Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GP Turcji
Autor Wiadomość
Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sob Maj 10, 2008 21:31   GP Turcji

Kolejny weekend z F1 trwa...jesteśmy po kwalifikacjach i jedyne co można powiedzieć, to chyba to, że nie będzie łatwo, a własciwie będzie trudno. Oczywiście patrząc z punktu widzenia BMW i Roberta Kubicy. Bardzo ładna jazda w drugiej częsci kwalifikacji, niestety ciut gorzej w trzeciej, decydujacej. Mam tylko nadzieję, że wynika to z większej ilości paliwa i może na pierwszym tankowaniu uda się kogoś z czołówki wyprzedzić. Pod warunkiem, że nie będzie znów problemów startowych. Chyba podobną taktykę ma Raikkonen i utrzymywanie jego tempa będzie bardzo ważne. Bardzo mnie cieszy kolejne lanie, jakie Kubica spuścił w całych kwalifikacjach Heidfeldowi, to bardzo istotne z punktu widzenia przyszłorocznych kontraktów.

Ze złych widomosci należy też wspomnieć o tym, że przed GP Turcji z udziału w cyklu wycofał się zespół Super Aguri. Ekipa jest ponoć na sprzedaż, więc jakby kto dysponował wolną gotówką... ;)
Dodam jeszcze, ze media sporo mówią o tym, iż tor w Stambule jest interesujący między innymi z uwagi na to, iż obok Interlagos w Brazylii jest jedynym, na którym jazda odbywa się w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara. NIe jest to jednak prawda, bowiem podobnie rzecz się ma na torze w Singapurze.

Dawcio 

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 10:06   

Ja właśnie czytałem, że są 3 takie tory tak jak Ty mówisz. Miejmy nadzieję, że Kubica sobie poradzi przy tych skrętach w lewo. Tak jak on sam mówił są to duże przeciążenia karku gdyż zawsze jeżdzom w drugą stronę.

Ubik 

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 13:53   

Andrzej napisał/a:
Bardzo mnie cieszy kolejne lanie, jakie Kubica spuścił w całych kwalifikacjach Heidfeldowi, to bardzo istotne z punktu widzenia przyszłorocznych kontraktów.

Nie ważne który, tylko czy lepszy od Nicka :ups:

A poważnie to podobno Robert ma propozycję od Ferrari – za Raikonena, który odchodzi na emeryturę :hmmm:

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 20:29   

Marcin Dubis napisał/a:
Andrzej napisał/a:
Bardzo mnie cieszy kolejne lanie, jakie Kubica spuścił w całych kwalifikacjach Heidfeldowi, to bardzo istotne z punktu widzenia przyszłorocznych kontraktów.

Nie ważne który, tylko czy lepszy od Nicka :ups:

Może nie do końca, ale jest tow ważne. Szczególnie jeśli pamiętać, że konytrakty jednego i drugiego z BMW kończą się po tym sezonie.

Marcin Dubis napisał/a:
A poważnie to podobno Robert ma propozycję od Ferrari – za Raikonena, który odchodzi na emeryturę :hmmm:

Kimi? na emeryturę? Oj jeszcze nie teraz...może za rok, ale chyba jeszcze nie teraz. Chociażjeśli zdobędzie drugoi tytuł, to może...Szczerze mówiąc nic nie sprawiłoby mi większej przyjemności, niż Kubica wygrywajacy w Ferrari. Czy to realne? Teoretycznie napewno. I widziałbym go tam w miejsce Massy niż Raikkonena. Paradoksalnie mimo dzisiejszego zwycięstwa ten wyścig utwierdził mnie w przekonaniu, że Massa wielkim kierowcą nie jest. To jemu powinien podziękować Hamilton za to, że udało mu się zająć drugie miejsce. Nieudolność jaką wykazał się Massa w momencie gdy wyprzedzał go Hamilton jest moim zdaniem żenująca. Zachował się jakby był dublowany, a nie walczył o pozycję. Gdyby nie to i gdyby musiał jechać jeszcze kilka kółek za Massą to nie udałoby mu się tak odjechać i w konsekwencji Raikkonen byłby drugi. No ale trudno...
Wracając do wyścigu, to ładny, pogratulować Kubicy udanego w końcu startu, a że nie udało się ostatecznie utrzymać za sobą Raikkonena, to cóż, w momencie gdy było jasne kto ma więcej paliwa, reszta też była jasna. McLaren zaskoczył strategią, ostatecznie opłaciło się, ale jak mówiłem dzięki nieudolności Massy. Generalnie wyścig mi się podobał, trzymałw napięciu co do kolejności na podium do końca.

