej odróżniała się od tła. Tło jest kolorystycznie podobne do szyszki, dlatego to wszystko się trochę łączy i szyszka słabo się wyróżnia, ale ogólnie jest OK. Podoba mi się :ok:

2 - Flamingi. Tu zgodzę się z Olą, że te gałązki tworzą bardzo interesującą ramkę. Fajnie tam wyglądają flamingi w takich jaskrawych barwach, jednak byłoby jeszcze lepiej gdyby te flamingi znajdowały się tylko w centralnej części zdjęcia. Kilka flamingów na środku, całość otoczona taką liściastą ramką - tak byłoby idealnie. No ale flamingów nie mogłeś ustawić.

3 - Fuji. To zdjęcie bardzo mi się podoba :ok:

4 - Kot. Trochę szkoda, że łapki prześwietlone i mało ostre, ale kotek bardzo fajny :yes:

5 - Aportujący pies. Główny motyw zdjęcia bardzo interesujący :yes: Tylko tło trochę zepsuło ostateczny efekt. Najbardziej rażą te białe maszty za głową psa i źdźbła trawy na pierwszym planie. Ale piesek zapozował bardzo fajnie :yes:

Bergol 
antykler

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 23:51   

Mój pies "Rickson" znudzony rozmowami o polityce jakie serwuje nam polska telewizja ;)
Tryb makro, który lubię.

Zdjęcie z dzielnicy Tokio - Harajuku (oblegane przez fotografów).

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Maj 04, 2008 00:02   

Artystka niesamowita. Piesek, jak to piesek - sama gęsta sympatyczność.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Maj 04, 2008 09:48   

Tomasz Holka napisał/a:
Artystka niesamowita.

Tomaszu, ale tutaj oceniamy zdjęcia, a nie urodę artystek :mruga:
Szkoda, że buty japońskiej artystki zostały trochę przycięte. Moim zdaniem byłoby lepiej, gdyby na dole zdjęcia było nieco więcej przestrzeni. Ale piesek Rickson bardzo mi się podoba. Super zdjęcie :ok:

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Maj 04, 2008 11:26   

Aliena napisał/a:
Tomaszu, ale tutaj oceniamy zdjęcia, a nie urodę artystek

Zdjęcia pamiątkowe rządzą się nieco odmiennymi prawami. Raczej zwracamy uwagę na to, czy fotograf pokazał to co chciał.
Ewentualnie jeszcze na dyscyplinę kadru - tu nieco by można poprawić. Zwłaszcza Artystka mogła by stać bliżej prawej krawędzi kadru.

No i to wszystko.
Przy okazji, czy wiecie jakie słowo określa w Japonii artystkę ??

Bergol 
antykler

Wysłany: Pon Maj 05, 2008 11:05   

Będę strzelał - gejsza?

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Maj 05, 2008 13:22   

Bergol napisał/a:
Będę strzelał - gejsza?

Jasne, że tak.

Swoją drogą, jaki to mądry naród ci Japończycy. I jaka kultura wysoka !!

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Maj 05, 2008 13:33   

Tomasz Holka napisał/a:
Bergol napisał/a:

Będę strzelał - gejsza?

Jasne, że tak.

Może gejsza, choć ta artystka na zdjęciu raczej nie przypomina tradycyjnej gejszy ;) Ale przyznaję, że wygląda interesująco :yes:

Bergol 
antykler

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 01:15   

Jesli kiedykolwiek mielibyście okazję stanąć przed wejściem do parku Yoyogi w pobliżu stacji Harajuku to stanęlibyście w miejscu wprost wymarzonym dla wielu fotografów.
Wprawdzie nie miałem zamiaru wrzucać tutaj zdjęć pamiątkowych ale skoro jest "popyt' :mruga:

P.S. Nie "rozprawiajcie" się z walorami zdjęć swoimi krytycznymi spostrzeżeniami - to poprostu pamiątki...

Ola 

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 01:29   

i ci wszyscy ludzie tam po prostu tak stoja, czy ma to jakis sens / cel / przeslanie? :)

Bergol 
antykler

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 01:35   

Podejrzewam, że dla wielu z Nich jest to poprostu okazja "zabłysnąć" szarości miasta. Do wielu z tych "przebierańców" podchodzą profesjonalni fotograficy, pokazują swoje prace, okładki i pytają czy mogą "strzelić" kilka portretów - sami zapewne widzą w tym szanse na "zabłyśnięcie" swoją pracą.

Ola 

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 01:47   

to jest dziwny kraj...
a zarazem niesamowity :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 02:33   

Bergol napisał/a:
Nie "rozprawiajcie" się z walorami zdjęć

Nie będę się rozprawiała ;) Napiszę tylko, że bardzo mi się podobają, a szczególnie pierwsze zdjęcie :ok:

Bergol 
antykler

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 17:57   

Przejrzałem stare fotki i na fali wspomnień wygrzebałem jeszcze kilka:

1.Harajuku girl's

2.Harajuku boy's

3.Walentynkowy "gadżet" wrzucony między drapacze chmur Shinjuku

4.Ankieter na ulicy Akihabary (Electric City)

5.Drapacze Shinjuku

6.Peryferia betonowej dżungli (stare Tokio)

7.Posążek buddy? (Asakusa)

8.Wielki posąg Buddy (Kamakura)

9.Ponad wszystkim - 12h nad chmurami...

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 13:06   

Fajne zdjęcia. Zgadzam się z Olą, że Japonia to dziwny kraj ;) U nas takich widoków raczej się nie spotyka. Ostatnie zdjęcie też bardzo mi się podoba.
Jak długo byłeś w Japonii? To był tylko krótki wyjazd, czy może spędziłeś tam więcej czasu?

Bergol 
antykler

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 16:55   

1,5 miesiąca

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 15:53   

Bergol napisał/a:
1,5 miesiąca

Fajnie, że miałeś okazję trochę poznać ten kraj. Może jeszcze znajdziesz w swoich zbiorach więcej interesujących zdjęć, które warto pokazać.

Bergol 
antykler

Wysłany: Nie Maj 18, 2008 13:09   

Postój podczas spacerku dookoła jeziora Winiary: Rickson "obrabia" gałąź ;]

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Maj 18, 2008 16:00   

Bergol napisał/a:
Postój podczas spacerku dookoła jeziora Winiary: Rickson "obrabia" gałąź ;]

Super pies :) Szkoda, że łapki i gałąź nie są widoczne w całości, ale całkiem fajne to zdjęcie :yes:

Bergol 
antykler

Wysłany: Pon Lip 14, 2008 14:57   

Statuetka Jaguara - rzadki okaz ;) (Dzięki K.F.)

Coś się wydarzyło w lesie...

Ptasiek

Mogiły Gotów - kamienne kręgi

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lip 14, 2008 23:12   

Leśna fotografia jest niezła :) Taka makabreska :)

A gdzie zostało zrobione ostatnie zdjęcie ??

Bergol 
antykler

Wysłany: Wto Lip 15, 2008 00:45   

Diabel-tasmanski napisał/a:
A gdzie zostało zrobione ostatnie zdjęcie ??

Węsiory na trasie Gniezno-Koszalin ( http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99siory )

Odpowiedz do tematu