Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poczet prezydentów Gniezna
Autor Wiadomość
zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 19:46   

Aliena napisał/a:
A może chodzi o jakiegoś innego Kasprowicza?

No znam jednego,księdza kanonika

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 20:13   

zofia Nałkowska napisał/a:
No znam jednego,księdza kanonika

Ja też go trochę znam. Ale ksiądz kanonik chyba nie jest poetą.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 20:25   

Aliena napisał/a:
Ale ksiądz kanonik chyba nie jest poetą.

Skoro jest wielkim humanistą, milośnikiem pięknej literatury i architektury, to może coś pisuje, ale my o tym nie wiemy,że są to naprawdę utwory cenne i nieprzemijające?

mikołajczyk 
zoil z prowincji/mixer/barrigo

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 21:16   

Nie no...czepiłem się...
Swoją drogą Co do ks. kanonika to możliwe, że wiersze pisuje...Chyba jednak chodziło o tego innego Jana Kasprowicza;)

Tatiana G. 

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 21:50   

Nasz Doctor Honoris Causa Wyższej Szkoły Turystycznej w Bułgarii, w sytuacjach, gdy musi coś powiedzieć o literaturze, często używa piarowskiego zwrotu "często wracam do twórczości pana X.". Chyba w Przegladzie czytałam kiedyś że Pan Prezydent "często wraca do lektury książki <Dziedzictwo> Zofii Kossak-Szczuckiej". Problem z Kasprowiczem pojawił się, bo Pan Prezydent skusił się na małe rozwinięcie myśli poza piarowski skrót. No i wyszło to co wyszło. Ale co by nie palnął, i tak jest wielki - http://www.gniezno.home.p...name=1193061079

No i wielkie brawa dla Pana Jarka za filmik!!!

mikołajczyk 

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 09:06   

Hmmm, czasem jakoś mnie męczy to czepianie się...
W sumie filmik jest uzupełnieniem info z serwis.gniezno.pl...
Nie no nie ważne. Myślę, że kurcze prezydent nie musi błyszczeć we wszystkich dziedzinach, ale jak błyszczy no to może tak przemysleć ze 2 zdania i już.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 10:26   

A oto twórczość Jana Kasprowicza, niedoszłego noblisty.
Skąd my to znamy?
Na sejmiku zebrali się licznie:

Posła wybrać trza do parlamentu:

Pełno wrzawy, pełno krętu wętu -

Żyć umiemy, widać, politycznie.

I rzekł chłopom kandydat prześlicznie:

"Bracia!..." "Wiwat!..." "Bracia, jak okrętu

Maszt..." "Niech żyje!... Wiwat!..." "śród odmętu,

Tak i nasza, widać to publicznie -"

I tak dalej... A biedne chłopiska

Ot, tak mądrzy, jak byli przed chwilą,

Choć słuchają, choć się w rozum silą...

"Mówi jaśnie, nawet braćmi zowie,

Nie słyszeli tak nasi ojcowie..."

Tak! braterstwo i oświata błyska.

elvis 

Wysłany: Sob Maj 10, 2008 10:47   

Nie wim jakie ksiązki czyta Pan Prezydent ale chyba nie czytał MOliera. Polecam MU Mieszczanin slachcicem

nansen 
nansen

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 10:16   

A ja "Folwark zwierzęcy "

elvis 

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 09:19   

Zauwazyłem , ze na sposób sprawowania władzy poltyka , w tym Prezydenta ma wykształcenie , śroisko w którym pracowal i mentor od ktorego się uczy.
Bogdan Trepiński - nauczyciel akademicki z Wydziału Prawa UAM. Wzory zachowania Rektor UAM i Premier Suchocka , u której pracował. Sposob zarzadzania - jak UAM powoli , ale z klasa. Noblesse oblige.
Jaromir Dziel. Lekarz w Zozie i pogotowiu. Wzorem Mu chyba byla Dyrekcja ZOZ tj. Pilarczyk i Ostrowski. Sposob sprawowoania władzy jak w ZOZie.
Jacek Kowalski zootechnik w PGR labiszynek i praca w samorzadzie. Wzór zachowania , wydaje mi się , że Prezydent wzoruje się na baronach SLD , w tym na posle Tomaszewskim. Gospodarka planowa i strategie. Wiem , że możecie mnie wymoderować, ale pogladów nie zmienię.
Pytanie - kim będzie nastepny Prezydent Miasta?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 09:26   

