Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostro w starostwie
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 13:07   Ostro w starostwie

Co sądzicie o tej sytuacji ?? Jak oceniacie pracę urzędu przed i w trakcie rządów obecnej koalicji...

Skorzystajcie z tego linka

http://www.tv.gniezno.pl/imgs/Link/30.05[3].wmv

Kolibrant_86 
Przeciwnik lewicy

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 15:04   

Moim skromnym zdaniem samorządowcy zarówno z lewej jak i prawej strony powinni odłożyć na bok animozje i uprzedzenia i zacząć wreszcie działać w interesie nas mieszkańców miasta czy też powiatu. Bo tak naprawde praca ich polega na tym by rozwijać nasz region. Tymczasem nasi kochani samorządowcy (celowo nie używan pojęcia politycy bo to nie są pojęcia tożsame) koncentrują się na formułowaniu wzajemnych oskarżeń co powoduje wzarost animozji wśród nich. Dlatego apeluję do naszych lokalnych działaczy Panowie więcej działań na rzecz lokalnej społeczności a mniej wewnętrznych sfar i sporów. To nam wszystkim wyjdzie napewno na zdrowie

Gladiator 
Maximus Decimus Meridius

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 06:43   

a mnie się ten link nie otwiera :(

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 08:08   

WSzystko jest OK przed chwilą sprawdziłem....

johnny walker 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 20:31   

Żeby odpowiedzieć na twoje pytanie Diable i... zatroskanemu panu Kujawie proponuję przeczytać inny link
http://www.gazetalustro.pl/fakty.php?id=277
Kolega z partii pana Kujawy o mało żył sobie nie wypruł tak zasuwał na "godziwą" zapłatę.
Kto to jest Gościniak? Heros jakiś? :))
Pan Kujawa też w rankingu zarobków na zajmowanym stanowisku stoi wysoko. 140 tysiączków na miesiąc więc nie dziwi mnie jego troska o innych. Na jego szczęście płaci mu GSM.

johnny walker 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 23:05   

Widzę, że nie bulwersuje ta informacja.
Przepraszam, może to rzeczywiście nie taka duża kasa.
174 tys na miesiąc m.in. z moich podatków. ;/

bonanno 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 23:08   

Witam

Gdzie tam jest napisane, że na miesiąc. ?? ??

johnny walker 

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 11:06   

:ups: Jednak te sumy mnie lekko zamroczyły :)
174 tys. na rok
71 w miesiąc (grudzień)
Niedościgniony w naszym powiecie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 11:15   

O byłym wicestaroście Gościniaku mam dobre zdanie. Niemniej te kwoty są szokujące.... Myśłisz drogi Jhony, ze teraz obowiązują inne stawki ??

johnny walker 

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 14:17   

Diabel-tasmanski napisał/a:
O byłym wicestaroście Gościniaku mam dobre zdanie. Niemniej te kwoty są szokujące.... Myśłisz drogi Jhony, ze teraz obowiązują inne stawki ??

Przyznam, że poszperałem trochę po BIP-ach po tej informacji. Nie mogę wyjść z szoku. Diable, nie interesuje mnie jaką miłą osobą jest pan Gościniak. To wrażenie zresztą może być znane tylko części osób które miały okazję poznac pana G. Tak często jest. Nie płaci się specjalnych nagród za dobre wrażenie. Szok spowodowany jest tym skokiem na kasę w ostatnim miesiącu sprawowania urzędu. Normalnie wychodziłoby stokilkanaście tysięcy + odprawa (ok. 18 tys) i musiałbym się z tym pogodzić bo taką sobie załatwili pensję. Ale tu wychodzi ok. 50 tys ekstra kasy !! !!!
Jesli chodzi o aktualne uposażenie to nie sądzę by byli "głupi" i postanowili dobrowolnie brać mniej. Musieliby namawiać radę do odpowiedniej uchwały :))
Proste pytanie bez ekscytacji: za jakie nadzwyczajne zasługi można otrzymać taką nagrodę?
Jeżeli takie fakty jak "premia na gwiazdkę" nie ruszają to znaczy, że przywykliśmy do tej Ubulandii. :(

