Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczególnie niebezpieczne miejsca na drodze w Gnieźnie
Autor Wiadomość
Frank Black 

Wysłany: Sro Cze 24, 2009 21:39   

Pojawiła się informacja odnośnie skierowania aktu oskażenia przeciwko temu młokosowi co zabił Kobietę na ul. Wrzesińskiej - link

Jestem bardzo zainteresowany tą sprawą, bo z tego co wiem (i nie jest to mój wymysł) to ten człowiek wcale nie był taki święty jak go prokurator opisuje i nie raz jeździł na podwójnym gazie. Kobiecie nikt życia już nie wróci a koleś jeszcze wywinie się dzięki zamożnym rodzicom ;/

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 24, 2009 21:49   

No ładnie. Aż sie płakac chce jak się wywody pana prokuratora czyta. Wyobraźcie sobie analogiczny opis prokuratoski w scenariuszu z włamem do samochodu - "On jest bardzo młody i bardzo żałuje tego co zrobił. Nigdy wcześniej nie był karany nawet za drobne kradzieże. DO tego jest bardzo chory. Łom trzymał w chorej ręce, którą dodatkowo skaleczył. A w w ogóle parking nieoświetlony był. Chłopak myślał, że do domu wchodzi (zapomniał klucza)...

Frank Black 

Wysłany: Sro Cze 24, 2009 22:43   

Prawda jest taka, że koleś wleciał jak dzik z mostu na Wrzesińską i czy byłyby w tym momencie światła czy nie nie zdążyłby wyhamować. A oni jeszcze się nad nim litują , biedaczek naprawdę, to wina źle oświetlonej ulicy i pewnie wina tej Kobiety, że właśnie wtedy przechodziła na pasach ;/ jak ona mogła???

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 19:20   

Wczoraj na skrzyzowaniu Łubieńskiego, Chrobrego leżała kostka brukowa wyrwana z nawierzchni. Tuż pod okiem monitoringu :) BArdz coekawa atrakcja. Brawa tkaże dla kierowców,którym nie chciałosię zareagować na to. LEpiej slalomem jeździć.

revolta 

Wysłany: Pią Lut 05, 2010 15:55   

Nie wiem czy juz o tym bylo...
Wyjezdzalem kilka dni temu z Cierpieg na Dalkoska, dokladnie mowiac skrecalem w lewo.
Dalkoska jest cala zastawiona pojazdami, nawet przed samym skrzyzowaniem. Doslownie nie widac samochodow jadacych od strony Dalek, trzeba wysunac sie prawie na srodek jedni zeby cokolwiek zobaczyc. Cierpiegi od kilkunastu lat sa jednym z wazniejszych ciagow komunikacyjjnych w miescie - dlaczaego do teraz nie zmodernizowano tego skrzyzowania lub przynajmniej nie egzekwuje sie przestrzegania przepisow przez parkujacych???

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Lut 06, 2010 12:50   

revolta mieszkam przy tym skrzyżowaniu i jakoś nigdy nie musiałem wyjeżdżać prawie na środek jezdni żeby zobaczyć czy coś jedzie z dołu.. problem sądzę wyolbrzymiony.

Robak 

Wysłany: Sob Lut 06, 2010 13:02   

Marcineek napisał/a:
problem sądzę wyolbrzymiony.

raczej nie,bo....mając tyle śniegu+parkujące auto no to inaczej się nie da.Sam kilka razy wyjeżdżając tamtą drogą,musiałem wysunąć "nos" prawie do środka pasa lecącego od góry...a swoją drogą kiedyś było tam lustro...jest nadal???

Marceli Szpak 
-

Wysłany: Wto Lut 16, 2010 21:22   

Oczywiście, że na drogach (jak i w życiu) spotykamy masę kretynów (to fakt)...
Ostatnie dwa dni to:

Wczoraj, rano: wchodzę na zielonym na przejście ze skrętu z Gdańskiej w Winiary (WARUNKOWA! strzałka) pan przejeżdża mi przed nogami. Jeszcze z wyraźną pretensją rzuca okiem na "mój" sygnalizator: - Czy aby na pewno było na nim zielone?
To ja muszę "zahamować".

Wczoraj, po południu: wchodzę na zielonym na Biskupińskiej, pan rusza (jestem na środku przejścia dla pieszych) i hamuje w połowie przejścia. Przede mną (stał na warunkowej strzałce w prawo). Za zakrętem jeden z jego pasażerów wystawia do mnie środkowy palec.

Dzisiaj, ok. 16.00: wchodzę z dzieckiem na przejście dla pieszych na Chudoby (skrzyżowanie ze Żwirki i Wigury). Na ŻiW stoi sznurek samochodów gotowych do skrętu w lewo (muszą przepuścić auta jadące prosto i pieszych, w kolejności). Ze sznura czekających pojazdów, z drugiego miejsca, startuje z piskiem jakiś srebrny miejsko-terenowy i przejeżdża ~metr za naszymi plecami. Mój syn tylko spytał: - Co to było tata?

Co miałem mu odpowiedzieć?

Kiedyś byłem ukarany (słusznie zresztą) mandatem za przejście na czerwonym świetle. Co z tego, jeśli muszę się rozglądać kiedy zapali mi się zielone na przejściu dla pieszych, albo (co gorsza) lepiej przebiegać z dzieckiem na ręku, bo inaczej stanie sie katastrofa, której żadne sądy i wyroki nie zrekompensują.

Dosyć narzekań: niektórzy kierowcy to ludzie nieodpowiedzialni. Proponuję zmienić sygnalizację na skrzyżowaniach Biskupińska/Winiary - Gdańska i Żwirki i Wigury - Chudoby na bezwarunkowe. Kierowcy nie rozumieją, co oznacza warunkowa strzałka przy zapalonym świetle czerwonym. Bardzo proszę naszą lokalną sekcję ruchu drogowego do ustosunkowanie się do tego tematu.

Pozdrawiam -
MS.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Lut 16, 2010 23:32   

Mam podobne doświadczenia właśnie z tych okolic i też akurat miałem dzieciaki pod kuratelą- w pracy... aż się cisnęło parę słów na usta...

Marceli Szpak 
-

Wysłany: Sob Lut 27, 2010 23:59   

...dzisiaj na skrzyżowaniu obok kościoła (Winiary) stał radiowóz z dwoma panami w środku. Z ciekawości poobserwowałem sobie kilkanaście (!) zmian świateł i reakcje policji. Standard: przejeżdżanie na "późnym żółtym", niezatrzymywanie się na strzałce do skrętu w prawo, jedno wymuszenie... Bez odzewu.

Niepotrzebnie się pienimy: policja, jak widać, nie ma zamiaru (numer wozu i rejestracja ww. dla zainteresowanych zwierzchników dostępna...) pilnować przestrzegania prawa, więc nasze narzekania na łamanie przepisów są mało warte... :/

Odpowiedz do tematu