Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory do rad osiedli- jakie pomysły, jacy kandydaci
Autor Wiadomość
Zk 

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 12:27   Wybory do rad osiedli- jakie pomysły, jacy kandydaci

... i jakie terminy elekcji??

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 14:11   

W oststnim PG było ogłoszenie o terminach wyborów. Jakoś tak między 10 a 20 czerwca z tego co pamiętam.
Szkoda, że tego samego nie ma na stronie UM... :no:

Zk 

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 15:02   

Dziękuję za informację. Czasem odnoszę nieodparte wrażenie, że strony UM istnieją tylko po to, aby można było na nich publikować kolejne zdjęcia pana prezydenta. Ale to już osobny temat...

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 19:40   

Za pewne znów Ziemia Gnieźnieńska, jak cztery lata temu będzie chciała opanować swoimi zwolennikami następne rady osiedlowe. W myśl zasady,że stąd najlepsza doskocznia do RMG. ZG i Pan owczesny Przewodniczący tego stowarzyszenia był tak chętny do pomocy kandytatom do ówczesnych rad,że nawet udostępniał im swoją siedzibę na Wyszyńskiego. A o szampanie dla nowych zarządów zgadzających się z linią polityczną ZG już nie wspomnę. Myślę, że nowe rady winny być apolityczne.
A to tak gwoli przypomnienia historii sprzed czterech lat, a ponoć lubi się powtrzać
:ups: :ups: :ups: :mruga: :mruga: :mruga:

Tatiana G. 

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 22:01   

zofia Nałkowska napisał/a:
Za pewne znów Ziemia Gnieźnieńska, jak cztery lata temu będzie chciała opanować swoimi zwolennikami następne rady osiedlowe. (....) A o szampanie dla nowych zarządów zgadzających się z linią polityczną ZG już nie wspomnę

Zofio, chyba masz rację. Tylko wyjaśnij mi proszę co to jest ta "linia polityczna ZG", bo nie jestem w stanie sformułować logicznej tegoż definicji :-)

emigrant 

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 22:08   

Tatiana G. napisał/a:
Tylko wyjaśnij mi proszę co to jest ta "linia polityczna ZG", bo nie jestem w stanie sformułować logicznej tegoż definicji

Pani Zofia ma po prostu jakiś uraz do ZG :mruga:

Gdyby nie było alternatyw, to całe miasto byłoby czerwone... tak mówią statystyki z powyborczych danych.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 22:18   

Tatiana G. napisał/a:
Tylko wyjaśnij mi proszę co to jest ta "linia polityczna ZG", bo nie jestem w stanie sformułować logicznej tegoż definicji

a ja też nie umiem zdefiniować. To taki dziwny twór polityczny. Najpierw prawicowy, potem centrum- prawicowy, a jak trzeba to i trochę lewicowy. Patrz transformacja Matki Rady
emigrant napisał/a:
Pani Zofia ma po prostu jakiś uraz do ZG
Nie ma urazu. Ale mam sprawne oczy
emigrant napisał/a:
Gdyby nie było alternatyw, to całe miasto byłoby czerwone...
A kto powiedział,że tylko ZG?

emigrant 

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 22:28   

A kto powiedział,że tylko ZG?

Mamy skłócone PiS oraz niemrawe PO, w którym działacze śmiało mówią, że nie bardzo im idzie. Pozostaje ZG albo SLD gdzie jedni i drudzy się biorą nawzajem za łby. Jacyś tam niezależni, którzy sami też nie wiedzą gdzie ręce kłaść. A miasto dalej na wszystko z dołu patrzy...

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 22:28   

Myślę, że nowe rady winny być apolityczne.
utopijne myslenie a szkoda. Dobrze wiemy jak mało jest osób apolitycznych które dzialaja na rzecz osiedli. Powiedzmy sobie wprost, że osoby powiązane jakkolwiek politycznie maja łatwiej, bo maja zaplecze i przez to mogą zdziałać więcej dla swojego rewiru. Funkcje w Radach Osiedlowych są bezpłatne, więc mozna smiało powiedzieć ze kandydują tam osoby, którym faktycznie zależy na losach osiedli. Jeszcze jedna kwestia... Ci najbardziej politycznie powiązani już gdzieś do stołka są przywiązani (taki rym wcale nie zamierzony ;) ). Więc chyba możemy być spokojni o nasze rady osiedlowe, nie będa jakoś politycznie okreslone czy to niebieskie czy to czerwone :mruga:

