Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje fotki - remikk
Autor Wiadomość
Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 16:43   

A ja niestety osobiście nie znam Remikka i nie znam też modelki, nie znam również pomieszczenia, w którym zrobiono zdjęcie, nie wiem czy tam jest okno i nie wiem w jaki sposób została oświetlona modelka :) Ale wydaje mi się, że tam światło chyba nie było jakoś szczególnie ostre, bo blask światła jest tak bardzo widoczny tylko na tym niewielkim fragmencie włosów.
Może zawinił lakier do włosów. Może modelka użyła lakieru nabłyszczającego, który spowodował taki połysk na włosach i stąd to odbicie światła :)

remikk 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 18:46   

No to chyba od lampy jest. Jakoś tak ominąłem to i nie zwróciłem uwagi. Portrety to akurat moja najsłabsza strona. Chciałbym osiągnąć choć w połowie umiejętność robienia portretów jaką posiadają inne osoby, z którymi wspólnie udaje mi się czasem fotografować.
A tak w ogóle to najlepiej się fotografuje krajobrazy. Nie trzeba się pytać każdego drzewa, jeziora i innej flory i fauny, czy można na stronie umieścić. :) To tak na marginesie.

O co chodzi z tym mocnym punktem ?

Cytat:
podswiadomie wyczulam Twoje pojawienie sie tutaj

A ja nie :P

Becia - 7 powiem tylko Ciechocinek. 8 - hmm zrobiłem kilka różnych zdjęć, jedna ręka na wężyku, druga trzymała cytrynę :) Ot taka technika :D Tak sobie pomyślałem właśnie, że fajnie byłoby zrobić jakieś dobre zbliżenie wpadających truskawek do bitej śmietany. Mniam, idę poszperać w lodówce. :)

12. Wspomnienie z wakacji - nuda, nuda, nuda... :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 18:56   

remikk napisał/a:
12. Wspomnienie z wakacji - nuda, nuda, nuda... :)

Gdyby nie ten statek i ptak, to rzeczywiście byłaby nuda ;) Ale ze statkiem i ptakiem to nawet ciekawe jest. Podoba mi się :)

remikk napisał/a:
Tak sobie pomyślałem właśnie, że fajnie byłoby zrobić jakieś dobre zbliżenie wpadających truskawek do bitej śmietany. Mniam, idę poszperać w lodówce. :)

A mnie ostatnio intryguje kiwi. Tylko jeszcze się zastanawiam, w jaki sposób pokazać kiwi na zdjęciu, tak aby zdjęcie było intrygujące :)

emigrant 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 19:05   

remikk napisał/a:
Wspomnienie z wakacji - nuda, nuda, nuda...

Powtórzę znajome Tobie hasło: horyzont nie powinien być na środku :D

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 19:10   

emigrant napisał/a:
horyzont nie powinien być na środku :D

A mi podoba się ten horyzont na środku. Taki horyzont podkreśla nudę na zdjęciu ;) Moim zdaniem nie jest źle :)

remikk 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 19:27   

emigrant napisał/a:

Phi. :) A czy uważasz, że zawsze trzeba się trzymać standardów. Mam drugie takie, gdzie horyzont nie jest na środku, ale kompletnie nie podchodzi mi pod oko.

emigrant 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 19:38   

remikk napisał/a:
A czy uważasz, że zawsze trzeba się trzymać standardów.

Nie miałem na myśli standardów tylko coś albo kogoś innego, ale to nic :P

Także robiąc podobne horyzontalne zdjęcia mam dwie różne wersje - pośrodku i 1/2 lub 2/3 ;)

remikk 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 19:43   

Cytat:
Nie miałem na myśli standardów tylko coś albo kogoś innego, ale to nic

Hehe, chyba rozumiem. :) I cięcie wszystkiego tak ? :)

emigrant 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 19:47   

remikk napisał/a:
Hehe, chyba rozumiem. I cięcie wszystkiego tak ?

No ba. Statek się wybitnie wali na fotografii :D

remikk 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 20:17   

To jeszcze ostatnie dzisiaj fotki.

13.

14.

