Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do nieba, do piekła - nasze fotoreportaże.
Autor Wiadomość
Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 00:36   Do nieba, do piekła - nasze fotoreportaże.

Z początku ma się wrażenie, że windujemy się do samego nieba.

Ale tu, już zjazd do piekła.

A przy okazji próba wykonania nieco ambitniejszego zdjęcia.

Reportaż, reportażem - ale o jakieś ciekawsze zdjęcie też trzeba się starać.

Fot. Marta H. (Car Show Manufaktura 2008)

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 00:45   

Jezdzilem kiedys podobnym Jeepem, ale na torze off-roadowym Autotrapera. Wrazenie niesamowite.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 00:54   

Ady to przecie autotraperowy tor. Poza tą łódzką firmą, chyba nikt czegoś takiego nie posiada.

Jak mi się zdaje. Hi, hi!

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 08:44   

Ten tor Autotrapera jest w firmie, jest dosc dlugi i jest z drewna tzn z drewnianych bali, a tj przenosna przeszkoda z metalu.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 09:44   

No dobrze!
Chciałbym, aby ten temat stał się miejscem zamieszczania fotoreportaży.

Fotoreportaży wszelakiego typu i rodzaju - i tematyce od tytułowego nieba - do piekła.

Jeżeli w Gnieźnie będzie odbywała się jakaś impreza. Ot, choćby Jarmark Św. Wojciecha - liczę na ciekawy fotoreportaż !!
Wystawy, procesje, targi, koncerty, odsłonięcia pomników, wmurowania kamieni węgielnych, poświęcenia nowych obiektów, wizyty władz państwowych i kościelnych - wszystko to może być tematem fotoreportażu.

Rozwój fotografii wykształcił nawet zawód fotoreportera! To świadectwo, że sprawozdania fotograficzne pełnią szczególnie ważną rolę poznawczą i opiniotwórczą - dla każdego współczesnego człowieka.
Warto więc poćwiczyć fotografowanie wydarzeń!

A jeżeli różni gnieźnieńscy oficjele, będą chcieli tu zaglądać, by sprawdzić jak wypadli - to prestiż naszego Foto-forum wzrośnie znacząco, jak mniemam.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:07   

To znakomity pomysł Tomaszu! Mam nadzieję, że decydenci nie będą chodzić po mieście kanałami, aby nie dać się uchwycić w niewygodnych dla ich wizerunku sytuacji!

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:13   

A musza to byc koniecznie fotoreportaze z Gniezna ?? Nie moga byc z jakichs innych miast ??

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:16   

Planistigmat napisał/a:
Nie moga byc z jakichs innych miast

Mogą być z innych miast. Ale muszą być tak interesujące, aby powalały z nóg :mruga:

revolta 

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:35   

Z tego co widze, pierwszy jest z Łodzi - miasta Tomka ;)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:55   

Pierwszy jest z Łodzi, na zachętę.
Ale też każdy pobyt, wycieczkę lub wakacje można dokumentować i wybierać z wykonanych zdjęć najbardziej reprezentatywne ujęcia - fotoreportaż właśnie.

Tak naprawdę, to większość fotografujących, choć sama o tym nie wie - najczęściej uprawia fotoreporterkę.

Dlatego też warto poćwiczyć, by zdjęcia były wartościowe i długo ożywiały wspomnienia.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 11:07   

Nieco jeszcze dorzucę na podpałkę! Ostatecznie Jarmark Św. Wojciecha tuż.

Dwa zdjęcia z wnętrza auta oraz zadarta po męsku nóżka Jeepa Cherokiego.
Ileż to ten biedny fotograf się nie nakombinuje aby wykonać atrakcyjne zdjęcie.

Fot. Marta (Car Show Manufaktura 2008)

mrs_bonejangles 
Wiktoria F.

Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 21:26   

Ten fotoreportaż tak średnio mi się podoba, ale pewnie dlatego że temat mało ciekawy jak dla młodej panienki. Oczywiście moim zdaniem. A może to przez moje zamiłowanie do fotografowania w większości ludzi, a nie obiektów.

ArtMoon 
http://www.artmoon.pl

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:57   

To ja moze wrzuce na poczatek 2 zdjecia. Inscenizacja stanu wojennego. Poznan 2007.

jakosciowo takie sobie ale chyba w reporterce liczy sie cos innego...

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:02   

ArtMoon napisał/a:
jakosciowo takie sobie ale chyba w reporterce liczy sie cos innego...

Moim zdaniem to bardzo dobre zdjęcia reportażowe. Szkoda, że tylko dwa. Czy masz więcej zdjęć z tej inscenizacji?

Przejrzałam moje archiwum w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego fotoreportażu, ale niestety nic w miarę interesującego nie znalazłam, a fotoreportaży z imprez rodzinnych wolałabym nie pokazywać :) Ale mogę pokazać np. archiwalny fotoreportaż "Dożynki Gminne - Witkowo 2007" :) Czy ktoś chciałby to zobaczyć?

ArtMoon 

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:09   

Pokazuj Aliena! Moze gdzies tam sie znajde :) Mieszkalem w Witkowie pare lat :)

Niestety, podczas robienia zdjec mialem awarie karty w aparacie i ostaly sie tylko te dwa :(

Posty zostały scalone / Aliena

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:44   

Specjalnie dla ArtMoona i dla innych wielbicieli Witkowa - fotoreportaż "Dożynki Gminne - Witkowo 2007".
To jedna z niewielu większych imprez, jakie odbywają się co roku w Witkowie. Niestety fotoreportaż nie odzwierciedla całości tej imprezy, jest bardzo wyrywkowy i brakuje początkowej oficjalnej części i końcowej (mniej oficjalnej). Ale może tym fotoreportażem zachęcę kogoś do udziału w tej imprezie. Mam nadzieję, że nie zniechęcę :)
Dożynki w Witkowie w zasadzie co roku wyglądają bardzo podobnie. Jeżeli ktoś poszukuje nowych, ekstremalnych wrażeń, a jeszcze nigdy nie był na dożynkach, serdecznie zapraszam.

mrs_bonejangles 
Wiktoria F.

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 15:21   

Kurczę, nie widzę ani zdjeć ArtMoona, ani Alieny :(

ArtMoon 

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 15:35   

Faktycznie, cos sie niedobrego dzieje z wyswietlaniem zdjec. chyba przeciazylismy serwerek taka spora porcja fotek :) (jedynie kilka jest widocznych).
Z tego co widze obecne dozynki to naprawde duza impreza, za moich czasow odbywaly sie na placu targowym i byly powiedzmy skromne.
Poczekam z komentazami az wszystkie sie pojawia.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 16:08   

ArtMoon napisał/a:
Faktycznie, cos sie niedobrego dzieje z wyswietlaniem zdjec. chyba przeciazylismy serwerek taka spora porcja fotek :)

Rzeczywiście serwer Imageshack chyba jest przeciążony. Chciałam dzisiaj umieścić kilka zdjęć również w innym temacie na forum, ale strona Imageshack nawet nie chce mi się otworzyć. Pozostaje tylko czekać. Gdy wszystko będzie znów normalnie działać, zdjęcia z pewnością się pojawią.

