Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poczet prezydentów Gniezna
Autor Wiadomość
elvis 

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 21:56   

Ale wiceprezydent byłby z Ciebie doskonały A co myślicie o Grzelaku? Wickiem był także Poseł Arndt.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 09:11   

elvis napisał/a:
Ale wiceprezydent byłby z Ciebie doskonały

Oj Elvis, masz duże poczucie humoru, może ty na wicka?
Prezydent Grzelak był dobrym wickiem, bez względu na to, co póżniej o nim mówino i pisano.

elvis 

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 09:19   

Komentując naszych Prezydentów ; dziwna sytuacja exPrezydent i obecny to prawie koalicja. Bardzo dziwne. Liczyłem , że Dziel będzie opozycją.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 09:36   

elvis napisał/a:
Liczyłem , że Dziel będzie opozycją.

Marcin Dubis pisał kiedyś ,że nie wierzy prezydentowi Dzielowi, a teraz wystepuje z Dzielem, jako szóstym . Dlaczego zmienił zdanie?

emigrant 

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 09:49   

zofia Nałkowska napisał/a:
Dlaczego zmienił zdanie?

Pewnie powie, że taka jest polityka. Ciekawe jak to jest, nie ufać i oficjalnie to propagować a potem podać rękę i uśmiechać się razem do zdjęcia. Zobaczymy co pokaże czas.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 09:53   

To jest sztuka kompromisu w polityce. Ale raz w lewo, a raz w prawo- niestety.

emigrant 

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 09:55   

To jest sztuka kompromisu w polityce. Ale raz w lewo, a raz w prawo- niestety.

Tylko dlaczego Pani teraz nazywa to kompromisem a innym razem określeniem 'układ' ? :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 10:02   

emigrant napisał/a:
Tylko dlaczego Pani teraz nazywa to kompromisem a innym razem określeniem 'układ'

Bo widzisz Emigrancie z kompromisem i układem jest tak jak z miłością i nienawiścią: dzieli i łączy je cienka nić.
Po czasie dopiero wychodzito, co było kompromisem, a co przerodziło się w układ.

Ubik 

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 10:35   

Marcin Dubis pisał kiedyś ,że nie wierzy prezydentowi Dzielowi, a teraz wystepuje z Dzielem, jako szóstym . Dlaczego zmienił zdanie?
ARTYKUŁ.Zwłaszcza dwa ostatnie zdania

emigrant napisał/a:
Pewnie powie, że taka jest polityka. Ciekawe jak to jest, nie ufać i oficjalnie to propagować a potem podać rękę i uśmiechać się razem do zdjęcia. Zobaczymy co pokaże czas.
Doskonale wie Pan w jakim kontekście i momencie napisałem tamte zdania. Pytany przez Pana Mikołajczyka wyraziłem później nadzieję, że może jednak uda się znaleźć porozumienie. Teraz sugeruje mi Pan, że rozmawiając z osobami, z którymi wcześniej się poróżniłem wchodzę w układy.
Panie Emigrancie. Z całym szacunkem, ale nie specjalnie się tym co Pan napisał przejmę.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 10:59   

O układach można mówić wtedy, gdy dwaj politycy zawsze byli przeciwko sobie, ale chcąc osiągnąć sukces polityczny dobry dla każdego polityka wchodzą w układ i kupując siebie nawzajem do tego celu zmierzają. Jeśli pan Dziel i Pan Dubis patrzyli zawsze w tym samym kierunku, lecz w pewnym momencie ich drogi sie rozeszły, a potem znów idą równym krokiem, to chyba osiągnęli kompromis.

elvis 

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 09:40   

W Urzędzie powinni powiesić podobizny Prezydentów jak ojców założycieli. Młodzi nawet nie znają ex Prezytdentów. Władza się wstydzi?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 10:33   

Tak, tak, a Elvis rzucałby w nie lotkami Darta :ups:

elvis 

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 09:34   

Podobno byli tez Prezydenci Kaszuba i Delgiado. Wiecie coś o nich?

lodolamacz 

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 09:43   

elvis napisał/a:

No byli! I to cała ich wartość!
Ten pierwszy był bo tatuś serdecznie przyjmował w swoich gospodarskich ( gdzieś tam w okolicach Mieleszyna) włościach sekretarza Zasadę.
A ten drugi. Nazywał się Delgiado...i tyle po nim zostało.

elvis 

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 10:08   

lodolamacz napisał/a:
elvis napisał/a:

No byli! I to cała ich wartość!
Ten pierwszy był bo tatuś serdecznie przyjmował w swoich gospodarskich ( gdzieś tam w okolicach Mieleszyna) włościach sekretarza Zasadę.
A ten drugi. Nazywał się Delgiado...i tyle po nim zostało.

