Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co komu takie hobby, jak fotografowanie?
Autor Wiadomość
Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Maj 30, 2007 13:11   Na co komu takie hobby, jak fotografowanie?

Tak zwani fotoamatorzy, to bardzo wielka grupa ludzi połączona wspólnym hobby.
Wśród fotoamatorów spotkamy zarówno zafascynowanych możliwością tworzenia urokliwych obrazów, jak i "sprzętowych onanistów", których pociąga jedynie technika.

Chciałbym, aby fotografujący użytkownicy Forum wypowiedzieli się na temat swojego hobby.
Jak ta przygoda się zaczęła?
Co tak na prawdę daje nam fotografowanie? I co nas w tym pociąga?
Jak traktujemy fotografowanie? Jako cel główny, czy czynność wykonywaną "przy okazji"?
Czy reprezentujemy "artystów", czy "gałkologów" i właściwie dlaczego?
Warto chyba też pochwalić się jakimiś wybranymi zdjęciami.
Sam coś spróbuję wkleić, ale niestety nie teraz, bo jako komputerowy lewus nie potafię tego zrobić samodzielnie! :mruga:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Maj 30, 2007 13:27   

JA nie wiem, czy mogę się wypowiadać bo bliżej mi do pstrykacza niż fotografa. Sam osobiscie znam kilka osób, które uważają się nie za zawodowców ale za hobystów ale zdjęcia ich naprawde są profesjonalne... Ja zrobiłem w życiu może dwa, trzy dobre zdjecia.

A kiedysię zaczęło... w siódmej klasie szkoły podstawowej. Aparat "Fed", powiększalnik "Krokusa" - filmy czarno-białe produkcji polskiej "Foto65", ciemnia w łazience a czasem w pokoju.... Połowe czasu spędzało się pstrykając a druga połowę wywołując. A potem nastały czasy rewolucji czyli pojwiły się jak grzyby po deszczu punkty wywwołujące filmy i domowe ciemnie zginęły razem z polskim przemysłem fotograficzym. Potem pojawiła się fotografia cyfrowa. Szczerze to jesli potrzebuję fotkę to pstrykam a potem czekam co grafik z nią zrobi :D
Choć powiem szczerze, że ciągnie mnie oj ciągnie... Szczegółnie, że plenerów w bród...

Sir Troll 

Wysłany: Sro Maj 30, 2007 13:45   

W czasach gdy ja zaczynałem "pstrykać" był to praktycznie jedyny sposób na "zatrzymywanie chwil". Można było wprawdzie kupić w NRD bardzo prymitywne kamery, ale nawet do NRD nie każdy jeździł, a taśmy do tych kamer w Polsce jak żyję nie widziałem.
No więc zaczęło się od "Smieny", popularnego w latach 80' produktu "Sdiełanego w CCCP". Popularność zawdzięczała chyba tylko temu, że była dostępna w ówczesnym handlu, bo tak naprawdę, to było badziewie. Więc dość szybko przerzuciłem się "ZENITA". A to (wbrew pozorom) był naprawdę udany aparat. Mam go prawie 20 lat i jeszcze czasem używam. Naprawdę zachwyciłem się Zenitem na początku lat 90', gdy marne sowieckie i NRD-owskie filmy odeszły w zapomnienie i można było pstrykać na prawdziwych Kodakach i FUJI (nawet przez długi czas wolałem FUJI). Teraz na codzień używam cyfrowego Olympusa, ale gdyby nie Photoshop, to zdjęcia z niego chowałyby się pod względem technicznym do tych z Zenita.
Na pewno daleko mi do artystów, jednak zawsze staram się poprawnie skomponować kadr, a czasem pobawić światłem albo elementami otoczenia...
W ostatnim czasie mam wielką chęć na fotografowanie piorunów. Tylko jakoś nie mogę znaleźć sensownego zabezpieczenia aparatu przed deszczem. A te cyfrowe zabaweczki są baaaardzo wrażliwe na wilgoć :(

