Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam serdecznie - kilka moich fotografii / ArtMoon
Autor Wiadomość
Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 01:26   

Aliena napisał/a:
Echhh... ja z moim aparatem i z moimi zdjęciami muszę się schować

No, no! Tylko bez takich gupotów!

Zdjęcia ArtMoona, rzeczywiście bardzo dobre. Dziwi mnie, że przegapiłem porcję sprzed miesiąca - najfajniejsze wydaje mi się wnętrze katedry - czyli pierwsze.
Pozostałe też bardzo dobre - szczególnie ten ulubiony dla mnie rytm z latarniami w podcieniach.

Z ostatniej serii zachwyciło mnie zdjęcie 4-te. nie wiem jak ono wygląda na Waszych monitorach, ale u mnie prezentuje się w formacie 23x23cm.

Oglądając to zdjęcie z odległości mniej więcej dwukrotnie większej odnosi się wrażenie przestrzeni !!
To niezwykle cenna własność i ponadto rzadko obserwowana.
Zresztą właśnie na tym zdjęciu można tłumaczyć w modelowy wręcz sposób - prowadzenie wzroku ogladającego w głąb kadru.

Niedowiarkom wykpiwającym "regułki" polecam to zdjęcie szczególnie uważnej kontemplacji.

Podobają mi się ponadto czarno białe fotografie - fajne! Staranne i wypracowane!
Zresztą wszystkie zdjęcia ArtMoona są starannie sfotografowane i równie starannie przygotowane do pokazania!

To zdecydowanie warto naśladować!

Pozostałych zdjęć krytykować nie będę. Przyczyna prosta. Czepiactwo to nie to o co nam powinno tu chodzić!
Jak każdy z fotoforumowiczów będzie pokazywał takie zdjęcia jak ArtMoon, to będzie znaczyć, że Fotomanek działalność na Foto-forum może sobie spokojnie odpuścić.

Resztę zrobicie już sami.

W sumie wielkie brawa!

remikk 

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 09:35   

Jak zwykle kolejna porcja bardzo dobrych fotek. Zdjęcia już widziałem co prawda, ale bardzo chętnie oglądam je kolejny raz.
Artmoon ja cały czas czekam na jakiś wspólny plenerek :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:41   

Tomasz Holka napisał/a:
Pozostałych zdjęć krytykować nie będę. Przyczyna prosta. Czepiactwo to nie to o co nam powinno tu chodzić!
Jak każdy z fotoforumowiczów będzie pokazywał takie zdjęcia jak ArtMoon, to będzie znaczyć, że Fotomanek działalność na Foto-forum może sobie spokojnie odpuścić.

Drogi Tomaszu, możesz spać spokojnie. Nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się zrobić podobne zdjęcia, więc jeszcze długo nie będziesz mógł zakończyć swojej działalności ;) I myślę, że chyba wszyscy powinniśmy się uczyć od ArtMoona :yes:

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 11:08   

Aliena napisał/a:
Nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się zrobić podobne zdjęcia

Już takie zrobiłaś.
Podobnie Wiktorcia - potrafi coś ciekawego pokazać - ale też strzela na oślep, jak z kałasznikowa.
Na zasadzie a nuż, coś uda się trafić.

Nie uda się niestety!
ArtMoon prezentuje przemyślane i wypracowane fotografie. TĘDY DROGA !!

Dlatego warto naśladować jego sposób fotografowania.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 12:00   

Tomasz Holka napisał/a:
ArtMoon prezentuje przemyślane i wypracowane fotografie. TĘDY DROGA !!
Dlatego warto naśladować jego sposób fotografowania.

Problem w tym, że choć moje zdjęcia są przeze mnie przemyślane, pracuję nad nimi i nie strzelam na oślep, to jednak nawet w drobnej części nie są tak dobre jak zdjęcia ArtMoona. Wiem jeszcze zbyt mało i niewiele potrafię. Ale może również kiedyś zdobędę takie umiejętności.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 12:18   

Aliena napisał/a:
Problem w tym, że choć moje zdjęcia są przeze mnie przemyślane, pracuję nad nimi i nie strzelam na oślep, to jednak nawet w drobnej części nie są tak dobre jak zdjęcia ArtMoona. Wiem jeszcze zbyt mało i niewiele potrafię.

