Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam serdecznie - kilka moich fotografii / ArtMoon
Autor Wiadomość
ArtMoon 
http://www.artmoon.pl

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 09:50   Witam serdecznie - kilka moich fotografii / ArtMoon

Oto kilka moich fotek, zaczne od portretow...

Licze na konstruktywne uwagi i sugestie.
Pozdrawiam,
ArtMoon

becia 

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 10:50   

ArtMoon napisał/a:
Licze na konstruktywne uwagi i sugestie

:hmmm: szczerze mówiąc trudno tu o jakieś uwagi - zdjęcia bardzo mi się podobają (no ale ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie).

Najmniej chyba przemawia do mnie fotka nr 4 - ale to pewnie dlatego, że nie jestem zwolenniczką zbyt mocno obrabianej fotografii ;)

Poza tym widzę, że dobrze wiesz kiedy zdjęcie powinno być w kolorze a kiedy możesz sobie pozwolić na czarno-biały obraz. Masz wyczucie - podejrzewam, że ostatnie zdjęcie nie byłoby takie ciekawe gdyby nie kolory - wręcz wyczuwa się na nim słoneczne ciepło... :okulary:

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 10:55   

Piękne portrety. Bardzo mi się podobają :ok:
http://img149.imageshack....e=aniab2xf4.jpg - tutaj tylko moim zdaniem kadr mógłby być przesunięty odrobinę w lewo, tak aby kolczyk nie był przycięty. Ale to tylko taki drobny detal.

http://img207.imageshack....=przadkaec9.jpg - tutaj jest troszeczkę niedoświetlona prawa ręka. Rękaw ciemnego swetra zniknął na ciemnym tle i tylko dłoń jest widoczna, ale nawet pomimo tego niedoświetlenia, bardzo mi się podoba to zdjęcie :yes:

http://img149.imageshack....ge=kika5wq2.jpg - a tutaj może byłoby lepiej, gdyby podbródek nie był przycięty i gdyby nie opierał się się na dolnej krawędzi zdjęcia. Twarz wyglądałaby smuklej i moim zdaniem to dodałoby jeszcze więcej uroku temu portretowi.

Więcej konstruktywnych uwag nie mam. Moim zdaniem rewelacja. A modelki piękne.
Najbardziej podoba mi się babcia-prządka i przedostatnie zdjęcie z dziewczynką. Chciałabym kiedyś nauczyć się robić takie portrety :yes:
Jakim aparatem robiłeś te zdjęcia?

ArtMoon 

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 11:42   

Dziekuje za cenne sugestie, w przyszlosci wezme je oczywiscie pod uwage.
Zdjecia te robilem Lumixem FZ30. Obecnie fotografuje Canonem 40d + stalka 50mm.
Becia, mysle ze kazdy ma w swojej kolekcji jakies przerabiane zdjecia, to etap przez ktory trzeba przejsc, czesto same zdjecia typu High Key sa przerobka choc stosowana jeszcze u analogowcow w porcesie wywolywania :) Ja tam czasem lubie cos pokombinowac o ile taka kombinacja ma swoje uzasadnienie (moze kiedys wrzuce tu kilka fotomontazy).
Aliena, tez mi zal tych przycietych kolczykow, moze jeszcze kiedys kolezanke namowie na sesje i to poprawie. Rekaw babci wiem ze zlal sie z tlem, stalem na dworze a ona siedziala w izbie przy oknie, tu palace slonce, tam ciemno...i tak wyszlo :)
Pozdrawiam serdecznie!
ArtMoon.

abraxas 

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 11:50   

ArtMoon napisał/a:
http://img149.imageshack....=przadkadw0.jpg - tutaj jest troszeczkę niedoświetlona prawa ręka. Rękaw ciemnego swetra zniknął na ciemnym tle i tylko dłoń jest widoczna, ale nawet pomimo tego niedoświetlenia, bardzo mi się podoba to zdjęcie

O które zdjęcie chodzi?? Bo ja pozostałe wszystkie widzę, tego nie. Coś mi się wydaje, że było ale już go nie ma :-)

ArtMoon 

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 11:53   

zaraz bedzie, bylo za duze i je zmniejszam a link wysylalem juz do admina.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 12:07   

abraxas napisał/a:
Coś mi się wydaje, że było ale już go nie ma :-)

Już jest :)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 12:39   

ArtMoon napisał/a:
Licze na konstruktywne uwagi i sugestie.