Ola 

Wysłany: Sro Maj 30, 2007 13:51   

no wlasnie ja tez bardzo lubie robic zdjecia..

znam rowniez tez dwoch hobbystow, ktorych zdjecia sa bardzo, ale to bardzo dobre.

dla mnie jednak jest to taka ciekawostka. w sumie chyba wole ogladac niz robic, ale jesli jakies mi wyjdzie, to mam niesamowita satysfakcje ;)
moje zdjecia nie sa zbyt dobre technicznie i dobrze o tym wiem. skupiam sie bardziej na tym, zeby mialy one swoj charakter.
moj sprzet nie jest rewelacyjny- minolta z6, ale tez nie potrzebuje lepszego, poniewaz i tak rzadko co chwytam za aparat i jakos nie planuje rozwijac sie znacznie w tym kierunku.

i jak mawia mistrz Bono :D : "glowa robi zdjecia, a nie aparat" ;)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Maj 30, 2007 18:27   

Diabel-tasmanski napisał/a:
bo bliżej mi do pstrykacza niż fotografa

Definicja pstrykacza.
Ktoś kto fotografuje maleńkim kompaktem, wyłącznie osoby na tle.

Czyli ciocia Ziuta na tle katedry. Tutaj napotyka na wiele problemów, bo katedra musi być cała, Ziuta też i jeszcze zadowolona twarz Ziuty musi być widoczna w całej okazałości.

Sir Troll napisał/a:
Więc dość szybko przerzuciłem się "ZENITA". A to (wbrew pozorom) był naprawdę udany aparat.

To szczera prawda! Zwłaszcza optyka tego aparatu jest bardzo przyzwoita. Daleko lepsza niż malutkie obiektywy popularnych kompaktów.

Sir Troll napisał/a:
Teraz na codzień używam cyfrowego Olympusa, ale gdyby nie Photoshop, to zdjęcia z niego chowałyby się pod względem technicznym do tych z Zenita.

Spróbuj na slajdach, a najlepsze ujęcia zeskanuj i obrób w photoshopie.
Klatka slajdu, to około 20 000 000 pikseli !!

Ola napisał/a:
poniewaz i tak rzadko co chwytam za aparat i jakos nie planuje rozwijac sie znacznie w tym kierunku.

A szkoda droga Olu, bo to takie "babskie" zajęcie, proste a jednocześnie fascynujące!

Raf napisał/a:
Od roku już działam na NIKONIE D50 i wreszcie oryginalną lampą SB-600.

Dołącz do forum użytkowników Nikona, - warto być w grupie !!
Zdjęcia wielce obiecujące!
:mruga:

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Maj 30, 2007 21:14   

Sir Troll napisał/a:
od dość dawna myślę o skanerze do slajdów i filmów

Nie warto kupować skanera!

Trzeba znaleźć usługowy zakład fotograficzny, który posiada profesjonalny skaner i zlecać takie skanowania, które są akurat potrzebne.

Ja fotografuję wyłącznie na slajdach i gdy chcę zrobić powiększenie na ścianę z jakiejś klatki, to skanuję z wielką rozdzielczością, a jak komuś chcę sprezentować album np. z Gniezna, to skanuję z wystarczającą rozdzielczością dla powiększeń np. 18 X 24 cm.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 09:10   

Ola napisał/a:
jakby co, to z checia wyslucham uwag do pozostaych zdjec

Droga Olu.

Tak naprawdę nie jest ważne, czy ktoś pochwali Cię za zdjęcia, czy też zgani!
Ważne aby Twoje zdjęcia podobały się TOBIE! (z zachowaniem uczciwości wobec samej siebie!)

