Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Usuwanie postów
Autor Wiadomość
wuja 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 17:22   

Diabel-tasmanski napisał/a:
gnieznianin44 napisał/a:
a psy jak rabia tak rabia

Ponieważ ich właściciele wykazują podobną do Ciebie i pewnego radnego mentalność.

Uważaj Diable, bo kaszi nie toleruje takich wypowiedzi i usuwa tego typu posty.
Sądzę jednak, że nie zrobi tego "szefowi".

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 17:33   

Praktyka jest taka, ze usuwa się posty odnoszące się do treści która została usunięta lub moderowana. To czasami może wydać się niesprawiedliwe ale sprzyja przejrzystości dyskusji. Nie sądzę żeby kaszi opowiadał się przeciw treściom zawartym w postach wuja :)

A pan gnieźnianin 44 niech następnym razem zabierze swoje dzieci jak będzie dostawał mandat od SM. TO będzie dla nich najlepsza lekcja wychowawcza...

abraxas 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 17:50   

Nie sądzę żeby kaszi opowiadał się przeciw treściom zawartym w postach wuja

A jednak - wyleciały posty (oczywiście i moje) zapoczątkowane przez wuja (dotyczące właścicieli psów) ... Niepojęte, nieprawdaż?

kaszi 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 17:59   

Owszem, zapoczątkowane przez wuja, którego post zawierał cytat z usuniętego postu emigranta. Większość postów nie łamała regulaminu, może jedynie odbiegała od tematu, ale były w jakiś sposób skorelowane z postami, które musiały zostać usunięte.

abraxas 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 18:01   

kaszi napisał/a:
Większość postów nie łamała regulaminu, może jedynie odbiegające od tematu

To może jednak coś trzeba z tym zrobić? Skoro nie łamały regulaminu ... I tylko były w JAKIŚ sposób skorelowane?? W końcu tam była próba zapoczątkowania dyskusji o włąścicielach psów. I moim skromnym zdaniem nie trzeba do wszystkigo zakładać NOWEGO tematu.

wuja 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 18:04   

abraxas napisał/a:
To może jednak coś trzeba z tym zrobić? Skoro nie łamały regulaminu

Kaszi wie lepiej, przecież jest modem, a my, choć starsi, zwykłymi szaraczkami.
A że można ewentualnie temat wydzielić, to widać na powyższym przykładzie.

Kaszi, jeśli chcesz być w porządku, przywróc tamte posty w nowym temacie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 18:13   

Oczywiście moża zawsze wydzielić do nowego tematu. Ale to tez nauczka dla użytkownikó żeby całośc treści odnosic do tematu. KAszi postąpił zgodnie z regulaminem. Gdyby wypowiedzi całe byłyby w temacie nie byłoby problemu. Takie odnoszenie się do konkretnych wypowiedzi jest najczęstszą przyczyna sprzeczek na forum. No ale w przyszłości będziemy starać się bardziej starannnie przesiewać temat. :)

kaszi 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 18:15   

abraxas napisał/a:
To może jednak coś trzeba z tym zrobić? Skoro nie łamały regulaminu ... I tylko były w JAKIŚ sposób skorelowane?? W końcu tam była próba zapoczątkowania dyskusji o włąścicielach psów. I moim skromnym zdaniem nie trzeba do wszystkigo zakładać NOWEGO tematu.
Wspomniana przejrzystość dyskusji była wedle mnie ważniejsza. JAk wyjaśnić cytat, którego nie ma?

A wątek właścicieli psów czy zwierzęcych fekaliów nikomu nie bronię założyć.

wuja napisał/a:
Kaszi, jeśli chcesz być w porządku, przywróc tamte posty w nowym temacie.
Posty zostały usunięte i nie ma możliwości ich przywrócenia.

abraxas 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 18:52   

Oczywiście moża zawsze wydzielić do nowego tematu. Ale to tez nauczka dla użytkownikó żeby całośc treści odnosic do tematu.

Bo przecież to użytkownicy sa dla moderatora a nie moderator dla użytkownika.