A innych znasz chociaż z nazwiska? Historii się nie zmieni.

lodolamacz 

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 10:23   

elvis napisał/a:

Historii sie nie zmieni, ale można ją ocenić.
A inni ? No z tych blizszych lat. No np. - Henryk Jasiński.
Zasługi - w stanie wojennym, a także i później często widywany na ulicach miasta w stanie mocno wskaZującym.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 10:37   

elvis napisał/a:

Sobieralski, wice Socha

elvis 

Wysłany: Sro Cze 04, 2008 10:52   

A w jakich latach był Sobieralski?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Cze 04, 2008 12:28   

Chyba bardzo dawno, bo wieżowce przy wieży ciśnień stoją przy ul. jego imienia, a stoją już sporo czasu

elvis 

Wysłany: Sro Lip 09, 2008 08:50   

Ciekawy jestem jak historia oceni obecne włądze? Nic nie wiecie o Prezydentach przedwojennych Miasta Gniezna? Słysząłm także , ze w latach 40 po wojnie funkcje Starosty i Prezydenta pełniła jedna osoba. Wiecie coś na ten temat.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Lip 09, 2008 09:48   

elvis napisał/a:
Ciekawy jestem jak historia oceni obecne włądze?
Cosik mi sie wydaje ,że chyba cieniutko i tu i w powiecie.
elvis napisał/a:
słysząłm także , ze w latach 40 po wojnie funkcje Starosty i Prezydenta pełniła jedna osoba.

to po wojnie było na naszym terenie starostwo ? nie słyszałam.

elvis 

Wysłany: Sob Lip 12, 2008 08:59   

Było w latach 40. Są zapisy w KW.A co powiecie o Sobieralskim.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lip 13, 2008 12:24   

elvis napisał/a:
Są zapisy w KW.A

Drogi elvisie nie wszyscy muszą wiedzieć co to znaczy KW.A poza tym, ze jest to odgłos wydawany przez kaczkę ;)

elvis 

Wysłany: Pon Lip 14, 2008 09:14   

KW to skrót od księga wieczysta

elvis 

Wysłany: Wto Lip 29, 2008 12:57   

Niepr Prezydenci po 1945 roku byli lewicowiawdę pisze Zofia , ze poprzedni Prezydent był prawicowy. Moim zdaniem WSZYSCY Prezydenci byli lewicowi.
Nie ma znaczenia co mówili.
Kryterium lewicowosci , dla mnie to stosunek do mienia. Prezydent utrzymujacy monopol spólek komunalnych , a nawet je wzmacniający jest LEWICOWY. Prezydent Dziel uczynił to 1 kwietnia 2004 roku

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Lip 29, 2008 14:22   

elvis napisał/a:
Kryterium lewicowosci , dla mnie to stosunek do mienia. Prezydent utrzymujacy monopol spólek komunalnych , a nawet je wzmacniający jest LEWICOWY. Prezydent Dziel uczynił to 1 kwietnia 2004 roku

1 kwietnia, to chyba prima aprilis?
Na całym świecie Elvis jest różnorodność własności. I to w państwach, które nazwał byś dalekimi od komunizmu i lewackiego rządzenia. Twoje wypowiedzi są zaczepne i nie dam się sprowokować. Bo niestety to nie jest dyskusja, tylko twój jedyny wyuczony monolog, jaki powtarzasz w kiepskiej sztuce z teatrzyku objazdowego.

