Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
troski Czytelnika
Autor Wiadomość
Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 22:59   

Czytelnik nie odpowie już nic dopóki nie zostaną przywrócone usunięte posty. Nie będę komunikował się z Wami poza tematem, który wszyscy czytają. Revolta doskonale wie co znajduje się w usuniętych postach i dlatego próbuje być "kulturalnym i dojrzałym" czego powiedzieć nie można o poprzednich wypowiedziach cytowanych przeze mnie.

Dowidzenia – bawcie się „Wasza forumowa eko” we własnej piaskownicy.
Teraz rozumiem wypowiedz DIABŁA ”ktoś już próbował a potem rakiem się wycofał”

Dodam, że posiadam zrzuty ekranu zanim zaczęliście zamykać mi usta

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 23:21   

Nikt nikomu nie zamyka ust. Jest regulamin i są kanony dyskusji. Są również kanony kultury niektórym zupełnie obce. Zwracam uwagę, że pisanie nie na temat i obrażanie innych użytkowników do nich nie należą. Zrzuty ekrany się przydadzą, żeby uczyć własne dzieci kultury metodą "jak nie rozmawiać z innymi".

Dodam, że moderacja polega na ukryciu moderowanego tekstu a nie jego skasowaniu. Tak, że spokojnie - my tez te wypowiedzi mamy. Może kolega się przedstawi to dowiemy się kto prezentuje tak wybitny poziom.

Ubik 

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 23:26   

Czytelnik napisał/a:
Czytelnik nie odpowie już nic
:heej: :heej: :heej:

revolta 

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 23:35   

Czytelnik napisał/a:
Czytelnik nie odpowie
Jak narazie Czytelnik prawie nic nie powiedzial. Kopiuj - wklej potrafi zrobic kazdy. Rozumiem ze Czytelnikowi bardzo zalezy na tym ladowisku tylko nie napisal dlaczemu. Moze nawet ja zmienilbym zdanie :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 23:41   

Albo na analizie... Nerwowo zareagował jak o tym napisałem wiec może o to chodzi. Tak... ja bym sie trzymał tego tropu... A może potrzebuje dla siebie. Z pogardą mówił o mnie jak to mi jeszcze lotki nie wyrosły. To może on ma tendencje lotne a przed starostwem za krótki rozbieg... Nie wiem i już się nie dowiem bo Czytelnik niczego już tutaj nie napisze ;]

Aaaa bym zapomniał. Wspomniana wypowiedz Diabła dotyczyła jednego kolegi forumowego, któremu też się nie spodobała nasza krytyka... Napisał za dużo i nie umiał się potem z tego wytłumaczyć. Miast przyznać się do błędu wolał zniknąć z forum. A szkoda bo czekamy na opinie ekspertów... Więc czasami warto zapoznać się zanim zacznie wyciagać siępochopne wnioski. Tym bardziej, że:

Czytelnik napisał/a:
Zapewniam, że nie brakuje mi inteligencji nie wspominając o czytaniu ze zrozumieniem.

Więc... TO zobowiązuje ;]

Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 23:16   

Kaszi czy „Może by tak naszym władzom przyłożyć rakiety do dupek” to nie są wycieczki osobiste proszę równo traktować wszystkich chyba, że demokracja to WASZA FORUMOWA racja

kaszi 

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 23:21   

Czytelnik napisał/a:
Kaszi czy „Może by tak naszym władzom przyłożyć rakiety do dupek” to nie są wycieczki osobiste
Jeśli ktokolwiek na imię ma nasza, a na nazwisko władza, to będą osobiste. :)

emigrant 

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 23:30   

Czytelnik napisał/a:
demokracja to WASZA FORUMOWA racja

To tak jak z kawałem z sową, tylko Ci na górze mogą się...

Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 23:33   

To jest w waszym stylu

Kaszi
Masz racje to nie są osobiste wycieczki
Odnoszą się do kilku osób
Jeżeli uważacie i ty również, że demokratyczny wybór Twój nie daje prawa do wykonywania mandatu a wystrzeliwanie rakietą to musisz zmienić kraj.
Jeżeli jednak nie brałeś udziału w wyborach to nie masz prawa głosu.
Władza nie jest anonimowa – ma swoje nazwiska i imiona.

