Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Policja rusza do walki z łamiącymi przepisy drogowe
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 21:11   Policja rusza do walki z łamiącymi przepisy drogowe

http://www.gniezno.com.pl...parkowanie.html

Zanosi się na niezła obławę. Może wreszcie zapanuje ład w mieście :)

abraxas 

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 21:53   

Diabeł - zwolnij swój pęd bo życie przegapisz :-) Temat Ci wyjątkowo wyszedł :-)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 22:10   

To nie pęd, tylko za dużo czasu przed monitorem. Ja już nie widzę dobrze i stąd ten błąd :) .

wuja 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 06:52   

Latwiej zapolować na rowerzystę na chodniku, niż na szalejącego po osiedlu motocyklistę!

Radek 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:37   

No to w końcu Bernacki czy Hernacki? :)

A co do tematu...
Zastanawiam się kiedy w końcu w Gnieźnie skończy się sianie propagandy i robienie czegoś byleby robić i błyszczeć przed komendą wojewódzką?
Kolesiostwo parkujące na zakazie nie zniknie, okolice katedry zawalone autami było, jest i będzie, strażnicy miejscy dostają odgórne zasady co mają widzieć a czego nie mają i gdzie ich nie ma być w danej chwili...
Dopóki nie zrobi się porządku w komendzie, nie zapanuje porządek na ulicach.

Diabel-tasmanski napisał/a:
Zanosi się na niezła obławę. Może wreszcie zapanuje ład w mieście

Ale propaganda przynosi sukces i to najważniejsze. Byleby coś się działo!

remikk 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 12:56   

No cóż parkowanie aut staje się problematyczne nawet na ulicach i w miejscach nawet poza ścisłym centrum. Przykład taki z mojego życia wzięty. Ulica Świętokrzyska - w weekend i nie tylko zaparkowanie auta graniczy z cudem właściwie na całej jej długości. Auta parkują po drugiej stronie na chodniku. Przyznam, że zdarzyło mi się kilka razy. W przeciągu 4 lat na tej ulicy w bliskim sąsiedztwie zostały wybudowane 3 budynki przez firmę InterBud. Ilość rodzin pewnie około 70 lub więcej. Żaden z budynków nie został wybudowany z garażami podziemnymi. I tutaj pytanie, dlaczego zezwala się na budowę budynków nie zastrzegając konieczności budowy garaży podziemnych. Czy naprawdę to jest duży problem ? No tak pewnie znowu prawny. Podejrzewam, że takich sytuacji, jak na tej ulicy jest więcej.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 18:46   

Radek napisał/a:
Ale propaganda przynosi sukces i to najważniejsze. Byleby coś się działo!

Czy ktoś lubi Policje czy nie takie działania są konieczne. W dniu konferencji jeden tylko dostawca zarobił w ciągu poranka trzy mandaty - za parkowanie na psach, na skrzyżowaniu i na zakazie. Co ciekawe, jak twierdził, są to w jego pierwsze mandaty w życiu. To co kierowcy w centrum to po prosu maskara piłą łańcuchową. Policja "udzielała się" dotąd poza miastem a SM najwyżej czasem z FR się schowa. Czas zrobić porządek w centrum.

remikk 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 19:03   

W dniu konferencji jeden tylko dostawca zarobił w ciągu poranka trzy mandaty - za parkowanie na psach, na skrzyżowaniu i na zakazie.

Pewnie i jest to problem, ale przypomnę również deptak, gdzie jest zakaz, jak dostarczaliście materiały do remontu siedziby Gniezno.com.pl !!!. I wcale nie rzucam w Waszą stronę gromów, bo całkowicie rozumiem, że materiały były ciężkie, ale również i ten dostawca mógł mieć ciężkie rzeczy do noszenia.
Ja akurat podałem przykład, który jest problemem nie ścisłego centrum. I tak jak to napisałeś, czas zrobić porządek, ale raczej chyba w drugą stronę.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 19:08   

remikk napisał/a:
jak dostarczaliście materiały do remontu siedziby Gniezno.com.pl !!!

Kula w płot Remikk

remikk napisał/a:
i ten dostawca mógł mieć ciężkie rzeczy do noszenia.