A nieprawda Alienko!
Dowód tutaj;
http://img137.imageshack....dscn3468vy0.jpg
i tutaj;
http://img403.imageshack....dscn3490pp1.jpg
Te zdjęcia, których nie musiałem długo szukać, w niczym nie ustępują zdjęciom ArtMoona.

Takie jest fotomankowe zdanie.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 12:26   

Tomasz ma rację: Alieno jesteś za skromna w wypowiedzi co do jakości swoich prac! To bardzo dobre zdjęcia. Prawie jak do jakiegoś tygodnika !

mrs_bonejangles 
Wiktoria F.

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 14:11   

Tomasz Holka napisał/a:

Podobnie Wiktorcia - potrafi coś ciekawego pokazać - ale też strzela na oślep, jak z kałasznikowa.
Na zasadzie a nuż, coś uda się trafić.

Nie do końca.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 02:44   

zofia Nałkowska napisał/a:
Tomasz ma rację: Alieno jesteś za skromna w wypowiedzi co do jakości swoich prac! To bardzo dobre zdjęcia. Prawie jak do jakiegoś tygodnika !

Dziękuję :) To są jedne z niewielu zdjęć, z których jestem zadowolona.
No, ale w tym temacie powinniśmy rozmawiać o zdjęciach ArtMoona. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zobaczyć tutaj kolejne piękne fotografie :yes:

ArtMoon 
http://www.artmoon.pl

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 14:57   

Dziekuje po raz kolejny za wypowiedzi odnosnie moich zdjec. Tomasz, to prawda co napisales o regulkach. Reguły kompozycji obrazu funkcjonuja juz od wiekow i nie jest to wymysl fotografow a raczej malarzy, my natomiast z nich z powodzeniem korzystamy. Uwazam ze aby lamac canony trzeba najpierw je doskonale opanowac a pozniej dopiero tworzyc swoje wariacje w temacie kompozycji.
Mysle ze nikt nie powinien czuc sie gorszy jesli chodzi o swoje zdjecia, jeden jest lepszy w architekturze inny w reporterce a i kazdy sie wciaz uczy, kazdy szuka swej drogi.
Remik, pogoda coraz lepsza sie robi, plener jakis na dniach trzeba bedzie zorganizowac, chociaz jednodniowy. Ja wczoraj bylem w Poznaniu w parku solackim na plenerze organizowanym przez Tamrona. Pogoda dopisala i czlowiek mogl sie pobawic obiektywami na ktore jeszcze dluuugo nie bedzie mnie stac :) poza tym obserwowanie profesjonalistow w akcji moze naprawde duzo nauczyc.
Pozdrawiam wszystkich!

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 17:27   

ArtMoon napisał/a:
Uwazam ze aby lamac canony trzeba najpierw je doskonale opanowac a pozniej dopiero tworzyc swoje wariacje w temacie kompozycji.

Napisz to raz jeszcze tłustym drukiem !!

A potem jeszcze kilka razy przy lada sposobności.

remikk 

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 19:31   

ArtMoon napisał/a:

Remik, pogoda coraz lepsza sie robi, plener jakis na dniach trzeba bedzie zorganizowac, chociaz jednodniowy.

No to najbliższy weekend ? Niedziela czy sobota ?

ArtMoon 

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 07:04   

Tomasz, bede staral sie to podkreslac przy kazdej sposobnosci.
Remik, o ile tylko pogoda sie utrzyma mozemy wyskoczyc gdzies w weekend, tylko miejsce jakies trzeba fajne znalezc, jakies propozycje? Moze ktos z forumowiczow dolaczy?

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 18:14   

ArtMoon napisał/a:
Moze ktos z forumowiczow dolaczy?

