Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczególnie niebezpieczne miejsca na drodze w Gnieźnie
Autor Wiadomość
wuja 

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 13:56   

Anna Osińska napisał/a:
Nosiu napisał/a:
Ja mam taki punkt jako przejezdny poruszający się na trasie Poznań-Toruń a w zasadzie jadąc od Torunia, zjazd z "nowej" obwodnicy na trasę Bydgoszcz-Poznań, wszystko niby OK prawie jak rozwiązanie na zachodzie (typowy zazd za ekrzyżowania bezkolizyjnego) ale jak wiemy "prawie" robi wielką różnicę ponieważ nachylenie asfaltu jest na zewnątrz łuku a nie do wewnętrz, samochody często pokonują ten zakręt szlifując prawy bok o barierkę...

Jest tam ograniczenie prędkości do 40 km/h . To szczególnie niebezpieczne miejsce(ostry zakręt oraz teren pochyły przy zjeżdżaniu z wiaduktu) dlatego wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Przydałoby się położenie na asfalcie (nie wiem, jak to się nazywa) elementów wypukłych, odbijających sie na komforcie jazdy.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 14:26   

to ponoć są potocznie zwani: leżący policjanci

Anna Osińska 
Oficer Prasowy

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 14:32   

becia napisał/a:
Warto byłoby się również zastanowić nad ul. 3 Maja na odcinku od ul. Jolenty w stronę Winiar. Był tam kiedyś zakaz postoju i zatrzymywania się i z niezrozumiałych dla mnie przyczyn został usunięty

W dniu 6 lutego 2007 roku na wniosek mieszkańców ul. 3 Maja wprowadzono zakaz parkowania na odcinku od ul. Łącznica do Szpitala (od strony sklepu „Staś i Zosia”), dopuszczono za to parkowanie samochodów na chodniku. Z uwagi na szerokość ulicy, ograniczenie prędkości do 30 km/h, obecność przychodni, sklepów oraz apteki dopuszczono parkowanie na tym odcinku po drugiej stronie ulicy (przy przychodni).

Anna Osińska 
Oficer Prasowy

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 14:49   

whasuuup napisał/a:
Chodzi o zajmowanie miejsc parkingowych przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Ja to szczególnie zauważam przed galerią Gniezno. No szlak mnie bierze jak młody wysportowany chłopak parkuje swoją super furę na miejscu z kopertą bo przecież bliżej do drzwi marketu.

:mruga: Popieramy Twoje stanowisko, zajmowanie miejsc parkingowych przeznaczonych dla niepełnosprawnych przez młodych ludzi bulwersuje nie tylko Ciebie. Nie ważne czy taki koleś parkuje przed Galerią Gniezno, przy Urzędzie Skarbowym czy innym miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. Wszyscy powinniśmy na to zwracać uwagę i taką informację przekazywać „na gorąco” do Straży Miejskiej (tel. 604-512-000), która posiada blokady kół i będzie karać „wygodnych” kierowców.

Anna Osińska 
Oficer Prasowy

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 14:55   

abraxas napisał/a:
A jesteś tego ABSOLUTNIE pewna ... Że w przypadku parkingu supermarketu Policja może wlepiać mandaty??

Policja może również karać mandatami w przypadku parkingu marketu. Dziękujemy za spostrzeżenie. Również będziemy baczniej przyglądać się temu problemowi.

Anna Osińska 
Oficer Prasowy

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 15:23   

revolta napisał/a:
Problemem sa wylacznie kierowcy skracajacy przejazd z Laskiego na Wojciecha

Od jutra policjanci drogówki wspólnie ze Strażą Miejską będą organizować działania eliminujące wjazd nieuprawnionych kierowców na ul. Łaskiego.

whasuuup 

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 15:32   

kurcze taka policja to mi sie podoba :)

revolta 

Wysłany: Czw Lut 07, 2008 08:59   

^^^^ Tak trzymac :ok:

becia 

Wysłany: Czw Lut 07, 2008 09:24   

Anna Osińska napisał/a:
W dniu 6 lutego 2007 roku na wniosek mieszkańców ul. 3 Maja wprowadzono zakaz parkowania na odcinku od ul. Łącznica do Szpitala (od strony sklepu „Staś i Zosia”), dopuszczono za to parkowanie samochodów na chodniku. Z uwagi na szerokość ulicy, ograniczenie prędkości do 30 km/h, obecność przychodni, sklepów oraz apteki dopuszczono parkowanie na tym odcinku po drugiej stronie ulicy (przy przychodni).

