Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawa nansena
Autor Wiadomość
nansen 
nansen

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 10:58   

To forum jest moderowane z Urzędu Miasta ?

emigrant 

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 11:01   

nansen napisał/a:

Nie, ale niech Pan przyzna, że o sobie samym nie chciałby takich uwag słyszeć. Takich i tych o przewodniczącym rady, wymoderowanych.

nansen 
nansen

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 11:06   

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć , a jak na razie to Kowalski jedynie mnie :glupek2: .

Ok , założę w takim razie wątek wazeliniarski , pasuje .

Wtedy prezydent będzie czytał, czytał, czytał , czytał .........................

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 11:15   

nansen napisał/a:
Ok , założę w takim razie wątek wazeliniarski , pasuje .

Och ty złośliwy jadowity wężu. Pewnie jak prawdziwy cię ugryzie, to sam od twego jadu zdechnie!
Nie musisz zakładać żadnych wątków wazeliniarskich. Mogą być krytyczne do bólu, ale rzeczowe i nieobraźliwe. Czy kumasz?

kaszi 

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 11:34   

Administracja również wyraża dezaprobatę wobec takiego krytykanctwa. Będziemy musieli wyciągnąć konsekwencję, jeśli będzie miało ono jeszcze miejsce.

Staramy się na forum dyskutować merytorycznie. Zdajemy sobie sprawę, że czasami trudno trzymać nerwy na wodzy. Niemniej jednak są pewne granice, których przekroczyć nie wolno ( ;] )

revolta 

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 11:46   

nansen napisał/a:
Nie ale bez wzgledu na to co myslimy, trzeba zachowac umiar i kulture spersonalizowanych wypowiedzi publicznych.

lodolamacz 

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 15:36   

zofia Nałkowska napisał/a:

proszę administratora o pomoc w ocenie tej wypowiedzi czy narusza dobre imię osoby krytykowanej

Posty zostały wydzielone do strefy technicznej.
Zofio! chyba Twoja ocena wypowiedzi Nansena jest nadinterpretacją.
Nansen nie ocenia Pana Jacka Kowalskiego, ale Przezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego. Ocenia urząd, a nie osobę.

I ja pozwolę sobie przyklasnąć Nansensowi.

Prezydent miasta to osoba publiczna i wszelka krytyka, nawet ta najbardziej ostra, wobec takiej osoby, a raczej urzędu który sprawuje, jest całkiem uzasadniona.

Mam również serdecznie dość wysłuchiwania banałów wypowiadanych przez pierwszego urzędnika tego miasta. Mam dość oglądania jego wizerunku, przy byle okazji.

Prezydent - to funkcjonariusz publiczny, a nie błazen od zabawiania gawiedzi począwszy od wieku przedszkolnego do późnej starości.

Co mi z tego?... kiedy otumaniony staruszek mówi do mnie - On ( Prezydent Miasta Gniezna) przecież jest taki fajny! To dramat tego miasta!!!

Co mi z tego?...kiedy tenże prezydent łazi po przedszkolach, żeby dzieciom duperele opowiadać, a może nawet je straszyć…? To tragedia tego miasta!

Prezydent ma być skuteczny i efektywny a nie fajny i efektowny.

Wielu bluzga na eks. J Dziela, a ja uważam, choć też niewybaczam mu komitywy z lewicą, która ten układ skrzętnie wykorzystała, że choć podejmował kontrowersyjne czasami decyzje, to jednak je podejmował.i sporo spraw uregulował.

A p. Kowalski ? Nic! Kompletnie nic! Ani be!, ani me!, ani kukuryku!
Szumnie nagłaśniany "budynek socjalny" nigdy nie powstanie, bo jest nonsensem samym w sobie i jest tylko zastępczym typowo populistycznym hasłem, obecnie nam panującego.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 18:46   

lodolamacz napisał/a:
Zofio! chyba Twoja ocena wypowiedzi Nansena jest nadinterpretacją.

Drogi Lodołamaczu, do wypowiedzi Nansena podeszłam bardzo ostrożnie, aby nie powtórzyła się sytuacja jaka nastąpiła w innym temacie (patrz Sprawa Holki)
dla każdego poprzeczka szyderstwa, złośliwości i ironii jest na innym poziomie. To wynosi się z domu. Mogę być oburzona brakiem kompetencji prezydenckiej, brakiem rozwoju miasta spowodowanym lewicową kalifikacją osoby Jacka Kowalskiego, ale nie mogę obrażać w nim czlowieka, jak to robi Nansen. Część postu Nansena wymoderowano, pozbawiono go prostackich porównać co do sylwetki, obwodu w pasie itp.
revolta napisał/a:
Krytyka wladzy a krytyka danej osoby to duza roznica. Pan prezydent jest przede wszystkim czlowiekiem. Nie znam Go osobiscie, ale sadze ze jest dobrym czlowiekiem.
Rozumiem krytyke dokonan zawodowych, ale nasmiewanie sie z danej osoby jest bardzo niewlasciwe. Pan Kowalski ma tez rodzine ktora to czyta a rodzina ma znajomych, rowniez tych mniej zyczliwych... Krytykujmy jezeli trzeba dzialania pana prezydenta Gniezna ale nie osobe pana Jacka Kowalskiego.