I wyłączcie już powiadamianie, że się loguję
Czyżbym wam przeszkadzał kiedy czytam.

revolta 

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 23:40   

Czytelnik napisał/a:
Jeżeli uważacie i ty również, że demokratyczny wybór Twój nie daje prawa do wykonywania mandatu a wystrzeliwanie rakietą to musisz zmienić kraj.
Nie wiem jak inni ale ja zaznaczalem juz na forum ze nawet 200 i mniej glosow wystarczy do sprawowania wladzy samorzadowej. Innym problemem jest prawie calkowity brak zainteresowania wyborami osob uprawnionych do glosowania...
Cytat:
I wyłączcie już powiadamianie, że się loguję
Czyżbym wam przeszkadzał kiedy czytam.
Mnie tez pokazuje jak czytam, sadze ze chyba kazdego kto nie ma wlaczonej opcji "ukryj obecnosc na forum" ;)

kaszi 

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 00:39   

Czytelnik napisał/a:
Po pierwsze, 'wystrzeliwanie rakietą' było przenośnią, niewyszukaną, ale przenośnią. Nie traktujmy więc tego tak emocjonalnie. Po drugie, wyrażanie dezaprobaty wobec działań rządzących, nie jest negowaniem prawa do wykonywania ich mandatów.

Czytelnik napisał/a:
Jeżeli jednak nie brałeś udziału w wyborach to nie masz prawa głosu.
Brałem czynnie udział w wyborach i tym samym mam moralne prawo by tę władzę oceniać i jej poczynania weryfikować. Jak wielu z nas.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 00:41   

revolta napisał/a:
Mnie tez pokazuje jak czytam, sadze ze chyba kazdego kto nie ma wlaczonej opcji "ukryj obecnosc na forum" ;)

Ale na forum nie ma opcji "ukryj obecność".

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 00:45   

No właśnie. i tym mowa, ze nie ma. Ja nie bardzo wiem o co chodzi Panu Czytelnikowi... Ale pora późna więc musimy sobie wybaczać wzajemnie niedociągnięcia w dyskusji i pisowni...

revolta 

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 00:48   

Aliena napisał/a:
revolta napisał/a:

Ale na forum nie ma opcji "ukryj obecność".
Moze byla przy rejestracji? Albo na innym forum... :|

emigrant 

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 00:56   

revolta napisał/a:
Albo na innym forum...

Nie na TYM forum ;)

Czytelniku, wystarczy, że nie będziesz się logował i wyłączysz autologowanie na forum to nikt Ciebie nie zobaczy, że czytasz. Jednak obecność jest mile widziana, dyskusja o ile konstruktywna także. Zapoznaj się z netykietą forów internetowych ;)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 06:40   

Czytelnik napisał/a:
demokracja to WASZA FORUMOWA racja

Drogi Czytelniku. Tylko niedojrzały emocjonalnie człowiek przekłada demokrację na rację.
A jeżeli używa zwrotów: wasza, nasza, wy itp. to nieodparcie kojarzy mi się z minioną epoką, kiedy towarzysz mówił do mnie: Zocha bądźcie cicho, bo my was usadzimy za przekonania.
Ciskasz się Czytelniku, a można inaczej. Nie jest sztuką przekonywać do swoich racji gwałtem słownym i ciosami na oślep. Sztuką jest tak przedstawić swoje zdanie, nawet niepopularne, aby zasiało w innych ziarno zastanowienia. Podnieś poprzeczkę kolego, gramy na wyższym poziomie.

Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 21:03   

zofia Nałkowska napisał/a:

Czytelnik mi pomoże znaleźć lepsze zajęcie.

Pani Zofio nie słyszałem o ofercie pracy dla logopedy :mruga: :mruga: :mruga:

Wszystkiego dobrego w wigilię imienin
:zdrowie:

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 23:12   

Czytelnik napisał/a:
Pani Zofio nie słyszałem o ofercie pracy dla logopedy

Szkoda że PUP nie ma dla mnie pracy przy tak dużej liczbie różnych programów :ups:
Bardzo mi miło za pamięć. Jutro na pewno nie będzie zimnej Zośki. Pan rozpromieni ten dzień!

Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 21:26   

Diabel-tasmanski napisał/a:

Ja myślę, że Panu czytelnikowi chodziło o to, że to pan Trojanowski powinien przeprosić społeczeństwo Gniezna.