Dziękuję za wyjaśnienie - jednak nie zmienia to faktu, że kierowcy nie stosują się ani do ograniczenia prędkości ani też do ogólnych zasad parkowania i stawiają auta tuż przy przejściu dla pieszych (czasem prawie że na nim) lub w miejscach, gdzie ledwie mieszczą się między jednym a drugim wjazdem na posesję - co niewątpliwie stwarza zagrożenie.
Ale pewnie zanim nie skończy się to jakimś tragicznym wydarzeniem nikt nie zrobi nic w tej sprawie :(

Radek 

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 19:53   

whasuuup napisał/a:
kurcze taka policja to mi sie podoba

Prawdziwą policje poznaje się nie po tym jak zaczyna a po tym jak kończy (czy jakoś tak :mruga: )
A zatem...
Anna Osińska napisał/a:
Od jutra policjanci drogówki wspólnie ze Strażą Miejską będą organizować działania eliminujące wjazd nieuprawnionych kierowców na ul. Łaskiego.

Można prosić o krótkie podsumowanie kilku pierwszych dni wspólnej inicjatywy? W jakich godzinach prowadzone są akcje i czy przysznoszą pożądany skutek?

Anna Osińska napisał/a:
Z uwagi na szerokość ulicy, ograniczenie prędkości do 30 km/h, obecność przychodni, sklepów oraz apteki dopuszczono parkowanie na tym odcinku po drugiej stronie ulicy (przy przychodni).

Czy jest Pani pewna, że przejazd ulicą 3 Maja przy dopuszczeniu możliwości zatrzymywania się i postoju po obu stronach tej ulicy, jest całkowicie bezpieczny?

kabzik 

Wysłany: Pon Lut 11, 2008 21:13   

a to ja taki sam problem jak dal Diabel-ek. tylko tuz obok na Sobieskiego, przy przystanku obok sklepu z panelami. autobus na przystanku, po lewej linia ciagla, dalej z przodu pasy, a niektorzy wyprzedzaja stojacy autobus... jakby ktos wyszedl na tych pasach to juz lepiej nie myslec...

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Lut 11, 2008 21:35   

Takich miejsc jest niestety więcej. Choćby cała Roosevelta. Najlepiej jest przy Polanexie, gdzie przystanki są jeden naprzeciw drugiego. Jak na obu staną autobusy a kierowcy z dwóch stron naraz zaczynają wyprzedzać, to jest fajnie. Do tego przejście dla pieszych, wyjazd z MDKu, Polanexu...

revolta 

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 10:54   

Przypomnialem sobie pewne irytujace zdarzenie.
Kilka miesiecy temu przechodzilem, albo raczej usilowalem przejsc, przez przejscie dla pieszych z sygnalizacja swietlna na Kosciuszki. Po wcisnieciu przycisku na slupie, chwile pozniej zapalilo sie zielonie dla pieszych i... nikt z jadacych ulica Kosciuszki sie nie zatrzymal!!! Pani z dzieckiem stojaca po przeciwnej stronie ulicy w ostatniej chwili wycofala sie na chodnik i tak sobie stalismy az zrobilo sie czerwone. Po kolejnym przycisnieciu przycisku trzeba juz bylo czekac znacznie dluzej na kolejne zielone.

Czy te swiatla byly naprawde niezbedne i dlaczego wykonano je wlasnie w takiej ubogiej i niebezpiecznej formie???
200 metrow dalej jest przejscie z sygnalizacja, wystarczylo postawic tam barierki i nie robic zamieszania.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 11:03   

kabzik napisał/a:
tylko tuz obok na Sobieskiego, przy przystanku obok sklepu z panelami. autobus na przystanku, po lewej linia ciagla, dalej z przodu pasy, a niektorzy wyprzedzaja stojacy autobus... jakby ktos wyszedl na tych pasach to juz lepiej nie myslec...

Miałam w godzinach rannych (ciemno) w tym miejscu niemiłe zdarzenie. Na szczęście bez żadnej szkody dla nikogo. Ale włos mi sie zjeżył na głowie. Dalej na Sobieskiego przy sklepie spożywczym jest tak samo. Samochody dostawcze blokują pas ruchu i jak je minąć bezpiecznie, nie widząc co się dzieje za nimi?Czasami żeby przejechać to trzeba być akrobatą

