Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaklęte rewiry
Autor Wiadomość
elvis 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 08:40   Zaklęte rewiry

Chciałem tu podać miejsca , które powinny być szczególnie patrolowane przez Policję. Wiem,że jest akcja dziennika Fakt i MSWiA ścigania chuligaństwa.
Wskażmy wspólnie Policji miejsca , których trzeba się strzec.
Na pierwszy ogień proponuje park przy dworcu.

revolta 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 09:04   

- Warszawska
- Mickiewicza
- Plac 21 Stycznia
- 3 Maja
- Grzybowo
- Lecha
- Chrobrego
- Dabrowki
- Dolina Pojednia

Przestepczosc miejska mozna podzielic wg rejonow zamieszkania/przebywania sprawcow zagrozen. Wg mnie centrum mozna wyroznic 6 wyrozniajacych sie obszarow:
1. Cierpiegi/Warszawska
2. Park Kosciuszki/Lecha/Park Miejski/Mickiewicza/pd czesc Mieszka I
3. Chrobrego/Mieszka/Dabrowki/Rynek
4. Zulawy/Grzybowo/Swietokrzyska/Dolina Pojednania
5. 3 Maja/Jolenty
6. Park Piastowski/Laskiego/Tumska/Slomianka

Ponadto do najwiekszych melin miasta nalezy zaliczyc skarpe pomiedzy Bednarskim Rynkiem a Slomianka, skwerek przy szpitalu na Jana, skwerek 3 Maja - Jolenty, park dla dzieci przy 3 Maja, skwerek przy Lubienskiego, okolice przystanku MPK na Dabrowki, targowisko na placu 21 Stycznia, Parki - Piastowski, Miejski, Kosciuszki

elvis 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 09:10   

Szczególny problem to targowisko na Placu 21 Stycznia

wuja 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 09:21   

revolta napisał/a:
Ponadto do najwiekszych melin miasta nalezy zaliczyc

placyk na Osiedlu Jagiellońskim (pijalnia piwa i sikoli na świeżym powietrzu)
teren pomiędzy pawilonami na Osiedlu Jagiellońskim (jak wyżej)
"park" wewnątrz Osiedla Kazimierza Wielkiego (jak wyżej + punkt kopulacyjny)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 09:22   

Z wypowiedzi Revolty i Elvisa, to zaklętymi rewirami dla półświatka jest prawie całe stare miasto.

elvis 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 09:33   

Chyba należy dodać teren Osiedla Grunwaldzkiego.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 09:52   

elvis napisał/a:
Chyba należy dodać teren Osiedla Grunwaldzkiego.

Znam czasy, kiedy tam było o wiele gorzej

becia 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 10:24   

zofia Nałkowska napisał/a:
Znam czasy, kiedy tam było o wiele gorzej

Eeee tam - spędziłam tam dużą część dzieciństwa i jakoś nie mam traumatycznych wspomnień.
No faktem jest, że zdarzało się czasem to i owo, ale chyba nie ma miejsca, gdzie nigdy nic by się nikomu nie przytrafiało... z resztą wystarczy spojrzeć na listę powyżej.

No a 3 maja - tam nie jest wbrew pozorom wcale tak źle - choć zejść z tej ulicy w jakąś boczną po zmroku chyba bym się bała - zwłaszcza w Jolenty i przylegający tam parczek.

elvis 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 10:30   

Myślę ,że Revolcie chodziło o park przy 3 Maja. :mruga:

revolta 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 11:54   

elvis napisał/a:
Myślę ,że Revolcie chodziło o park przy 3 Maja. :mruga:
Oba skwerki/parki przy tej ulicy sa wrednymi miejscami, sczegolnie latem. Przede wszystkim ten park/plac zabaw dla dzieci.

kaszi 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 13:12   

Centrum Miasta, Dolina Pojednania, Plac Pielgrzyma - to nie miejsca niebezbieczne a wyludnione. Nie wiem jak reszta tu piszących, ale ja spaceruję wieczorową porą, szczególnie w piątki o soboty. Mogłyby być lampy włączone np. w parku miejskim, bo prędzej do stawku się wpadnie, niż ktoś kogoś napadnie =]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 13:22   

kaszi napisał/a:
np. w parku miejskim, bo prędzej do stawku się wpadnie, niż ktoś kogoś napadnie =]

Bardzo się mylisz. W Parku Miejskim lub jego okolicach bardzo często dochodzi do napadów.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 13:34   

kaszi napisał/a:
Nie wiem jak reszta tu piszących, ale ja spaceruję wieczorową porą, szczególnie w piątki o soboty.

Mnie również się zdarzało spacerować wieczorową porą. Ale na samotny spacer raczej bym się nie zdecydowała.

kaszi 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 13:36   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Bardzo się mylisz. W Parku Miejskim lub jego okolicach bardzo często dochodzi do napadów.
Jak często? I pytanie, czemu ma służyć nieoświetlony park? Prewencyjnie - żeby tam nie wchodzić?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 23:36   

kaszi napisał/a:
Jak często?