15.

emigrant 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 20:27   

Gór nie widziałem, a podobają mi się, choć ta lewa dolna krawędź trochę ciemna jest :hmmm:

Co do reszty nie mam zarzutów, trochę przy nich nastałem podczas wystawy :yes:

Ola 

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 21:08   

remikk napisał/a:
emigrant napisał/a:

Phi. :) A czy uważasz, że zawsze trzeba się trzymać standardów. Mam drugie takie, gdzie horyzont nie jest na środku, ale kompletnie nie podchodzi mi pod oko.

w tym przypadku dla mnie jest to wybaczalne :)

1. chmury
2. ptak w mocnym punkcie :rotfl2:

poza tym na wiekszosci Remikowych zdjec lamanie tych najprostszych zasad ma swoje uzasadnienie :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Mar 10, 2008 21:24   

Ola napisał/a:
na wiekszosci Remikowych zdjec lamanie tych najprostszych zasad ma swoje uzasadnienie :)

I dlatego nie trzeba ich przycinać ;)

Ostatnie trzy zdjęcia również świetne. Najbardziej podoba mi się fotka z samolotami :ok:
Zauważyłam, że na skrzydłach tych samolotów ktoś wykonuje akrobacje. Mam nadzieję, że Remikk nie robił tego zdjęcia, wykonując akrobacje na trzecim samolocie ;)

ArtMoon 
http://www.artmoon.pl

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 20:49   

Brawo remikk, zdjecie gor jest powalajace! 15-ka szeroooko, swietna symetria, wczesniejszy portret chyba wiem gdzie byl zrobiony ;) Nie jestem zwolennikiem ciecia czubka glowy modela, mz ciecie nad brwiami byloby lepsze. Wiem ze brzydzisz sie softwearowa ingerencja w zdjecia ale czasem mozna by uzyc jakiegos odszumiacza, nieraz zbyt mocny jest i o ile w zdjeciach b&w imituje ziarno to w kolorowych nieraz przeszkadza i psuje odbior... no do czegos sie musialem przyczepic ;)
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne, moze jakies koncertowe?
P.S. Zdjecie nr 12..... mysle ze na tym etapie mozesz sobie pozwolic na lamanie podstawowych canonow kompozycji kadru, celowo, wszystko rowno, horyzont, kadr na pol nuda pelną gębą zieeeew... :)
Pozdrowka!

remikk 

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 21:48   

ArtMoon napisał/a:
no do czegos sie musialem przyczepic ;)

I dobrze, bo za dużo lukru nie zdrowo :) Dzięki ostrej i konstruktywnej krytyce mogę polepszać swój warsztat. Dzięki.

Nie brzydzę się, aż tak mocno odszumiaczami i softwerami, ja po prostu słabo znam PSa itp. :)

ArtMoon 

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 23:00   

Zapraszam na korepetycje z odszumiania :) Jako uwczesny posiadacz Lumixa Fz30 szum i skuteczne radzenie sobie z nim to byl moj chleb powszedni.
3maj sie!

remikk 

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 10:30   

Kolejne fotki do krytyki

17. Jakaś tam stara koncertówka

18. Z cyklu panoramowanie

19. No i z cyklu kolega po fachu

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 11:57   

Kolejne piękne zdjęcia...
Kolega po fachu bardzo mi się podoba :)
Żużlowa fotka również super. Pięknie rozmyte tło :yes:
Fotka koncertowa również fajna i bardzo klimatyczna, choć mam takie odczucie, że czegoś brakuje na środku zdjęcia. Ten trzeci reflektor pośrodku aż się prosi, żeby tam umieścić trzecią osobę, ale wtedy na zdjęciu mógłby być zbyt duży tłok ;)

emigrant 

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 12:16   

Wszystkie ładne, widać specjalnie wybrane ;)
19 - nieśmiertelna parowozownia :mruga: Choć trochę szkoda, że tak ucięty w połowie... :hmmm:

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Mar 17, 2008 21:12   

emigrant napisał/a:
horyzont nie powinien być na środku

W zasadzie nie ma reguł, mówiących gdzie powinien być horyzont. W zależności od sytuacji - ma być dobrze na zdjęciu i kropka.
Otwarte przestrzenie z trudno rozróżnialnymi planami "lubią" dłuższe ogniskowe i związane z nimi węższe kąty widzenia obiektywu.
W takich sytuacjach jak ta, warto więc ustawić obiektyw na najdłuższą ogniskową.