Moje zdjęcia wysłane na konkurs "Gniezno w obiektywie" (e-gniezno.pl) przepadły z kretesem!
Ktoś bowiem uznał, że są zbyt zwyczajne!
Ja jednak wiem, że te moje fotografie, choć zwyczajne to jednak nie zawierają błędów zasadniczych (t.zw. szkolnych, czyli kompozycyjnych, technicznych itp.) i lubię prostotę w fotografii nad wyraz.
Brakiem sukcesu w konkursie nie przejmuję się wcale bo zdaję też sobie sprawę, że inny skład oceniających z pewnością podjął by inny werdykt (choć niekoniecznie przychylny dla mnie!)
Tak już z tą oceną fotografii jest! :mruga:

Ważne jest abyś znała zasady rządzące tworzeniem poprawnego obrazu fotograficznego i nie usiłowała wmawiać widzom, że zdjęcie np. nieostre jest wysoce wartościowe w swej treści lub "szkolnie" zła kompozycja, jest zamierzona i celowa !!

Ola 

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 09:32   

Tomasz Holka napisał/a:
Ważne jest abyś znała zasady rządzące tworzeniem poprawnego obrazu fotograficznego i nie usiłowała wmawiać widzom, że zdjęcie np. nieostre jest wysoce wartościowe w swej treści lub "szkolnie" zła kompozycja, jest zamierzona i celowa !!

no wlasnie.
dlatego chetnie wysluchuje uwag, bo w ten wlasnie sposob moge sie najwiecej nauczyc :)

Tomasz Holka napisał/a:
lubię prostotę w fotografii nad wyraz.

a no i wedlug mnie z ta prostota jest najtrudniej..
bo latwo jest, tak jak ja, przerobic zdjecia, zeby jakos wygladaly.
podkoloruje je i od razu bardziej sie podobaja.

i dlatego jeszcze bardziej cenie sobie uwagi osob takich jak Ty :)

Tomasz Holka napisał/a:
Ważne aby Twoje zdjęcia podobały się TOBIE! (z zachowaniem uczciwości wobec samej siebie!)

powiedzmy, ze jestem z nich zadowolona
wiem, ze nie sa najlepsze, ale musialam sie z nimi troche natrudzic (samowyzwalacz - 10 sekund - ktory trzeba po zrobieniu zdejcia od nowa wlaczac.. :D troszke sie nabiegalam :P )

sredni sprzet, wiedza minimalna i po prostu sie tym bawie ;]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 10:48   

Ola napisał/a:
[troszke sie nabiegalam :P )

Przydaje się ten basen - przyda i rower :)

Ola napisał/a:
[sredni sprzet, wiedza minimalna i po prostu sie tym bawie ;]

Ale wychodzi to Tobie całkiem całkiem :) JA też zresztą chętnie wysłucham porad Tomanka :)
Jak dyskusja się rozwinie to może nawet dział stworzymy poświęcoy fotografii...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 11:39   

Diabel-tasmanski napisał/a:
JA też zresztą chętnie wysłucham porad Tomanka
Jak dyskusja się rozwinie to może nawet dział stworzymy poświęcoy fotografii...

Niestety to zbyt skomplikowane zadanie, aby za pomocą postów opisywać zasady "dobrej" fotografii.
Z konieczności trzeba by wymyślać jakieś celne reguły rządzące obrazem fotograficznym (i generalnie procesem przedstawiania czegokolwiek na dwuwymiarowej przestrzeni)
Niestety też (co mówię z prawdziwym smutkiem) w sobotę znikam z Forum i pojawię się dopiero po 16-tym czerwca. Niezastąpiony z całą pewnością NIE JESTEM !! :mruga:

No cóż - MUS !!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 13:56   

Pocztówki. Oczywiście że mozna !! Opublikujemy !!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 19:41   

Tomasz Holka napisał/a:
Broń Boże, drogi Diable!

Dlaczegóz to - czyżbyś jechał w jakieś zakazane mniejsce ?? ;) Będzie miło popatrzeć forumowiczom na pocztówkę od Ciebie :)

FOrum Gniezno.com.pl
ul. Chrobrego 44
62-200 Gniezno

Budynek zresztą doskonale Tobie znany ;)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 22:49   

Ola napisał/a:
nastepnym razem wezme kose, pile i co tylko, i pozbede sie wszystkiego,

No to jeszcze jedna wskazówka.