To Revolta zawarł całą prawde o prawdziwej krytyce.
Marcin Dubis napisał/a:
Pięknie podsumowane.

Stosujmy to w każdym przypadku.
nic dodać nic ująć.
Diabel-tasmanski napisał/a:
Nansen.. Czytasz to co piszę Jeśłi tak uważsz to pisz - po to jest forum. ALe uzywaj do tego właściwego języka

Cóż jedna osoba może się mylić w ocenie sytuacji, ale kilkoro?
lodolamacz napisał/a:
Szumnie nagłaśniany "budynek socjalny" nigdy nie powstanie
Skąd ta pewność Lodołamaczu? Czyżbyś się szykował na Prezydenta i miał gotowy plan zastępczy?
lodolamacz napisał/a:
obecnie nam panującego.
nie panujący, lecz z demokratycznego wyboru mieszkańców Gniezna, z miażdżącą przewagą głosów.
Ale to inna sprawa czy głosy oddano słusznie czy nie.
Nansen podsyca nienawiść w stosunku do władzy,nie w merytorycznej dyskusji ale, używając chwytów poniżej pasa, brzydkich i niekulturalnych, dosadnymi, niegodnymi zwrotami chce zdyskredytować prezydenta. Jak słabą jest osobą Nansen, że tylko na taki poziom go stać.
Jest mi bardzo przykro Lodołamaczu,że nie widzisz w słownictwie i stylu Nansena naganności wypowiedzi. Toć to prawie rynsztok a nie forum dyskusyjne.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 19:15   

nansen napisał/a:
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć ,

A jak ty chcesz sobie zasłużyć na szacunek pozostałych forumowiczów? chyba nie takim stylem krytyki?

Tatiana G. 

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 23:43   

lodolamacz napisał/a:
Nansen nie ocenia Pana Jacka Kowalskiego, ale Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego.

Oczywiście, Nansen ma prawo krytykować Pana Prezydenta, nawet ma prawo krytykować go używając ostrego słownictwa. W Polsce dyskusja polityczna poszła już tak daleko, że nie ma się co dziwić, że ktoś "przyłoży" na forum. Jeżeli Pan Kowalski nie chce być oceniany, może zrezygnować i jako osoba nie-publiczna będzie miał spokój. Na tym stanowisku tymczasem to zarówno spija się śmietankę na bankietach i gości tabuny (na klęczkach) z kwiatami na imieniny, ale też trzeba czasem przełknąć gorzką pigułkę.

lodolamacz napisał/a:
Mam również serdecznie dość wysłuchiwania banałów wypowiadanych przez pierwszego urzędnika tego miasta. Mam dość oglądania jego wizerunku, przy byle okazji.

Prezydent Kowalski jest poddawany pijarowi totalnemu. Na granicy sił. Musi być na 10 imprezach dziennie i musi tam go widzieć ok. 500 osób. W przeciwnym razie kicha nie dzień. Może on i to jeszcze wytrzyma, ale my przed telewizorami faktycznie nie.

emigrant 

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 23:54   

Tatiana G. napisał/a:
W Polsce dyskusja polityczna poszła już tak daleko, że nie ma się co dziwić, że ktoś "przyłoży" na forum.

Ciekawe, bo kiedy Cejrowski stwierdził swojego czasu, że Kwaśniewski się zataczał w Charkowie to wytoczono mu sprawę sądową, którą przegrał. Prawda? Prawda i to w oczy kole!
Tymczasem, gdy dziś mówi się o rzekomych 'problemach' zdrowotnych obecnego Prezydenta RP to wymuszana jest na nim opinia lekarska nt. zdrowia przy ogólnomedialnym szumie zagłuszającym praktycznie zerową aktywność rządu.
Wracając do tematu:
Tatiana G. napisał/a:
nawet ma prawo krytykować go używając ostrego słownictwa.

To spytam może, czy chciałabyś słyszeć, jak wytykają Twoje wady fizyczne i to publicznie? Jak w przedszkolu?

Tatiana G. 

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 00:16   

emigrant napisał/a:
Tatiana G. napisał/a:
W Polsce dyskusja polityczna poszła już tak daleko, że nie ma się co dziwić, że ktoś "przyłoży" na forum.