Policja dopuszcza zatrzymanie w takich wypadkach samochodów dostawczych na zakazie. Ale nie na skrzyżowaniu !! Bo wiadomo, ze ciężkich skrzynek nikt nie będzie dźwigał kilometr do sklepu... Chodzi tutaj o szczególnie drastyczne sposoby parkowanai niestety powszechne...

remikk 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 19:20   

Ale nie na skrzyżowaniu

Oczywiście takie przypadki to zupełnie inna sprawa. Tylko co w przypadku, gdy jest zakaz, a do sklepu naprawdę daleko, a samochodu w obrębie kilku ulic nie ma jak zaparkować. A o takim przypadku również napisałeś. Centrum Gniezna jest bardzo problematyczne. Wprowadzenie zakazu przekraczania prędkości 30 km/h jest zupełnie nie potrzebne, bo ciężko je po prostu przekroczyć.

emigrant 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 19:23   

remikk napisał/a:
Wprowadzenie zakazu przekraczania prędkości 30 km/h jest zupełnie nie potrzebne, bo ciężko je po prostu przekroczyć.

A gdy rowerzyści (którzy mijają stojących w korku) przekroczą ww. prędkość ? :mruga:

remikk 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 19:25   

Oj, nie wiem, czego się czepiasz, to był akurat taki przykład.

emigrant 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 19:33   

Po prostu jestem ciekawy, czy mogliby mnie za to ukarać, choć nie wiem jak by to zmierzyli :) Swoją drogą, w mieście łatwo przejechać rowerem i często poruszając się jezdnią inni kierowcy samochodów szanują pierwszeństwa rowerzystów na drodze, czego nie można już powiedzieć o Poznaniu. Jeden plus więcej.

Chciałbym, by nadzieje związane z tą akcją nie okazały się ulotne i za jakiś czas pojawiły się efekty.

remikk 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 19:53   

Podsumowując mam nadzieję, że coś z tej akcji wyjdzie, ale chciałbym zwrócić uwagę na to, że problem leży nie tylko po stronie kierowców (patrz: np. podany przeze mnie przykład).

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 20:14   

remikk napisał/a:
A o takim przypadku również napisałeś

Napisałem o przypadku rażącego naruszenia przepisów...

remikk napisał/a:
leży nie tylko po stronie kierowców

A po czyjej jeszcze?

remikk 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:09   

A po czyjej jeszcze?

Może źle to określiłem, cały czas mam na myśli przykład, który przytoczyłem. Brak wyobraźni.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:39   

Nadal nie rozumiem....

Kenneth_Philips 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:56   

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ulice:
Lecha (UM), Mickiewicza (przy Rossmanie, budynkach PKP i Jagodzie), Mieszka (w okolicy LukasBanku), Łubieńskiego (okolice skwerku z Dąbrówki), Dąbrówki (Grahmse), Targowisko (totalnu chaos wokół), Zielony Rynek, Sienkiewicza (cała długość to radosna twórczość + ZUS), 3 Maja (ścieżka rowerowa), Franciszkańska, Rynek, Kaszarska, Jana Pawła (Starostwo), Cierpięgi (dojazd do Dalkoskiej).

To w sumie całe ścisłe Centrum - zatem właściwie jest co robić. Albo inaczej - jest z czym się zmierzyć. Pytanie tylko komu prędzj zabraknie zapału??

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 22:05   

Wreszcie jakaś sensowna wypowiedź w temacie. Dorzucam Wojciecha i Grzybowo (Meksyk)

aniulka 

Wysłany: Wto Paź 07, 2008 22:33   

Wystarczy zaparkować koło "Maxa" i dalej już na piechotkę... i nawet nie trzeba płacić za parking :mruga:

inotem 

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 18:12   

Co do parkowania może jest i racja, choć przepisy uważam są bardzo nieżyciowe, mam na myśli pojazdy zaopatrzenia. Natomiast, co do jazdy rowerem to sprawa mnie bardzo bulwersuje. Przejechanie bezpiecznie rowerem przez nasze miasto graniczy z cudem. Niedalej jak w tym tygodniu mój syn wracający ze szkoły z tornistrem na skrzyżowaniu przy ulicy witkowskiej omal nie został przejechany przez skręcający autobus komunikacji miejskiej. Uczymy dzieci ….zielone światło możesz bezpiecznie przechodzić i nic bardziej mylnego. Starszemu synowi, który oczywiście posiada kartę rowerową kategorycznie zabraniam poruszania się rowerem po jezdni. Powiedzmy sobie szczerze, rowerzysta jako ten słabszy nie ma żadnych praw (a przynajmniej nie są respektowane) przez kierowców. Co jest przyczyną tego – oczywiście infrastruktura. Ścieżek rowerowych nie mamy i długo mieć nie będziemy a te, które są obecnie, wiadomo prowadzą z nikąd do nikąd i w zaledwie kilku procentach pokrywają potrzeby.