Nie staraj się ingerować w w wygląd obrazka PO wykonaniu zdjęcia!
Wręcz przeciwnie.
Staraj się wykonać zdjęcie tak, aby już nic później nie zmieniać.

Przy aparacie cyfrowym dopuszczalna jest manipulacja - kolor - monochromat - sepia.
Plus lekki retusz np. wchodzących w kadr niepotrzebnych cieni (wcześniej nie zauważonych!)
Wielkim niebezpieczeństwem grożącym fotografowi cyfrowemu, jest przekonanie, że wszystko można poprawić!

Dlatego najlepiej UCZY, - fotografowanie na przeźroczach! Albo się trafi, albo nie.

Ale jak już się trafi, to chwała dla fotografa! CAŁA !! :mruga: Bo tam nic poprawiać nie można.
I jakość slajdu kusi, bo to jednak "matryca jednorazowa" ale w zamian 20 000 000 pikseli!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 19:59   

Jasne. Był taki zwyczaj na forum starym jeśli proponujesz taką formułe to z chęcia na nią przystaniemy :)

abraxas 

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 21:52   

Tomasz Holka napisał/a:

Dlatego najlepiej UCZY, - fotografowanie na przeźroczach! Albo się trafi, albo nie.

Jeszcze bardziej uczy fotografowanie cyfrowe z zakazem ingerowania w otrzymany z aparatu materiał. Technicznie jeszcze trudniejsze niż przezrocza - z uwagi na trudności o oddaniem kontrastowego kadru w cyfrówce :-)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 22:11   

abraxas napisał/a:
Jeszcze bardziej uczy fotografowanie cyfrowe z zakazem ingerowania w otrzymany z aparatu materiał.

Niestety NIE ZNAM SIĘ ZUPEŁNIE na sprzęcie cyfrowym !!

Mnie podniecają stare technozaury z lat 70-siątych (to tak zwana złota era lustrzanki jednoobiektywowej!)
Ciężki metal, ot co!
No i przeźrocze oczywiście, czyli taka jednorazowa matryca o rozdzielczości 20 000 000 pikseli.
Szczerze wszystkim polecam "strzelanie" z tych starych sztucerów.

Frajda przednia, - a o to w tym wszystkim chodzi!
:mruga:

abraxas 

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 22:22   

Tomasz Holka napisał/a:

Sam strzał to ułamek sekundy ... Przyjemność czyni to co przed i po strzale :-)

johnny walker 

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 22:24   

Tomasz Holka napisał/a:

Mam niewiele mniej lat ale... Dałem sobie spokój z "tradycją".
Panie Tomaszu to tylko narzędzia. Nic więcej.
A fotografuję od "zawsze" i z czułością będę wspominał mój pierwszy aparat AMI.
Konstrukcyjne arcydzieło. Jedna soczewka !! !
Pani Olu, zdjęcia mogą nie być technicznie doskonałe, ale muszą mieć to "coś". Łatwiej to coś znaleźć podpierając się zasadami kompozycji i... twórczo je złamać :)
Podobają mi się Pani fotografie. Jest w nich ta wyjątkowa "kobieca wrażliwość".

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Cze 02, 2007 00:40   

Muszę się przyznać, że fotografowanie, to również moja wielka pasja.
U mnie to są dopiero początki i jeszcze wiele muszę się nauczyć, ale z niektórych moich zdjęć jestem bardzo zadowolona.
Może kiedyś tu się pochwalę moimi skromnymi fotkami :)
Niestety nie mam jakiegoś wspaniałego aparatu. Robię zdjęcia zwykłą, prostą cyfrówką - Nikon Coolpix L4. Jednak myślę, że to wcale nie jest najważniejsze, jakim aparatem ktoś się posługuje. Nawet gdy ktoś posiada najwspanialszy aparat to wcale nie znaczy, że jego zdjęcia będą piękne i godne podziwu. Najważniejsze jest to, aby kochać fotografowanie, umieć dostrzec to co piękne i mieć w sobie duszę artysty. Wtedy nawet najprostszym aparatem można zrobić cudowne zdjęcia.