Witam serdecznie nowego forumowicza, no i pojadę konstruktywnie.

Pierwsze zdjęcie mogło by być mistrzowskie! Bardzo dobry pomysł i znakomita koncepcja obrotu kadru.
Ale. Zbyt przeczerniłeś (niewiele!) szczegóły postaci dziewczynki.
Poza tym - to czym zajmuje się sama modelka, wydaje mi się być nieco sztuczne, - zbyt wyreżyserowane - nieprzekonujące.

Drugie zdjęcie to bardzo dobry portret w plenerze. Może należało by nieco przesunąć kadr w lewo, tak by nie obcinać szyi modelki. Poza tym bez uwag.

Trzecie zdjęcie - to zdjęcie dobre! Bez uwag.

Czwarte. No cóż - obciął bym połowę jasnego pola po lewej stronie modelki (ale to ja - Ty nie musisz tego robić) Poza tym, bez uwag - to dobre zdjęcie.

Piąte i szóste, - to osobiste, prywatne zdjęcia - moim zdaniem o klasę (lub dwie!) gorsze niż drugie (a niby bardzo podobne!)

Pozdrawiam serdecznie.

Fotomanek. :ok:

ArtMoon 

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 13:05   

Dzieki za szczegolowa ocene i propozycje innego spojrzenia jak rowniez techniki. Co do pierwszego zdjecia na papierze (mam je w 30x45cm) jest ciut jasniej i wiecej szczegolow sie pojawia.
Co do 2 ostatnich, sam nie wiem, moze faktycznie widac ze zbyt emocjonalnie podszedlem do tych fotografii, choc myslalem ze juz z tego wyroslem hihihih tzn z tego by model byl tylko modelem (ktory posluzy do stworzenia dobrego zdjecia) a nie wlasna corka :) Coz, doswiadczenia nigdy za malo a tymczasem pogoda sie robi i chcialoby sie w koncu wyjsc w plener z aparatem, czego sobie i wam zycze!
Poydrowka!

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 13:15   

ArtMoon napisał/a:
Co do 2 ostatnich, sam nie wiem, moze faktycznie widac ze zbyt emocjonalnie podszedlem do tych fotografii

Dokładnie to miałem na myśli.
ArtMoon napisał/a:
pogoda sie robi i chcialoby sie w koncu wyjsc w plener z aparatem, czego sobie i wam zycze!

Dziękuję, choć nieco jeszcze trzeba będzie poczekać (chyba?)

ArtMoon 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 13:38   

Kolejna porcja portretow :)

tak jak uprzednio prosze o ocene i obiektywna krytyke.
Pozdrawiam.

emigrant 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 14:29   

Wszystkie mi się podobają, jednakże na drugim zdjęciu dziewczyna mogłaby patrzeć bardziej w lewo, by kadr za nią 'nie został pusty' no i te warkocze tak jakoś znikąd idą donikąd... :hmmm:

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 14:44   

Uwaga generalna!
Pokazywanie na zdjęciach małych dzieci (zdjęcie nr 1) jest niezwykle ryzykowne !!
Tylko zdjęcia niezwykle pięknych dzieci w wyrafinowanych i wypracowanych pozach (sytuacjach) mają rację bytu.
Niestety takich dzieci brakuje nawet na reklamach renomowanych firm.

Dzieci pięknych jest ułamek procenta a każde zdjęcie przeciętnego dziecka odczytywane jest jak materialny pretekst do głośnych zachwytów dla starych ciotek.

To może przykre, ale prawdziwe.

