Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje zdjecia - Planistigmat
Autor Wiadomość
Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 12:44   Moje zdjecia - Planistigmat

Za bardzo nie umiem fotografowac, ale juz chyba nadszedl czas na pokazanie kilku swoich zdjec na forum.

1)

2)

3)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 14:47   

Planistigmat napisał/a:
Za bardzo nie umiem fotografowac

No ja się z tym nie zgodzę :) Twoje zdjęcia są bardzo interesujące. Najbardziej podoba mi się pierwsze i ostatnie :ok:
Makro również bardzo fajne, choć może byłoby jeszcze lepiej, gdyby tło było bardziej stonowane. Górna część zdjęcia trochę odwraca uwagę od owadów, ale nie jest źle. Podoba mi się :yes:

rul3z 

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 16:32   

Fajne fotki, masz oko na sytuacje. Technicznie, no troszke gorzej ;)

Jeżeli moge doradzic, to odnosnie:

1 fotki - staraj sie ostrzyc w takiej systuacji na postac, jak widac na zdjeciu linia ostrosci przebiega pieknie przez znicze jednak postac jest na 2 planie.

2 fotka - bardzo fajnie zlapales kadr. jednak jak Aliena wspomniala niebo odciaga uwage przepalaniem. W takiej sytuacji jak nie mozesz ustawic swiatla bez przepalenia uzyj filtru polowkowego lub polaru. Innym rozwiazaniem jest pomiar swiatla na niebie, z tym, ze roslinki moglby by byc niedoswietlone. Troszke jeszcze przeszkadzaja w kadrze (w LD) szczyty innych roslinek.

3 fotka - troszke przeszkadzaja linie energetyczne w tle, oraz chyba bym wykadrowal bardziej na lewo. Generalnie fotka jest bardzo dobra.

Oczywiscie to tylko moje zdanie ;)

mrs_bonejangles 
Wiktoria F.

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 17:26   

Pierwsze jest świetne. Ostrość mi się podoba.
Szkoda że na trzecim nie ma ostrości..

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Mar 31, 2008 20:10   

rul3z napisał/a:
1 fotki - staraj sie ostrzyc w takiej systuacji na postac, jak widac na zdjeciu linia ostrosci przebiega pieknie przez znicze jednak postac jest na 2 planie.

A ja się z tym nie zgodzę. Gdyby ostrość była skupiona na postaci, zamiast zniczy mogłyby być widoczne rozmyte plamy, a nie o to tutaj chodzi. Na tym zdjęciu znicze są najważniejsze, a postać na drugim planie jest dopełnieniem tego zdjęcia i sprawia, że to zdjęcie ma sens i jest interesujące.

LiquidSky84 

Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 16:14   

widzę że już ocenili Twoje fotki.. co ja mma do dodania.. podobają mi się, szczególnie 1 i 3 w makrze jest trochę chaosu co powoduje ze nie można sie skupić na jednym elemencie i światełko zbyt intensywne, witrczki zrobione w chwli w jakiej należało by je pokazać czyli na tle mienicego się barwami zachodu słońca :) można być zadowolonym z tych zdjeć..pozdrawiam

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 23:52   

Dzis zdjecia dla chlopcow ;) - samoloty. Dziewczynki tez oczywiscie zapraszam, mam nadzieje, ze sie nie zanudza.

Dwoch najwiekszych rywali z Bitwy o Anglie:

4. Spitfire

5. Messerschmitt Me 109

Jeszcze troche Spitfire'a. Samoloty byly na pikniku lotniczym w Góraszce. Spitfire przylecial z Anglii, a Me 109 jest nasza wlasnoscia, nie lata. Jesli dobrze pamietam Spitfire jest pomalowany tak jak Spitfire Jana Zumbacha - dowodcy Dywizjonu 303.

6. Spitfire

7. Spitfire

Nasze F-16 mialy tylko jeden przelot nad Góraszką

8. F-15

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 01:30   

Super zdjęcia :ok: Nie tylko dla chłopców :P
Najbardziej mi się podoba:
5. Messerschmitt Me 109
6. Spitfire
7. Spitfire (tutaj trochę mi brakuje końcówki śmigła, no ale to szczegół)
Ostatnie zdjęcie też bardzo fajne, choć moim zdaniem byłoby jeszcze lepiej, gdyby samoloty ustawiły się bardziej po przekątnej tzn. gdyby jeden samolot przesunął się trochę do przodu, a drugi bardziej z tyłu. To wyglądałoby bardziej ciekawie niż jeden samolot nad drugim, na środku kadru. No, ale wiem że nie miałeś wpływu na ustawienie samolotów.
Bardzo lubię takie lotnicze zdjęcia :yes:

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Pią Paź 24, 2008 13:37   

Umieszcze zdjecie z wydm bez wydm ;) , w moim albumie, zeby byl porzadek :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Paź 27, 2008 10:01   

Bardzo mi się podoba :) Zupełnie inne niż moje wydmy. Brakuje mi tam tylko jakiegoś samotnego wędrowca ;)
Czy to zdjęcie zrobiłeś aparatem cyfrowym, czy analogowym?

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Czw Lis 20, 2008 15:58   

Dzieki, zdjecie zrobilem aparatem analogowym Canon F-1 New. Potem skan i obrobka w PS.

Klaudia 
daa..

Wysłany: Wto Gru 02, 2008 09:28   

Pierwsze zdjęcie mi się najbardziej podoba- uchwycenie chwili:)

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Sob Lut 07, 2009 22:58   

W ostatni weekned bylem w Gorach Swietokrzysich. Juz czas odswiezyc wiec moj album w galerii:

10. Maszyna, ktora z nitek robi material, zapomnialem jak sie nazywa ;) :

11. Stoleczek:

12. Stare druty:

13. Zima:

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Lut 07, 2009 23:22   

Nareszcie nowe zdjęcia :) Najbardziej mi się podoba stołeczek :ok: ale pozostałe też są fajne.

Planistigmat napisał/a:
Maszyna, ktora z nitek robi material, zapomnialem jak sie nazywa ;)

To chyba krosno, ale nie jestem pewna :)

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 14:54   

To moze wrzuce jeszcze pare zdjatek:

Na Swietym Krzyzu byla mgla:

14)

15)

albo troche inaczej

16)

17) a po drodze byla wieza

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 15:27   

Na pierwszym zdjęciu troszeczkę mi przeszkadza pochylony krzyż, ale pozostałe zdjęcia moim zdaniem świetne. Najbardziej mi się podoba drugie i trzecie :) Wieża we mgle również super. Bardzo udany zimowy plenerek :yes:

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 12:36   

No to jeszcze cos wrzuce:

15) Slup wysokiego napiecia

16)

17) Traktor

18)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:53   

Słup wysokiego napięcia podoba mi się najmniej. Trochę mi tam przeszkadza ciemny obszar w prawym dolnym rogu.
A pozostałe zdjęcia bardzo fajne. Najbardziej mi się podoba zdjęcie 16 :ok: Myślę, że w takim miejscu piękne zdjęcie wyszłoby również wiosną lub latem, w kolorze. Albo cała seria zdjęć, przedstawiająca cztery pory roku. Wiosną gdy pola zielone, latem w czasie żniw, a potem złota jesień i śnieżna zima. Ale się rozmarzyłam... Szkoda, że w moich okolicach nie ma takich pięknych pagórkowatych widoków :)
Traktor na zdjęciu 17 przesunęłabym w trochę inne miejsce, ale krajobraz bardzo ładny :yes:

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 18:36   

http://img22.imageshack.us/img22/1728/30mb1.jpg
Planistigmaciu! To zdjęcie przypomina mi KSKPP. Ciekawym, czy odgadniesz wyrazy kryjące się za literami?
Dla ułatwienia dodam, że ten skrót (choć bez kropek) jest wielce uprawniony (że się tak nieudolnie wyrażę)

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 09:23   

Tomaszu, bardzo dziekuje Ci za odwiedziny mojego albumu i pozostawienie sladu Tych odwiedzin.

Nastepne 4 zdjecia z okazji Walentynek dedykuje Alience, ktora jest stalym Widzem w moim albumie. :)
I jeszcze

19)

20)

21)

22)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 09:30   

Planistigmat napisał/a:
Tomaszu, bardzo dziekuje Ci za odwiedziny mojego albumu i pozostawienie sladu Tych odwiedzin

Cuś tu węszę dziwnego?!

A tu węszę KSKPP.
No przypomnij sobie Planistigmaciu, co to takiego było.

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 09:54   

Tomku, nic dziwnego tu nie ma. Po prostu chcialem Cie jakos zachecic do komentowania moich zdjec, bo bardzo podobaja mi sie Twoje zdjecia. Konstruktywna krytyka to to czego najbardziej mi potrzeba. Jesli ktos wytyka mi bledy to te uwagi pozwola mi na unikniecie podobnych bledow w przyszlosci. Dlatego jestem bardzo wdzieczny Alience za pomoc w ocenie moich wypocin.

KSKPP - niestety nie pamiatam co to bylo.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 10:57   

Planistigmat napisał/a:
zachecic do komentowania

Ja generalnie mało komentuję. Nie upatruję w tym swej roli.

Foto-forum trwa już tak długo, że wszyscy aktywni tu uczestnicy dokładnie wiedzą, że zdjęcia powinny być wypracowane, przemyślane i ciekawie pokazujące temat.
Zachęcałem też do wielokrotnego fotografowania tego samego tematu, do staranności i przede wszystkim do surowej selekcji tych zdjęć, które chcemy pokazywać.

Zachęcałem też do fotografowania wszystkiego co wydaje się godne zdjęcia. Tak się bowiem składa, że nawet najbardziej utytułowani artyści tworzą zupełnie zwyczajne zdjęcia - i to tworzą ich zdecydowanie najwięcej.

Zupełnie inaczej ma się sprawa z pokazywaniem swych zdjęć publicznie. Tu artyści pokazują jedynie najlepsze - a amatorzy, wszystkie.
Sam przyjąłem stanowisko, że będę pokazywł wszystkie swoje zdjęcia. Ot, choćby dlatego by pokazać, że każde powinno być staranne! (a z filmu nic się nie da wykasować!)

No i tyle w zasadzie, choć ostatnio mało fotografuję i niespecjalnie jest co pokazywać.

Zawsze też preferowałem zdjęcia proste. Dlatego przeglądając Twoje, bez namysłu wybrałem te:

Choć dostrzegłem także wiele ciekawych prób pokazania interesującego tematu.

Ostatnie dwa, przypominają mi Kielecką Szkołę Krajobrazu Pawła Pierścińskiego. To artysta, który przed ćwierćwieczem z upodobaniem tworzył podobne obrazy Ziemi Kieleckiej.
Ostatecznie Ty także właśnie tam fotografowałeś.

Ozdobna brama na Świętym Krzyżu jest urocza i wielce tomankowa. Poza tym, jakieś 15 lat temu zjeżdżałem przez nią na sam dół, za pomocą sztywnego MTB.
Jakoś przeżyłem, choć kilka razy leżałem. Rower też.

A stołeczek przy lepionej kuchni - znakomity! Piękny malarski kadr.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 13:46   

Planistigmat napisał/a:

Nastepne 4 zdjecia z okazji Walentynek dedykuje Alience, ktora jest stalym Widzem w moim albumie. :)
I jeszcze

Dziękuję :)
Trudno wybrać, które zdjęcie najbardziej mi się podoba, bo wszystkie są fajne :)

Tomasz Holka napisał/a:
Ja generalnie mało komentuję. Nie upatruję w tym swej roli.

Ale zawsze miło jest, gdy ktoś oglądając zdjęcia napisze jakiś komentarz. Nie tylko żeby pochwalić, bo krytyka też jest ważna. Zawsze można czegoś się nauczyć. Do Galerii zagląda wiele osób, a tylko niektórzy decydują się, żeby coś napisać. Trochę szkoda, bo autorom zdjęć zawsze jest przyjemnie, gdy ktoś nie tylko obejrzy zdjęcia, ale także pozostawi po sobie jakiś ślad. Ja oglądając zdjęcia staram się napisać parę słów, szczególnie wtedy gdy widzę zdjęcia które mi się podobają. Nie wytrzymałabym, gdybym nie pochwaliła :)

Tomasz Holka napisał/a:
A stołeczek przy lepionej kuchni - znakomity! Piękny malarski kadr.

Stołeczek jest świetny. Piękne zdjęcie :)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 14:03   

Aliena napisał/a:
Ja oglądając zdjęcia staram się napisać parę słów

A ja muszę być sprawiedliwy aż do bólu - i stąd wynika różnica.
Aliena napisał/a:
szczególnie wtedy gdy widzę zdjęcia które mi się podobają

Szczególnie wtedy gdy widzę zdjęcia, które mi się niepodobają.
Po części słodzić a po części mieszać z dziegciem, to nie jest zadanie dla mnie.
Aliena napisał/a:
autorom zdjęć zawsze jest przyjemnie

Jak dają mi szanse aby tą przyjemność sprawiać - wykorzystuję!

happiiness 

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 00:06   

Największe wrażenie wywarło na mnie to zdjęcie:
http://img22.imageshack.us/img22/1728/30mb1.jpg

gratuluję : )

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Wto Lut 17, 2009 09:15   

Dziekuje happiiness za odwiedziny, Tomkowi za cenne wskazowki, oraz oczywiscie Alienie za zagladanie i niezmiernie wartosciowa ocene moich fotogniotów. :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Lut 17, 2009 13:47   

Planistigmat napisał/a:
Alienie za zagladanie i niezmiernie wartosciowa ocene moich fotogniotów. :)

To są całkiem fajne zdjęcia i bardzo mi się podobają, więc nie zgadzam się na nazywanie ich fotogniotami :)

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Sro Lut 18, 2009 19:29   

Moze jeszcze wrzuce niedobitki z plenerku:

23)

24)

25)

26)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 21:49   

Planistigmat napisał/a:
Moze jeszcze wrzuce niedobitki z plenerku:

Fajne niedobitki :) Zdjęcie 26 już kiedyś tutaj pokazałeś, ale pozostałe też są bardzo ładne. Tylko na zdjęciu 23 brakuje mi jakiegoś elementu, który bardziej przyciągałby uwagę. Schody na zdjęciu 24 podobają mi się najbardziej :)

Odpowiedz do tematu