Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczególnie niebezpieczne miejsca na drodze w Gnieźnie
Autor Wiadomość
kabzik 

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 22:46   

a ja radze sie szybko zabrac za oznaczenie przejscia dla pieszych wychdzoce z parku przy ul kosciuszki w stronie mieszka. tam jest tylko oznaczenie z prawej strony. patrzac ze tam ulica ma 3 pasy, z czego dla jazdy na wprost jest czasami zapchany, owy znak nie jest widoczny dla skrecajacych tam w lewo. sam wiem ze tam jest przejsscie to zwolnie, ale juz bylem 3 razy swiadkiem potracenia tam pieszego..

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 13:32   

Ostatnio bardzo niebezpiecznym miejscem stał się deptak oraz rynek. A to za sprawą młodzieży, która urządza tam dzikie rajdy na skuterach. Ciekawe, że to wszystko pod okiem monitoringu. Prominentni rodzice ??

DaVe 

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 13:47   

Cytat:
Ostatnio bardzo niebezpiecznym miejscem stał się deptak oraz rynek.

Jakiś czas temu to nawet widziałem, jak TIR się zapędził na nasz rynek i nie bardzo wiedział jak wyjechać :clever: W końcu czmychnął Tumską na Łaskiego, przy okazji uszkadzając, a w zasadzie to niszcząc jeden ze słupków na rynku.

abraxas 

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 14:00   

DaVe napisał/a:
W końcu czmychnął Tumską na Łaskiego, przy okazji uszkadzając, a w zasadzie to niszcząc jeden ze słupków na rynku.

A zgłosiłeś to tam gdzie trzeba :-) ?

DaVe 

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 14:29   

Nie zgłosiłem, ale od czego jest przecież monitoring rynku? :clever:

abraxas 

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 16:43   

DaVe napisał/a:
ale od czego jest przecież monitoring rynku?

Taaa ... akurat obserwujacy monitoring wyszedł do toalety ... a nagrywanie się zawiesiło. No ale ... nie mój rynek, nie mój problem :-)

Frank Black 

Wysłany: Sob Mar 14, 2009 23:46   Śmiertelny wypadek na pasach ul. Wrzesińska

Wracając z miasta na początku ulicy Wrzesińskiej zauważyłem tłum gapiów oraz straż pożarną z policją. Z tego co usłyszałem od osób stojących obok zginęła młoda kobieta na pasach, przed kioskiem Ruchu. Masakra...

Kilka miesięcy temu też zginał w tym miejscu mężczyzna. Pytanie ile jeszcze osób musi zostać zabitych aby ktoś zajął się oświetleniem i sygnalizacją tej ulicy?? W nocy i wieczorami brawura kierowców nie zna granic na tej ulicy.

informacjelokalne

44 

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 08:33   

:( To blisko mojego domu. Jechałem później, ale w drugą stronę i nie chciałem chodzić oglądać. Długo stała straż i puszczali ruch wahadłowo. Jeśli ktoś zginął, to rzeczywiście straszne...

Pewne rozwiązanie podobno jest planowane - za wiaduktem ma być wybudowane rondo, ale... słyszałem, że mają zacząć na jesień. Mamy już niemal wiosnę i nie widać, by coś się zmieniało. Oczywiście to zwolniłoby tych jadących od strony centrum. Problemem jest bardzo długa prosta z drugiej strony. Wiem coś o tym.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 09:02   

Mam wrażenie, że w sprawie poprawy bezpieczeńśtwa na ulicach miasta robiło się kiedyś więcej. Teraz jest jakaś blokada. To samo dotyczy przejscia na. Wyszyńskiego... Wypadki tak jak były, tak są.

emigrant 

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 09:28   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Mam wrażenie, że w sprawie poprawy bezpieczeńśtwa na ulicach miasta robiło się kiedyś więcej.

Hmm... a przejście dla pieszych na Staszica, Sienkiewicza czy też skrzyżowanie Mieszka I i Mickiewicza?

Ostatnio byłem świadkiem sytuacji, kiedy na Łaskiego, przy Katedrze kilka osób musiało odskoczyć w bok bo jakiemuś idiocie się spieszyło na skróty. A kostka wypada z jezdni coraz gęściej.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 09:33   

Ponoć zginęła 35-letnia kobieta, mieszkanka budynku po drugiej stronie ulicy. Inny pieszy z przejścia na pasach potrącony i w szpitalu. Sprawcą był 22-letni młokos. Mistrz kierownicy!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 09:45   

emigrant napisał/a:
a przejście dla pieszych na Staszica, Sienkiewicza czy też skrzyżowanie Mieszka I i Mickiewicza?

