Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Usuwanie postów
Autor Wiadomość
zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:29   

A o co chodzi w tej dyskusji? Przecież wszyscy piszą o usuwaniu postów, o skracaniu ich przez moderatorów, o emocjach itp. Czyż w mojej wypowiedzi nie ma nawiązania do tematu i wyrażenia mojego w tej sprawie poglądu? Czego ja nie rozumiem?

whasuuup 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:31   

ja przyłączam się do pani Zofii. Oświeć nas diable. no chyba że łatwiej wykasować nasze posty :PPP

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:36   

whasuuup napisał/a:
emocje są w dyskusji nieodzowne.

Owszem, ale należy nad nimi panować. Zawsze warto zachować kulturę, nawet w emocjonującej dyskusji na forum.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:40   

Pani Zosiu :D I pozostali... Problem zaczął się od szczególnej sytuacji.

Wytłumaczę to tak:

Jest sobie użytkownik A i B i jest sobie dyskusja w dyskusji o problemie D :)
W pewnym momencie użytkownik A pisze do użytkownika B coś co zdecydowane łamie regulamin i nadaje się do wycięcia. W międzyczasie kilku kolejnych użytkowników zamiesza wypowiedzi odnosząc się w treści do problematycznego fragmentu. Moderator się zjawia i robi porządek usuwając lub ukrywając problematyczną treść. Oczywiście zakładam, że wszyscy uczestniczący w tej dyskusji od początku nie będą mieli problemów z tym aby w tej dyskusji się odnaleźć. Ale jeśli pojawi się na forum użytkownik C, który zacznie czytać tę dyskusję może mieć problemy z dojściem o co w tym chodzi i do czego odnoszą się kolejne wpisy. Tylko w takim przypadku za OT posty są usuwane. I tylko po to aby w dowolnym momencie nawet za rok można było odczytać tę dyskusję i połapać się o co w niej chodzi... Wbrew pozorom jest bardzo wiele osób grzebiących w archiwach forum i szukających dyskusji z przeszłości. Muszą one być czytelne, żeby każdy użytkownik nie musiał sie domyślać że wypowiedzi odnoszą się do kjakiś usuniętych fragmentów...

A użytkownicy mogą stosować OT i często to robią ale każdy musi się pilnować aby nie wykoleić dyskusji.

kaszi 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:42   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Praktyka jest taka, ze usuwa się posty odnoszące się do treści która została usunięta lub moderowana. To czasami może wydać się niesprawiedliwe ale sprzyja przejrzystości dyskusji. Nie sądzę żeby kaszi opowiadał się przeciw treściom zawartym w postach wuja

kaszi napisał/a:
Większość postów nie łamała regulaminu, może jedynie odbiegała od tematu, ale były w jakiś sposób skorelowane z postami, które musiały zostać usunięte.
Tyle w temacie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:43   

Czy to takie trudne naprawdę ?? :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:54   

....ale każdy musi się pilnować aby nie wykoleić dyskusji.

Czasami dyskusję na jakiś czas trzeba wykoleić, aby spojrzeć inaczej i powrócić do niej z nową perspektywą.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 15:04   

zofia Nałkowska napisał/a:

Czasami dyskusję na jakiś czas trzeba wykoleić, aby spojrzeć inaczej i powrócić do niej z nową perspektywą.

Tak, ale czasami to wykolejenie jest związane ze złamaniem regulaminu. I właśnie wtedy posty są usuwane.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 15:05   

zofia Nałkowska napisał/a:
Czasami

I tego się trzymajmy Pani Zosiu. I proszę o trochę zrozumienia i szacunku do pracy moderatorów. Ci ludzie spędzają wiele godzin ni po to aby wam dyskusję utrudniać ale po to by forum funkcjonowało należycie.

whasuuup 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 15:49   

I proszę o trochę zrozumienia i szacunku do pracy moderatorów. Ci ludzie spędzają wiele godzin ni po to aby wam dyskusję utrudniać ale po to by forum funkcjonowało należycie.

hym....:) no to czasami im nie wychodzi. :) oczywiście szanuje i czasem rozumiem moderatorów i innych bogów tego forum :P

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 15:52   

Cytat:
no to czasami im nie wychodzi

Oprogramowanie jest bezpłatne. Jeśli potrafisz robić to lepiej to załóż własne i moderuj wedle własnego uznania.
A jeśli szanujesz to to okaż.

whasuuup 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 16:04   

przy najbliższej okazji padnę na kolana.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 16:06   

Trzymam za słowo

abraxas 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 18:25   

Jeśli potrafisz robić to lepiej to załóż własne i moderuj wedle własnego uznania.