emigrant 

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 22:32   

To ja może spytam tak: kto z tu obecnych i ile razy w ciągu działalności Rad Osiedla korzystał z tej "możliwości" rozmowy z władzą? :)

kaszi 

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 23:11   

emigrant napisał/a:
Mamy skłócone PiS
W Radzie Miasta ?? Zależni, niezależni - cała piątka startująca z list PiS-u jest niemal jednogłośna.
emigrant napisał/a:
Pozostaje ZG albo SLD gdzie jedni i drudzy się biorą nawzajem za łby
No to nieuczciwie, bo jest dwóch na jednego. ;]

emigrant napisał/a:
Jacyś tam niezależni, którzy sami też nie wiedzą gdzie ręce kłaść.
A mimo niezależności radnych, skutecznie potrafią porozumieć się, szczególnie z radnymi PiSu. Coś tu chyba za bardzo agitujemy. ;)

Tatiana G. 

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 23:44   

Rady osiedlowe są trochę takim ochłapem rzucanym przez ugrupowania polityczne dla tych, którym się nie powiodło w wyborach do rady miasta. Bo to niby prestiż, niby pozycja, ale wszystko "niby". Gdyby rad osiedlowych nie było, ubolewali by chyba tylko ich przewodniczący i wiceprzewodniczący. I zastępcy wiceprzewodniczących.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 00:28   

Tatiana G. napisał/a:
Rady osiedlowe są trochę takim ochłapem rzucanym przez ugrupowania polityczne dla tych, którym się nie powiodło w wyborach do rady miasta. Bo to niby prestiż, niby pozycja, ale wszystko "niby". Gdyby rad osiedlowych nie było, ubolewali by chyba tylko ich przewodniczący i wiceprzewodniczący. I zastępcy wiceprzewodniczących.
wyjasnij mi swoj punkt widzenia... dlaczego ma niby być tak jak Ty piszesz skoro jak juz napisałem wczesniej funkcje te są bezpłatne. I w zasadzie prestiż jest znikomy.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 05:58   

Tu nie chodzi o prestiż członków rad osiedlowych, ale lokalnych polityków. Chwalenie sie dobrą współpracą z radami osiedlowymi - czynnikiem społecznym jest bon ton. Poza tym można tak ukierunkowywać zwykłych społeczników nie znających sie na polityce, że nawet nie spostrzega się ,jak staja się narzędziem w celu osiągnięcia zamierzonego efektu politycznego. Tłumacząc im,że to dla dobra wszystkich. :ups:
Gdyby rady osiedla były tylko ochłapem, to żadne ugrupowanie tak by nie zabiegało o to, aby w radach było jak najwięcej "naszych"

Ubik 

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 06:06   

Tatiana G. napisał/a:
Gdyby rad osiedlowych nie było, ubolewali by chyba tylko ich przewodniczący i wiceprzewodniczący. I zastępcy wiceprzewodniczących.
Pani Tatiano, są różne rady osiedlowe. Jedna chcą działać ( ich przewodniczący) inne niekoniecznie. Tegoroczne wybory został przygotowane w taki sposób, aby wybory do rad były jak najmniej przypadkowe, tzn. niemożliwa będzie sytuacja jaka jeszcze była cztery lata temu. Wówczas wystarczył telefon wieczorem w przeddzień wyborów i kandydat do rady znajdował się... W tych wyborach sposób zgłaszania i rejestrowania kandydatów ma zebrać osoby, które naprawdę chcą pracować dla osiedli. Skutkiem tego, co oprotestował SLD, może zdarzyć się sytuacja, że na niektórych osiedlach rady nie powstaną. Sprawa zaangażowania przewodniczących rad, potrzeby istnienia rad, itd. ma szansę sama się rozwiązać.

