Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PILNE: APEL Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
Autor Wiadomość
Łukasz Naczas 
Radny Miasta Gniezna

Wysłany: Czw Lut 14, 2008 10:48   PILNE: APEL Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

W imieniu członków Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Gnieźnie zapraszamy do wstępowania do naszej organizacji w charakterze wolontariuszy bądź członków dla działalności w obronie praw zwierząt. Nasze Towarzystwo zwalcza okrucieństwo i przemoc, propaguje humanitarny stosunek do świata zwierzęcego i przyrody. Jesteśmy jedyną organizacją, która wstawia się za bezbronnymi stworzeniami, zwanymi naszymi „mniejszymi braćmi”. Niesiemy pomoc głodnym, maltretowanym zwierzętom. W naszej działalności oczekujemy wsparcia i pomocy od wszystkich, którym los okrutnie traktowanych zwierząt nie jest obojętny.

Zarząd TOZ poszukuje również kierowcy lub osób z prawem jazdy do doraźnego prowadzenia samochodu służbowego Towarzystwa.
Kontakt w siedzibie Oddziału TOZ: Gniezno, ul. Warszawska 17 w każdy wtorek i piątek w godz. 16.00 – 18.00

Zarząd Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
w Gnieźnie

PS: Od siebie dodam, że TOZ jest w bardzo trudnej sytuacji kadrowej. Część ludzi zaangażowanych do tej pory w pomoc zwierzakom w tym stowarzyszeniu wyjechało za granicę kraju. Panie z TOZ prosiły mnie o przekazanie pilnie tej informacji, gdzie się da, również w Internecie. Szczególnie chodzi o wolontariusza - kierowcę!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Lut 14, 2008 10:54   

Łukasz Naczas napisał/a:
do wstępowania do naszej organizacji

A Ty jesteś Łukaszu cżłonkiem TOZ ?? :wow:

Łukasz Naczas napisał/a:
Część ludzi zaangażowanych do tej pory w pomoc zwierzakom w tym stowarzyszeniu wyjechało za granicę kraju

Nic dziwnego. Tak działają politycy polscy Ci parlamentarni i Ci lokalni. I jeszcze wmawiają nam, że dobrze ze się otworzyły rynki pracy w EU. Tam nasze miejsce !!

Łukaszu - powiedz twoim kolegom, że zamiast zaiwaniać jakimś dedeerowskim złomem i hałasować po mieście niech robią coś pożytecznego i powożą biedne zwierzątka.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Lut 14, 2008 11:37   

Diabel-tasmanski napisał/a:

Łukaszu - powiedz twoim kolegom, że zamiast zaiwaniać jakimś dedeerowskim złomem i hałasować po mieście niech robią coś pożytecznego i powożą biedne zwierzątka.

Podpisuje sie pod tym dwoma rękami!
Proszę wszystkich przed rozliczeniem się w Skarbówce aby przekazali swój 1 procent podatku na schronisko w Gnieźnie. Po stosunku do zwierząt poznaje się cywilizowane narody. Pomóżmy braciom mniejszym godnie żyć w niewoli lub zaadoptujmy bezinteresownych przyjaciół.

lolka 

Wysłany: Wto Mar 04, 2008 17:57   

a czy moge zostac wolontariuszem nie bedac osoba pelnoletnia?mam 17 lat...

michal88gno
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 04, 2008 18:00   

lolka napisał/a:
mam 17 lat...
chodzi o kierowce...

michal88gno
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 04, 2008 18:02   

Łukasz Naczas napisał/a:
Szczególnie chodzi o wolontariusza - kierowcę

a czy daja samochod i zwrot za paliwo? jesli nie to juz nie idzie tej formy nazwac wolontariatem, lecz panszyzna w najkrwawszym wydaniu...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Mar 04, 2008 19:16   

michal88gno napisał/a:
chodzi o kierowce...

Czasami warto przeczytać dokładnie...

Łukasz Naczas napisał/a:
zapraszamy do wstępowania do naszej organizacji w charakterze wolontariuszy bądź członków dla działalności w obronie praw zwierząt

Łukasz Naczas napisał/a:
Zarząd TOZ poszukuje również kierowcy

michal88gno napisał/a:
a czy daja samochod i zwrot za paliwo? jesli nie to juz nie idzie tej formy nazwac wolontariatem, lecz panszyzna w najkrwawszym wydaniu...

Nie napisali, że szukają z samochodem wiec raczej dają. A skoro dają samochód to pewnie i z paliwem ;] Warto przyjrzeć się przepisom czasami. Organizacje chcące korzystać ze wsparcia woluntariuszy i muszą spełnić określone kryteria. M.in opłacić za nich ubezpieczenie.