Czyli jak CI się nie podoba to bierz zabawki i idź sobie? Gdzies to juz kiedyś słyszałem ... Ale jakaś mgła to okrywa ... Myślałem, że już nikt jej nie bedzie rozwiewał. A jednak.

A a propos wpisu Alieny - ktoś coś tam napisał o zrobieniu drugiemu. Inny się odniósł i jakoś tak między innymi z tego zeszło na nieczystości psów. Nie trzeba było kasować wszystkiego, jak leci. Mógł być ciekawy wątek poboczny aczkolwiek korelujący MOCNO z głównym.

Owszem - zdaję sobie sprawę, że jest to forum pewnych ludzi. Oni sa właścicielami i oni ustalają reguły. Ale my o tych REGUŁACH już ustalonych rozmawiamy. My nie chcemy ich zmieniac. My chcemy by je inaczej INTRPRETOWANO. Bo jak przeczytałem posty nie łamały regulaminu. One tylko w pewnym stopniu nawiązywały do usuniętych ...
Więc teksty - zrób lepiej, załóż sobie swoje forum sa cokolwiek ... niegrzeczne.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 18:27   

abraxas napisał/a:
Czyli jak CI się nie podoba to bierz zabawki i idź sobie?

Nikt tego nie powiedział. Ale każdy ma prawo spróbować być jednym z bogów.

Przykro mi abraxas ale nawet nie starasz się zrozumieć tego co wytłumaczyliśmy.

abraxas 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 18:37   

Przykro mi abraxas ale nawet nie starasz się zrozumieć tego co wytłumaczyliśmy.

A moze staram się bardzo mocno ale ... tego nie da się zrozumieć (mam nadzieję, że nie obraziłem ponownie boskości) :-) ? Przecież nie możesz wiedzieć, czy się staram czy nie. A jeśli nie rozumiem to tłumacz. Nie bądź taki, nauczaj maluczkich ...

Zastanawia mnie to, że nie tylko ja zwracam uwagę a jednak bogowie forum (kupuję określenie :-) ) nie chcą jakoś przemyślec problemu. Bronią swego jak prawa do śniadania.

Cytat:
A użytkownicy mogą stosować OT i często to robią ale każdy musi się pilnować aby nie wykoleić dyskusji.

Jak to zrobić? Podaj Diable jakąś uniwersalną regułe, skodyfikuj ją. Jak zinterpretować, że dyskusja się wykoleiła?

No i może skomentujesz moją refleksję o interpretacji reguł?

A mozę by tak ankietę zrobić, badanie użytkowników forum? Czy wolą wycinanie postów, ścisłe trzymanie się tematu według poglądu jednego moderatora czy odrobinę swobody i "życia"?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 18:45   

Możecie prowadzić dyskusję o zasadach ale w tym konkretnym wypadku już wszystko zostało powiedziane.

Raf 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 18:48   

Raf napisał/a:
A to jest ciekawe... :mruga: No znam inną teorię, ale dobra...

Jeśłi dobra to nie pisz wcale a jeśli znasz inną teorię to sie nią podziel.

A jak długo istnieje to forum? Oświeć mnie.

Raf napisał/a:
Ale to Wasze forum i Wasze rybki.

A twoje nie ?? Co więc tutaj robisz ??

Takie zabiegi jak wymieniasz Raf to może wystarczą na tych forach gdze Ty jesteś moderatorem ;] a gdzie wre dyskusja że aż wióry lecą....