kuba-kosz 
Chill out

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 14:11   

revolta napisał/a:
Kilka miesiecy temu przechodzilem, albo raczej usilowalem przejsc, przez przejscie dla pieszych z sygnalizacja swietlna na Kosciuszki. Po wcisnieciu przycisku na slupie, chwile pozniej zapalilo sie zielonie dla pieszych i... nikt z jadacych ulica Kosciuszki sie nie zatrzymal!!! Pani z dzieckiem stojaca po przeciwnej stronie ulicy w ostatniej chwili wycofala sie na chodnik i tak sobie stalismy az zrobilo sie czerwone. Po kolejnym przycisnieciu przycisku trzeba juz bylo czekac znacznie dluzej na kolejne zielone.
Ja miałem podobną sytuacje w tym samym miejscu. Wcisnąłem przycisk zaświeciło się zielone wiec przechodze. Patrze w prawo a tam samochód jadący z ul. Kościuszki nie zwalnia. Więc się przestraszyłem i zacząłem biec. A kierowca hamulec, pisk opon i co najlepsze klakson. Puka się w czoło jakbym ja coś zrobił! Z tego wniosek że ludzie te światła mają w d... i niedługo coś się stanie!

revolta 

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 14:22   

Organizacje ruchu na tym skrzyzowaniu mozna nominowac do tytulu glupoty dziesieciolecia i byc spokojnym o miejsce w czolowce rankingu...
Niestety...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 14:25   

Jestem ciekaw gdyby trafił mnie na tym przejściu samochód w momencie gdybym był "na zielonym" a nie byłoby świadków to czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, ze przechodziłem prawidłowo ??

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 14:26   

Nie ma. Jest jeden na jeden. Przynajmniej ja takiej możliwosci nie dostrzegam.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 14:27   

No to faktycznie lepiej omijać tamto miejsce...

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 14:32   

A wiesz Diabeł, coś mi przyszło do głowy... Chyba coś by się dalo sprawdzić.... Pisałem już o tym, po remoncie sygnalizatorów na skrzyzowaniach Chrobrego/Sobieskiego i Warszawska/Kościuszki na wysięgnikach zamontowano kamery. Ta skierowana w stronę Kościuszki powinna zarejestrować trafienie w Ciebie. Tylko pojęcia nie mam czy te kamery działają i kto w to patrzy...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 14:34   

Andrzej napisał/a:
Ta skierowana w stronę Kościuszki powinna zarejestrować trafienie w Ciebie.

A dlaczego we mnie ?? Nowaka wyślijmy - to on lubi cierpieć za miliony ;] Sprawdzimy czy jest bezpiecznie i już.

A tak poważnie to w te kamery chyba nikt nie patrzy :) Są nawe sposoby żeby "zapalić sobie zielone" ;]

revolta 

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 14:38   

Te swiatla podobno sa dla bezpieczesntwa dzieci :no:
Bezmyslnoscia i przesadna oszczednoscia mozna osiagnac odwrotny od zamierzonego rezultat...

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 14:41   

kamery działają. Przynajmniej Sobieskiego-Chrobrego ale one są tylko czujką natężenia ruchu. Wtedy sterują, która strona musi puścić innych żeby rozładować korek. W nocy widziałam, jak młodzi skakali prze tymi kamerami aby ktoś zareagował i przyjechał pewnie, żeby ich uspokoić, to tylko światła się zmieniały jak pokazali się w polu widzenia kamery. Znaczy- to nie monitoring przestrzegania przepisów.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Lut 15, 2008 15:00   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Andrzej napisał/a:
Ta skierowana w stronę Kościuszki powinna zarejestrować trafienie w Ciebie.

A dlaczego we mnie ??

No jak dlaczego? Dlatego:
Diabel-tasmanski napisał/a:
Jestem ciekaw gdyby trafił mnie na tym przejściu samochód

revolta 

Wysłany: Sob Lut 16, 2008 00:29   

Kilka godzin temu bylem w Gnieznie i w czasie krotkiego spaceringu zauwazylem...

- Na skrzyzowaniu Poznanskiej z Laskiego zauwazylem, ze wielu kierowcow z duza predkoscia przejezdza skrzyzowanie na czerwonym swietle. Nie tylko na zoltym ale takze na czerwonym :no:
- Przy wejsciu do Parku Piastowskiego, pierwsza alejka od strony Laskiego, na przechodniow czeka gleboka dziura obok studzienki kolektora deszczowego. Przyczyna byl deszcz ale chyba ponad pol roku temu. Do teraz nic z tym nie zrobiono. Nie przygladalem sie specjalnie tej dziurze ale sadze ze moze tam wpasc dziecko...
- Deptak obok Katedry - idac moze minute tym odcinkiem doliczylem sie czterech pojazdow skracajacych przejazd z Laskiego na Wojciecha. Chociaz to nie jest ogolnodostepny parking, stalo na tym odcinku chyba 17 pojazdow.
- Kila samochodow spokojnie przejechalo przez plyte Rynku i deptak przy Chrobrego - pod okiem monitoringu.
- Skrecajacy z duza predkoscia z Mieszka I w Chrobrego samochod prawie potracil prawidlowo przechodzacego pieszego.
- Wiekszosc kierowcow przekracza dopuszczalna predkosc na zakrecie Jeziorna / Laskiego stwarzajac zagrozenie dla pieszych znajdujacych sie na przejsciu.