emigrant napisał/a:
Jacyś tam niezależni, którzy sami też nie wiedzą gdzie ręce kłaść.
Ależ ja Panie Emigrancie, nie kandyduję do rad osiedlowych.
Ale jeżeli chodziło Panu tak bardziej ogólnie, to uważa Pan, że powinienem wreszcie zacząć kłaść ręce tam gdzie należy?
Raczej pozostanę przy swoim pchaniu paluchów tam gdzie nie należy ;)
Ale krytykę przyjmuję. Przemyślę...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 07:11   

emigrant napisał/a:
acyś tam niezależni, którzy sami też nie wiedzą gdzie ręce kłaść

W przeciwnieństwie do "zależnych" :D Ci to zawsze wiedzą na czym łapy położyć :D

kasa 

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 08:15   

emigrant napisał/a:
To ja może spytam tak: kto z tu obecnych i ile razy w ciągu działalności Rad Osiedla korzystał z tej "możliwości" rozmowy z władzą? :)

Ja nie korzystałem i nie korzystam . Nieśmiały jestem i do tego gamoń . Nie wiem z jaką sprawą do kogo można iść . Patrzę tutaj http://gnieznoum.bip.e-zeto.com/public/?id=49788 i nic nie wiem . Patrzę tutaj http://www.radasikornik.g...p?action=statut i wiem więcej , ale to już inne miasto. =]

Hades 

Wysłany: Pon Maj 26, 2008 13:57   

Rady Osiedli są bardzo ważne, zajmują się często sprawami, które wydają się drobiazgowe, ale są istotne. Radni Miasta Gniezna mają na głowie całe miasta, a ludzie z Rad Osiedli są często bliżej mieszkańcó i lepiej znają ich problemy. Ja kandyduję do swojej Rady Osiedla Piekary i chcę tam dużo zdziałać i wierzę, że uda mi się.

lodolamacz 

Wysłany: Pon Maj 26, 2008 17:31   

Marcin Dubis napisał/a:
Tegoroczne wybory został przygotowane w taki sposób, aby wybory do rad były jak najmniej przypadkowe, tzn. niemożliwa będzie sytuacja jaka jeszcze była cztery lata temu.

No, mam wielka nadzieję, że wreszcie coś w tej kwestii zostanie należycie przygotowane, bo to co miało miejsce podczas ostatnich wyborów do rad na Winiarach wołało o pomstę do nieba. I bije się w pierś, że popełniłem grzech zaniechania że we właściwym czasie odpowiednio nie zadziałałem żeby tej farsie zapobiec.

Krótko tylko napomknę.

Ludzie (głównie pracownicy i sympatycy kierownictwa Spółdzielni Mieszkaniowej i SLD) sterowani przez jednego z kier. Adm. Spółdzielni i działacza SLD dysponowali fikcyjnymi głosami pozyskanymi poprzez zarejestrowanie swoich członków rodziny, rzekomo obecnych na Sali , a tak naprawdę to ich w ogóle nie było na zebraniu. Fakt ten był ewidentnie zauważalny podczas głosowania przew. Zebrania i później już w głosowaniu poszczególnych kandydatur do rady, , gdzie np. p. Wesołowski przegrał głosowanie jawne, na przew. Zebrania uzyskując znacznie mniejszą liczbę głosów niż później w głosowaniu, już tajnym, jako kandydat do rady. Jeden z członków komisji skrutacyjnej nawet próbując interweniować i odmawiając przyjmowania kilku głosów od jednej osoby, został ordynarnie wyzwany przez owego kier. A kiedy zdecydowanie odmówił, osoby będące związane z manipulatorami swoje głosy przeszli oddawać do innego członka komisji, już związanego z SLD i spółdzielnią, gdzie bez skrupułów popełniali wyborcze fałszerstwa.

Tatiana G. 

Wysłany: Pon Maj 26, 2008 21:30   

lodolamacz napisał/a:
No, mam wielka nadzieję, że wreszcie coś w tej kwestii zostanie należycie przygotowane, bo to co miało miejsce podczas ostatnich wyborów do rad na Winiarach wołało o pomstę do nieba.

Partyjni bonzowie (lewi i prawi) wykorzystują demokrację i wszystkie jej słabości maksymalnie. Wystarczy, że kartki do głosowania nie będą opieczętowane, to jazda... Co tam zasady. Chodzi o to, żeby przechytrzyć konkurencję. Czym wiekszy bałagan, tym mniej widać. Teraz natomiast będzie tak, że zgłoszą się jedynie nominowani przez partie lub np. społecznicy pokroju Hadesa. Ludzie tacy jak Ty jak ja, nie będą kandydować, bo komu chce się biegać miesiąc wcześniej do urzędu z kompletem podpisów...

