Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup laptopa
Autor Wiadomość
Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 20:07   Zakup laptopa

Jakby to powiedzieć..."nadejszła wiekopomna chwila" i stoję przed poważnym problemem zakupu laptopa. Niestety pojęcia raczej o tym wielkiego nie mam, a że wybór wielki, to i zorientować się w tym strasznie ciężko. Prosiłbym więc o jakieś rady.
Jaki kompik ma być? Ano dobry i tani :)
Generalnie nie mam jakichś wielkich wymagań, raczej praca biurowa, bez żadnych dziwnych programów potrzebujących nie wiadomo czego. Pewnie i w jakieś gry też by się zagrało, choć to na drugim raczej planie. No i koniecznie trza go do sieci jakoś podpiąć, choć na razie niekoniecznie całkowicie bezprzewodowo, ale dobrze byłoby, gdyby taką opcję posiadał.
I jak już doradzicie co do modelu, to poradzcie także gdzie w Gnieźnie takie cacko warto kupować.

emigrant 

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 20:17   

Modelu może nie podam konkretnego, ale powiem tyle, że sam swojego laptopa chwalę za to, że ma 4 wejścia USB i nie mam panoramicznego ekranu, co wydaje mi się, że stało się modne w obecnej chwili na rynku. Jestem zadowolony właśnie z powodu tych dwóch rzeczy, które w codziennym użytkowaniu są mi niezbędne. Komputer jaki posiadam jest z firmy Optimus. Chwalę ich za bezawaryjność bo znam kilku użytkowników tej firmy, jedynym mankamentem była awaria dysku, której po połowie wina mogła być z mojej strony ale serwisowanie trwało krótki czas roboczy (mimo okresu świąt Bożego Narodzenia). Oczywiście całość bezpłatna wraz z kurierem w ramach obowiązującej jeszcze (brakowało kilku dni do końca) gwarancji. Mimo, że eksploatuję go już dwa i pół roku nadal spełnia swoje zadania ;)

Frank Black 

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 21:06   

Polecam Lenovo(dawniej IBM) lub jakąś Toshibe z serii A200. Za 2,5 klocka dostaniesz już z 2 GB RAM, grafika też nie będzie zła, pewnie zintegrowana.
W końcu w Crysisa raczej grać nie będziesz :D warto przyjrzeć się rozdzielczości jaką dany model oferuje :)

czytnik kart, WLAN b/g, 3 USB, slot ExpressCard czy PCMCIA, ewen. FireWire i Blutooth im więcej gniazd tym lepiej...

oczywiście sprawdź baterię i jej wytrzymałość...

wszystko zależy od potrzeb i gotówki. Odradzam na pewno wynalazki firm Acer, Aristo, HPeki też nie są rewelacyjne :/
niektóre tanie Asusy są w miare ciekawe :)

a gdzie kupić - Komputronik ale wcale nie mają tanio zawsze - zobacz na ceneo co i jak. Czasami dobre ceny mają w ZNAK-u :) chyba, że masz kogoś kto Ci z abcdaty ściągnie :)

raiden 

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 22:39   

Mam Toshibe a200-1yw i zlego slowa powiedziec nie moge.
Spisuje sie bez zarzutu :)

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 23:02   

toshiba badz dell

gdzie? hmmm proline Poznan

www.proline.pl

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 23:32   

a co myslicie o designie niektórych lapków ?? jak wersja obszyta skóra sygnowana marką Lamborghini czy tez HP w limitowanej wersji imitujacej drewno ??

raiden 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 01:47   

Lamborghini widzialem w Media w Posen i jakos na mnie szlau nie zrobil :)
Wole standardowy design, bez tych wodotryskow o ktorych wspominasz.... jesli juz mialbym wydac wiecej kasy na sprzet, to wolalbym zeby byl bogatszy w srodku, niz placic iles tam zlotych wiecej za design :)

Frank Black 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 06:25   

Zdecydowanie design laptopa a jego mobilność i funkcjonalność to 2 różne sprawy :)
ja osobiście uważam, że "surowy" wygląd lapków z serii ThinkPad jest najlepszy :) solidna obudowa to podstawa :)

Fakt w Proline mają dobre ceny :)

wuja 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 06:40   

raiden napisał/a:
Mam Toshibe a200-1yw i zlego slowa powiedziec nie moge.
Spisuje sie bez zarzutu :)

Od 4 lat mam TOSHIBA Satellite A30 i od 3,5 roku jestem na nią wkurzony.
Po 0,5 roku strzelił twardziel i sporo danych, nie zarhiwizowanych poszło latać. Gdybym chciał odzyskać z uszkodzonego dysku, musiałbym odkupić od serwisu (płacąc, jak za sprawny) uszkodzony dysk.
W sumie w okresie gwarancyjnym komp był 3 razy w serwisie (Bielsko-Biała) - beznadziejne chłodzenie układów, w efekcie przegrzewanie kompa i automatyczne wyłączanie się.