Ja niestety w weekend nie mogę dołączyć, ale mam nadzieję, że kiedyś jakiś wspólny plener zorganizujemy i będę mogła podpatrzeć bardziej doświadczonych kolegów w akcji :)
A w ten weekend będę trzymać kciuki aby pogoda była odpowiednia. Może pojawią się tutaj nowe, piękne zdjęcia.

ArtMoon 

Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 09:25   

Witam!
Dlugo sie zastanawialem czy wrzucic to tutaj, bo nie wiem czy mozna to nazwac fotografia taka jaka sie zazwyczaj definiuje. W zasadzie jest to kompozycja kilku obrazow polaczona w jedno czyli fotomontaz. Wychodze z zalozenia ze nalezy sprobowac kazdego jej rodzaju, sprawdzic sie w kazdym aspekcie a pozniej ewentualnie wybrac tę w ktorej czuje sie najlepiej.... czy sie udalo ocenicie sami.
Tryptyk nosi nazwe "Historia pewnej przyjazni" Co opowiada? To juz kazdy sam moze sobie po swojemu zinterpretowac.
Występują:
Smok - legwan zielony, staly mieszkaniec poznanskiego ZOO
Dziecko - moja corka Karolina
Wnetrza - znane juz Wam ruiny zamku w m. Świny

Jesli spodoba sie to zaprezentuje tu jeszcze kilka prac z tej dziedziny.

1.

2.

3.

Pozdrawiam!

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 12:22   

ArtMoon napisał/a:
Dlugo sie zastanawialem czy wrzucic to tutaj, bo nie wiem czy mozna to nazwac fotografia taka jaka sie zazwyczaj definiuje. W zasadzie jest to kompozycja kilku obrazow polaczona w jedno czyli fotomontaz.

Fotomontaż to też rodzaj fotografii, dlatego moim zdaniem jak najbardziej możesz właśnie tutaj takie fotomontaże pokazywać. Twoje prace są przykładem, że fotomontaż może być piękny. Bardzo mi się podobają :yes: Mogłyby być ilustracją jakiejś bajki.
Z chęcią zobaczę więcej takich dzieł :yes:

Grzegorz 

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 22:25   

się pytam dlaczego wcześniej nie widziałem tych prac ?? :glupek2:
Są świetne - najbardziej przemawia do mnie nr2, chociaż sam nie mam pojęcia dlaczego ;)

magdalenad 

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 14:01   

Mariusz Twoje prace jak zwykle zapierają dech w piersiach:) jestem fanką Twoich B&W:) miło, że i tu można odnaleźć Twoje prace:) pozdrawiam :mruga:

ArtMoon 

Wysłany: Nie Cze 10, 2012 17:32   

Zapraszam do obejrzenia fotoreportażu z koncertu grupy Lady Pank - Gniezno 09.06.2012

http://www.artmoon.pl/index.php/wydarzenia

Poprawilem Planistigmat

becia 

Wysłany: Pią Paź 12, 2012 11:43   

ArtMoon napisał/a:
z koncertu grupy Lady Pank - Gniezno 09.06.2012

Dobre koncertowe foty.
Jakim szkłem robiłeś - masz jakiś super jasne cacko??
Bo z tego co pamiętam warunki nie były za dobre, a zdaje się pod sceną nie stałeś...

ArtMoon 

Wysłany: Pią Lut 08, 2013 18:54   

Zgadza się :) Byłem dość oddalony od sceny. Pod samą sceną nie da się robic zdjęć bo ma się od razu 4 osoby na plecach przez co zdjęcia będą "nieco" poruszone :D Aparat Canon 5dmarkII ze szkłem Canona 70-200 F/2.8L.

becia 

Wysłany: Sob Lut 23, 2013 11:27   

ArtMoon napisał/a:
Aparat Canon 5dmarkII ze szkłem Canona 70-200 F/2.8L.

plus stabilna ręka fotografa i nie ma się co dziwić, że sprzęcik dał radę :ok:

Odpowiedz do tematu