Ola 

Wysłany: Sob Cze 02, 2007 15:40   

johnny walker napisał/a:
Pani Olu, zdjęcia mogą nie być technicznie doskonałe, ale muszą mieć to "coś". Łatwiej to coś znaleźć podpierając się zasadami kompozycji i... twórczo je złamać :)
Podobają mi się Pani fotografie. Jest w nich ta wyjątkowa "kobieca wrażliwość".

bardzo mi milo :)

szkoda, ze tak molo osob tu wrzuca zdjecia..
lepiej je ogladac, niz o nich mowic.
przeciez nikt tu nie gryzie ;) , a zawsze mozna cos z tego wyniesc.
lub najzwyczajniej sie pochwalic.

zapraszam! z checia obejrze Wasze zdjecia :yes:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Cze 02, 2007 19:48   

johnny walker napisał/a:
była galeria. Może warto byłoby do tego wrócić.

I to rozważamy. Proszę żebyście składali propozycje odnośnie forum. TO forum będzzie odbiciem waszych pomysłów.

johnny walker 

Wysłany: Czw Cze 07, 2007 18:04   

Ola napisał/a:

... czy mi sie wydaje, czy czesto stosujesz dosyc dlugi czas naswietlania?

Najczęściej operuję na P czas/przysłona i wtedy głównie zwracam uwagę na przysłonę. Ewentualnie pracuję z preselekcją przysłony. Oczywiście wszystko zależy od aparatu a raczej od tego jak sobie radzi pomiarem oświetlenia i czy ustawieniom automatycznym można zaufać. W foceniu krajobrazu najczęściej ważna jest jak największa głębia ostrości, więc czasy są oczywiście odpowiednio wydłużone. Przy takim charakterze fotografii czas to jeden z ostatnich parametrów na który zwraca się uwagę. Oczywiście wyjątki są jak chociażby fotki strumieni. :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 15:15   

Zawsze patrz Tomaszu na ilość czytających a nie piszących :D

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 15:42   

W takim razie moje pytanie do przemądrzaskich: "Czy chcecie rozwoju tego tematu ?? "

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 16:04   

Dla wszystkich pasjonatów fotografii: Międzynarodowe Igrzyska Fotograficzne
Może ktoś spróbuje swoich sił?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 16:13   

Ola napisał/a:
a przychylni pytajacy tez by sie przydali

A nieprzychylni jacyś są ?? Pytanie czysto z troski o rozwój tematu :)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 16:25   

Aliena napisał/a:
Dla wszystkich pasjonatów fotografii: Międzynarodowe Igrzyska Fotograficzne
Może ktoś spróbuje swoich sił?

Droga Alieno.
Po kolei! Najpierw trzeba by tym pasjonatem zostać.
Przed tym jeszcze dowiedzieć się dlaczego?

A jak już się nim zostanie, to i tak będzie się wybierać konkursy wg własnego uznania.
Hobby zwane fotografowaniem, nie na uczestnictwie w konkursach polega.
Po pierwsze liczy się przyjemność, a po dziesiąte jeszcze większa przyjemność.

Osobiscie wolę powiesić na ścianie nienaganne powiększenie, niż wysłać je na konkurs, gdzie inni przemądrzalscy będą nad nim wydziwiać, czy jest wystarczająco nowatorskie i odkrywcze w formie i treści.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 16:55   

Cytat:
Po kolei! Najpierw trzeba by tym pasjonatem zostać.
Przed tym jeszcze dowiedzieć się dlaczego?
A jak już się nim zostanie, to i tak będzie się wybierać konkursy wg własnego uznania.
Hobby zwane fotografowaniem, nie na uczestnictwie w konkursach polega.
Po pierwsze liczy się przyjemność, a po dziesiąte jeszcze większa przyjemność.

Jako pasjonatka fotografii, fotografuję dla przyjemności i tylko dla przyjemności. I jeśli ktoś mówi mi, że podobają mu się moje zdjęcia, dla mnie to jest największa nagroda.
Masz rację, że każdy wybiera konkursy wg własnego uznania. Umieszczając ten link nie zamierzałam nikogo zmusić do uczestnictwa w tym konkursie. Chciałam tylko przekazać informację, że jest taki konkurs, bo może kogoś to zainteresuje.

Widziałam Twoje zdjęcia w konkursie e-gniezno i bardzo mi się podobały. Niestety komisja wybrała inne nowatorskie i odkrywcze zdjęcia, nad czym i ja ubolewam (choć nagrodzone zdjęcia, również bardzo mi się podobały). Niestety tak już jest, że nie wszystkim mogą podobać się nasze zdjęcia i nie wszyscy mogą wygrać. Ale nie warto przejmować się krytyką jakiejś komisji. Czasami warto pokazać zdjęcia publicznie i nie wieszać ich tylko na ścianie.
Bardzo się cieszę, że swoich zdjęć nie zawieszasz tylko na ścianie, ale czasami jednak umieszczasz w jakimś konkursie. Dzięki temu miałam okazję zobaczyć Twoje zdjęcia. I mam nadzieję że tu również umieścisz swoje nowe zdjęcia, na które chyba wszyscy czekamy z niecierpliwością.

A ja, żeby nie być tylko przemądrzalską, ale też pokazującą, wkrótce postaram się również wkleić tu kilka swoich zdjęć.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 17:24   

Aliena napisał/a:
fotografuję dla przyjemności i tylko dla przyjemności.

Brawo!

(o w mor**, trafia mi się trzydziestolatka z wargami do gryzienia! Trzeba się postarać!)

Aliena napisał/a:
jeśli ktoś mówi mi, że podobają mu się moje zdjęcia, dla mnie to jest największa nagroda.

Dla mnie też! Na dodatek jeszcze podkręcam pochwały stwierdzeniami, że to nic nadzwyczajnego.
I czekam na pytania pomocnicze - a czym to robiłeś? Wtedy rzucam niedbale, że 30-to letnim Pentaxem.

Aliena napisał/a:
Widziałam Twoje zdjęcia w konkursie e-gniezno i bardzo mi się podobały.

Dzięki, też je lubię! Wybrałem je ze zdjęć, które przesłałem Tomkowi Fiedorowi do e-gniezno.pl
Tomek zrobił z nich galerię autorską. Czytałaś przedmowę?

Aliena napisał/a:
Niestety komisja wybrała inne nowatorskie i odkrywcze zdjęcia, nad czym i ja ubolewam. Niestety tak już jest, że nie wszystkim mogą podobać się nasze zdjęcia. Ale nie warto przejmować się krytyką jakiejś komisji.

To mnie wcale nie ruszyło.

Aliena napisał/a:
Czasami warto pokazać zdjęcia publicznie i nie wieszać ich tylko na ścianie.
Bardzo się cieszę, że swoich zdjęć nie zawieszasz tylko na ścianie, ale czasami jednak umieszczasz w jakimś konkursie. Dzięki temu miałam okazję zobaczyć Twoje zdjęcia. I mam nadzieję że tu również umieścisz swoje nowe zdjęcia, na które chyba wszyscy czekamy z niecierpliwością.

Lekko przesadzasz z tą niecierpliwością, ale miło mi oczywiście.
Pokażę zapewne coś jeszcze, ale to będą najprostsze zdjęcia jakie można sobie wyobrazić.
Żadnych dziwactw, które miały by świadczyć o wyższości nad niższością! :mruga:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 07:32   

Tomasz Holka napisał/a:
(ale ją kocham, to diabelskie nasienie!)

Hmmmm :whoeva:

Tomasz Holka napisał/a:
po którym "kazał" bym ślimaczkowi chodzić!

Ceekawe co by na to ślimak pwiedział... :D

JEstem zwolennikiem zdjęć "niepozowanych" choć mam świadomość tego, że nie wszystko da się na takich pokazać. Sugerowałbym ALienie ze swojej strony jednak podążanie własną drogą :) Ma dziewczyna jakiś pociąg do łona nautry ;)

Odpowiedz do tematu