To pytanie do pani rzecznik ale pamiętam, ze pojawiało się jako jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w mieście w oficjalnych komunikatach Policji.

kaszi napisał/a:
I pytanie, czemu ma służyć nieoświetlony park?

O to musisz zapytać gospodarza/właściciela obiektu...

kaszi napisał/a:
Prewencyjnie - żeby tam nie wchodzić?

Odpowiedzi na to pytanie nie znam. Jak sądzę jednak może obecnie służyć do szybkiego ukrycia się różnej maści złoczyńców. Do szybkiego ataku w ciemności a po ataku ukrycia się w ciemnościach. Do tego dobrze znającym park jeszcze ułatwi szybka ucieczkę w inne rejony miasta...

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 01:27   

kaszi napisał/a:
o prędzej do stawku się wpadnie, niż ktoś kogoś napadnie =]

Uwierz mi ze znam osobiscie osoby ktore czesto byly tam napadniete.I to nie tylko latem ;)
A jezeli chodzi o oswietlenie niebezpiecznych miejsc...
Proponuje Wenecje-inaczej jezioro Jelonek... ;]
Tam gasna swiatla o 23...I biada ty co chca tam wejsc... ;]

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 02:07   

Antek napisał/a:
znam osobiscie osoby ktore czesto byly tam napadniete.I to nie tylko latem ;)

Znam osobę, która w ciągu kilku miesięcy została tam napadnięta dwa razy. To chyba świadczy o tym, jak często zdarzają się tam napady. No, chyba że ta osoba miała wyjątkowego pecha...
Ja osobiście bałabym się spacerować wieczorem po Parku Miejskim. Nawet w dzień wolę sama tam nie spacerować :)
Z wieczornych spacerów po Gnieźnie preferuję tylko spacery po centrum i tylko wczesnym wieczorem, w towarzystwie osób, z którymi czuję się bezpiecznie.

revolta 

Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 09:13   

kaszi napisał/a:
Jak często? I pytanie, czemu ma służyć nieoświetlony park? Prewencyjnie - żeby tam nie wchodzić?
Z tego co pamietam, oswietlenie w Parku Miejskim w ramach... oszczednosci wylaczaja chyba po 22:00. Teraz i tak jest dobrze bo calkiem niedawno [lata 90-te] wylaczano polowe oswietlenia ulic w miescie - pecha mialy ulice z lampami tylko po jednej stronie [np Rzeznicka] bo gaszono na nich wszystkie lampy.
Co do bezpieczenstwa w danym miejscu to nigdy nie jest tak ze lumpy siedza w jednym miejscu i bez przerwy bija i napadaja ludzi. Takie miejsca jak parki budza wieksze zainteresowanie roznych elementow - sa miejscem w ktorym mozna bezkarnie napic sie taniego alkoholu i pozaczepiac ludzi, sa tez miejscami w ktorym rownie bezkarnie mozna wyrwac torebke lub telefon i uciec bez obawy ze ktos pomoze poszkodowanemu. Grupki pijaczkow zaczepiaja ludzi i wymuszaja pieniadze, bardziej bezcelni doslownie bija i przeszukuja ofiary.

Park Miejski nawet latem i w niedziele jest miejscem raczej pustawym a to budzi rozne patologie. Z tego co pamietam, wszystkie gnieznienskie parki naleza do czolowki miejsc zagrozonych przestepczoscia.

PS. Tak samo jest tez w Poznaniu i kazdym innym miescie. Przykladem moze byc lazarski Park Wilsona ktory ostatnio troche sie ucywilizowal bo wokol niego zalozono monitoring...
zofia Nałkowska napisał/a:
Z wypowiedzi Revolty i Elvisa, to zaklętymi rewirami dla półświatka jest prawie całe stare miasto.
Bo centrum to najwieksza dzielnica mieszkaniowa Gniezna ktora zamieszkuje blisko 19 tysiecy ludzi, dziala w nim najwiecej firm i roznych instytucji. Poza tym centrum jest tez zniszczona, najbiedniejsza i najbardziej zaniedbana spolecznie dzielnica miasta. To centrum generuje najwieksze srodowisko kryminogenne oraz codziennie przyciaga rozne patologie z innych rejonow miasta i z poza niego.

kaszi 

Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 13:18   

To pytanie do pani rzecznik ale pamiętam, ze pojawiało się jako jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w mieście w oficjalnych komunikatach Policji.
Pamiętam, że było o tym trochę głośno kilka lat temu. Czy równie niebezpiecznie jest obecnie? Sam jestem ciekaw.

revolta napisał/a:
Z tego co pamietam, oswietlenie w Parku Miejskim w ramach... oszczednosci wylaczaja chyba po 22:00.
Zgadza się. Wczoraj wchodziłem do parku od strony ul. Sobieskiego, myślę sobie "o! włączone!", po niecałej minucie zgasło. ;] Było tuż przed 23. Żywej duszy nie było. Nawet tzw. "lumpów".