Zdjęcie numer 3 - bardzo dobre! Zachwyca szczegółami niebanalnej urody i osobowością modelki.
Zdjęcie numer 4 ocenił bym jako doskonałe, gdybyś przyciął je do formatu kwadratowego wyrzucając odpowiedni fragment lewej części kadru.

Nie wiem czy amerykański plan jest najwłaściwszym dla przedstawienia mężczyzny na zdjęciu ostatnim ??
Moim zdaniem, ćwiczący powinien się chwycić lewej krawędzi kadru - prawą ręką (albo patrzyć wzdłuż prawej ręki)

becia 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 14:55   

Zdjęcie bobasa - bardzo fajne - dobry moment uchwycony...

Dziewczyna z warkoczami wg mnie ok - chociaż ja pewnie ujęłabym całą głowę i umieściła modelkę z lewej strony.

Trzecie zdjęcie z kolei przyciełabym od dołu, żeby tego obszaru nieostrości nie było tak dużo.

Czwarte zdjęcie - bardzo klimatyczne ale jak dla mnie trochę za mało szczegółów na nim widać i za ciemne z lewej strony.

Ostatnie - dobrze uchwycony moment - ale chyba lepiej byłoby gdyby postać znalazła się bardziej z lewej strony - mniej nieba nad głową a więcej przed modelem.

Ale ogólnie zdjęcia bardzo mi się podobają - czekam z niecierpliwością na następne (także w innym temacie niż portret).

mrs_bonejangles 
Wiktoria F.

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 17:35   

Dość dużo z tych fotografii widziałam na wystawie GAFY ... ;)
Najbardziej chyba podoba mi się zdjęcie dziewczynki z zamkniętymi oczami, na dworze. Rewelacyjny moment.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 19:38   

Zdjęcie z dzieckiem bardzo mi się podoba i nie zgodzę się z tym, co napisał Tomasz. Moim zdaniem to dziecko jest urocze. Troszeczkę przeszkadza mi tylko, że główka dziecka jest trochę prześwietlona i włosy na czubku głowy tworzą jasną plamę. A poza tym jest OK.
Zgadzam się z Tomaszem, że przedostatnie zdjęcie wygądałoby jeszcze lepiej, gdyby zostało trochę przycięte z lewej strony. Ale nawet bez przycięcia, bardzo mi się podoba :yes:
A pozostałe zdjęcia są super i nie mam żadnych uwag :ok:

Posty zostały wydzielone do tematu: "Fotografowanie dzieci"

ArtMoon 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 20:29   

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie i za cenne rady tudziez uwagi odnosnie ww zdjec. Odnosnie 1 zdjecia Tomasz chyba napisal to z przymrozeniem oka, przynajmniej ja to tak odebralem, bo fakt, obecnie w mediach nie spotyka sie zdjec dzieci w naturalnych sytuacjach, a wrecz wszystko jest z gory zaplanowane a dzieciaki wytresowane, tu zas malec po prostu wpatrywal sie w niecodzienna sytuacje ktora rozgrywala sie za moimi plecami a ja uznalem ze jego zdziwienie jest ciekawsze od tego w co sie wpatrywal. Co do przepalen na wlosach u mnie widac tam szczegoly, moze kwestia skalibrowania monitorow? Zdj 1 i 2 strzelone bo byl moment bez przygotowan i zastanowienia ;) wiec niedoskonalosci na pewno są. W 3-cim szkoda bylo mi ciac kolczyk, wnosi tu mz pewne urozmaicenie, 4-te, hmm wiem ze zbyt gleboki cien z lewej....chyba jednak bedzie z tego kwadrat wg sugestii. 5-te zas to sesja mojego kolegi Antoniego, instruktora Tai-Czi, tu akurat zamysl hollywoodzki mial byc :) Generalnie sesja do katalogu i na oficjalna strone szkoly Tai-Czi.
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje za Wasze opinie. Za jakis czas cos jeszcze wrzuce, moze juz nie portrety :)

remikk 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 21:29   

Nie będę się odnosił do poszczególnych fotek. Jak zawsze ArtMoon wymiata swoim fotkami, miałem tą wielką przyjemność oglądać wiele z jego prac i na pewno jeszcze niejednokrotnie rzuci fotką, którą zaskoczy. :)
Artmoon kiedy na plenerek jakiś ? :)) Światełko naturalne coraz lepsze :) Aha no i ptactwo się zlatuje, dziś całe chmary widziałem.

mrs_bonejangles 
Wiktoria F.