Korzystanie z chodnika przez kierującego rowerem jest dozwolone jedynie w razie braku drogi (ścieżki) dla rowerów i niemożności korzystania z jezdni, jeżeli dozwolony jest na niej ruch pojazdów samochodowych z prędkością większą niż określona w art. 20 ust. 1. (50 km/h) Kierujący rowerem, korzystając z chodnika, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pierwszeństwa pieszemu. (Art. 33)

Dlatego każdy rozsądnie myślący obywatel zdaje sobie sprawę, że przepis ten absolutnie nie jest dostosowany do realiów współczesnych dróg i ulic.

Marceli Szpak 
-

Wysłany: Sro Gru 10, 2008 09:59   

Dodam coś od siebie (żałuję, że nie miałem ze sobą aparatu - przepiękna scena!). Poniedziałek, okolice godz. 17.00. Przy ogródku Jordanowskim zaparkowany samochód Straży Miejskiej, pan strażnik na zewnątrz, w samochodzie pani strażniczka coś notuje... Dalej skrzyżowanie 3 Maja i Kilińskiego (ile to może być metrów? 20? 30?) samochody parkujące "na styk" przy przejściach dla pieszych.

Art. 49. PORD:
"1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem,"

Wydaje mi się, że Straż Miejska albo nie zna tego przepisu, zapomniała o nim, inaczej go interpretuje, albo... Wiem! Policja zabrała się ochoczo za szukanie źle zaparkowanych aut, więc pracownicy Straży czują się odciążeni od tego obowiązku. =]

Wybaczcie ironię. Strasznie wnerwiają mnie samochody "poprzytulane" do przejść dla pieszych. I brak reakcji. A wystarczyłoby się przyłożyć i w mig rozniosłoby się, że nie wolno, że wlepiają kary... Byłoby bezpieczniej.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Gru 10, 2008 10:25   

Marceli Szpak napisał/a:
w samochodzie pani strażniczka coś notuje..

Może właśnie wypisywała mandaty?

emigrant 

Wysłany: Sro Gru 10, 2008 10:34   

Albo wypełniała krzyżówkę jak w kawale, który ktoś zapodał w innym temacie? ;)
Ale do rzeczy, nie można mówić, że nie zareagowali. Fakt, należy wskazać, że widziało się taką sytuację, ale skąd wiemy, czy numery te były akurat sprawdzane, nie zostały już wypisane mandaty wcześniej lub czekali na właściciela pojazdu? Ano, można domyślać się tylko. Swoją drogą, mogłeś Marceli zwrócić uwagę Strażnikom, że pojazd zasłania/stoi na pasach/utrudnia ruch. Nie trzeba od razu mówić, że to ich obowiązek zareagować, postawa obywatelska to nie relikt PRLu.

Marceli Szpak 
-

Wysłany: Sro Gru 10, 2008 10:37   

Jeśli tak, obiecuję wydrukować swojego posta i go zjeść.

Marceli Szpak 
-

Wysłany: Sro Gru 10, 2008 10:40   

emigrant napisał/a:
[...]Swoją drogą, mogłeś Marceli zwrócić uwagę Strażnikom, że pojazd zasłania/stoi na pasach/utrudnia ruch. Nie trzeba od razu mówić, że to ich obowiązek zareagować, postawa obywatelska to nie relikt PRLu.