Ciekawe

Kwestionujesz, tak jakby język polityki był poprawny. Kurski, Palikot, Lepper, Niesiołowski - ich stać na niezłą jazdę. To się udziela innym.

emigrant napisał/a:
czy chciałabyś słyszeć, jak wytykają Twoje wady fizyczne i to publicznie?

Trochę by to trwało... :-) Kto nie chce wytykania, się do polityki nie pcha. Ja się nie pcham.

Zresztą podnoszone jest wielkie larum, bo nansen wypunktował naszego Prezia. Dobrze, że tak zrobił. To nie jest tak, że Gniezno wybrało i nie ma zastrzeżeń.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 00:19   

Tatiana G. napisał/a:
o nie jest tak, że Gniezno wybrało i nie ma zastrzeżeń.

Droga Tatiano. To nie jest tak że ładujemy do wiwatu. To jest tak, ze dyskutujemy. Kulturalnie i merytorycznie. Pewnego dnia zechcemy podyskutować z samym panem prezydentem i możemy spotkać się z odmową. Jak mnie wołają do bramy żebym przyszedł pogadać to też odmawiam. I Ty jako dama mam nadzieję także...

Tatiana G. 

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 00:40   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Pewnego dnia zechcemy podyskutować z samym panem prezydentem i możemy spotkać się z odmową

Już jednego uczulonego na swoim punkcie mamy. Mieszka w Wa-wie i ma brata. Dość!

Drogi Diable, także i ja z przyjemnością zadałabym prezydentowi kilka pytań. Jeżeli jednak ceną za ten przywilej ma być wielotygodniowe milczenie, bądź przymykanie oka na ewidentne potknięcia, to ja nie chcę takiej przyjemności. Zaraz powiesz, że trzeba merytorycznie i nie możemy rozmawiać o jego wyglądzie, diecie, kręgu znajomych, przyzwyczajeniach, bo On tego nie lubi. A ja bym chciała, bo to też są interesujące ludzi sprawy.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 07:31   

Tatiana G. napisał/a:
Jeżeli jednak ceną za ten przywilej ma być wielotygodniowe milczenie, bądź przymykanie oka na ewidentne potknięcia, to ja nie chcę takiej przyjemności.

Droga Tatiano, nikt ci nie każe być cicho, nie każe przymykać oka na potknięcia prezydenta, masz je wytykać, obnażać , ale na Boga w odpowiedniej formie! Czy to tak trudno zrozumieć?
Nick Tatiany, to imię pochodzące z kraju o stalinowskim reżimie. Nick Tatiany , to imię pochodzące ze słowiańskiego kraju nad Dnieprem. Chodzi o ten sam kraj, ale forma wypowiedzi jest inna, mniej agresywna. I o taki styl mi chodzi. Etykieta wymaga tego od każdego, co chce aby szanowano go.

elvis 

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 09:12   

Myślę , że w tej dyskusji pominęliśmy wazny watek. Kultura tak , cenzura nie. Pamietacie film Milosa Formana - Skndalista larry Flynt? Najgorsza jest cenzura.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 09:17   

elvis napisał/a:
Kultura tak , cenzura nie
Elvis jestem za. Wolność słowa jest niezbędna i konieczna do ocen sytuacji, piętnowania przywar i braku decyzji, jednak ta wolność wiąże się z kulturą wypowiedzi, więc z tej przyczyny nieco ją ogranicza. I nie jest to cenzura, ale wymogi zachowania pewnego poziomu publicznej wypowiedzi, pomimo nicka.

nansen 
nansen

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 10:26   

Cyt.
"Nansen rzuć jakieś pytanko do jaśnie pana starosty Ostrowskiego.
Niech się gimnastykuje i wie,że jego tez oceniamy po czynach
Zocha"

Zocha instruuje mnie na privie , jak wyżej co do starosty Ostrowskiego , Ale Kowalskiego nie ruszaj.
Będe ruszał , wytkne każdą jego głupotę , a to nie jest trudno. I będę pisał o tym , bo takie mam prawo i chęć . Niekoniecznie tutaj . A jego pochlebcy niech śmigają mu z pochwalne laurki , może awansil, może medal millenijny ?
A jak mnie wywalicie z forum ? trudno, są inne ;-)

Aha , Zocha i nie życze sobie więcej na privie , dyspozycji co i do kogo mam pisać. Paniała ?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 10:58   

Drogi Nansenie! Tego już nie da się leczyć.

revolta 

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 11:00   

Starosta nie ma wiekszego wplywu na decyzje ktore sa podejmowane na poziomie gminy, czyli miasta Gniezna.
To RMG i prezydent odpowiadaja za swoje podworko.