Tak brzmi prawo wg Diabła

Kodeks Cywilny napisał/a:

Art. 23.
Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Art. 24.
§ 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.
§ 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.

Art. 448.
W razie naruszenia dobra osobistego sąd może przyznać temu, czyje dobro osobiste zostało naruszone, odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę lub na jego żądanie zasądzić odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez niego cel społeczny, niezależnie od innych środków potrzebnych do usunięcia skutków naruszenia. Przepis art. 445 § 3 stosuje się.

Tak brzmi prawo w Polsce

Krzysztof Gienas, prawnik napisał/a:

Nieuzasadniona internetowa krytyka może stanowić naruszenie dóbr osobistych. Należy krytycznie podchodzić do niesprawdzonych informacji. W Internecie każdy może spełniać funkcję podobną do tradycyjnego dziennikarza.

(…)

Przepisy zakładają domniemanie, że naruszenie dóbr osobistych było bezprawne. Jeśli ktoś twierdzi co innego, powinien to udowodnić. Przykładem przesłanki uchylającej bezprawność pozostaje zgoda autora na upublicznienie wypowiedzi, które mogłyby naruszać jego prawa.

(…)

Osoba krytykująca może powoływać się na czerpanie wiedzy z innych publikacji. Nie zawsze będzie to wystarczające do uchylenia bezprawności działania, a tym samym uznania, iż nie doszło do naruszenia dóbr osobistych. W szczególności nie wyłączy to odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych, jeśli korzystano ze źródeł wątpliwych (zarówno pod względem pochodzenia, jak i rzetelności zawartych w nich informacji – np. anonimowa wypowiedź internauty w grupie dyskusyjnej).

(…)

Z punktu widzenia przedsiębiorców szczególnie szkodliwe może być fałszywe oskarżanie ich o naruszanie zasad etyki zawodowej lub też łamanie prawa. Zważywszy na aktywność internautów i powszechny dostęp do publikacji umieszczanych w Internecie, może prowadzić to do utraty zaufania kontrahentów, niezbędnego przy prowadzeniu działalności gospodarczej. W opisanej sytuacji można zwrócić uwagę na przepisy prawa karnego. W szczególności będzie to dotyczyć regulacji związanej z przestępstwem zniesławienia. Zgodnie z art. 212 § 1 kodeksu karnego, kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. Przewidziano przy tym typ kwalifikowany przestępstwa (zagrożony wyższą karą), polegający na dopuszczeniu się pomówienia w środkach masowego przekazu. W rozumieniu tego przepisu Internet należy utożsamiać ze środkiem masowego przekazu. Co ciekawe, przyjmuje się, że pomawiana osoba nie musi zostać wyraźnie wskazana w publikacji. Wystarczy, iż będzie można ją zidentyfikować na podstawie jej treści.

Myślę, że tego rodzaju wypowiedzi w tym temacie wyczerpują znamiona zawarte w Kodeksie Cywilnym, jak i Karnym o czym pisze prawnik.

Wydaje mi się nadal, że komuś należą się przeprosiny.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 21:32   

Zaraz, zaraz - proszę o wskazanie czyje dobra i w którym miejscu zostały naruszone.

Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 21:43   

Proszę zasięgnąć opinii gdzie indziej.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 22:53   

Nie bardzo rozumiem tę wypowiedź. Te poprzednie również... Pan Trojanowski jest osobą publiczną i jako taka jest poddany publicznej ocenie. Rozumiem, ze kolega czytelnik chce nas postraszyć konsekwencjami prawnymi. Muszę szanownego czytelnika zmartwić ale nie znajdzie tutaj znamion naruszenia prawa. Ale to jeszcze nie wszystko... Muszę zmartwić jeszcze bardziej... Otóż jestem przekonany, ze wiceprezes GARG nie zabiegałby o takie rozwiązanie sprawy gdyż jako osoba reprezentująca zarówno wysoki poziom inteligencji jak i kultury zdaje sobie sprawę z tego, że:
- pełniąc funkcje publiczne podlega się publicznej ocenie
- powyższe wypowiedzi nie naruszają dóbr osobistych
- próba załatwienia tej sprawy sądownie naraziła by go na śmieszność
- prawdziwa cnota krytyk się nie boi
- prawda zawsze obroni się sama

Tatiana G. 