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 11:17   

dla mnie Toshiba jest jednym z liderow na rynku, sam posiadam i zlego slowa nie powiem...sa drozsze, ale za cos sie placi, Mozna kupic Mercedesa E, badz Chinska limuzyne, ale trzeba pamietac ze A klasa Merca tez miala problemy...

a Dell jak Dell, w Polsce malo popularne, ale w Stanach badz w Anglii tylko to Ci rzuca..;]
Co mnie dziwi, w Anglii na polkach sa popularne Gericomy... a w serwisach najrzadziej laduja u nich Delle, problemu zazwyczaj zwiazane za z uszkodzeniami mechanicznymi, no ale jak traktujesz tak masz;]

Frank Black 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 11:49   

Widocznie trafił Ci się trefny model Toshiby, bywa... możesz kupić kompa za 10 klocków i tez po roku może go "piorun strzelić"... złośliwość rzeczy martwych :)
Delle były dobre kiedyś, teraz wcale nie są rewelacyjne :) za podobna kasę można kupić lepszy sprzęt.

Dla mnie ThinkPady są "najlepsze" będąc obiektywnym :)

remikk 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 11:59   

Andrzeju to zależy do czego będzie ci służył ten laptop. Warto się także zastanowić nad tym jaki system chcesz wybrać. Obecnie większość laptopów sprzedawana jest z systemem Vista, który osobiście odradzam. Myślę, że dwa najważniejsze pytania to ile chcesz wydać na niego, a także do czego chcesz go używać. Odnośnie połączeń obecnie wszystkie notebooki posiadają WLAN i Eth. Istotna pewno też będzie bateria. Oczywiście można dokładać, dokładać i dokładać do jego konfiguracji, ale też trzeba się zapytać czy to ma sens. Notebooki nie służy do pogrywania w gierki posiadające wysokie wymagania. Co do marek polecam IBM, Toshiba, Asus, a także wart uwagi jest DELL.
Z racji, że siedzę w tej branży polecam się i swoje usługi :)
Aha no i odradzam zakupy w marketach :)

Frank Black 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 13:29   

Niestety kolega ma rację - wszędzie dają Vistę a niektóre modele nie są kompatybilne z XP. W ten sposób na siłe wpychają nam ten syf... Toshiby chyba niektóre maja problemy ze sterownikami pod XP. Lepiej poszukać na stronie producenta jak to wygląda.

remikk 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 16:27   

Generalnie idąc z duchem czasu możesz zakupić laptopa z Vistą, ale wtedy należy zastanowić się nad konfiguracją jego. Musi być zdecydowanie mocniejsza.
Jeśli chodzi o sterowniki to był rzeczywiście problem, że producenci nie udostepniali sterowników do swoich nowych modeli pod XP, jednak obecnie już większość posiada. Oczywiście pewnie nie wszystkie dlatego trzeba dobrze przemyśleć zakup.

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 21:24   

Poroblemy ze sterownikami?! Bzdura
Glownie chodzi o dyski Sata Ata, ktory trzeba przestawic, to wszystko, poki XP jest wspierany nie ma obaw, a juz HP i... i ktos jeszcze...;p chyba Dell zapowiedzial wsparcie XP do 2011

remikk 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 21:40   

Cytat:
Poroblemy ze sterownikami?! Bzdura

Jak już pisałem, obecnie nie ma już raczej z tym problemu, jednak był takowy. Bardzo często tą praktykę stosował HP. Nadal jednak przy zakupie sprzętu warto sprawdzić, czy producent udostępnia sterowniki.

Frank Black 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 21:49   

Nie bzdura tylko tak było i w niektórych przypadkach nadal jest :) Niektóre lapki wieszały się i muliły na XP... system ten odejdzie do lamusa prędzej czy później.... są alternatywy więc można wybrać Linuxa itd.