Zk 

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 16:51   

Dla porządku - na stonach UM jest już treść komunikatu Prezydenta z termianami ogólnych zebrań mieszkańców. Sądząc po statystykach odwiedzin, ktoś na te zebrania powinien się pofatygować. Cieszy mnie to.

nansen 
nansen

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 09:39   

Tatiana G. napisał/a:
lodolamacz napisał/a:
No, mam wielka nadzieję, że wreszcie coś w tej kwestii zostanie należycie przygotowane, bo to co miało miejsce podczas ostatnich wyborów do rad na Winiarach wołało o pomstę do nieba.

Partyjni bonzowie (lewi i prawi) wykorzystują demokrację i wszystkie jej słabości maksymalnie. Wystarczy, że kartki do głosowania nie będą opieczętowane, to jazda... Co tam zasady. Chodzi o to, żeby przechytrzyć konkurencję. Czym wiekszy bałagan, tym mniej widać. Teraz natomiast będzie tak, że zgłoszą się jedynie nominowani przez partie lub np. społecznicy pokroju Hadesa. Ludzie tacy jak Ty jak ja, nie będą kandydować, bo komu chce się biegać miesiąc wcześniej do urzędu z kompletem podpisów...

Zgadzam się z Tatianą
Niestety, znowu wygra partyjniactwo a nie społecznikostwo.
Ci prawdziwi Judymowie i Siłaczki zostaną kolejny raz zmarginalizowani na rzecz biernych ale wiernych partyjnych drugich i trzecich szeregów posłusznie realizujących wolę partyjnych tuzów.
Dla mnie to jest niestety farsa

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 11:12   

Tatiana G. napisał/a:
bo komu chce się biegać miesiąc wcześniej do urzędu z kompletem podpisów...

Tatiano, jeśli się nie chce biec do urządu z listą podpisów mieszkańców, to czy będzie chcialo sie biegać w innych sprawach mieszkańców? Demokracja wprowadziła ustawe o samorządzie i radach osiedlowych. W państwie prawa trzeba prawa przestrzegać, choćby było niedoskonałe.
nansen napisał/a:
Zgadzam się z Tatianą
Wolny kraj, wolność wyboru.
nansen napisał/a:
Niestety, znowu wygra partyjniactwo a nie społecznikostwo.

Statut rad osiedlowych został tak zmieniony, aby wyeliminować układy polityczne ze społecznej pracy rad osiedlowych i podnieść ich rolę w samorządzie.
nansen napisał/a:
Ci prawdziwi Judymowie i Siłaczki zostaną kolejny raz zmarginalizowani na rzecz biernych ale wiernych partyjnych drugich i trzecich szeregów posłusznie realizujących wolę partyjnych tuzów.

Nie zostaną, chyba ,że są takie miejsca w kraju, gdzie tak się dalej będzie działo. np. w Kaliszu.
nansen napisał/a:
Dla mnie to jest niestety farsa
i niech dla ciebie Nansenie pozostanie. Grunt ,że inni chcą pracować społecznie a nie siedzieć z założonymi rękami i szukać atrakcyjnej pracy , mając na dziś mało do zaoferowania poza bogatym, jedynie medialnie CV.

nansen 
nansen

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 09:47   

Akurat w Kaliszu bardzo silnie działają niesformalizowane grupy społeczne. Ostatnio jedna z takich grup działając przeciw niezgodnym z prawem działaniom prezydenta Kalisza zapędziła do działania nawet prezydenta Kaczyńskiego , który ma przyjechać na miejsce pomóc rozwiązać spór- Chodzi o obchodzenie zapisów uchwały rady miasta przez prezydenta i jego z-ców.

W Kaliszu jest tak ze rzeczy można nazywać po imieniu.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:24   

Cytat:
W Kaliszu jest tak ze rzeczy można nazywać po imieniu.

A punkt zdystansowanych szyderców mieści się na starym mieście przy ul. Staromiejskiej? :mruga:

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 13:13   

A może przy ul. Śródmiejskiej ?

Odpowiedz do tematu