Są tu osoby nabijające się z "regułek" (jak je same nazywają! Furda regułki - ważne czucie)
Zdjęcia Remikka wskazują, że to niesłuszne podejście.
Weźmy żużlowca. Gdyby Remikk nie pociągnął aparatem za zawodnikiem - wyszło by wyraźne i ostre tło oraz najprawdopodobniej nieczytelny i rozmazany żużlowiec.

Takie rozwiązanie może i było by słuszne, gdyby fotografowano grupę zawodników - feria barw na pierwszym planie podkreślała by szybkość motocykli.
Jednak jeden zawodnik jadący szybko na prostej - aby stanowił istotny element zdjęcia, powinien zostać tak sfotografowany jak to uczynił Remikk.

Góry to wdzięczny temat zdjęć dlatego że obserwowana rzeczywistość robi tak wielkie wrażenie na oglądających, że niepodobna nie wyciągnąć aparatu.
Chce się po prostu zatrzymać i utrwalić doznania zapierające dech w piersiach.

Żeby nie doznać rozczarowania efektami, warto skorzystać z doświadczeń poprzedników.
Warto wiedzieć, jak fotografować góry, by odczuwane wrażenia wzmacniać a nie osłabiać. A to nic innego jak stosowanie wypracowanych i wypróbowanych metod - czyli regułek!

Genaralnie góry nie lubią szerokiego kąta! Obiektyw o szerokim kącie widzenia rozpłaszcza góry. Czyni je pozornie mniejszymi - niweczy wrażenia groźnej i majestatycznej potęgi.
Jak widać powyżej, Remikk o tym wie, choć mógłby nieco silniej się przeciwstawić nieodpartej pokusie pokazania większego fragmentu krajobrazu.

Zdjęcie piętnaste, to mój ulubiony motyw. Im węziej fotografuje się takie sceny tym lepiej.
Dwukrotnie dłuższa ogniskowa dała by czterokrotnie większy pałac i czterokrotne zmniejszenie odległości pomiędzy latarniami.
Pagóry ulicy były by bardziej pagórzaste, niczym sfalowany dywan. Paradoksalnie zdjęcie niczego by nie straciło z treści przekazu - a myślę, że by nawet zyskało.

Zastosowanie do fotografowania różnych motywów - odpowiednich dla tych motywów ogniskowych nie jest wcale trudne. Choć oczywiście są to pewne regułki.

Za to efekty fotografowania okażą się z całą pewnością lepsze.
Można oczywiście z regułek się nasmiewać, ale wtedy najczęściej będziemy na nowo odkrywać amerykę, albo gubić się w domysłach dlaczego np. górski wiatrołom wygląda na zdjęciu jak połamana słoma.

Zdjęcie 14-te bardzo efektowne i nadto podkreślone dobrym kadrem.
Natomiast kolega-fotograf jest sympatyczny, niemniej jednak znacznie lepiej wyglądał by w akcji, celując zawzięcie do jakiegoś niezwyczajnego motywu.
Fotografujący potrafią łapać w takich momentach niezwykle fotogeniczne pozy.

ArtMoon 

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 08:29   

Hej Remik!
Dawno mnie tu nie bylo (wieczne rozjazdy) a tu nowe zdjecia! Z uwaga przeczytalem to co napisal Tomasz, duzo tego i w zasadzie wszystko zostalo napisane wiec nie bede powtarzal.
17 - podoba mi sie gra swiatel i cieni, jest klimat
18 - bardzo dynamiczne jednak pozbyl bym sie pasa zieleni z dolu (jakos mi nie pasuje ta zielen w stosunku do ogolnej kolorystyki zdjecia) i kadr chyba 2x3
19 - nie bede komentowal :) jednak pamietam jakie fajne swiatlo przez te brudne szyby sie tam sączylo co zreszta widac na zdjeciu. Technicznie bez zazutu, ciut za ciasno kadr sie konczy nad glowa.
Pozdrawiam! Dawaj kolejne...

remikk 

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:02   

Kolejna porcja fotek, trochę staroci ze zlotu, wiecie jakich aut ? :)
20.