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 21:36   

Mam tylko pytanie - gdzie było robione zdjęcie tego trenującego Pana? :)

ArtMoon 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 22:01   

remikk, juz wrzucilem tu zapytanie do szanownych forumowiczow odnosnie plenerku, wiosna idzie choc w swietle i temperaturze jeszcze tego nie widac ale mysle ze warto by bylo grupą sie poszwedac po zapomnianych przez Boga i ludzi miejscach w niedalekim czasie i moze poznac sie osobiscie. Ja ogolnie jestem otwarty na wszelkie propozycje. Co do ptactwa to jakies dobte tele by sie przydalo a ja niestety dopiero kompletuje nową szklarnie i tele nie posiadam :( a co powiesz na opuszczone miejsca? Z tego co tu przeczytalem chetnych tez bedzie pare osob. Ja sposobie sie do sesji aktu w takim miejscu tylko jakos wielkopolanki zbyt wstrzemiezliwe sa jak dotad ;) i na razie tylko studio...

mrs_bonejangles sesje Antoniego (instruktora Tai-Czi) popelnilem latem zeszlego roku na Kaszubach w niezwyklym miejscu zwanym Przystanek Alaska. Jest to projekt grupy ludzi ktora tam zjezdza i kazdy prowadzi warsztaty z sobie znanej dziedziny przekazujac swa wiedze innym. Ogolnie nieskazitelna przyroda, otwarci i przyjazni ludzie, dyskusje do rana przy ognisku...dlugo moglbym pisac. Są rowniez grupy teatralne, instruktorzy tanca, zdrowej kuchni, Kung-Fu, rowniez fotograficy...ogolnie zapraszam w sierpniu...
Pozdrawiam....

mrs_bonejangles 
Wiktoria F.

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 00:25   

ArtMoon napisał/a:
Ja sposobie sie do sesji aktu w takim miejscu tylko jakos wielkopolanki zbyt wstrzemiezliwe sa jak dotad ;)

Nie wstrzemięźliwe, tylko dość krytyczne wobec siebie :D

Cytat:
Jest to projekt grupy ludzi ktora tam zjezdza i kazdy prowadzi warsztaty z sobie znanej dziedziny przekazujac swa wiedze innym. Ogolnie nieskazitelna przyroda, otwarci i przyjazni ludzie, dyskusje do rana przy ognisku...dlugo moglbym pisac. Są rowniez grupy teatralne, instruktorzy tanca, zdrowej kuchni, Kung-Fu, rowniez fotograficy...ogolnie zapraszam w sierpniu...
Pozdrawiam....

Rewelacja, może się zabiorę, skoro mam takie długie wakacje :)

ArtMoon 

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 08:58   

Wiktorio, nie znam osob ktore by byly bezkrytyczne wobec siebie, sam nie lubie sie ogladac na zdjeciach :) Rzeczą fotografujacego jednak jest tak skomponowac ujecie (szczegolnie w tego typu zdjeciach) by ukryc pewne mankamenty a wyeksponowac walory, ot i cala filozofia :)
Skoro masz dlugie wakacje to zapraszam na Alaske, znajdziesz tam na pewno cos dla siebie, podszkolisz warsztat ew zaznasz przyslowiowego swietego spokoju, zycie tam toczy sie zupelnie innym rytmem. Jesli masz jakies pytania to chetnie odpowiem, pisz na pw by tu nie robic OT ew na GG 3653510.
Pozdrawiam!