A za dwa tygodnie jedziemy do Monaco :yes:
Ciekawe czy RedBull zaprezentuje jakiś bal przebierańców?

Ubik 

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 20:59   

A GP Monaco jest kręte i wolne. Znamy jednego technika, któremu pasuje taki tor ;]

A co do Raikonena, to też kończy mu się kontrakt...

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 21:18   

Marcin Dubis napisał/a:
A co do Raikonena, to też kończy mu się kontrakt...

Tak, ale dopiero po przyszłorocznym sezonie. Nie pamiętam jak z Massą, ale chyba też ma kontrakt obejmujący sezon 2009.

Edit.
Znalazłem...Massa w pażdzierniku 2007 przedłużył kontrakt z Ferrari do końca sezonu 2010 r.

Ubik 

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 23:43   

Pomimo to Ferrari wyraziło podobno zainteresowanie Robertem K.
I podobno z myślą o sezonie 2009.

Niestety wszystko będzie "podobno" aż nie zapadną decyzje.

Dawcio 

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 14:58   

Nie oglądałem do końca. Świetny start Roberta. Potem jednak coś się stało na pierwszym pit stopie, ale nie wiem co. Przed wjazdem był 2-3 sekundy przed Raikkonenem po już był 2-3 sekundy ale za nim to jest różnica około 5 sekund jak na F1 to ogromna. Andrzej może napiszesz co się tam stało na pierwszym tankowaniu.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 17:51   

Dawcio napisał/a:
Potem jednak coś się stało na pierwszym pit stopie, ale nie wiem co. Przed wjazdem był 2-3 sekundy przed Raikkonenem po już był 2-3 sekundy ale za nim to jest różnica około 5 sekund jak na F1 to ogromna. Andrzej może napiszesz co się tam stało na pierwszym tankowaniu.
Absolutnie nic się nie stalo. Pit stop przeprowadzony bez jakichkolwiek błędów, całość z wjazdem i wyjazem trwał 29.360 s. W przypadku Raikkonena czas ten wynosił 28.987 s. a więc tylko 0,4 s. krócej. Rzecz w tym, że Raikkonen zjechał na 21 okrążeniu, dwa kółka po Kubicy i w tym czasie wykręcał świetne czasy. Na 20 okrążeniu zrobił najlepszy czas dnia, podczas gdy Kubica jechał ciężkim bolidem i czasy miał o wiele gorsze. Taka taktyka Ferrari wielkorotnie przynosiła efekty już w czasach Schumachera.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 23:07   

Andrzej napisał/a:
Taka taktyka Ferrari wielkorotnie przynosiła efekty już w czasach Schumachera.
no ale mów co chcesz, ale tez skuteczną taktyke zastosowały Mercedesy. To jak Hamilton momentami pomykał i jakie czasy kręcił az wzbudzało podziw. Nie jestem jakimś jego fanem, ale oddać mu trzeba ze smigał ładnie.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 10:37   

Prawda, prawda...tylko jest jedno małe ale...Taką taktykę miał tylko Hamilton (a przynajmniej nie można powiedzieć jaka była taktyka dla Kovalainena, informacji na ten temat też nigdzie nie znalazłem) i nie była ona chyba swobodnym wyborem zespołu. Z ostatnich informacji wynika, że obawiano się, że psuja Hamilton jadąc długie odcinki może doprowadzić do zniszczenia opony i wypadku. Z tego teżpowodu zdecydowano się na trzy postoje co jak się okazało nie było złym rozwiązaniem. Jestem jednak przekonany, że gdyby nie problemy z oponami jechałby jak większość.
I jeszcze jedna rzecz mi się nasuwa - Hamilton miał najlżejszy bolid z czółowki, a czas w kwalifikacjach dużo gorszy od Massy mającego paliwa na 3 okrążenia więcej i niemal identyczny z Raikkonenem, który miał jechał 5 okrążen więcej przed tankowaniem. No szału nie ma....

Odpowiedz do tematu