Natomiast dzisiaj, ale rankiem, na Wenecji, zapytano mi się grzecznie, czy mam papierosa. No nie miałem i co? zyczyli mi miłego dnia. :)

elvis 

Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 15:41   

Coś z tym trzeba zrobić. ORMO nie wróci. Patrole obywatelskie? A co na to Anna Osińska rzecznik Policji. A może mapa bezpieczeństw a jak w Policji na Śląsku?

revolta 

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 01:07   

kaszi napisał/a:
Natomiast dzisiaj, ale rankiem, na Wenecji, zapytano mi się grzecznie, czy mam papierosa. No nie miałem i co? zyczyli mi miłego dnia.
Mnie tez nikt nie zaczepia ale musimy pamietac o tym, ze nie jestesmy sami. Jezeli Ciebie zapytali grzecznie to nie znaczy ze tak samo grzecznie postapili kilka minut pozniej z jakims nastolatkiem zmierzajacym do szkoly. To dosc brutalne, ale zagrozenie jest zmienne i jest zalezne miedzy innymi od potencjalu samej ofiary. Potencjalny napastnik ocenia przeciez przechodzacych obok ludzi.
Poza tym osobnicy ktorych spotkales byc moze mieli juz pieniadze na wino bo wymusili je od kogos, kto przechodzil wczesniej...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 22:10   

revolta napisał/a:
To dosc brutalne, ale zagrozenie jest zmienne i jest zalezne miedzy innymi od potencjalu samej ofiary. Potencjalny napastnik ocenia przeciez przechodzacych obok ludzi.

Teoria konfliktu. Niestety sama prawda. Hiena nawet głodna nie zaatakuje lwicy ale gnu już może...

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 22:22   

Znaczy się kaszi to lwica, taK? :))

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 22:29   

Łew - Jakby to powiedział mój syn ;]

emigrant 

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 22:30   

Andrzej napisał/a:
Znaczy się kaszi to lwica, taK?

Nie, to demon :D

Tak swoją drogą, to przydałyby się nocne patrole policji w okolicach strzelnicy w Parku Miejskim. Z pobliskiego supermarketu pijacy, którzy kupili tam alkohol mają dosyć blisko na konsumpcję procentów o ciemku.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 22:31   

Proszę Cię emigrant - jako lokalny patriota nie używaj nazwy "strzelnica". Strzelnicą to coś było krótko i z głupoty. To Gnieźninek.

emigrant 

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 22:34   

Proszę Cię emigrant - jako lokalny patriota nie używaj nazwy "strzelnica". Strzelnicą to coś było krótko i z głupoty. To Gnieźninek.

Ale tu Ciebie zdziwię, jeszcze we wrześniu, ktoś na jeden dzień otoczył teren żółtą taśmą, podjechał drogą (przeznaczoną dla pieszych) samochodem, ustawił tarcze przy wzniesieniu i strzelał z łuku (sic!) praktycznie w centrum miasta! Ktoś w ogóle pomyślał co by było, gdyby taka strzała zeszła trochę wyżej i poleciała znacznie dalej?

revolta 

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 00:33   

emigrant napisał/a:

Ale tu Ciebie zdziwię, jeszcze we wrześniu, ktoś na jeden dzień otoczył teren żółtą taśmą, podjechał drogą (przeznaczoną dla pieszych) samochodem, ustawił tarcze przy wzniesieniu i strzelał z łuku (sic!) praktycznie w centrum miasta! Ktoś w ogóle pomyślał co by było, gdyby taka strzała zeszła trochę wyżej i poleciała znacznie dalej?
Wsrodku Europy, w XXI wieku, mozesz oberwac strzala z luku w Parku Miejskim kilkaset metrow od komendy Policji...

sos 

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:08   

można powiedzieć ,że jest to jakiś pomysł na wypromowanie miasta - żywa historia. Strzelnica, łuki, tarcze, latające strzały w środku tygodnia.
Ja widziałam jak na rzekomej strzelnicy ćwiczą walki nasi wojowie. Zazwyczaj w soboty około południa. Ciekawie to wyglądało.

sos 

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 11:49   strzelnica

To może nie należy do tej części forum, ale temat tu się pojawił więc kontynuuję.

Co do samej nazwy Strzelnica. Gdyby ktoś mi powiedział, że coś się dzieje na Gnieźninku to nie wiedziałabym gdzie to jest. Myślę, że większość gnieźnian z tzw mojego pokolenia gdy im powiesz , że coś widzieli na strzelnicy to wlaśnie tam to widzieli. Strzelnica nawet jeśli była przez pomyłkę strzelnicą to nią już chyba pozostanie.

Zresztą sama tam strzelałam z KBKsu w czasach szkolnych. To była frajda iść przez miasto z "giwerą".

Odpowiedz do tematu