ArtMoon 

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 19:20   

Witam ponownie!
Teraz cos z architektury naszego Gniezna i troche Poznania :)

W zasadzie pierwsze to taki autoportret :) ale w architektonicznym klimacie.
Pozdrawiam i licze na cenne wskazowki.

remikk 

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 19:49   

I oczywiście mocne uderzenie w odbiorcę. Nie ukrywam, że część fotek już widziałem. Artmoon to specjalista od HDRów, ale nie tylko. Ze wszystkich fotek najmniej podoba mi się ta z tym dzwonem zawieszonym - jakoś tak nienaturalnie. Reszta tradycyjnie wymiata. :)

Ola 

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 19:57   

mi najmniej podoba sie katedra - ze wzgledu na kadr
wolalabym pionowy :) przede wszystkim ze wzgledu na oswietlenie

zdjecie przy wejsciu do Cechu mi sie bardzo podoba =]
raz - sentyment do miejsca, dwa - swietnie uchwycone
w zyciu nie zauwazylam, jak fajnie sie te lampy ukladaja :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 20:09   

ArtMoon napisał/a:
Teraz cos z architektury naszego Gniezna i troche Poznania :)

Wszystkie zdjęcia super :ok: Dzwon również. I nie zgodzę się z tym, że jest nienaturalny. Bardzo mi się podoba :yes:

ArtMoon 

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 20:11   

Dzieki!
Remik, troche juz ciemno bylo na Cytadeli i musialem podciagnac poziomy by cokolwiek na dole bylo widac (trawa itd)
Ola, tez myslalem o innym kadrze tej katedry ale z jednej strony zal bylo obciac latarni i budynkow a w poziomie znow zal odbicia w wodzie, dlatego zostalo jak jest.
Pozdrawiam serdecznie!

becia 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 10:04   

Ola napisał/a:
mi najmniej podoba sie katedra - ze wzgledu na kadr
wolalabym pionowy przede wszystkim ze wzgledu na oswietlenie

Ja też uważam, że kadr mógłby być pionowy - dwóch bocznych lamp nie musiałoby być na tym zdjęciu, choć nie mogę powiedzieć, że w tej wersji mi się nie podoba ;)

Pewnie będę czepialska, ale na pierwszym zdjęciu ta postać (Ty?) nie pasuje mi jakoś tak w centrum - może lepiej byłoby gdyby osoba stała bliżej schodów do kaplicy...

Pozostałe super :ok:
Choć wejście do cechu pewnie bardziej przypadłoby mi do gustu gdyby nie było tak zbliżone do rysunku ;)
A dzwonnica mnie się podoba, mimo że faktycznie mało naturalne to zdjęcie - jak nie z tej ziemi...

ArtMoon 

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 10:14   

Witam!
Kolejna porcja zdjec ktora poddaje pod ocene i konstruktywna krytyke. Są to ruiny zamku w m. Świny. Z ta miejscowoscia a raczej z jej mieszkancami wiąze sie powiedzenie "Pijany jak świnia" :)
Owczesni mieszkancy byli przekonani ze posiadaja dar dany przez Boga i nature do pochlaniania wielkich ilosci alkoholu co tez czynili niezadko z fatalnym skutkiem zejscia z tego padolu. O kims kto przedawkowal jakis wysokokaloryczny trunek mowiono "pijany jak świnianin" co z biegiem czasu przeksztalcilo sie w powiedzenie "Pijany jak świnia" ktore to z powodzeniem funkcjonuje do dzis :)
Dzis obiekt stanowi wlasnosc prywatna i nielatwo jest wejsc na jego teren (dozorca). Dzieki nieodpartemu urokowi kolezanek ktore byly tam z nami wypuszczonymi jako zwiad dal sie jednak przekonac ;)

1.

2.

3.

4.

5.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 12:36   

Kolejna porcja pięknych zdjęć :ok: Nie wiem gdzie są Świny, ale sama z chęcią odwiedziłabym takie urocze miejsce.
Może niektóre z tych zdjęć moim zdaniem bardziej przypominają grafikę i pokazują rzeczywistość w sposób trochę nierealny, ale są bardzo przyjemne dla oka :yes:
Echhh... ja z moim aparatem i z moimi zdjęciami muszę się schować :whoeva:

Odpowiedz do tematu