Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaklęte rewiry
Autor Wiadomość
DaVe 

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 09:54   

Piesze patrole policji chodzą nie tylko latem. Widziałem ich niedaleko MDK-u koło północy, bodajże w październiku/listopadzie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:00   

Może samochód się zepsuł :) .A tak serio - to oczywiście możliwe. Na pewno w okresie letnim chodzą patrole dofinansowane przez miasto. A jak potem... Może chodzą tylko mniej :)

elvis 

Wysłany: Pią Sty 23, 2009 12:47   

W zwiazku z oszczednosciami w Policji patroli ma nie być wcale.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 19:53   

elvis napisał/a:
W zwiazku z oszczednosciami w Policji patroli ma nie być wcale.

No.I swietnie.
Ciekawe na co pojda moje-nasze podatki.
Skoro oszczedza sie na bezpiepieczenstwie. ;]

witkacy 

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 21:12   

DaVe napisał/a:
Piesze patrole policji chodzą nie tylko latem. Widziałem ich niedaleko MDK-u koło północy, bodajże w październiku/listopadzie.

Widziałem patrol pieszy w centrum na początku lutego i to nawet z pieskiem.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 21:14   

JA też. Ale są to trzeba przyznać przypadki rzadkie...

witkacy 

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 21:19   

Diabel-tasmanski napisał/a:
JA też. Ale są to trzeba przyznać przypadki rzadkie...

W tym roku z uwagi na cięcia w resorcie mogą być powszechniejsze.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 21:30   

Ale w innych krajach spotyka się policjanta na ulicach... I nie wynika to z braku kasy. Słynny Bobbie nie dosć że chodzi piechotą, to jeszcze bez broni, a ma wielki autorytet.

witkacy 

Wysłany: Nie Lut 22, 2009 09:13   

Ale w innych krajach spotyka się policjanta na ulicach... I nie wynika to z braku kasy.

W większych miastach jest więcej patroli pieszych. Wynika to z wiekszej ilości policjantów, np. w Poznaniu istnieje służba kandydacka (odrabianie wojska w policji).

Słynny Bobbie nie dosć że chodzi piechotą, to jeszcze bez broni, a ma wielki autorytet.

W Polsce niestety policja ma mały autorytet.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Lut 22, 2009 15:02   

witkacy napisał/a:
W Polsce niestety policja ma mały autorytet.

Dlatego trzeba go sobie wypracowac. :)
I nikt mi nie powie ze nie mozna zamiast autem poruszac sie pieszo.
Z drugiej strony.Moze nie jest to najlepszy przyklad ale za czasow komunistycznych mozna bylo jakos czesciej spotkac milicjanta pieszo. ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lut 22, 2009 15:34   

Ponieważ w Polsce produkuje się mity szkodliwe. Jeden z mitów szkodliwych to mit "krawężnika" - policjanta o najniższym statusie, który służbę na ulicy pełni bo albo jest niedoświadczonym żóltodziobem albo niezbyt rozgarniętym weteranem.

Tymczasem w Anglii udało sie zbudować etos policjanta z autorytetem, tego najblizszego społeczeństwu, na któego można liczyć podczas spaceru, kiedy zwykłemu obywatelowi potrzebna jest pomoc.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Lut 22, 2009 17:50   

Antek napisał/a:
I nikt mi nie powie ze nie mozna zamiast autem poruszac sie pieszo.
Oczywiście, że tak. Tylko zupełnie inna jest funkcja patrolu zmotoryzowanego, a inna pieszego. Ta ostatnia to ostatnie zdanie Diabła, choć nie wyłącznie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lut 22, 2009 17:56   

Moje ostatnie zdanie było dużym uproszczeniem :)

witkacy 

Wysłany: Nie Lut 22, 2009 22:00   

Antek napisał/a:
Moze nie jest to najlepszy przyklad ale za czasow komunistycznych mozna bylo jakos czesciej spotkac milicjanta pieszo.