Akurat twoja wypowiedź Elvisie nie nadaje się moim zdaniem do wymoderowania, gdyż nie jest obraźliwa, a pokazuje twoje stanowisko i masz prawo do takiego wyrażenia swoich poglądów. myślę, że moderator tez się przychyli do mojej analizy.
Też jestem pełna obaw o to, kto będzie następnym prezydentem. Komu społeczeństwo zawierzy, a komu odbierze mandat zaufania. Myślę, że nadchodzi czas, kiedy nie da się już więcej ćwiczyć na mieszkańcach różnych wizji.

revolta 

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 10:09   

elvis napisał/a:
Mam nadzieje ze czlowiekiem z wizja siegajaca duzo dalej niz wlasne podworko :)

wuja 

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 12:40   

elvis napisał/a:

Jak dobrze pójdzie, to nasze kochane społeczeństwo zagłosuje na Konopackiego.

nansen 
nansen

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 10:32   

elvis napisał/a:
Zauwazyłem , ze na sposób sprawowania władzy poltyka , w tym Prezydenta ma wykształcenie , śroisko w którym pracowal i mentor od ktorego się uczy.
Bogdan Trepiński - nauczyciel akademicki z Wydziału Prawa UAM. Wzory zachowania Rektor UAM i Premier Suchocka , u której pracował. Sposob zarzadzania - jak UAM powoli , ale z klasa. Noblesse oblige.
Jaromir Dziel. Lekarz w Zozie i pogotowiu. Wzorem Mu chyba byla Dyrekcja ZOZ tj. Pilarczyk i Ostrowski. Sposob sprawowoania władzy jak w ZOZie.
Jacek Kowalski zootechnik w PGR labiszynek i praca w samorzadzie. Wzór zachowania , wydaje mi się , że Prezydent wzoruje się na baronach SLD , w tym na posle Tomaszewskim. Gospodarka planowa i strategie. Wiem , że możecie mnie wymoderować, ale pogladów nie zmienię.

Pewnie radny Naczas , już się wzoruje na Kononowiczu, bo na sweterku w którym się pokazywał na sesjach RM ma pewnie wydziergany tajny plan zagospodarowania u rozwoju i rozkwitu i wogóle ....

wuja 

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 10:44   

nansen napisał/a:
Pewnie radny Naczas , już się wzoruje na Kononowiczu

W mordę jeża, myślałem o Kononowiczu, a napisałem Konopackego.
Ot, cholerna skleroza.

nansen 
nansen

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 11:03   

Ale i tak pewnie RM uchwali ustawę ze tow. Kowalski zostanie dożywotnim towarzyszem prezydentem

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 11:46   

nansen napisał/a:
Ale i tak pewnie RM uchwali ustawę ze tow. Kowalski zostanie dożywotnim towarzyszem prezydentem

Nie ma takiej opcji. To tylko twoja chora wyobraźnia.

nansen 
nansen

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 10:28   

Mam nadzieję ,że nie uchwali i towarzysz wróci do pracy w zawodzie wyuczonym. Zootoechnika . Tylko gdzie ? Bo tam gdzie zarządzał ruiny pozostały

Tatiana G. 

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 14:21   

zofia Nałkowska napisał/a:
To tylko twoja chora wyobraźnia.