Oczywiście. Podobna refleksja naszła mnie 2 kilometry dalej. :)
Następnym razem zapytam.

remikk 

Wysłany: Nie Gru 14, 2008 13:14   

Ja 3 dni temu widziałem bardzo sprzyjającą sytuację do wystawienia mandatów za parkowanie. TRadycyjnie na ul.Grzybowo koło blaszak trzy samochody na zakazie zatrzymywania. Przejeżdżam obok, a tu widzę z naprzeciwka Straż Miejska, a za nią radiowóz policyjny. No pomyślałem, będą mandaciki. Ale co widzę w lusterku, obydwa autka pognały dalej kierując się w górę do ul. Dąbrówki. Przejeżdżałem po 3 minutach tamtędy znowu, autka nadal stały, a Straży Miejskiej ani Policji nie było widać. Takie oto wydarzenia. :)

emigrant 

Wysłany: Nie Gru 14, 2008 13:29   

Może to był konwój z bloczkami mandatowymi? :D

revolta 

Wysłany: Sro Gru 17, 2008 10:38   

Kolejny raz poruszam ten sam temat...

W piatek okolo 17:30 zatrzymalem sie w Gnieznie, chcialem zobaczyc jak wyglada lodowisko i takie tam.
Sadzilem ze problem chaosu, samowolki, masowego lamania przepisow i calkowitego braku kontroli nad bezpieczenstwem pieszych przy katedrze juz dawno rozwiazano wiec spokojnie poszedlem z Laskiego w strone Rynku.

To co zobaczylem obok placu z pomnikiem przed katedra przerazilo mnie...

Jadacy z duza predkoscia od strony Wojciecha samochod kierowca prawdopodobnie celowo wprowadzil w poslizg w taki sposob, ze przednimi kolami jechal po chodniku a tylnymi po jezdni.
Kilka metrow przed zakretem tym samym chodnikiem szla kobieta z wozkiem...
Ponadto, od strony Laskiego w tym samym czasie na "deptak" dosc szybko wjechal inny samochod ktorego kierowca musial wykonac niebezpieczny manewr ominiecia wspomnianego powyzej bardzo szybko poruszajacego sie pojazdu jadacego od strony Wojciecha.
Kierowca jadacy w strone Wojciecha rowniez przyspieszyl i scinajac zakret obok muru oporowego katedry prawie zderzyl sie czolowo z kolejnym samochodem wyjezdzajacym z Wojciecha...

Bardzo rzadko interesuje sie tym, co dzieje sie na ulicach, ale tym razem zatrzymalem sie i patrzylemm z niedowierzaniem na to co tam sie dzieje.
Spojrzalem na zegarek i policzylem samochody ktore przejechaly tym "deptakiem" w ciagu 10 minut - bylo ich 32. Zaden nie jechal do Kurii czy kosciola - prawie wszystkie jechaly pomiedzy Laskiego a Wojciecha. Wsrod tych pojazdow przynajmniej 10 scielo zakret, jechalo z duza predkoscia lub najechalo na chodnik.
Piesi na tym "deptaku" sa wyrazna przeszkoda dla kierowcow ktorzy musza ich omijac wjezdzajac na chodnik lub jadac lewa strona jezdni zmuszajac jadacych z przeciwnej strony do jazdy po chodniku...
Poza tym, na wysokości kosciola przy Tumskiej powstal dziki parking.

Nie stalem juz tam dluzej bo bylo dosc zimno, ale to chyba wystarczylo...

Ile kosztuje i jak trudne jest zamontowanie „bramek” uniemożliwiających przejazd u wylotu ulicy Wojciecha?
Czy ulica oraz plac przed katedra - jednym z nielicznych zabytkow Gniezna, musi być parkingiem jeżeli za placem Wojciecha jest pustawy parking zbudowany wlasnie do tego celu?
Dlaczego parking hoteliku znajduje się przy deptaku?
Gdzie jest policja i straz miejska?
Dlaczego UM ulegl kosciolwi w zakresie organizacji ruchu tworząc w tym przypadku chaos komunikacyjny i szczegolne zagrozenie dla pieszych?

emigrant 

Wysłany: Sro Gru 17, 2008 10:51   

Nawiązując do wypowiedzi Revolty - bruk na odcinku, który jest wspominany jest cały nierówny od ruchu, który na nim panuje. Wystarczy dobrze popatrzeć jak co kawałek wypada kostka, tego zjawiska nie ma na górnej części ulicy Tumskiej :no:

Odpowiedz do tematu