Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje fotki - remikk
Autor Wiadomość
remikk 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 20:48   Moje fotki - remikk

Przedstawiam kilka moich fotek :)

1.

2.

3.

4.

Pozdrawiam wszystkich :)

wuja 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 20:58   

"wejście smoka" od razu ostre!
Długo czekaliśmy, ale wreszcie sie zjawił.

ArtMoon 
http://www.artmoon.pl

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 21:17   

Witam szanownego Kolege!!! Wejscie smoka! Nie bede ukrywal ze widzialem juz Twoje prace ale za kazdym razem wrazenia są bardzo mocne.
Zatem pierwsze zdjecie - proste w swej prostocie, mi osobiscie kojarzy sie z książką "Cień Wiatru" Carlosa Ruiz Zafón...
Kolejne to prawie pocztowka reklamujaca urodzaj polskich pól, swietna GO i te kolory!
3-cie zdjecie, mi osobiscie u tego mima podobaja sie oczy ktore przekrwione po wczorajszym upojnym wieczorze slicznie kontrastuja z bielą cery i delikatnoscia trzymanego kwiatka...
No i wreszcie panorama, widzialem to w duzym formacie, ojjj robi wrazenie, technicznie bez zarzutu.
Pozdrawiam!

emigrant 

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 21:34   

ArtMoon napisał/a:
wrazenia są bardzo mocne.

I takie sam również mam.

Witam a do zdjęć zarzutów nie mam. Wszystkie są świetne :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 00:26   

Wszystkie zdjęcia bardzo mi się podobają :yes:

Przypomnę tylko, że zgodnie z regulaminem, zdjęcia w Galerii powinny mieć rozmiar mniejszy niż 900 pikseli. Ale przypadku panoram ten trochę większy rozmiar jest wybaczalny, dlatego nie będę wymagać zmniejszenia tego zdjęcia.

becia 

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 08:10   

Zdjęcia faktycznie bardzo dobre - gratuluję talentu !!

Robią ogromne wrażenie - najbardziej podoba mi się klimat na pierwszym zdjęciu (bo chyba, jak to Pan Fotomanek kiedyś określił "nastrojówkolubna jestem") no i portret mima - fantastyczny !! choć trochę uwagę odciąga wielka dłoń u dołu zdjęcia, więc ja pewnie bym ją ucieła tak, żeby było widać tylko niewielki fragment palców trzymających kwiatek.

Ale ogólnie super :ok:

Aż wstyd w takim towrzystwie pokazywać swoje marne wypociny :oops:

remikk 

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 10:24   

Aliena napisał/a:

Przypomnę tylko, że zgodnie z regulaminem, zdjęcia w Galerii powinny mieć rozmiar mniejszy niż 900 pikseli. Ale przypadku panoram ten trochę większy rozmiar jest wybaczalny, dlatego nie będę wymagać zmniejszenia tego zdjęcia.

I tak skrypt phpBB zmiejsza z automatu fotki, więc forum się nie rozjedzie :)

Dziękuje za wszystkie miłe komentarze.

Becia, masz rację, że można byłoby ciąć i dążyć do kwadratu nawet. Ale jakoś nie przepadam za fotkami w kwadracie. Co do portretu był robiony na paradzie z okazji św. Patryk w Belfaście, a fotka była kwestią sekundy, gdy się do mnie nachylił.
Co do 1 fotki, czy wiecie gdzie to jest ? :)

Wieczorkiem postaram się wrzucić coś jeszcze.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 10:30   

remikk napisał/a:

Co do 1 fotki, czy wiecie gdzie to jest ? :)

Okolice Sądu, Dolina Pojednania?

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 10:34   

Tak, z lewej płot Sądu, na wprost zejście do Doliny.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 10:41   

uroczo wygląda w tej rannej mgle. Chciałabym,aby było więcej takich zakątków w Gnieźnie

mrs_bonejangles 
Wiktoria F.

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 12:12   

Najbardziej podoba mi się zdjęcie zboża, ale chyba trochę podkręcane? :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 17:50   

remikk napisał/a:

Forum się nie rozjedzie, ale regulaminowy wymóg zmniejszenia zdjęć, ma na celu ułatwienie wszystkim Forumowiczom oglądania zdjęć. Aby zdjęcie mogło być dokładnie i bez problemów obejrzane, powinno w całości mieścić się na ekranie, bez konieczności przesuwania. I dlatego zdjęcia powinny mieć rozmiar mniejszy niż 900 pikseli.
A żeby strona ładowała się szybciej, mile widziane są zdjęcia w postaci miniaturek :)
Jak już wcześniej napisałam, zdjęcia są super i prosimy o następne. Oczywiście w regulaminowej wielkości :)

remikk 

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 18:00   

Aliena napisał/a:
remikk napisał/a:

Forum się nie rozjedzie, ale regulaminowy wymóg zmniejszenia zdjęć, ma na celu ułatwienie wszystkim Forumowiczom oglądania zdjęć. Aby zdjęcie mogło być dokładnie i bez problemów obejrzane, powinno w całości mieścić się na ekranie, bez konieczności przesuwania. I dlatego zdjęcia powinny mieć rozmiar mniejszy niż 900 pikseli.
A żeby strona ładowała się szybciej, mile widziane są zdjęcia w postaci miniaturek :)
Jak już wcześniej napisałam, zdjęcia są super i prosimy o następne. Oczywiście w regulaminowej wielkości :)

Spoko :) I tak skrypt zmniejsza do takiej wielkości, że się wszystkie zmieszczą i nikt nie musi przesuwać :) Ja mam inne spojrzenie na prędkości w dobie szybkiego internetu :) A fotki i tak mam akurat z reguły mniejszej rozdzielczości. :)

To na razie jedna taka tam sobie następna fotka.

5.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 18:04   

remikk napisał/a:
To na razie jedna taka tam sobie następna fotka.

Chciałabym też kiedyś nauczyć się robić takie tam sobie fotki ;) :ok:
Jakim aparatem zrobiłeś te zdjęcia?

remikk 

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 18:12   

Co do pierwszej fotki zgadza się, że jest to Dolina.

Fotografuję Nikonem d70s plus różne słoiki. Ta fotka została zrobiona z nałożonym Tamronem 17-55 F2,8 - bardzo wdzięczne szkiełko, w testach porównywalne do Canonowskich eLek.

remikk 

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 19:42   

To jeszcze kilka w dzisiejszy wieczór.

6.

7.

8.

9.

10.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 23:26   

remikk napisał/a:
kilka moich fotek

Ho, ho! Rewelacja! Widać nasze Foto-Forum, działa jak lep i nabiera kolorów! Bardzo fajnie!
Pozwól, że napiszę kilka zdań do każdego zdjęcia. Krytykować nie ma potrzeby.

1- mgła jest fotogieniczna. Problem mgły to taki, że ludzie o tym nie wiedzą.
Dobrze więc, że pokazałeś takie zdjęcie.
Kiedyś by sfotografować mgłę, trzeba było użyć niebieskiego filtru, który ją potęgował.
Dzisiaj pewnie trzeba się pogimnastykować przy komputerze.

2- wiele czasu minęło, zanim wykonałem pierwsze takie zdjęcie. Aparat lustrzany niekonieczny, ale bez niego trudno sobie taki obrazek wyobrazić.
Trochę złości mnie, że dzięki forum możecie coś takiego zobaczyć od razu.
No ale też widać jak pomocne w wyobrażaniu jest Foto-Forum.

3- Nie martwcie się kochani forumowicze, że jeszcze nie umiecie wykonać takiego portretu.
Remikk to spryciarz! Wie, że taki mim to profesjonalny model. Wystarczyło wybrać kadr. A Remikk to potrafi.

4- gdzieś już widziałem tą panoramę. Nieco mnie złości, że obciąłeś zatoce brzuszek.

5- taka tam sobie fotka pokazuje jak można zbudować zdjęcie barwą. Tu akurat, bez barwy nie ma zdjęcia, a w 1-szym zdjęciu barwa nie jest potrzebna do niczego!
No to takie kaprysy koloru w fotografii i tyle.

6- myślę sobie tak - lepiej by było pokazać trzech żużlowców. Tego czwartego po lewej odciął bym tuż za jego lewą dłonią.
Przy okazji nie zaznaczyła by się krawędź bandy. Przyłóż kartonik i sprawdź, proszę.

7- rewelacja absolutna! Jeżeli artystą się bywa, to tu Remikk nim był !! (Uwaga Wiktorcia!) Ludzie tak nie fotografują :mruga:

8- łojej! Lampicho było w robocie i zaawansowna technika błysku. High tech jednym słowem.

9- to zdjęcie zadedykuj Diabłowi. On nabija się z mocnych punktów i tym podobnych wydumań. Ale też Diabeł jako jedyny zamieścił w naszym konkursie zdjęcie w tej samej technice jak twoje nr 2 (i dostał brawa!) Tyle że brak akcentu w mocnym punkcie zaprzepaściło diabelskie szanse.

10- piękne tło - diabeł wie skąd? Przyciemniałeś dół i górę, czy obiektyw winietuje?
Bez tła - kiszka by była. Warto zauważyć jakie drobne detale decydują o wrażeniach!