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 17:37   

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

Poza tym się zgadzam.

johnny walker 

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 18:18   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

A to nie jest odpowiedź dla ciebie?
Cytat:
Jesli chodzi o aktualne uposażenie to nie sądzę by byli "głupi" i postanowili dobrowolnie brać mniej. Musieliby namawiać radę do odpowiedniej uchwały

A ponadto dość zgrabnie nie podejmujesz istoty tej informacji choć ja wyraźnie ją akcentuję:
Cytat:
Normalnie wychodziłoby stokilkanaście tysięcy + odprawa (ok. 18 tys) i musiałbym się z tym pogodzić bo taką sobie załatwili pensję. Ale tu wychodzi ok. 50 tys ekstra kasy

Czyżby nadzwyczajna sympatia do pana Gosciniaka?[/quote]

Joker 

Wysłany: Pon Gru 19, 2011 10:20   

Teraz dopiero jest ostro w starostwie :)

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pon Gru 19, 2011 13:38   

Uwielbiam takie banały... na granicy plotek i pomówień? Z czym ostro? PCPR? Pieczą?

Frank Black 

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 10:49   

wszystkiemu winne złe urzędasy zsamot :D

Joker 

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 13:17   

Złe czy nie złe. Jak zwalniał Ostrowski to był hałas. Nawet jeśli nadużycia był ewidentne. Teraz jakoś cichooooo.

Akurat spraw nie dotyczy tylko PCPR. Od samego poczatku zwalniani są ludzie a zanosi się na to, ze będą kolejne zwolnienia. Oraz arcyciekawe zatrudnienia z drugiej strony.

Frank Black 

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 14:30   

z tego co mi wiadomo poprzednia Pani dyrektor PCPR nie została zwolniona tylko miała objąć inne stanowisko... a Panią Agnieszkę Horoszczak znam osobiście od kilku lat i jest to odpowiednia osoba na takie stanowisko. Nic dodać nic ująć...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Gru 20, 2011 18:53   

Frank Black napisał/a:
Pani dyrektor PCPR nie została zwolniona tylko miała objąć inne stanowisko...

Noo awans dostała :D

Joker 

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 12:07   

Frank Black napisał/a:
jest to odpowiednia osoba na takie stanowisko. Nic dodać nic ująć...

Argument z którym trudno dyskutować. Pisze to niejaki Frank Black, zapewne autorytet w tej dziedzinie. Z tego co mi wiadomo to poprzednia pani dyrektor była doskonałym i uznanym w środowisku fachowcem, a jednak została wymieniona. Dlaczego? Może zdecydowała przynależność partyjna pani Horoszczak? Pisanie o "innym stanowisku" mnie ubawiło do łez.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 13:27   

Chrzanisz głupoty, obecna pani dyrektor jest osobą kompetentną, wykształconą, bardzo komunikatywną i po prostu ludzką, a poprzedniczka zajmie się pieczą. Poza tym na stanowisku ujmy nie poniosła.

Frank Black 

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 14:59   

W przeciwieństwie do Ciebie ja pracowałem z tą panią ponad 3 lata i wiem czy zna się na rzeczy i jakie ma doświadczenie aby pełnić taką funkcję. Rozbawiać do łez to możesz się w domowym zaciszu przed komputerem, jesteś zapewne znakomitym odbiorcą swojej własnej twórczości. AMEN i krzyż na drogę ! :D

Ubik 

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 17:52   

Frank Black napisał/a:
W przeciwieństwie do Ciebie ja pracowałem z tą panią ponad 3 lata i wiem czy zna się na rzeczy i jakie ma doświadczenie aby pełnić taką funkcję.
i to czyni Cię obiektywnie, niekwestionowanym autorytetem i znakomitym odbiorcą...