Jako osoba dopraszająca się pozytywnych pytań do Pana Prezydenta, nie zachowujesz się pozytywnie w stosunku do nansena. Choć jego wypowiedź o "dożywotnim stanowisku" trafnie zaliczyłaś do przenośni, odpowiadasz tak, jakbyś jej nie rozumiała. Że nansen obraża - tu na pewno jest problem. Ale że karcisz go jak smarkacza w wulgarny sposób, wcielając się w rolę moderatora (przecież nie jesteś) i asystenta prezydenta (też nie jesteś) - to też jest problem.

mikołajczyk 

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 22:34   

Hmmm parlamentarzysta milczy na forum...ale jesli moge posłużę się jego głosem w sprawie jednego z bohaterów tematu...Wbrew pozorom kilka trafnych padło uwag...
http://www.serwis.gniezno...osci.php?id=102

Tatiana G. 

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 23:11   

mikołajczyk napisał/a:
Hmmm parlamentarzysta milczy na forum...ale jesli moge posłużę się jego głosem w sprawie jednego z bohaterów tematu...Wbrew pozorom kilka trafnych padło uwag...
http://www.serwis.gniezno...osci.php?id=102

Panie Jarku, albo Pan dyskutuje, albo reklamuje. Zaczyna Pan jakąś myśl i odsyła na serwis.gniezno. Proszę pamiętać, że są tutaj osoby, które chętnie czytają Pańskie opinie, ale niechętnie wchodzą na to coś nazywane serwisem. Forum jest do pisania, a nie do reklamowania czegoś. Gdybym była Diabłem, to wystawiłabym Panu rachunek za te wszystkie "odsyłacze" :-)

mikołajczyk 

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 23:26   

No tak ale wtedy trzeba by wystawić rachunek wszystkim cytującym nagminnie inne media :)
Nie, nie reklamuję. podałem link i tyle. Kiedy np piszę w gazecie o czymś co było dyskutowane na forum podaję źródło...nie traktuje tego jako reklamy forum...Mogłem oczywiście streścić wypowiedź posła...tylko po co?
Dyskutuję jak może zauważyć pani Tatiano...A wypowiedź posła...hmmm może być przyczynkiem do dalszej dyskusji...

Kurcze no na temat prezydenta juz swoje napisałem, chciałem tylko pokazać co mówią inni...w sumie faktycznie mógłbym rzucać w forum bezpośrednio filmik z youtube...jest to myśl...A czemu zaraz "to coś"?

Tatiana G. 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 00:03   

mikołajczyk napisał/a:
No tak ale wtedy trzeba by wystawić rachunek wszystkim cytującym nagminnie inne media :)

Panie Jarku, jak Diabeł cytuje jakieś media, to robi to obiektywnie, bo tam nie pracuje. Jak Pan cytuje swoje, to jest to mało obiektywne. Ale wracając do tematu, trio Kowalski - Andrzejewski - Spachacz się wg Pana sprawdza?

mikołajczyk 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 08:13   

E ja nic o Diable cytujacym nie napisałem:) - Nawet nie myślałem o nim...
I nie podje linku celem cytowania artykułu - to pewnie byłoby nie obiektywne, tylko wysłuchania wypowiedzi. Proszę mi wierzyć poseł Dolata nie jest moim faworytem...
Pytanie, które pani stawia jest chyba zbyt wprost...Czy pisać o całosci czy pojedyńczo...?
Generalnie uwarzam, że nie jest dobrze, gdy zarządza Miastem lewica. Prosta sprawa - miasto to w pewnym sensie przedsiębiorstwo - a lewica to coś w rodzaju PCK czy Caritas.
Ktoś kto, myśli o blokach socjalnych, zapomogach itp. - czyli kieruje się socjalną wizją świata, a nie rynkową - gospodarczą myślą - moim zdaniem dobrze gospodarować nie może. Ale to myślenie wynika z moich osobistych pogladów na tematy społeczno-polityczne.
Jaka ocena Cię interesuje?
O prezydencie Spachaczu nie wiele mogę powiedzieć. Moje z nim kontakty były raczej pozytywne. Mam tylko dość często wrażenie, że jest za młody na to stanowisko...może nie o wieku mówię, a o doświadczeniu...
Jeśli chodzi o prezydenta Andrzejewskiego? Mam mieszane uczucia. Jakoś trudno mi się do niego przekonać - być może też oceniam przez pryzmat jego lewicowości...Nie znam jakiś większych wpadek...I może to kogoś zdziwi co napiszę... Chyba właśnie co do jakiegoś odnajdywania się w sytuacjach publicznych i poziomu wypowiedzi - jest najbliżej standardów.
Co do prezydenta Kowalskiego? parę razy cos już mu tutaj wytknąłem. Nie dokońca wiem czy te gafy, które sadzi są wynikiem jakiejś chęci przymilenia sie społeczeństwu - populizmu...Czy może po prostu już taki jest "swój chłop"...jedno i drugie chyba na tym stanowisku nie jest najlepsze...