I wyszła słoma z papci... tak wygrałeś..., a poszukaj może gdzie jestem administratorem, też będziesz mógł skrytykować i być bossem. Aha, popraw błędy.
Proszę o usunięcie mojego konta, jeśli to nie ten dział, to poproszę mnie pokierować.

whasuuup 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 18:49   

Możecie prowadzić dyskusję o zasadach ale w tym konkretnym wypadku już wszystko zostało powiedziane.

rzekł bóg a lud zamilkł ':)

raf nie wydurniaj się, zostań. bogowie nie muszą wszystkich kochać[/quote]

emigrant 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 19:14   

Raf napisał/a:
I wyszła słoma z papci... tak wygrałeś..., a poszukaj może gdzie jestem administratorem, też będziesz mógł skrytykować i być bossem. Aha, popraw błędy.
Proszę o usunięcie mojego konta, jeśli to nie ten dział, to poproszę mnie pokierować.

Bez obrażania się, takie rzeczy się robiło w przedszkolu ;)
Forum ma pewien regulamin. Tak? Tak.
Jeśli moderator powiedział, że posty nawiązywały do posta, który naruszył regulamin i musiał zostać usunięty, to w takim razie pozostałe posty (nawiązujące do usuniętego)również nie mają racji bytu bo się odnoszą do czegoś co nie istnieje ;]
Na upartego jednak można było wymoderować fragmenty odnoszące się do usuniętego. :pada:

Ze swojej strony przepraszam za zamieszanie, poniekąd zaczęło się od mojego postu.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 19:17   

Raf napisał/a:
A jak długo istnieje to forum? Oświeć mnie.

Wyraźnie napisał Patryk forum pod tym adresem. Umiesz czytać ?? A jeśli chcesz znać szczegóły to z kolegami z sąsiedztwa ustaliliśmy, że po rozpadzie powstają dwa nowe fora. Jeszcze dobrze sie nie rozeszliśmy a koledzy juz te ustalenia złamali zawłaszczając sobie prawo do tradycji tamtego forum. Współtworzonego również przez nas. TO tak dla twojej informacji.

Raf napisał/a:
I wyszła słoma z papci.

Nie bardzo rozumiem... Bardziej pasuje to do twojego ostatniego postu gdzie emocje wyszły i chyba nie tylko z papci i chyba nie tylko ze słomą...
Sam użyłeś sformułowania "wasze forum" ja tylko zapytałem czy nie jest twoje bo jeśli nie utożsamiasz sie to dlaczego jesteś tutaj i chcesz wpływać na jego funkcjonowanie . Pytanie chyba całkowicie logiczne... Może tylko dla mnie... Nie wiem. Acha.. nie napisałem administratorem tylko moderatorem. A jeśli chodzi o ścisłość to adminem jesteś tu a moderatorem u "sąsiadów". Na jednym i drugim dyskusja wrze.Nic się nie zmieniło od czasu mojego wpisu...

Raf napisał/a:

Nie ma takiej możliwości.

whasuuup napisał/a:
bogowie nie muszą wszystkich kochać

Nie muszą ale CI akurat kochają wszystkich użytkowników. Nawet upierdliwych.

whasuuup możesz gadać do woli i nie oglądać sie na boskie słowa. Byle w temacie.

emigrant napisał/a:
eśli moderator powiedział, że posty nawiązywały do posta, który naruszył regulamin i musiał zostać usunięty, to w takim razie pozostałe posty (nawiązujące do usuniętego)również nie mają racji bytu bo się odnoszą do czegoś co nie istnieje ;]

Niestety nie dla wszystkich jest to proste i zrozumiałe. Naprawdę nie pojmuję dlaczego.

emigrant napisał/a:
Na upartego jednak można było wymoderować fragmenty odnoszące się do usuniętego.

Nie jesteśmy chirurgami ale zapewniam, że gdyby te fragmenty wnosiły coś znaczącego do dyskusji na pewno tak by się stało.

kaszi 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 19:40   

abraxas napisał/a:
A a propos wpisu Alieny - ktoś coś tam napisał o zrobieniu drugiemu. Inny się odniósł i jakoś tak między innymi z tego zeszło na nieczystości psów. Nie trzeba było kasować wszystkiego, jak leci. Mógł być ciekawy wątek poboczny aczkolwiek korelujący MOCNO z głównym.
Zwykle jest tak, że poruszy się fundamenty, to się cały dom wali. Z przybudówką włącznie. :D

abraxas 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 20:24   

kaszi napisał/a:
Zwykle jest tak, że poruszy się fundamenty, to się cały dom wali.