PS. Pytania do pana starosty sa juz zamkniete - mozna bylo pytac do 10.05.2008.

kaszi 

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 17:20   

nansen napisał/a:
Zocha instruuje mnie na privie , jak wyżej co do starosty Ostrowskiego , Ale Kowalskiego nie ruszaj.
Pan Starosta zdecydował się odpowiedzieć na nasze pytania i zapewne to było zaproszenie do ich zadawania. Kowalskiego nie ruszaj? Chyba nie obrażaj?... Zresztą, co tu dużo mówić, jak ktoś nie szanuje prywatnej korespondencji, ujawniając ją na forum publicznym.

nansen napisał/a:
I będę pisał o tym , bo takie mam prawo i chęć
Nie zapominaj także o tym, że i Pan Prezydent, i Pan Stachowiak także mają prawa, a Ty obrażając ich, łamiesz je.

nansen 
nansen

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 10:53   

To że daję komuś rade żeby czasami umył zęby ma mu jedynie pomóc w rozwoju dalszej kariery.
Politykowi nie powinno było czuć z ust podczas mieszania się z ludem .
Zwrócenie uwagi że facet wyraża się po polskiemu, a nie w języku ojczystym którego uczą już w szkole postawowej , tez jest wyrazem troski

A co do tow. Kowalskiego .... to jaki koń jest, każdy widzi

kaszi napisał/a:
nansen napisał/a:
Pan Starosta zdecydował się odpowiedzieć na nasze pytania i zapewne to było zaproszenie do ich zadawania. Kowalskiego nie ruszaj? Chyba nie obrażaj?... Zresztą, co tu dużo mówić, jak ktoś nie szanuje prywatnej korespondencji, ujawniając ją na forum publicznym.

Ujawniłem dyspozycje.
Zocha myśli ze będzie dyrygować , kto i co będzie pisał i jaklie zadawał pytania. Jej problem

Posty zostały scalone. /kaszi

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 11:53   

nansen napisał/a:
Zocha myśli ze będzie dyrygować , kto i co będzie pisał i jaklie zadawał pytania. Jej problem

Zocha sama zadała pytania, na które Ciebie stać nie było. Potrafisz mieszać, podsycać zło, bo ono leży w Twojej naturze.
Ale nie będę się zniżała do poziomu bruku. Ja po prostu mam klasę, a ty koło klasy chodziłeś i mało co sie nauczyłeś. Problem masz Ty Nansen- z samym sobą :emocjonalny, klasowy i osobowościowy. Polecę Ci dobrego psychologa.

Proszę o niestosowanie argumentacji ad personam! /kaszi

nansen 
nansen

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 10:44   

Zofio ze specjalną dedykacją dla Ciebie wiersz Juliana Tuwima pt "Na pewnego endeka co na mnie szczeka "

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 12:19   

Cytat:
Zofio ze specjalną dedykacją dla Ciebie wiersz Juliana Tuwima pt "Na pewnego endeka co na mnie szczeka "

potwierdzam odejście z forum po takich prostackich wypowiedziach Nansena. dosyć tego!

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 12:35   

Ponieważ Administrator usunął moja wypowiedź w innym temacie, gdzie wyjaśniłam przyczyny mojego odejścia z forum. to tutaj je powtarzam: chamstwo użytkownika o nicku Nansen sięgnęło zenitu. Nie pozwolę się obrażać i porównywać do esbeków, ubeków i innych komuchów. Kończę tę przygodę.

whasuuup 

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 13:43   

zocha zostań w tej piaskownicy. jak ciebie obraził walni go łopatką i dalej buduj swój zamek z piasku.

a swoją drogą to co się dzieje na tym forum od kilku dni powoduje u mnie nieznikający uśmiech.

Nansen prowokator, na starych bywalców działa jak płachta na byka, nagle prez Kowalski jest nietykalny bo gotów się obrazić i na pytania nie odpowiedzieć :)
jednemu z tutejszych bogów argumentów chyba zabrakło bo nagle argumenty personalne podnosi.

Ludzie to tylko forum. jest jeszcze życie poza nim :)

revolta 

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 16:10   

Zosiu, zostan chociazby dla mnie :jupi:

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 16:21   

Dopiero teraz postanowiłem sie włączyc w dyskusje, niech powodem oficjalnym bedzie apel o to, żeby na forum pozostała Zofia.

nansen napisał/a:
A co do tow. Kowalskiego ....
od kiedy to Jacek Kowalski jest TOWARZYSZEM ?? myslałem, że już ta epokę mamy za sobą. Jak widać niektórzy nie potrafią zapomniec.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 16:50   

revolta napisał/a:
Zosiu, zostan chociazby dla mnie :jupi:

I dla mnie :yes:
Odejście z forum chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Odpowiedz do tematu