elvis 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 12:34   

Prezydenci Gniezna , moim zdaniem mało wykorzystali okazje.
Dowcip:
Panie Boże , jestem biedny i modlę się o porawę losu i nic!.
Bóg odpowiada - A Totolotka wysłałęś?

Tak my marnujemy kolejne szanse. Było milenium , a teraz EURO 2012 i co z tego? Kolejna zmarnowana szansa.

revolta 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 13:16   

elvis napisał/a:
EURO 2012 i co z tego? Kolejna zmarnowana szansa.
A na czym ta szansa polega? EURO 2012 to kilkudniowa impreza ktora nie bedzie przeciez organizowana w Gnieznie. Nawet jezeli czesc kibicow przemieszczajac sie pomiedzy miastami organizujacymi impreze zatrzyma sie na chwile w Gnieznie, to cala zabawa bedzie trwala zaledwie kilka dni. Na kilka dni maja powstac hotele i restauracje ktore zaraz po zakonczeniu euro zbankrutuja bo nikomu nie beda potrzebne?
Ruch turystyczny w Gnieznie jest znikomy - obecnie istniejace hoteliki maja problemy z zapelnieniem pokoi nawet w sezonie. Zadna powazniejsza siec hotelowa nie jest zainteresowana inwestycja w Gnieznie bo jest to zwiazane ze zbyt duzym ryzykiem. Gniezno nie ma i nigdy nie bedzie miec wiekszego znaczenia na rynku uslug hotelarskich. Zadna katedra nigdy nie byla na tyle atrakcyjna, zeby przyciagac wieksza ilosc turystow.

elvis 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 13:48   

Każda szansa jest dobra. A może hotele w Gnieźnie przyjmą część klientów. Słyszałem , że w czasdach PRL w Gnieźnie mieszkali goście MTP na kwaterach prywatnych,

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 14:41   

revolta napisał/a:
Zadna katedra nigdy nie byla na tyle atrakcyjna, zeby przyciagac wieksza ilosc turystow.

Oczywiście ,że nie. Ale Zakłądając,że Gniezno nie byłoby punktem docelowym w podróżach turystycznych, tylko mocnym punktem na trasie dalszej, można by pokusić się o to, aby np. turyści jadąc z południa Polski nad morzę chcieli nocować i odpocząć na trasie tylko w Gnieźnie.

elvis 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 15:51   

Myślę , że pełna ocena Pana Kowalskiego nastapi dopiero na koniec kadencji. Rokowania nie są najlepsze , a przecież apetyt rośnie w miare jedzenia. Od kazdego Prezydenta elektorat wymaga coraz wiecej

revolta 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 18:25   

elvis napisał/a:
Każda szansa jest dobra. A może hotele w Gnieźnie przyjmą część klientów. Słyszałem , że w czasdach PRL w Gnieźnie mieszkali goście MTP na kwaterach prywatnych,
Gniezno moze nadal z tego korzystac, ale nie moze opierac sie na kilkudniowej imprezie sportowej.

Odpowiedz do tematu