Wtedy było więcej milicjantów niż obecnie policjantów.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:52   

Coraz gorsza sytuacja w kwadracie Jolenty - Michała - Chociszewskiego - 3 maja. Zaczepki, pobicia, etc sgaja się tam coraz częstsze a zaczepki niemal codzienne.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 08:24   

Ponieważ w Polsce produkuje się mity szkodliwe. Jeden z mitów szkodliwych to mit "krawężnika" - policjanta o najniższym statusie, który służbę na ulicy pełni bo albo jest niedoświadczonym żółtodziobem albo niezbyt rozgarniętym weteranem.
Tymczasem w Anglii udało sie zbudować etos policjanta z autorytetem, tego najbliższego społeczeństwu, na którego można liczyć podczas spaceru, kiedy zwykłemu obywatelowi potrzebna jest pomoc.
Diable, w Polsce postać policjanta, niemal w każdym filmie pokazuje się jako głupka, krętacza, ew. sadystę... Wszechobecne wśród młodzieży hasło chwd... (często jeszcze z błędem ortograficznym...) idealnie dopełnia stereotypy postrzegania. W jakich godzinach były te zdarzenia koło Chociszewskiego?

emigrant 

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 08:36   

Zsamot napisał/a:
Wszechobecne wśród młodzieży hasło chwd...

Teraz już nie "chwdp" tylko "jp". Sam sobie rozwiń skrót :) Hasła te są lansowane często przez grupy muzyczne, które słuchają dzieciaki...

Jakiś czas temu, jeszcze w okresie ciepłych dni byłem świadkiem takiego styknięcia się grup w Dolinie Pojednania. Kilku gimnazjalistów z pitbullem szło w średnim dystansie od patrolu policyjnego dosyć głośno wymawiając hasła o "psach" etc. W końcu policjanci dali za wygraną i zostali sprowokowani. W efekcie półgodzinne spisywanie i kontrola telefonów komórkowych. Tak dzieciom zrzedły miny, że odechciało im się dalszego cwaniakowania :)
Co do zaczepiania to często idąc ul. Jolenty ma się wrażenie, że któraś z grup na schodach może mieć problemy do innych.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 09:09   

emigrant napisał/a:
Teraz już nie "chwdp" tylko "jp"

ALbo wręcz "mtjp" ;]

Zsamot napisał/a:
W jakich godzinach były te zdarzenia koło Chociszewskiego?

Wieczornych. ALe nie późno wieczornych.

Co do Policji - sama pracuje na swój wizerunek. Oczywiście że popkultura ma tutaj niebagatelne znaczenie. Można by o tym długo pisać. ALe w tym temacieoznaczałoby to ze problem nie leży w napadach ale w muzyce albo co grosza w policji...

remikk 

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 12:09   

nie leży w napadach ale w muzyce

Jakieś przykłady ?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 12:18   

Ja Remik zaprzeczam tej tezie :)

elvis 

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 09:11   

Jak radna postawi tam parking , to będzie ochrona i monitoring. Wtedy skończy się park nalewek.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 09:11   

Tylko ż enie tam dochodzi do napadów. Tma właśnie nie dochodzi zeby policja tam nie zaglądała. Chca mieć spokój...

revolta 

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 10:43   

Tam zawsze byl syf. Nie wierze w to, ze milicja o tym nie wie... W kraju takich miejsc sa tysiace.

elvis 

Wysłany: Czw Mar 04, 2010 21:21   

Trzeba poczekać na zmiany własnosciowe.Pojawią się inwestorzy zburza rudery i zmieni się otoczenie.....

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Czw Mar 04, 2010 22:02   

Dziś na dworcu panowie policjanci zwinęli dwóch, prawdopodobnie naćpanych, penerków. Na oko ledwo pełnoletnich (bo dorosłymi ich nazwać nie można). Jeden się rzucał, to go czterokończynowo spakowali :)

elvis 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 07:46   

Najgorzej jest w śródmieściu. Pozostała tam patologia , która nie wybudowała domów na wsi ani nie kupiła u dewelopera. Wieczny klient lewicy.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 09:06   

Elvis u Ciebie klucz do rozwiązania wszelkich problemów miasta jest jeden i to bardzo prosty. Przejać kamienice - wysiedlić - będzie grało i pachniało!

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 13:28   

elvis napisał/a:
Pozostała tam patologia , która nie wybudowała domów na wsi ani nie kupiła u dewelopera. Wieczny klient lewicy.
Nie mam domu na wsi, nie mieszkam w apartamencie, głosuję na lewicę, ale nie uważam się za "patologię".

elvis 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 18:03   

A ja znam też takiego co głosuje na lewicę a ma luksusuowy apartament w Poznaniu
i co z tego? A czy mieszkasz w lokalu socjalnym ?? ?? Nie , mieszkasz na swoim.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 23:12   

Nie na swoim. Mieszkam w "zasobie komunalnym".

Odpowiedz do tematu