Nauczka ... może jeszcze kary finansowe?

Naprawdę drodzy zasiadający we władzach forum - zawsze w trakcie swoich rozmów, dyskusji trzymacie się wybranego tematu? Nigdy nie przechodzicie płynnie do innego? Nie odchodzicie od sedna dyskusji?
I zawsze mówicie - >uwaga, teraz dyskutujemy na temat "x"<?

Raz już to napisałem, napiszę drugi - nie odczłowieczajcie tego forum. Sterylne porządki dobre są na oddziale chirurgicznym ....

Patryk 
Administrator

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 19:00   

abraxas napisał/a:
Naprawdę drodzy zasiadający we władzach forum - zawsze w trakcie swoich rozmów, dyskusji trzymacie się wybranego tematu? Nigdy nie przechodzicie płynnie do innego? Nie odchodzicie od sedna dyskusji?

mnie chyba tez wymoderował, troche niepotrzebnie ale to on jest moderatorem i to jego decyzja, zawsze mozesz tez nim zostac i decydowac.

abraxas napisał/a:
Raz już to napisałem, napiszę drugi - nie odczłowieczajcie tego forum. Sterylne porządki dobre są na oddziale chirurgicznym ....

Sterylne porządki doprowadziły do tego ze forum pod tym adresem działa od lat 5. Inne fora a naliczyłem ich przez ten okres az 7 juz nie funkcjonują

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 19:44   

Abraxas nie musi zostawać moderatorem żeby to zrozumieć. Wystarczy trochę empatii.

abraxas 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 20:37   

Patryk napisał/a:
ale to on jest moderatorem i to jego decyzja

Tak, ale ... Kto powinien być ważniejszy na forum?? Moderator czy użytkownik? Rozumiem wulgarne usuwanie wulgarnych treści, d e bilizm umysłowy prezentowany w postach lub post niewynikający z żadnego poprzedniego.

Totalnie nie rozumiem takiego tłumienia dyskusji. W imię czego? Ale wychodzi na to, że musze się z tym pogodzić. I nie liczyć na pogawędkę na forum.

Patryk 
Administrator

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 20:46   

wszyscy są ważni, moderator tez jest użytkownikiem.

jesli masz jakies uwagi co do sposobu moderacji napisz mu PW

abraxas 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 20:51   

Patryk napisał/a:
jesli masz jakies uwagi co do sposobu moderacji napisz mu PW

Wybacz ... a on napisał do mnie PW w sprawie mojego wypowiadania się na forum? Dział techniczny i takie tam pochodne to do czego niby są?

emigrant 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 20:58   

empatii.

Ładne słowo =]
abraxas napisał/a:
nie rozumiem takiego tłumienia dyskusji. W imię czego?

W imię porządku. Znam jedno forum, gdzie za błędy ortograficzne lecą ostrzeżenia. Jaki efekt? Taki, że ludzie naprawdę zaczęli pisać poprawnie i bez błędu. Tematy trzymają się 'całości' a trolle i tego typu zjawiska miewają od czasu do czasu przerwy w nadawaniu. Takie dyskusje czyta się przyjemnie.
Patryk napisał/a:
napisz mu PW

Instytucja odległa. Ludzie lubią sobie ponarzekać ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 21:21   

Myślę, że ładnie to wszytko emigrant ujął. Musimy jeszcze poczekac, aż zrozumie to abraxas. Wiem, że pewnego dnia zrozumie. Może pomoże mu fakt, że takie cięcia były już wześniej. Moze nie było dawno tak drastycznego ale to właśnie dlatego, że użytkownicy nie odeszli tak daleko od głównego wątku.

abraxas 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 21:23   

emigrant napisał/a:
W imię porządku. Znam jedno forum, gdzie za błędy ortograficzne lecą ostrzeżenia.