A czasami jest tak, że można wyremontować fundament bez burzenia domu. Ale odrobinę wysiłku wtedy trzeba w to włożyc :-)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 20:27   

Zaczyna się robić filozoficznie. To lubię :D

Raf 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 20:31   

Diabel-tasmanski, pod tym adresem powstało po rozpadzie zupełnie nowe forum, zaczynające od 1 postu. Więc jak można mówić, że wprowadzona przez Was moderacja utrzymuje forum przez 5 lat?
Wasze forum, a czyje? Moje? Nie ukrywajmy i nie grajmy wariata... to nie jest forum działające spontanicznie, dla hobby i upodobania. Mówienie że to nasze jest nie na miejscu.
Słoma z papci ci wyszła mówiąc o moim moderowaniu na innym forum. Co ma to do rzeczy? Byłem z Wami jak się żarliście? Ale nie... trzeba było to dodać...
Dlaczego niby nie ma możliwości usunięcia mojego konta?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 20:40   

Raf napisał/a:
Diabel-tasmanski, pod tym adresem powstało po rozpadzie zupełnie nowe forum, zaczynające od 1 postu. Więc jak można mówić, że wprowadzona przez Was moderacja utrzymuje forum przez 5 lat?

Kochany. Prowadziliśmy i moderowaliśmy również tamto forum. Widzę, ze informacja którą do Ciebie skierowałem nie dotarła lub nie zrobiła wrażenia. Szkoda. Kreowaliśmy czy jak wolisz współkreowaliśmy obraz gnieźnieńskiej dyskusji w internecie. AJ sam byłem jednym z głównych motorów starego form. Jak nasi koledzy tworzyli forum widac teraz po rozwoju konkurencji bez kropek.

Raf napisał/a:
Wasze forum, a czyje? Moje?

Również

Raf napisał/a:
Nie ukrywajmy i nie grajmy wariata... to nie jest forum działające spontanicznie, dla hobby i upodobania. Mówienie że to nasze jest nie na miejscu.

A dla kogo ?? Dla firmy i w imię komercji ?? A gdzie to widzisz ?? I co tu robisz pytam po raz kolejny ?? Świadomie dajesz się wykorzystywać przez żadną kasy firmę ??

Raf napisał/a:
Co ma to do rzeczy?

Ma. Przyjrzyj się ilości i jakości dyskusji. Różnica w moderacji to jak prowadzić rower i samochód.

Raf napisał/a:
Byłem z Wami jak się żarliście? Ale nie... trzeba było to dodać...

To jest wyłącznie woja kolego interpretacja. Moje intencje powyżej.

Raf napisał/a:
Dlaczego niby nie ma możliwości usunięcia mojego konta?

A cóż miało by to dać. Twoje wpisy i nick pozostaną i tak. Przecież możesz po prostu przestać pisać jeśli tutaj Ci źle w tej imperialistycznej machinie. Acha... Jak usuniemy twoje konto to przestaniemy pozycjonować pewne forum weselne :D

abraxas 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 21:07   

Jak usuniemy twoje konto to przestaniemy pozycjonować pewne forum weselne

A macie z tego kasę (wiem, post nie na temat, dyskusja może się wykoleić, ale ... poprosze o odpowiedź :-) ) ?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 21:10   

Cytat:
A macie z tego kasę (wiem, post nie na temat, dyskusja może się wykoleić, ale ... poprosze o odpowiedź :-) ) ?

No jasne !! Wszystkim polecam !! Zakładajcie fora i zarabiać, zarabiać !!

abraxas 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 21:12   

No jasne Wszystkim polecam Zakładajcie fora i zarabiać, zarabiać

A nie, nie ... Doprecyzujmy. Czy macie kase z reklamowania pewnego forum weselnego, które pośrednio przynosi komuś innemu zysk (tak się domyślam)?

Raf 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 21:24   

Kochany.

Przepraszam, nie jestem gejem.

Co ja tu robię? Zapisałem się za "starych czasów" i nie chcesz mnie usunąć. Pozycjonowanie... ciekawe jak sami zaczynaliście?

abraxas, a Ty czego się znowu doszukujesz w tym reklamowaniu?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi