Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
cenzura
Autor Wiadomość
elvis 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 15:49   

Problem cenzury wcale nie został rozwiazany.Wycią wszystko mozna z bardzxo prostej przyczyny - nie na temat. Nie ma odwołaniqa ode decyzji moderatora. A moze odwołanie do Patryka albo Diabła. Boję sie samowoli moderatorów. Puszczają pirackie lonki a wycinaja dowcip. Niestety.

emigrant 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 15:54   

elvis napisał/a:
Boję sie samowoli moderatorów.

A ja się boję Buki :hahaha:

Jeżeli post jest nie na temat to najwyraźniej napisałeś w nim nie-na-temat i nic nie wniosłeś do dyskusji. Nie zauważyłeś, że strasznie irytujesz swoimi postami część użytkowników?

kaszi 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 16:34   

elvis napisał/a:
Boję sie samowoli moderatorów.
Moderatorzy działają w oparciu o regulamin forum. Usunięty przeze mnie post utrudniał merytoryczną dyskusję, przez co łamał 4. punkt regulaminu.

Wybacz Elvisie, ale Lenin na strychu w MOK-u nie jest odpowiedzią na pytanie, co można robić w Gnieźnie.

abraxas 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 19:19   

emigrant napisał/a:
Jeżeli post jest nie na temat to najwyraźniej napisałeś w nim nie-na-temat i nic nie wniosłeś do dyskusji.

Nie-na-temat w czysto subiektywnym odczuciu moderatora.

Jak dla mnie wpis "nietematyczny" to przykładowo napisanie czegoś od czapki - np. w temacie o meczu z Ukrainą wpis o cenach marchewki na targowisku miejskim w Gnieźnie. To jest wpis nietematyczny według mnie.

Nie masz się co elvis "sadzić" - albo akceptujesz albo nie. Szkoda czasu Twojego na dyskusję o tym. Wbrew temu, ze jest to forum dyskusyjne pewne aspekty są bezdyskusyjne. Forum tworzą moderatorzy. A użytkownicy mogą się co najwyżej wypowiadać w tematach. Wedle uznania władz.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 19:30   

Twój post abraxas jest wyjątkowy. Kłamiesz sam na temat tego co w nim napisałeś :D

kaszi 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 19:55   

abraxas napisał/a:
Nie-na-temat w czysto subiektywnym odczuciu moderatora.
A widzisz, dyskutant też to potwierdza. Co więcej, Elvis pisze w innym temacie: Wycieto dzisiaj mój post , więc przenoszę go do właściwego działu.

abraxas napisał/a:
Nie masz się co elvis "sadzić" - albo akceptujesz albo nie. Szkoda czasu Twojego na dyskusję o tym. Wbrew temu, ze jest to forum dyskusyjne pewne aspekty są bezdyskusyjne. Forum tworzą moderatorzy. A użytkownicy mogą się co najwyżej wypowiadać w tematach. Wedle uznania władz.
Zadam proste pytanie, czy przeczytałeś usunięty post Elvisa, że tak jednoznacznie oceniasz tę sytuację?

abraxas 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 20:03   

Cytat:
Zadam proste pytanie, czy przeczytałeś usunięty post Elvisa, że tak jednoznacznie oceniasz tę sytuację?

Ja nie oceniam tej sytuacji - nigdzie nie napisałem, że ją oceniam. Napisałem ogólnie na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji innych "przypadków".
A po drugie jak mógłbym oceniać coś, co zostało usunięte??

Diabel-tasmanski napisał/a:
Kłamiesz sam na temat tego co w nim napisałeś

Nie, nie kłamię :-) A moje wszystkie posty sa wyjątkowe. Tak jak wszystkie posty każdego z użytkowników.

A, uprzedzając - zastosowałem skrót myślowy z przykładem marchewki. Wpis o niej bedzie nietematyczny, jeśli nie ma TOTALNIE związku z tym, co zostało wczesniej napisane.

Ale nie ma sensu o tym dyskutować, ponieważ są tu takie a nie inne zasady i jak się komuś nie podoba, to może najwyżej przestać pisać. Prywatna firma prowadzi to forum więc ... pojedynczy użytkownik mało może.

kaszi 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 20:24   

abraxas napisał/a:
Ja nie oceniam tej sytuacji - nigdzie nie napisałem, że ją oceniam.
Ocena jest między wierszami - jakoby to Elvis miał być pokrzywdzony. "Szkoda Twojego czasu... Forum tworzą moderatorzy". Wymowa tego posta jednak o tym świadczy.

abraxas napisał/a:
Napisałem ogólnie na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji innych "przypadków".
Czyli zupełnie odbiegając od powyzej omawianej sytuacji.

abraxas napisał/a:
A po drugie jak mógłbym oceniać coś, co zostało usunięte??
Mogłeś przeczytać przed usunięciem. Że też na to nie wpadłeś? :-)

abraxas napisał/a:
Ale nie ma sensu o tym dyskutować, ponieważ są tu takie a nie inne zasady i jak się komuś nie podoba, to może najwyżej przestać pisać.
Ja rozumiem to tak, że jeśli nie ma sensu dyskutować, to zastanawiam się, co tu robią Twoje posty.

abraxas 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 20:34   

kaszi napisał/a:
Ja rozumiem to tak, że jeśli nie ma sensu dyskutować, to zastanawiam się, co tu robią Twoje posty.

Zastanawiasz się? Hmmm ... Poradziłem tylko elvisowi, na podstawie własnych doświadczeń, że nie warto domagać się innych porządków tutaj. Ja nie dyskutuję z tym porządkiem. Wypowiadam tylko swoje uwagi na jego temat.

Nadal nie wiem, gdzie Ty widzisz, że ja cokolwiek oceniam. Nie mogę ocaniać, bo nie przeczytałem. Elvis wyraził opinię na temat ucinania dyskusji w imię jej "tematyczności" a ja podzieliłem się swoimi refleksjami.

kaszi napisał/a:
Mogłeś przeczytać przed usunięciem. Że też na to nie wpadłeś?

To rozumiem znak rozpoznawczy moderatorów? Nabijanie się z użytkowników?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 20:36   

abraxas napisał/a:
Nie, nie kłamię :-)

Zostaw ocenę innym. Oficjalnie przeciez żaden kłamca nie kłamie.

abraxas napisał/a:
moje wszystkie posty sa wyjątkowe

Z całą pewnoscią. To akurat prawda powszechnie znana

abraxas napisał/a:
Wpis o niej bedzie nietematyczny, jeśli nie ma TOTALNIE związku z tym, co zostało wczesniej napisane.

Nowy Seneka...

abraxas napisał/a:
ponieważ są tu takie a nie inne zasady

Prawda?? Nie to co na żużlu :) Wolisz bez zasad ?? A moze masz propozycję poprawy na lepsze ??

abraxas napisał/a:
Prywatna firma prowadzi to forum więc... pojedynczy użytkownik mało może.

Globalnie to na każdym forum pojedynczy użytkownik mało może. Tak jak pojedynczy obywatel w zmianie rzeczywistości państwa lub choćby miasta. A wszystkie dobre fora jakie znam prowadzą firmy. Znam jedno dobre prowadzone przez prywatnych użytkowników. Tak więc to nie żadna reguła. Rozumiem że ta wypowiedź miała za zadanie nieść konkretne przesłanie mistrza abraxasa. Mylne. Wsadzasz się na minę.

abraxas 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 20:47   

Diabel-tasmanski napisał/a:
A moze masz propozycję poprawy na lepsze

Kpisz? Nie raz proponowałem i sugerowałem, by nie kneblować dyskusji. W imię "widzi-mi-się" moderatorów. Ale juz nie proponuję.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 20:48   

Kaszi dostałeś już wypłatę z Gniezno.com.pl !!!? Kurcze moja miała wpłynąć w piątek.. miała być premia za kasowanie postów abraxasa i innych które są "niewygodne" dla Startu i Gniezno.com.pl !!!... a tu na koncie nic się nie zmienia...

Diable przywołuję Cię do porządku! To nie fair, że jako pracownicy firmy prowadzący to forum nie otrzymujemy na czas (nie mylić z Naczasem ;) ) swoich pieniędzy! Nie tak się umawialiśmy!

(post sponsorowały literki C, Y, N, I, Z oraz M )

abraxas 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 20:51   

Marcineek napisał/a:
abraxasa i innych które są "niewygodne" dla Startu i Gniezno.com.pl !!!

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem (to bardzo często się tu pojawia - "czytanie ze zrozumieniem") :-) Niepasujące do Twojej wizji tematyczności. Ot, wszystko - skoro domagasz się doprecyzowania.

Na marginesie - firmy wykorzystują często WOLONTARIUSZY, niekoniecznie pracowników, którym płacą (to w kwestii tej subtelnej aluzji :-) ) .

kaszi 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 20:55   

abraxasie, powiem Tobie tak, wypowiadając się pod postem elvisa, nawet nie założyłes, jakoby usunięcie tego posta było właściwie czy nie. Napisałeś w Twoim mniemaniu o porządku na forum i tym samym powyższą sytuację wrzuciłeś do swojego jednego wora. Tak to odbieram.

abraxas napisał/a:
To rozumiem znak rozpoznawczy moderatorów? Nabijanie się z użytkowników?
Nie, reakcja na pytanie retoryczne, ale jedynie w opinii autora.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 20:57   

abraxas napisał/a:
Kpisz?

:)

abraxas napisał/a:
Ale juz nie proponuję.

abraxas napisał/a:
Nie przeczytałeś ze zrozumieniem

abraxas napisał/a:
firmy wykorzystują często WOLONTARIUSZY, niekoniecznie pracowników, którym płacą

(Podkreślenie moje)

abraxas 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 20:58   

:-) :-)

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 21:01   

Pax, Panowie, pax....

Post, od którego zaczeło się wszystko, był EWIDENTNIE nie na temat. Abraxas - Ewidentnie = Totalnie. I pomijając złośliwości uwierz, że tak było. Co zresztą przyznał sam elvis lokując go następnie dam, gdzie jego miejsce. W zwiazku z tym zakończmy tą nic nie dającą dyskusję.
I chyba nie raz już było przerabiane, że jeśłi ktokolwiek ma jakiekolwiek zastrzeżenia do moderacji, to może tą kwstęęczy to poruszyć Technicznym czy to poprzez PW z danym modem bądz Diabłem czy Patrykiem. I z tego co zauważyłem niejednokrotnie przynosiło to efekt.
A co do subiektywizmu moderatorów. Przepraszam, ale po jednej stronie stoi subiektywizm moda a po drugiej identyczny subiektywizm użytkownika. I tyle...Ale ten subiektywizm w moim odczuciu naprawdę nikomu z modów nie uniemożliwia starania się, aby być obiektywnym. Tak przynajmnie ja tow iedze. Oczywiście każdy jest wyłącznie człowiekiem...

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 21:04   

Andrzej napisał/a:
Abraxas - Ewidentnie = Totalnie

Niezła matematyka Andrzeju :nauka: :ok: :ok: :ok: =]

ps. Co ja bym zrobił gdyby nie ci kochani użytkownicy... w jednym temacie dowiaduję się, że jestem zmanipulowany... teraz że wykorzystywany... :ups:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 21:05   

Kiedyś byłeś też krępowany, pamiętasz ??

Oo post nie na temat :)

No to żeby było na temat. Andrzej napisał post bardzo prawdziwy. Niemniej faktycznie wygląda to tak, ze post nie musi być totalnie nie na temat żeby popsuć dyskusję. Oceniają to moderatorzy. Jakość forum oceniają użytkownicy. Ocenili wybierając. Dziękuję.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 21:08   

...a miałeś nie mówić co dzieje się na "firmowych" spotkaniach integracyjnych.. :ups:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 23:44   

Coz ryba psuje sie od glowy

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 23:51   

A spod jakiego znaku jesteś Kenneth ? ;]

Kenneth_Philips 

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 00:22   

Rozumiem, że po administracji można podziewać się wszystko...ale sądziłem, że można wymagać więcej. Po raz kolejny potwierdzasz - kogo sobą reprezentujesz.
Tylko pogratulować poziomu

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 00:31   

Wiem, że nie powinienem ale postanowiłem wyjść na przeciw poziomu dyskutanta. Chciałem tylko Tobie uzmysłowić jaki styl starasz się narzucić. Widzę, że dotarło. Szkoda, że bez zasdniczej wartości jaką jest samokrytyka. Reszte pozostawiam ocenie innych.

elvis 

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 08:47   

Mam swój komentarz. Uważam , ze problem lezy w wieku moderatora. Człowiek 20 letni i 30 letni to inne oosby. Inaczej odbierają świat. Czy na temat czy nie na temat to pojęcie worek. Moderator zawsze może wszystko wyciąć.Rozmawiałem kiedyś z byłym cenzorem , który powiedział , ze do parcy na Mysiej wybierano samych fachowców. Wycinanie tworzy bohaterów. Biorąc pod uwagę wypowiedzi Emigranta wyciąłby wszystkie moje posty , bo go denerwuja.Moderator musi być bezstronny.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 09:19   

Moderator się stara taki być. Zawsze jest tylko człowiekiem i może okazać się obiektywny inaczej. Szczególnie w odczuciu cenzurowanego. Tutaj zawsze będą zastrzeżenia. Choćby łamał regulamin i miał tego świadomość zawsze będzie czuł się poszkodowany.

emigrant 

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 09:22   

Cytat:

Biorąc pod uwagę wypowiedzi Emigranta wyciąłby wszystkie moje posty , bo go denerwuja.

Gdzie ja tak napisałem? To jest właśnie styl Pańskiego pisania, przekręcać byleby wyszło na swoje. Żenada.

elvis 

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 09:59   

Parę postów wyżej. Cytuję :

Jeżeli post jest nie na temat to najwyraźniej napisałeś w nim nie-na-temat i nic nie wniosłeś do dyskusji. Nie zauważyłeś, że strasznie irytujesz swoimi postami część użytkowników?

emigrant 

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 10:44   

elvis napisał/a:
Parę postów wyżej. Cytuję :

Napisałem samą prawdę to raz. Dwa, że nigdzie nie jest zawarte, że bym je wyciął. Jeżeli ktoś nie umie merytorycznie dyskutować, nie umie czytać ze zrozumieniem, rzuca puste frazesy i trolluje, to trudno by nie irytował forumowiczów.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 11:30   

Sookojnie, Pax, Peace, Mir ;]

Dajcie sobie siana Panowie. OD wyznaczania ram trollingu i łamania regulamin poprzez choćby pisanie nie na temat są moderatorzy. I to do nich należy zgodnie z regulaminem jego ostateczna interpretacja. Taka decyzję podejmują i proszę ją szanować. Każda dyskusja ponad o jest w zasadzie zbędna.

Odpowiedz do tematu