lodolamacz 

Wysłany: Wto Lip 29, 2008 14:35   

elvis napisał/a:
Nic nie wiecie o Prezydentach przedwojennych Miasta Gniezna?.
Leon Barciszewski Ponoć baaardzo operatywna postać!
Cytat:
Słysząłm także , ze w latach 40 po wojnie funkcje Starosty i Prezydenta pełniła jedna osoba. Wiecie coś na ten temat.
Z pewnością był to ruski pułkownik NKWD gdzieś to nazwisko miałem- może kiedyś znajdę!. Jesli nie był formalnym, to napewno nieformalnym i starostą i prezydentem, bo wszystkie dedcyzje musiały byc z nim konsultowane.
Cytat:
co powiecie o Sobieralskim.
jak umarł, to pamiętam całe miasto, szkoły, zakłady pracy spedzono na jego pogrzeb. Kondukt szedł od Lecha do cmentarza na Witkowskiej Wszystko na tej trasie było zablokowane!

elvis 

Wysłany: Wto Lip 29, 2008 20:05   

Niestety , to nie był żaert. W tym dniu Prezydent Dziel przekazał dfodatki mieszkaniowe do bliskiego sercu Zofii Urbisu. Oczywiście z prawicowych pobudek.
Oczywiście są rózne formy własności. Tylko jest ich rózne uprzywilejowanie. Twoje poglądy są nachronivczne. Bliżej mi do rozwiązń poznańskich niż gnieźnieńskich. Ale Rada Poznania i Prezydent Poznania , według Zofii , bładzą.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Lip 29, 2008 21:43   

elvis napisał/a:
W tym dniu Prezydent Dziel przekazał dfodatki mieszkaniowe do bliskiego sercu Zofii Urbisu.

Elvis ,nawet nie wiesz kto jest bliski sercu Zofii.
A dodatki otrzymuje także spóldzielnia, prywatne zrzeszenie nieruchomości i wszyscy inni zarządcy,zgodnie z ustawą.
elvis napisał/a:
Twoje poglądy są nachronivczne.
No na to bym nie wpadła, ale jakby bliżej sie przyjrzeć? - tak jest od gada,pradziada, Kajko, Kokosza i jeszcze długo po Elvisie
elvis napisał/a:
Bliżej mi do rozwiązń poznańskich niż gnieźnieńskich.

Twój wybór i twoje prawo. Poznań znam lepiej od ciebie niestety.
elvis napisał/a:
Ale Rada Poznania i Prezydent Poznania , według Zofii , bładzą

Takich słow nigdy nie powiedziałam i to pomówienie. ale za to ty jeszcze tak niedawno pisałeś coś o Grobelnym i sądzie. Przypomnieć ci , czy sam trafisz na te posty?

elvis 

Wysłany: Sro Lip 30, 2008 12:15   

elvis napisał/a:
W tym dniu Prezydent Dziel przekazał dfodatki mieszkaniowe do bliskiego sercu Zofii Urbisu.

Elvis ,nawet nie wiesz kto jest bliski sercu Zofii.
A dodatki otrzymuje także spóldzielnia, prywatne zrzeszenie nieruchomości i wszyscy inni zarządcy,zgodnie z ustawą.
elvis napisał/a:
Twoje poglądy są nachronivczne.
No na to bym nie wpadła, ale jakby bliżej sie przyjrzeć? - tak jest od gada,pradziada, Kajko, Kokosza i jeszcze długo po Elvisie
elvis napisał/a:
Bliżej mi do rozwiązń poznańskich niż gnieźnieńskich.

Twój wybór i twoje prawo. Poznań znam lepiej od ciebie niestety.
elvis napisał/a:
Ale Rada Poznania i Prezydent Poznania , według Zofii , bładzą

Takich słow nigdy nie powiedziałam i to pomówienie. ale za to ty jeszcze tak niedawno pisałeś coś o Grobelnym i sądzie. Przypomnieć ci , czy sam trafisz na te posty?

Po pierwsze sąd i Grobelny to inna sprawa. Twoja sympatia do Urbisu - vide Fanaberii Zofii. w szopce noworocznej.
Nie znam Poznania jak TY. Ale wiem , ze w Poznaniu dodatki wypłaca Ratusz a nie spólka komunalna. Chyba że zaprzeczysz.

A temat dotyczy pocztu prezydentów Gniezna, a nie spółek komunalnych. Proszę wrócić do tematu. /kaszi

Odpowiedz do tematu