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 23:08   

Czytelnik napisał/a:
Wydaje mi się nadal, że komuś należą się przeprosiny.

To może ja zacznę. Chciałabym przeprosić Zofię, że swego czasu odpisałam na PW dość niechlujnie. Słowo Pierwszy walnęłam z małej litery i mi głupio. Przepraszam Diabła, że w moim poście nr 166/314 wkradła się literówka. Napisałam Tasmanski choć nuciłam sobie w głowie "ja nie pański". Przepraszam damixa, że nie korzystam z wąskotorówki, a mixera, że bajki czytam sobie sama.

Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 23:08   

Bardzo miło, zapewne odbierze to Pan Prezes

Otóż jestem przekonany, ze wiceprezes GARG nie zabiegałby o takie rozwiązanie sprawy gdyż jako osoba reprezentująca zarówno wysoki poziom inteligencji jak i kultury zdaje sobie sprawę z tego

Lecz w kontekście wypowiedzi

Ja myślę, że Panu czytelnikowi chodziło o to, że to pan Trojanowski powinien przeprosić społeczeństwo Gniezna.

Nie liczyłbym na wyrozumiałość

Uważam nadal, że Panu Prezesowi należą się przeprosiny a czy wniesie pozew to już jego słodka tajemnica i pewnie zależy od Państwa zachowania w tym względzie
Przypomnę jeszcze raz wypowiedź

Próbuję zachować rzetelność dyskusji na forum. (…..) Każda taka sugestia rzuca cień na osobę, której dotyczy. Bezpodstawne szafowanie takimi podejrzeniami i pytaniami jest zwyczajnie nieuczciwe.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 23:12   

Nie wydaje mi się żebym musiał kogokolwiek za cokolwiek przepraszać. To znaczy w tym temacie bo poza nim to zapewne. Użycie sformułowania "Ja myślę" na wstepiee wypowedzi wyraźnie zaznacza, że takie jest zdanie autora o zdaniu drugiego autora. Jeśli czytelnik lub prezes a może i Diabeł, chcą z tym iść do sądu to życzę im powodzenia :)
Sobie jedynie dobrej zabawy :)

Tatiana G. 

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 23:17   

Jeśli czytelnik lub prezes a może i Diabeł, chcą z tym iść do sądu to życzę im powodzenia :)

Jak Cię zamkną, to masz duże szanse w regionalnym przeglądzie poezji więziennej :-)

DO CZYTELNIKA > Ten pozew to może być absolutny hit. TVN24, Superstacja, Polsat, TVP i do tego 150 organizacji broniących wolności słowa. Prezes na brak telefonów nie będzie narzekał. No i wielki finał w "Szkle kontaktowym". Rewelacja!!!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 23:20   

W więziennych dyskusjach moze być gorzej bo forum niewirtualne i moderatorzy jacyś inni :D

Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 23:26   

Używa Pan w swoich wypowiedziach sformułowań "Ja myślę" itp. Stosuje Pan znaki zapytania i myśli Pan, że to Pana chroni.

Tkwi Pan w totalnym błędzie

Krzysztof Gienas, prawnik napisał/a:

Z punktu widzenia przedsiębiorców szczególnie szkodliwe może być fałszywe oskarżanie ich o naruszanie zasad etyki zawodowej lub też łamanie prawa.

(dopisek. Czytelnika) Firma, którą reprezentuje Pan Prezes jest przedsiębiorstwem

Zgodnie z art. 212 § 1 kodeksu karnego, (…) przyjmuje się, że pomawiana osoba nie musi zostać wyraźnie wskazana w publikacji. Wystarczy, iż będzie można ją zidentyfikować na podstawie jej treści.

Proszę się nie pogrążać w dalszych wypowiedziach a zwyczajnie przeprosić.

Tatiana G. 

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 23:27   

Masz fuksa, siedzieć nie pójdziesz, bo diabły tasmańskie są pod ochroną. Zofio, pakuj się powoli :-)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 23:29   

Pan czytelnik nadal próbuje mnie zastraszyć. Niestety musze pana zmartwić. Nie należę do strachliwych.

Odpowiedz do tematu