21.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:27   

Na początku muszę trochę pomarudzić ;) Szkoda, że nie umieszczasz zdjęć w postaci miniaturek. Niestety mój internet jest niezbyt szybki, więc czekałam kilka minut żeby zobaczyć zdjęcia. Ale warto było czekać. Piękne Trabanty :ok: Na drugim zdjęciu obwódka reflektora troszeczkę przycięta, ale poza tym nie mam żadnych uwag. Bardzo mi się podobają :yes:

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:29   

To pewnie trabi-show, lub coś podobnego.

Jednak, gdy pierwszy raz rzuciłem okiem na te zdjęcia - natychmiast przypomniałem sobie malarską wystawę sprzed lat.
Wystawa urządzona była dla pokazania możliwości malarzy realistów, którzy potrafili tak namalować obraz, że do złudzenia przypominał fotografię.

Tematyka tych obrazów była wręcz identyczna - jakiś fragment i detal realnego samochodu + scena uliczna w tle.
Trzeba było zbliżyć się z nosem do obrazu aby przekonać się, że to jednak obraz a nie fotografia.
Złudzenie było doskonałe.

Fotografowanie samochodów z bliska, by pokazać detal i jakiś fragment ich konstrukcji - często okazuje się najatrakcyjniejszym sposobem pokazywania samochodów na zdjęciach.

Cała sztuka polega na umiejętnym wyborze!

Cała sztuka fotografowania także polega na umiejętnym wyborze fragmentu rzeczywistości tak - aby ten fragment stworzył atrakcyjny obrazek.

Brawo zatem dla Remikka za wielce obiecujące próby.

mrs_bonejangles 
Wiktoria F.

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 14:18   

Szkoda że reflektory przycięte :)

remikk 

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 14:27   

A dziś jeszcze odnalazłem w archiwum jeden taki secik. :) Aha, żeby nie było, daleki jestem od promocji tej osoby, jak i innych związanych w jakikolwiek sposób z polityką.

22.

kaszi 

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 14:44   

Może ten Pan strzelał z łuku na Gnieźninku? ;)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 02:58   

remikk napisał/a:
A dziś jeszcze odnalazłem w archiwum jeden taki secik. :) Aha, żeby nie było, daleki jestem od promocji tej osoby, jak i innych związanych w jakikolwiek sposób z polityką.

A ja chyba nie znam tego Pana... Ale secik bardzo interesujący. Może tylko szkoda przyciętej latarni, no ale to nie latarnia jest głównym motywem tych zdjęć. Bardzo fajne i pomysłowe. Podoba mi się :ok:

ArtMoon 

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 08:31   

Hej! A ja znam chyba tego Pana :) ale wracajac do samochodow. Pierwsze, kompozycja, kolorystyka, jakosc, rownowaga zdjecia (punkt i kontrapunkt) bez zazutu, dlugo szukalem do czego moznaby sie przyczepic i moze do tego jasnego elementu za wycieraczka (choc wiem ze na to nie miales wplywu) mz troszke tu przeszkadza, ja bym go chyba najnormalniej w swiecie wystemplowal w szopie ;)
Drugie, o tym juz napisali poprzednicy, reflektor w samochodzie jest jak oko u czlowieka... i wszystko jasne.
Pozdrawiam!

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 18:26   

ArtMoon napisał/a:
Hej! A ja znam chyba tego Pana :)

Jestem trochę nietutejsza i może dlatego nie znam ;) Ale to chyba dobrze, bo nie kieruję się antypatią, ani też sympatią do Pana na zdjęciu i dzięki temu mogę chłodnym okiem, bez niepotrzebnych emocji ocenić zdjęcie :)

Odpowiedz do tematu