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 22:04   

ehhh nie znam przypadku, gdzie komputer nie dziala pod XP...proste
Jedynie mozna nie chciec czegos zrobic, ale to juz inna bajka

Propozucja linuxa,to druga strona medalu, to nie wybor alternatywny, linux badz inne systemy unixowe =/ windows.

remikk 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 22:22   

dzieciol napisał/a:

No tak, widać Twój poprzedni post był podchwytliwy. Rzeczywiście na każdym laptopie idzie zainstalować XP i będzie działać wg Ciebie, a jedynie nie chcieć czegoś zrobić to np. nie grać muzyki :D Instalacja systemu nie kończy się na pierwszym ujrzeniu pulpitu. Wszystkie urządzenia muszą działać poprawnie. Nie wyobrażam sobie sprzedawanie rozwiązań dla moich klientów, gdy nie wszystko działa. Już po paru takich partaczach nie raz musiałem poprawiać.

Frank Black 

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 22:48   

Czepiając się szczegółów Linux jest alternatywą dla okienek :) ale to chyba nie o to chodzi w tym wątku.

Reasumując - kupując lapka weź wszystkie powyższe uwagi i sugestie. W necie jest dużo specjalistycznych stron, gdzie są obiektywne porównania sprzętu.

pozdro

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 23:21   

remikk napisał/a:
dzieciol napisał/a:

No tak, widać Twój poprzedni post był podchwytliwy. Rzeczywiście na każdym laptopie idzie zainstalować XP i będzie działać wg Ciebie, a jedynie nie chcieć czegoś zrobić to np. nie grać muzyki :D Instalacja systemu nie kończy się na pierwszym ujrzeniu pulpitu. Wszystkie urządzenia muszą działać poprawnie. Nie wyobrażam sobie sprzedawanie rozwiązań dla moich klientów, gdy nie wszystko działa. Już po paru takich partaczach nie raz musiałem poprawiać.

i wszystko dziala;] proste;]

Cytat:
Czepiając się szczegółów Linux jest alternatywą dla okienek

Nie jest alternatywa dla zadnych okienek...widziales kiedys Unixowe okienka?

Linux to kompletnie inna bajka, rozni sie wiekszosca rzeczy, przede wszystkim tym ze jest otwarty...

Jak juz pisalem Windows to nie Linux;]

wracajac, Toshiba plus XP ;] jesli ja bym mial wybierac;]

Frank Black 

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 07:42   

Po pierwsze Linux Is Not UniX, to raz :)

Po drugie - jest coś takiego jak Wine ;] na Linuxie śmiga MS Office, Explorer, gry pisane pod niego też :) niedługo, bądź już nie pamiętam dokładnie Photoshop będzie śmigał też na Linuchu :)

a to,że jest otwarty OS to akurat każdy wie... ja napisałem, że XP to Linux? czytaj ze zrozumieniem :)

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 07:50   

Panowie, to nie jest temat o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świetami Wielkiej Nocy. Z przyjemnoscią poczytam wasze rozważania na temat Windows vs Linux itp, ale w innym temacie. Tutaj macie mi pomóc wybrać laptopa, a system jest już raczej rzeczą drugorzędną.

Wracając więc do tematu, co powiecie o laptopach z monitorem 17''?

Frank Black 

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 09:26   

Chodzi o połączenie laptopa z monitorem 17" czy laptopa z ekranem LCD 17" ? :)) Podejrzewam, że to 2 ;] pewnie glare a nie matowy :)jak dla mnie za duży :) kwestia do czego ma być potrzebny, jeśli większość czasu będzie stał na biurku zastępując domowego PC to ok.

Może powiesz ile masz funduszy na tego lapka, wtedy można wskazać jakiś konkretny model :)

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 09:43   

Frank Black napisał/a:
Chodzi o połączenie laptopa z monitorem 17" czy laptopa z ekranem LCD 17" ? :)) Podejrzewam, że to 2 ;]
Zdecydowanie o to drugie :)
Frank Black napisał/a:
pewnie glare a nie matowy :)
A to już nie wiem...jaka to różnica?
Frank Black napisał/a:
kwestia do czego ma być potrzebny, jeśli większość czasu będzie stał na biurku zastępując domowego PC to ok.
Większość czasu na biurku zastępując normalnego PC. Ewentualnie przemieszczenia pomiędzy biurkami, ale wyłącznie na zasadzie 100m do samochodu i z powrotem :)
Frank Black napisał/a:
Może powiesz ile masz funduszy na tego lapka, wtedy można wskazać jakiś konkretny model :)
3500 zł.