No i to było by na tyle.

Aliena napisał/a:
Chciałabym też kiedyś nauczyć się robić takie tam sobie fotki

Już umiesz Alienko, tyle że w to nie wierzysz! Oglądałem Twoje zdjęcia z Lichenia.
Nawet Remikk miałby trudności w wyciśnięciu z Lichenia czegoś więcej.
Różnica polega na tym, że Remikk więcej widzi - bo właśnie widzenie ma wytrenowane - takie bazyliszkowe widzenie :mruga:

Ty jesteś wrażliwa z natury (czasami aż za bardzo :mruga: ) Wrażliwość pomaga w fotografowaniu.

remikk 

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 23:53   

Tomku świetny komentarz do moich zdjęć, czytałem go jednym tchem. Dzięki :)
A teraz się trochę odniosę do tego co napisałeś.

Cytat:
4- gdzieś już widziałem tą panoramę. Nieco mnie złości, że obciąłeś zatoce brzuszek.

oj uwierz mi, że mnie też. Ale zrobiłem wtedy ponad 400 mil, żeby tak naprawdę zobaczyć tylko ten widok. Nie wiem dlaczego nie pomyślałem, żeby zrobić pionowe kadry. Czasami tak bywa.

Cytat:
6- myślę sobie tak - lepiej by było pokazać trzech żużlowców. Tego czwartego po lewej odciął bym tuż za jego lewą dłonią.
Przy okazji nie zaznaczyła by się krawędź bandy. Przyłóż kartonik i sprawdź, proszę.

Wiem o co chodzi. Masz rację, gdzieś miałem własnie taką wersję jak mówisz, ale z trochę innymi zawodnikami. Zaginęła w akcji, niestety. A ta fota - no cóż. Ucięty żużlowiec. :) Nie mam żadnego usprawiedliwienia. Wydałem tą fotkę na publiczny lincz :)

Cytat:
8- łojej! Lampicho było w robocie i zaawansowna technika błysku. High tech jednym słowem.

LAmpicho ? Znaczy się lampa ? No dobra niech będzie lampa :) ale naturalna, do tego tło z kartonu. Ta fotka była jedną z pierwszych z obcowaniem z lustrzanką.

Co do 10 - tło to mgła :) Dokładnie ta sama co na pierwszej fotce. Te przyciemnienia to nie jest winieta. To szkiełko akurat nie winietuje :) To Sigma APO II Macro 70-300.

lodolamacz 

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 23:59   

Bardzo podoba mi się nr 1. Szczególnie uderza ta pusta głębia w tle, choc pozornie wydawało by się że to niedopracowane, ale nie, to ma swój głęboki sens.- taką dającą do myślenia tajemniczość - co też tam może być?
Niedawno przeczytałem" Cień Wiatru" Ruiza Zafona I to zdjęcie znakomiciew nawiązuje do klimatu tej powieści. Mogło by stanowić jedną z ilustracji.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Mar 08, 2008 00:08   

remikk napisał/a:
nie pomyślałem, żeby zrobić pionowe kadry

Miałbyś przednie plany i więcej przestrzeni na zdjęciu.
remikk napisał/a:
No dobra niech będzie lampa ale naturalna,

Popatrz, - a ja byłem przekonany, że to zasługa wyłącznie zaawansowanego błysku.
Ale słabo się na tym znam, bo nie fotografuję z lampą. Tylko z rzadka doświetlam cienie.

remikk 

Wysłany: Sob Mar 08, 2008 00:08   

Na dobranoc jedna z ostatnich moich fotek portretowych. Dostałem co prawda pozwolenie na umieszczenie na stronie, ale myślę, że koleżanka się nie obrazi jeśli tutaj też umieszczę.

11.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Mar 09, 2008 18:32   

remikk napisał/a:
To jeszcze kilka w dzisiejszy wieczór.

Kolejna seria super zdjęć :yes:

Zdjęcie nr 6 - Rzeczywiście szkoda, że jeden z żużlowców został przycięty. Zgodzę się z Tomaszem, że może byłoby lepiej przyciąć to zdjęcie z lewej strony. Ale nie jest źle. Podoba mi się. Czterej jeźdźcy, na swych piekielnych maszynach :)

Zdjęcia 7, 8 i 9 są super i nie mam żadnych uwag :ok:

Natomiast 10 zdjęcie podoba mi się troszeczę mniej, może dlatego, że sama robiąc takie zdjęcie, pewnie pokazałabym troszeczkę więcej tej pajęczyny z kropelkami rosy. Ale bardzo mi się podoba szare tło i piękna czerwień owoców :ok:

remikk napisał/a:
Na dobranoc jedna z ostatnich moich fotek portretowych.