ArtMoon 

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 08:00   

Probowalem znalezc kogos znajomego na zdjeciach Alieny ale niestety, mimo ze mieszkalem tam pare dobrych lat. Moze w tym roku sie wybierzemy odwiedzic stara wiare i zobaczyc ta impreze bo musze przyznac ze wyglada okazale.
Ja tymczasem w ramach reportazu wrzucam jeszcze kilka zdjec. Tego Pana mysle przedstawiac nie trzeba :) Spotkanie z nim odbylo sie w gnieznienskiej auli Pomnik.

i ostatnie z ktorego jestem najbardziej zadowolony - tak wydziwiac by fotografowana osoba spojrzala ci w obiektyw to w reporterce bezcenne :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 08:47   

ArtMoon napisał/a:
tak wydziwiac by fotografowana osoba spojrzala ci w obiektyw to w reporterce bezcenne :)

.... za resztę zapłacisz kartą master card :ups:

ArtMoon 

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 09:53   

dokladnie to mialem na mysli :D

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 10:23   

Aliena napisał/a:
Rzeczywiście serwer Imageshack chyba jest przeciążony. Chciałam dzisiaj umieścić kilka zdjęć również w innym temacie na forum, ale strona Imageshack nawet nie chce mi się otworzyć. Pozostaje tylko czekać. Gdy wszystko będzie znów normalnie działać, zdjęcia z pewnością się pojawią.

Polecam www.tinypic.com (mógłbym to na PW napisać ale może inni też skorzystają).

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 11:22   

ArtMoon napisał/a:
Ja tymczasem w ramach reportazu wrzucam jeszcze kilka zdjec. Tego Pana mysle przedstawiac nie trzeba :)

Bardzo mi się podoba, a szczególnie drugie i czwarte zdjęcie. Spojrzenie w obiektyw naprawdę bezcenne :) :ok:

Marcineek napisał/a:
Polecam www.tinypic.com (mógłbym to na PW napisać ale może inni też skorzystają).

To były tylko chwilowe problemy i teraz jest OK. Ale dziękuję za link do innego serwera, może kiedyś skorzystam.

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 12:24   

Fajny, taki bardzo dojrzaly, reportaz z Czarkiem P. :)

Bardzo podobal mi sie tez reportaz z dozynek w Witkowie. Dosc dobrze oddany klimat wydarzenia. Malo ludzi, pieknie. Gdyby Witkowo bylo blisko mnie ........

rul3z 

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 12:33   

Witojcie!

Ja tam reporterki nie lubie, ale ponizej wrzucam troszke z dzisiejszej procesji w Gnieznie :)

Milego ogladania i pozdowionka!

emigrant 

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 12:43   

rul3z - fotki rewelka :ok:
Sam dopiero wróciłem więc może pod wieczór coś wrzucę z moich zdjęć :mruga:

Ola 

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 13:15   

rul3z - ile moich ziomali na tych zdjeciach :D

pozwolisz, ze im fotki dostarcze? :)

rul3z 

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 13:15   

Nie ma problemu :)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 13:31   

rul3z napisał/a:
Ja tam reporterki nie lubie

No, to szczerze gratuluję nielubienia! Wydaje mi się poza tym, że szybko powinieneś polubić, skoro tak dobre rezultaty wynikły z niechęci.

Wyławianie z tłumu ciekawych twarzy w jeszcze ciekawszych pozach i grymasach mimiki - wyszło rewelacyjnie!
Widać w kolorze i czarno-bieli, że szczególnie twarze starszych ludzi, znakomicie w takich sytuacjach wypadają.
Ale i młoda siostra doskonale wypadła.
Zakonnik i ksiądz - fotomankowie - także.

Kilka dobrze sfotografowanych grupek doskonale świadczy o nastrojach panujących wśród zgromadzonych ludzi!

Jednym słowem, mamy tu to, - o co tak naprawdę chodzi w fotografii reportażowej!

Chciałbym zwrócić szczególną uwagę, na trzecie i drugie zdjęcie od końca. Widać wyraźnie, że po wykonaniu pierwszego z wymienionych zdjęć, uwagę fotografa przyciągnęła twarz młodej siostry i stąd powstało kolejne.

Tak to właśnie wygląda. A cała umiejętność w takim sposobie fotografowania to dostrzeganie i umiejętne wybieranie fragmentów fotografowanych zdarzeń.

Wielkie brawa od fotomanka!

Odpowiedz do tematu