Blędy ortograficzne, wulgaryzmy to są sprawy WYMIERNE. Nie ma dyskusji nad tym. A "nie trzymanie się dyskusji"? Tego nie da się tak samo i bezdyskusyjnie wyłapać.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 21:31   

Bez -dyskusyjnie. I dlatego według abraxasa dyskusja musi być. No dobra... :)

kaszi 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 22:19   

abraxas napisał/a:
I zawsze mówicie - >uwaga, teraz dyskutujemy na temat "x"<?
Podałem główną przyczynę dla której Twoje, i Wuja posty zostały usunięte.

abraxas napisał/a:
Wybacz ... a on napisał do mnie PW w sprawie mojego wypowiadania się na forum? Dział techniczny i takie tam pochodne to do czego niby są?
Decyzje moderatorów mogą być komentowane w działach technicznych. Jak najbardziej się z tym zgadzam. Dyskusja za pośrednictwem PW nie ma takiego spektakularnego wydźwięku.

Dodam jedynie, że niektórzy forumowicze mają specyficzną przypadłość wyekstrahowania pojedynczych zdań z postów, wypowiadania się w taki sposób, mówiąc kolokwialnie, byle tylko dowalić. Taki charakter wypowiedzi z pewnością nie służy dyskusji.

whasuuup 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 11:25   

heheh widzę że sami specjaliści od komunikacji :) jesteście pewni że wiecie co służy dyskusji a co nie?

Raf 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 13:08   

Patryk napisał/a:
Sterylne porządki doprowadziły do tego ze forum pod tym adresem działa od lat 5. Inne fora a naliczyłem ich przez ten okres az 7 juz nie funkcjonują

A to jest ciekawe... :mruga: No znam inną teorię, ale dobra...

abraxas gdzieś indziej nie zgodziłem się z Tobą, ale tutaj masz rację. Jeśli dyskusja "ucieka" od tematu, to wystarczy wyedytować komuś post, dodając zdanko od moderatora typu "wracamy do tematu", czy temu podobne. Nie kasuje się, czy też nie wycina. To jest cenzura. Niestety mówiłem, to już jednej z moderatorek, dużo się mówi o tym Waszym cięciu negatywnego. Ale to Wasze forum i Wasze rybki.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 13:25   

whasuuup napisał/a:
jesteście pewni że wiecie co służy dyskusji a co nie?

Mówimy w tej chwili o czytelności dyskusji a nie o tym co służy dyskusji w ogóle. Trzeba umieć najpierw czytać ze zrozumieniem aby uważać się za specjalistę od komunikacji. Uogólnienie takie jak znane co najmniej od czasów starożytnej Grecji. Jest z pewnością barierą komunikacyjną.

Raf napisał/a:
A to jest ciekawe... :mruga: No znam inną teorię, ale dobra...

Jeśłi dobra to nie pisz wcale a jeśli znasz inną teorię to sie nią podziel.

Raf napisał/a:
Ale to Wasze forum i Wasze rybki.

A twoje nie ?? Co więc tutaj robisz ??

Takie zabiegi jak wymieniasz Raf to może wystarczą na tych forach gdze Ty jesteś moderatorem ;] a gdzie wre dyskusja że aż wióry lecą....

whasuuup 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 13:28   

kaszi napisał/a:
takiego spektakularnego wydźwięku.

Dodam jedynie, że niektórzy forumowicze mają specyficzną przypadłość wyekstrahowania pojedynczych zdań z postów, wypowiadania się w taki sposób, mówiąc kolokwialnie, byle tylko dowalić. Taki charakter wypowiedzi z pewnością nie służy dyskusji.

a to było o czytelności??? w takim razie faktycznie mam problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 13:35   

whasuuup napisał/a:
a to było o czytelności??? w takim razie faktycznie mam problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Masz. Choćby dlatego, że w tym przypadku istotny jest ten fragment:
kaszi napisał/a:
niektórzy forumowicze mają specyficzną przypadłość wyekstrahowania pojedynczych zdań z postów