Bardzo fajny portret :yes: Ale co to jest, to białe, na włosach z lewej strony?

becia 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 12:01   

Aliena napisał/a:
co to jest, to białe, na włosach z lewej strony?

To światło odbite - prawdopodobnie wpadające przez okno w pomieszczeniu, gdzie była sesja.

Mnie ten portret nie za bardzo się podoba - widziałam inne zdjęcia tej modelki z tamtej sesji i może dlatego :hmmm:

Aliena napisał/a:
Zgodzę się z Tomaszem, że może byłoby lepiej przyciąć to zdjęcie z lewej strony

Popieram w 100 %

Zdjęcie nr 7 - suuuuper !! ale czy mozesz zaspokoić moją ciekawość co na nim jest - bo zachodzę w głowę odkąd je zobaczyłam i nie wiem gdzie znalazałeś taką harmonię w drewnie...

Zdjęcie nr 8 - mistrzostwo !! Robiłeś seryjne, czy tak udało Ci się zgrać akcję z migawką ??

9 i 10 :ok:

emigrant 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 12:29   

becia napisał/a:
To światło odbite - prawdopodobnie wpadające przez okno w pomieszczeniu, gdzie była sesja.

Zakładam, że to blik świetlny od lampy wolnostojacej ciut za linią modelki, bo gdyby to było okno, zapewnie naświetlona byłaby też część twarzy po lewej stronie. Również mi to przeszkadza ale do ogółu zdjęcia nic więcej nie mam, jest dobre :ok:
becia napisał/a:
widziałam inne zdjęcia tej modelki z tamtej sesji

Ciekawe bo ja również :yes:

A co do zdjęć od 6 do 10 to tylko szkoda tego żużlowca uciętego :)

becia 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 12:48   

emigrant napisał/a:
Zakładam, że to blik świetlny od lampy wolnostojacej ciut za linią modelki, bo gdyby to było okno, zapewnie naświetlona byłaby też część twarzy po lewej stronie

Niekoniecznie, jesli okno było z boku i lekko z tyłu - ale oczywiście mogę się mylić.

emigrant napisał/a:
Ciekawe bo ja również

Czyżbyśmy mieli wspólnych znajomych :D

emigrant 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 13:01   

becia napisał/a:
Niekoniecznie, jesli okno było z boku i lekko z tyłu - ale oczywiście mogę się mylić.

Znam pomieszczenie, w którym były robione te zdjęcia i sądzę, że taka możliwość nie istnieje aczkolwiek poczekajmy na zabranie głosu przez autora fotografii :)

becia napisał/a:
Czyżbyśmy mieli wspólnych znajomych

Sądzę, że tak. Wydaje mi się, że nawet znajomą =]

Ola 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 13:03   

ja zdjecia Remika juz dawno podziwialam :)

najbardziej zawsze podobala mi sie cytryna i jak wchodzilam do Twojej galerii, musialam za kazdym razem na nia zerknac ;)
uwielbiam takie "swieze" zdjecia.

a pierwsze zdjecie (lawka i latarnia) zainspirowalo mnie do zrobienia jednego zdjecia z Londynu..

heh
ta moja intuicja :P
podswiadomie wyczulam Twoje pojawienie sie tutaj :D

pozdrawiam :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 13:04   

Cytat:
ja zdjecia Remika juz dawno podziwialam

A nie są za mało nastawione na mocne punkty (zwłaszcza cytryna) ?? ;)

Ola 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 13:11   

Diabel-tasmanski napisał/a:

A nie są za mało nastawione na mocne punkty (zwłaszcza cytryna)

znowu zaczynasz? :P

becia 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 13:16   

emigrant napisał/a:
Sądzę, że tak. Wydaje mi się, że nawet znajomą

Proszę, proszę - cóż za błyskotliwa dedukcja - ciepło, ciepło ... :D

emigrant napisał/a:
Znam pomieszczenie, w którym były robione te zdjęcia i sądzę, że taka możliwość nie istnieje

Ja również je znam - co prawda z innych trochę zajęć niż fotografowanie ale cóż - masz rację - poczekajmy ...
A jak nie chcesz czekać, to wejdź do galerii zdjęć z tej sesji i zobacz "studio - reportaż" być może to wyjaśni skąd moje podejrzenie ;)

Diabel-tasmanski napisał/a:
A nie są za mało nastawione na mocne punkty (zwłaszcza cytryna)

To najlepszy przykład że mocne punkty wcale nie muszą być najlepszym przepisem na udane zdjęcie :)

Odpowiedz do tematu