Warto być woluntariuszem. Zachęcam.

lodolamacz 

Wysłany: Sro Mar 05, 2008 09:20   

Diabel-tasmanski napisał/a:

Warto być woluntariuszem. Zachęcam.
O TAK !! !
Bardzo wiele uczy, przede wszystki szacunku, do wszystkiego.
lolka napisał/a:
a czy moge zostac wolontariuszem nie bedac osoba pelnoletnia?mam 17 lat...
Pewnie tak - jesli idzie o TOZ ...
W innych organizacjach napewno Tak. Nie ma wiekowych ograniczeń. nawet im młodszy tym lepiej.

lolka 

Wysłany: Sro Mar 05, 2008 16:00   

Dziekuje wszystkim za pomoc:):) ciesze sie ze bede mogla w wakacje poswiecic czas zwierzetom:)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Mar 05, 2008 16:02   

Prosimy dać nam znać czy udało się dostać na wolontariat do TOZ i koniecznie zdać relację z pracy przy zwierzakach.

klara 
klaragniezno

Wysłany: Nie Mar 09, 2008 14:07   

lolka napisał/a:
Dziekuje wszystkim za pomoc:):) ciesze sie ze bede mogla w wakacje poswiecic czas zwierzetom:)

jeśli chcesz naprawdę POMAGAĆ zwierzętom to nie jestem pewna czy uda się to Tobie z gnieźnieńskim TOZ`em - proponuję najpierw przyjrzeć się ich "działalności". Jeśli chodzi o Twój wiek ... kiedyś członkiem TOZ`u mogła zostać tylko osoba pełnoletnia - nie wiem jak jest teraz.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Mar 09, 2008 14:35   

Cytat:
kiedyś członkiem TOZ`u mogła zostać tylko osoba pełnoletnia

Członek to nie to samo co woluntariusz ;]

klara 
klaragniezno

Wysłany: Nie Mar 09, 2008 14:40   

u nich to jedno i to samo ... tzn. nie można być wolontariuszem gnieźnieńskiego TOZ`u jesli się nie jest ich członkiem - chyba że nastąpiły jakieś zmiany- najwyższy czas na nie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Mar 09, 2008 18:03   

No jest to niezgodne z prawem ale... życie w naszym pięknym mieście nie zawsze jest zgodne z ładem i porządkiem ;] Szczególnie w tych organizacjach, których nazwa zaczyna się od słowa "Towarzystwo" ;]

ALe jak jesteś tak zorientowana to moze doradzisz tej młodej osobie jak można popracować i gdzie przy zwierzkach.

lolka 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 15:00   

ja juz sie nastawilam ze bede mogla pomagac zwierzetom,a teraz...:(

klara 
klaragniezno

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 05:07   

Dziewczyno - jak tak szybko się "załamujesz" to nie wiem jak dasz sobie radę .... Praca przy zwierzętach nie jest taka urocza i łatwa .... wiele łez wylałam i pewnie jeszcze wyleje. Miło jest popatrzeć na odratowanego stworka, który trafia do odpowiedniej osoby, fajnie jak widać postepy w szkoleniu, ale trzeba też napatrzeć się na wiele cierpienia tych zwierząt, niektórych niestety nie udaje się uratować ..... Nie chcę Cię zniechęcić, nie wiem w jaki sposób chcesz pomagać; jesli bardzo chcesz - to dasz radę - wcześniej napisałam tylko, żebyś uważała na pewne organizacje .... sprawdź z kim będziesz współpracowała. Jeśli chodzi o wolontariat - możesz pójść do schroniska; organizacji, które pomagają bezdomnym i pokrzywdzonym zwierzętom jest bardzo wiele - czekają na każdą pomoc. Jeśli ich nie znajdziesz w sieci - daj znać, dam Tobie namiary i będziesz mogła sama z nimi porozmawiać. Życzę wytrwałości w postanowieniu i dużo siły. Jest wiele zwierząt, które potrzebują pomocy.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 06:01   

Klaro, pojedź do schroniska dla zwierząt na Kawiary, do kierownika. Na pewno pozwoli ci na wolontariat jeśli kochasz zwierzęta. Tam niedaleko mieszkają w bezdomni i wiem, że pomagają bezpłatnie przy pieskach i kotkach. W schronisku przyjmą cię z otwartymi rękoma., gdyż chyba tam pracują tylko dwie etatowe osoby. Weź koleżanki i uzgodnijcie na miejscu w jakiej formie możecie pomóc i zwierzętom i ludziom tam pracującym.

klara 
klaragniezno

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 19:36   

klaro? - chyba chciałas napisać lolko ?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Mar 14, 2008 13:54   

Sorry Klara. Po czasie skumałam.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Mar 14, 2008 14:09   

A klara nie chce ?? :D

klara