No właśnie... a dochodziło tam do takich zdarzeń jak na Wyszyńskiego czy Witkowskiej ??

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 09:58   

Każdemu, co spowodował wypadek śmiertelny odebrałabym dożywotnio prawo jazdy/

emigrant 

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 10:04   

Na Staszica jest duży łuk. Samochody stojące przy sklepie na wysokości pasów zasłaniają przechodniów tym, którzy jadą od strony Budowlanych. A zwłaszcza tym, którzy jadą z dużą prędkością. Przeciwko nim postawiono to co mamy dziś. Do tego znajduje się obok Szkoła Podstawowa nr9 do której uczęszcza większość dzieci z tego osiedla.
Na Sienkiewicza byłem świadkiem potrącenia nauczycielki z tej szkoły w tym miejscu gdzie są dziś pasy.
O skrzyżowaniu Mickiewicza i Mieszka I nie muszę mówić chyba, bo to każdy wie jakie niebezpieczne skrzyżowanie było. Raz widziałem, jak samochód dachował.
Jak widać, każdy przypadek należy traktować osobno. Rozwidlenie dróg Warszawska-Witkowska/Wrzesińska spełniało swoją rolę przez wieki ale nasilenie ruchu w XXI wieku już sobie z tym nie radzi. Rondo to chyba jedyne rozsądne wyjście. Duże rondo, a nie plac manewrowy jaki mamy koło wieży ciśnień.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 10:07   

emigrant napisał/a:
Na Staszica jest duży łuk. Samochody stojące przy sklepie na wysokości pasów zasłaniają przechodniów tym, którzy jadą od strony Budowlanych. A zwłaszcza tym, którzy jadą z dużą prędkością. Przeciwko nim postawiono to co mamy dziś. Do tego znajduje się obok Szkoła Podstawowa nr9 do której uczęszcza większość dzieci z tego osiedla.

Emigrant tak. Zgadzam sie. Ale czy były wypadki? Takich miejsc mogę wskazać więcej...

emigrant napisał/a:
Na Sienkiewicza byłem świadkiem potrącenia nauczycielki z tej szkoły w tym miejscu gdzie są dziś pasy.

A wiesz ile przypadków było na Wyszyńskiego ??

emigrant napisał/a:
O skrzyżowaniu Mickiewicza i Mieszka I nie muszę mówić chyba

Głównym problemem na tym skrzyżowaniu była i jest nadal prędkość. A przeebudowa skrzyżowań to chyba jeszcze poprzednia kadencja...

emigrant 

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 10:27   

Ale czy były wypadki? Takich miejsc mogę wskazać więcej...

Działanie prewencyjne, nie wnikam czy to było na wniosek mieszkańców czy szkoły czy z czyjegoś widzimisię. Może były przypadki, ja nie wiem. Przede wszystkim patrzę "w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo" ;)
A wiesz ile przypadków było na Wyszyńskiego

Nie wiem niestety ile ale słyszałem o potrąceniach.

http://www.znaki.pl/Dzien...%20pojazdow.pdf

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 10:32   

emigrant napisał/a:
Działanie prewencyjne, nie wnikam czy to było na wniosek mieszkańców czy szkoły czy z czyjegoś widzimisię

Ano właśnei. Prewencja tak - w pierwszej kolejności tam gdzie ryzyko jest największe. Tak ja to wisddzę. Całe to miasto funkcjonuje na czyimś widzimisię.

emigrant napisał/a:
Nie wiem niestety ile ale słyszałem o potrąceniach.

Potraćenia to tam pewnie są raz na miesiąc, dwa.. JEśłi dobrze kojarzę to są tam już dwa wypadki śmiertelne. I od dwóch lat wciaż się temat wałkuje z efektami zerowymi...

Frank Black 

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 11:05   

Co do wczorajszego wypadku, rzeczywiście kobieta ta mieszkała po drugiej stronie ulicy przy starym Młynie. Mogę tylko wnioskować, że była po drugiej stronie ulicy w sklepie na zakupach bo zauważyłem reklamówkę z zakupami na ulicy jeszcze nie uprzątnięta.
Ja mieszkam od niej kilka bloków, jestem w szoku...

Z tego co usłyszałem musiał jechać z prędkością bliską 150 km/h.

Robak 

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 14:24   

a nie macie wrażenia że piesi ostatnio też potrafią wtargnąć na przejście nie rozglądając sie wcale.Oczywiście nie nawiązuje do opisanego tutaj przypadku,lecz sam jako kierowca mialem ostatnio przypadek i to właśnie na skrzyżowaniu Mieszka z Mickiewicza,że tuż przed maskę wtargneła mi przed maskę dziewczyna rozmawiająca przez telefon.Widziałem ją i obserwowałem,nie spojrzała czy ma wolną drogę,czy nic nie jedzie,tylko weszła prosto pod moje auto.Szczęście że miałem nogę na hamulcu,bo....strach myśleć.

Zgadzam się z Zofią,zabierać dożywotnio prawko ale tylko wtedy gdy jest udowodniona wina kierowcy...

44 

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 20:49   

Frank Black napisał/a:
Z tego co usłyszałem musiał jechać z prędkością bliską 150 km/h

To chyba nieprawdopodobne, ale wystarczy, że wjechał w nich 80-tką...

Robak napisał/a:
Zgadzam się z Zofią,zabierać dożywotnio prawko ale tylko wtedy gdy jest udowodniona wina kierowcy...

Racja, ale pamiętać trzeba, że kodeks drogowy nakazuje SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ w pobliżu pasów. Nie ma więc za bardzo wytłumaczenia. Nieprawdopodobne, by wbiegli prosto pod samochód...

Frank Black 

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 21:11   

Jechał zdecydowanie ponad 100 km/h i jak najbardziej jest to możliwe. Nie chce pisać "o szczegółach" tutaj ale zwłoki Kobiety były w kilku miejscach.

A ta druga osoba, która ucierpiała to był mąż tej kobiety. Z tego co wiem ma połamane obie nogi.

Ten 22-latek prowadzący VW podobno to armeńczyk.

44 

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 21:55   

Jakakolwiek prędkość by to nie była, skutki są tragiczne... Ciekawe czy coś zrobią, by zapobiec podobnym zdarzeniom w tym miejscu?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 09:38   

Nigdy nie zapobiegnie się takim zdarzeniom dopóki nie zmieni się mentalność kierujących. Można stawiać znaki, progi a nawet betonowe zagrody i pola minowe. Nie przydusi tu to przydusi tam i będą ofiary.

remikk 

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 11:46   

Nigdy nie zapobiegnie się takim zdarzeniom dopóki nie zmieni się mentalność kierujących.

To niestety prawda. Nie jednokrotnie widziałem *** pędzących przez miasto.
To tak samo jak też nie zmieni się mentalności pieszych, którzy jak szczury wyłażą wszędzie, gdzie tylko się da, niejednokrotnie nie na pasach nie patrząc, czy coś nadjeżdża.

44 

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 14:57   

Nigdy nie zapobiegnie się takim zdarzeniom dopóki nie zmieni się mentalność kierujących

Zgadzam się, że zmiana mentalności to najważniejszy element, ale też chyba najtrudniejszy. Nie mogę się więc zgodzić z Twoim zdaniem, które sugeruje, że nie ma innych rozwiązań. Są i uważam, że powinno się je stosować w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 16:29   

Ale ja nie mówię, że ie ma ich się stosować. Jak najbardziej. Tylko, że moi zdaniem to nie załatwia sprawy...

MJ 
BMW ///M5 e39

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 18:46   

Ostatnio takim szczególnie niebezpiecznym miejscem stał się wyjazd z ulicy Topolowej na ulicę Poznańską, a to za sprawą barierek ustawionych w zeszłym tygodniu na chodniku. Teraz w ogóle nie widać nadjeżdżających samochodów...
Zastanawiam sie kto wymyślił to "świetne" rozwiązanie :wsciekly:

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 18:49   

To prawda MJ. Ale wraz z barierkami pojawiło się lustro, którę ułatwia wyjazd.

44 

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 19:00   

Nie wiem jak to dokładnie tam wygląda, ale osobiście bardzo nie lubię korzystać z tych luster - bardzo przekłamują odległość nadjeżdżającego samochodu.

moi zdaniem to nie załatwia sprawy...

Nie załatwia - jest jednak jakąś metodą. Nie wiem czy można liczyć na dużo więcej - należałoby zmienić system nauczania. I nawzajem sobie pomagać na ulicach. Jak ktoś mi pomoże, to sam później też pomagam - łudzę się, że to działa i staram się ułatwiać życie innym.

MJ 
BMW ///M5 e39

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 19:45   

Lustro?? Nie widziałem, chociaż tam mieszkam...
Poza tym lustra bardzo przekłamują odległości i ogółem unika się takich rozwiązań.
Jak to mówił Kopernik: "Gorszy pieniądz wypiera lepszy pieniądz".

Odpowiedz do tematu