I to wszystko w czasie krotkiego spaceru glownie strefa ruchu pieszego...

PS. Na trasie Poznan -> Gniezno jest prawdziwy koszmar - wyprzedzanie na trzeciego, wymuszanie pierwszenstwa, jazda lewa strona wysepek.
Na odcinku do Bydgoszczy chyba nieco spokojniej i nieco mniejszy ruch.
W samej Bydgoszczy raczej nikt nie przejezdza skrzyzowan na czerwonym swietle i rzczej nie jezdza setka po miescie...

kabzik 

Wysłany: Sob Lut 16, 2008 12:42   

no to sie revolcie uklonie i przyznam racje co do jazdy na poznan.. srednia predkosc tam to chyba 110km/h, ostatnio przyznaje sie rozpedzilem sie do lekko ponad 90tki ;] i jakie mialem zdziwienie kiedy wyprzedzala mnie ciezarowka. sadzilem ze one maja wieksze ograniczenia, no ale sam juz nie wiem po jezdzie na tej trasie. jedynym dobrym pomyslem bedzie puszczenie kilku radiowozow nieoznaczonych razem na ta trase. jeden lapie, reszta jedzie dalej, bo gdy tylko zobacza ze juz zlapali to gaz w deche...

revolta 

Wysłany: Sob Lut 16, 2008 23:09   

kabzik napisał/a:
no to sie revolcie uklonie i przyznam racje co do jazdy na poznan.. srednia predkosc tam to chyba 110km/h, ostatnio przyznaje sie rozpedzilem sie do lekko ponad 90tki ;] i jakie mialem zdziwienie kiedy wyprzedzala mnie ciezarowka. sadzilem ze one maja wieksze ograniczenia, no ale sam juz nie wiem po jezdzie na tej trasie. jedynym dobrym pomyslem bedzie puszczenie kilku radiowozow nieoznaczonych razem na ta trase. jeden lapie, reszta jedzie dalej, bo gdy tylko zobacza ze juz zlapali to gaz w deche...
Masz racje, ciezarowki powyzej 3,5 tony na tej drodze powinny jechac max 70km/h.
Ponadto pojazdy te maja obowiazkowe tachografy - jak widac mozna je oszukac...

Anna Osińska 
Oficer Prasowy

Wysłany: Sro Mar 05, 2008 09:13   

Andrzej napisał/a:
czy te kamery działają i kto w to patrzy...

Kamery działają. Obsługiwane są przez 24 godziny na dobę przez operatora. Od następnego tygodnia na stronie internetowej Policji w Gnieźnie będą podawane przykłady wykroczeń lub przestępstw zarejestrowane przez monitoring.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 16:45   

Anna Osińska napisał/a:
Od następnego tygodnia na stronie internetowej Policji w Gnieźnie będą podawane przykłady wykroczeń lub przestępstw zarejestrowane przez monitoring.

:zdziwko: czekamy :ok:

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sob Maj 10, 2008 20:48   

Od 2-3 dni trwa remont chodnika ul. Mieszka I na odcinku od deptaku do Dąbrówki. Wiąże się to z tym, że po remontowanej stronie (lewej patrząc od deptaku) poruszają się jakieś koparki i inne pojazdy związane z prowadzonymi robotami. W zwiazku z tym na przeciwnej stronie ulicy, w miejscu gdzie dotychczas parkowanie było dopuszczalne wprowadzony został tymczasowy zakaz zatrzymywania.Jednakże nikt tego nie przestrzega, samochody na całym odcinku jak parkowały tak parkują. Powoduje to spore problemy z przejazdem tym odcinkiem, korkowanie się skrzyżowania Mieszka/Dąbrówki/Krzywe Koło.
Zakaz jest całkowice ignorowany nie tylko przez kierowców, ale także przez Policję jak i Straż Miejską.
Czy byłoby możliwe, przy wyznaczaniu służby dla poszczególnych patrli, wskazanie odwiedzenia tego odcinka raz na jakiś czas i puszczenia w ruch bloczków mandatowych?

Odpowiedz do tematu