Nie znam tej Pani. Jestem gotów nawet zgodzić się z Tobą, że jest nad wyraz kompetentna do pracy na tym stanowisku. Ale Frank, dostrzegasz chyba różnicę pomiędzy tym, czy ktoś ma kompetencje, a tym, czy kogoś zwolnić z zajmowanego stanowiska. Uważasz, że poprzedni kierownik tej jednostki nie był kompetentny?

Frank Black 

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 18:09   

a czy ja gdzieś ujmowałem poprzedniej Pani Dyrektor ? no właśnie :) nie znam jej, nie wiem jak pracowała ani jak kierowała jednostką.

Wiem za to, że Pani Horoszczak to bardzo dobry specjalista i w MOPSie odwalała kawał dobrej roboty, za co moim zdaniem wcale nie była tam... reszty nie dopiszę.

Z tego co zrozumiałem czytając wypowiedzi starosty to poprzednia Pani Dyrektor miała odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie aby objąć nowe stanowisko. Nie wiem czy jest to dla niej degradacja czy awans, bo nigdzie w internecie czy prasie nie znalazłem wywiadu z nią czy czegokolwiek aby wyrobić sobie zdanie o tym.

Za to wk... mnie to jak ktoś opluwa Panią Agnieszkę Horoszczak tylko i wyłącznie dlatego, że jest w PO i zapewne jest karierowiczem nie znając jej... Pilak mnie nie interesuje, nie lubię typa :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 19:05   

Zsamot napisał/a:
Poza tym na stanowisku ujmy nie poniosła.

Nie no z przełożonego stać się podwładnym - żadna ujma w końcu.

Ubik 

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 19:09   

Frank Black napisał/a:
a czy ja gdzieś ujmowałem poprzedniej Pani Dyrektor ? no właśnie :) nie znam jej, nie wiem jak pracowała ani jak kierowała jednostką.
Poprzednią Panią Dyrektor ja akurat znam :) Miałem niekłamaną przyjemność współpracować z Nią, społecznie i zawodowo. Od początku Jej pracy w PCPR. Zawsze z dużą satysfakcją.

Frank Black napisał/a:
Wiem za to, że Pani Horoszczak to bardzo dobry specjalista i w MOPSie odwalała kawał dobrej roboty
Więc pewnie sprawdzi się na nowym stanowisku, czego Jej i klientom PCPR-u szczerze życzę.

Frank Black napisał/a:
Za to wk... mnie to jak ktoś opluwa Panią Agnieszkę Horoszczak tylko i wyłącznie dlatego, że jest w PO i zapewne jest karierowiczem nie znając jej... Pilak mnie nie interesuje, nie lubię typa :)
Zgoda Frank. Ostatecznie członkostwo w PO to nie jest wystarczający powód ;) Poważnie - też zgoda. Jednak z całym szacunkiem, nie dziw się gdy inni mają wątpliwości w sytuacji, gdy co najmniej równego kompetencjami dyrektora, cieszącego się powszechnym szacunkiem i uznaniem dla jego pracy na zajmowanym stanowisku, zastępuje się nawet najlepiej rokującym kandydatem. Po co?

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 20:04   

Projekt pieczy zastępczej jest zupełnym novum, więc jest to akurat ukłon w stronę p. Pilarczyk.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Gru 21, 2011 22:47   

Zsamot napisał/a:
jest to akurat ukłon w stronę p. Pilarczyk

Serio?

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 11:37   

Można było to załatwić gorzej...

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 09:32   

Całe Gniezno wychodzi... :nauka:
Jeden po wyroku dostaje posadę i wszyscy *** w kubeł...
A teraz znajoma zatrudniona bo pewnie wiedziała obok kogo trzeba się zakręcić...

A z drugiej strony już wiem dlaczego w Gnieźnie jak ktoś nie ma pracy to mówi że bez znajomości ani rusz...

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:14   

Ktoś, coś, może chociaż stanowiska...

Odpowiedz do tematu