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 11:42   

Frank Black napisał/a:
Po pierwsze Linux Is Not UniX, to raz :)

Linux nie jest systemem Unixowym?! ;]

Po drugie wine, nie wine, jesli potrzebujesz System do Gier, Linux nie dla Ciebie, dalej, jesli masz odpalac na Linuxie Explorera badz MS Office, Linux - system nie dla Ciebie

Napisales ze Linux jest alternatywa dla Windy, wiec to rownoznaczne, ze porownujesz te systemy stawiajac je na jednej polce...dla zobrazowania: Porownaj kiedys Malucha z G klasa...bez sensu? no ja wiem.. a wez teraz sprobuj zalozyc laczki z Malca do G-klasy...glupota, do tego powiedz komus ze to w tych oponach, jest alternatywa, dla Mesia... gra gitara? nie bardzo;]

Andrzej;]
http://www.proline.pl/skl...OSHIBA+A200-1MY

Patryk 
Administrator

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 11:54   

ostatnio kupilismy do firmy Hewlett Packard Pavilion DV9770EW

procesor Intel® Core™2 Duo T7250 2 GHz
ekran 17" (1440 x 900) panoramiczny błyszczący (glare)
dysk 160 GB
2 GB pamieci ram
nagrywarka dvd
wbudowany mikrofon i kamera
Czytnik linii papilarnych :)
wyjscie hdmi

windows vista home premium (mi visty działają pięknie :) )

http://www.komputronik.pl...pelny,id,50415/

w komputroniku jest drogi ale w notebooki.pl jest juz za 3440
http://www.ceneo.pl/1161688

dodatkowo mozna wymienic pamięć na 4 GB (okolo 200 zł za 4 gb) w notebooku nie ma juz wolnych gniazd pamięci wiec stara moze sie sprzedac na allegro :)

Frank Black 

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 14:52   

dzieciol napisał/a:

Linux nie jest systemem Unixowym?! ;]

heh - "Sama nazwa pochodzi ze zbitki słów Linus (będącego imieniem twórcy) i Unix (Linus' Unix). Nie przyjęła się proponowana przez Torvaldsa nazwa Freax. Nazwa Linux informuje także o tym, że nie jest to system Unix: Linux Is Not UniX <-- patrz duże litery :) "

Jest kilka dużych różnic między systemami GNU/Linux a UNIX - like BSD, AIX, Solaris :)

Linux jest na wyższej półce niż Vista or XP :) Compiz Fusion, Beryl i inne bajery. Poza tym stabilność. Więc nie jest na tej samej półce i nie miałem tego na myśli :)) )

widze, że wiesz lepiej więc nie ma sensu tego ciągnać :)) )

ten za niecałą trójkę Lenovo

choć ten HP powyżej też ciekawię się prezentuje - niezła grafika, dodatkowo z HDMI :)

Frank Black 

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 15:39   

dzieciol napisał/a:
jesli masz odpalac na Linuxie Explorera badz MS Office, Linux - system nie dla Ciebie

może użyje Firefoxa, OpenOffice'a ? teraz pytanie, czy Firefox jest alternatywą dla IE czy nie? ;]

dalej

co za problem mieć 2 OS-y jak nie więcej? VMware, VirtualBox i po kłopocie. Testowałem kiedyś XP odpalonego na Linuksie i śmigał nieźle :) i na odwrót ;]

nie rozumiem podejścia - "Linux nie jest dla Ciebie".

Porównania kaszla z g-klasą są naprawdę bardzo trafne w tym wątku :D

za 3,5 klocka można kupić dobrego lapka więc na pewno coś wybierzesz konkretnego :ok:

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 22:43   

MA BYĆ WINDOWS I KONIEC!

dzieciol, Frank Black jakbyście mieli jeszcze jakieś propozycje ale z 17'' bo na razie szukam wśród tej wielkości.
A Patrykowemy sprzętowi to się jeszcze muszę dokładnie przyjrzeć, bo ładnie wygląda :)

Odpowiedz do tematu