To jest to akurat to co zrobiłeś w powyższym poście :D

Ważne w czym toczy się ta dyskusja a to co widać powyżej to przykałd na to, że jej nie rozumiesz. :nonono:

whasuuup 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 13:58   

możemy prowadzić ten spór w nieskończoność wycinając pojedyncze zdania. Nadal uważam że poprzez kasowanie postów psujecie dyskusje. czasem off jest potrzebny aby bardziej zobrazować problem. Innym razem jest zabawny, intrygujący, nieraz uszczypliwy. Wszystko to są figury retoryczne (w dużym wyogólnieniu) które w retoryce są nieodzowne. Nawet przekleństwo odpowiednio użyte jest figurą retoryczna,
Tu dochodzę do sedna. Czy moderatorzy, admini i inni bogowie na tym forum są wystarczająco kompetentni aby to rozstrzygać? Czy czasem kasując posta nie wyrządzacie więcej szkody niż pożytku (pomijam już fakt że jest to działanie wielce demotywujące - myślę tu o sytuacji wykasowania posta który nie narusza regulaminu). Wiem, że wiecie wszystko najlepiej....ale może warto się nad tym zastanowić.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:04   

whasuuup napisał/a:
Czasem off jest potrzebny

Wytłuszczenie moje. I na tym powinniśmy zakończyć. Czasem off zostawiamy. Kiedy jest potrzebny.

whasuuup napisał/a:
Czy moderatorzy, admini i inni bogowie na tym forum są wystarczająco kompetentni aby to rozstrzygać?

Tak. Zaraz wyjaśnię dlaczego.

whasuuup napisał/a:
Czy czasem kasując posta nie wyrządzacie więcej szkody niż pożytku

Bierzemy na siebie za to odpowiedzialność. To my prowadzimy to forum i jeśli będzie tutaj kicha to za naszą przyczyną i na nas za to spadną gromy.

whasuuup napisał/a:
Wiem, że wiecie wszystko najlepiej

O właśnie. Tutaj śpieszę wyjaśnić. Skoro wiemy i skoro jesteśmy bogami to po co ta dyskusja ?? A jeśli tutaj dyskusja jest taka zła to dlaczego tutaj się udzielacie ?? Przecież macie wybór...

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:08   

A jak tak się zastanawiam dlaczego w ogóle toczy się ta dyskusja. Pamiętam ten pierwszy wymoderowany post. Była tam zawarta pogróżka, co ktoś by zrobił innej osobie, jeśli nie zareagowałaby Straż Miejska. Niestety dokładnej treści nie pamiętam, więc nie mogę zacytować, ale właśnie ten fragment został wymoderowany, a wraz z nim musiały zostać usunięte wszystkie posty, które były z tym postem związane. Moim zdaniem to dobrze, że Kaszi przyhamował taką dyskusję. Sama z chęcią bym to zrobiła. Rozumiem, że niektóre dyskusje są bulwersujące i choć jest w nich sporo racji, nawet w takich sytuacjach należy panować nad emocjami.

whasuuup 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:16   

emocje są w dyskusji nieodzowne.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:21   

moim skromnym zdaniem blondynki można by trochę zliberalizować dyskusję na forum. Egzaltowana, salonowa jest usypiająca i nudna. Trochę adrenaliny jest każdemu potrzebne, oczywiście bez wyzwisk, rynsztoku itp. Pewnie,że jest wybór i można się wypowiadać na innych forach. Ale dlaczego nie na tym? Sami widzicie, że czasami w wypowiedziach wieje nudą i powtarzaniem spraw tych samych, lecz w innej formie. Trzeba podchodzić do wielu wypowiedzi elastycznie i pozwolić powiedzieć ludziom to co chcą, jeśli nie obrażają innych. Sprawa trzymania sie tematu jest rzeczą względną. Jedni idą na skróty myślowe, inni drogą oboczną. Wszyscy muszą mieć swobodę wypowiedzi. Nie zabierajcie im tej możliwości, a jedynie mądrze ukierunkowujcie gdzie mają zmierzać, żeby posty nie zostały usunięte.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:23   

Pan Zofio z całym szacunkiem i sympatią - proszę przeczytać o co chodzi w tej dyskusji. Ja się zgadzam i z tym co pani pisze i a tym co napisał wasuuup ale nie o to w tym wszystkim chodzi !!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi