Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska - Niemcy (0:2) - 8 czerwca Klagenfurt
Autor Wiadomość
Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:42   

DaVe napisał/a:
Nie wiem, co w tym takiego wkurzającego...

Kompletny brak realizmu i zdrowego rozsądku! To zawsze najbardziej mnie wkurzało.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:43   

Tomasz Holka napisał/a:
Kompletny brak realizmu i zdrowego rozsądku! To zawsze najbardziej mnie wkurzało.

W twoim odbiorze zapomniałeś dodać... Mam wrażenie, że wkurza Cię to czego nie rozumiesz...

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:46   

FaFik napisał/a:
Niemcy przeważali w przez 90% meczu, szkoda paru sytuacji.

Przeważaliśmy to my.Moze nie 90%.Ale sporą czesc meczu.To My gralismy czesto na ich polowie.
A ze bramki padly po bledach obrony...Cóż. Zdaża sie.
Trzeba zapomniec o tej porażce i grac dalej jak gdyby nic i wygrac z Austrią.

DaVe 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:47   

Tomasz Holka napisał/a:

A co mówi "zdrowy rozsądek" odnośnie wywieszania flag w autach??

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:48   

Cytat:
Kompletny brak realizmu i zdrowego rozsądku!
Realizm jest taki, że jestesmy na ME, mamy najlepszego trenera w historii i teraz zostały nam dwa mecze czyli teoretycznie 6pkt do ugrania.

Kibice sa spragnienie sukcesu na takiej imprezie stąd ta demonstracja przywiązania do barw narodowych... ja to rozumiem. Sam wywiesiłem 3metrową flagę.

FaFik 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:48   

nie wim jak wy ale za najlepszego zawodnika z polskiej drużyny uznam Rogera Guerreiro, a co stało się z Żurawskim ciekawy jestem?

Sorry ale oglądaliśmy dwa różne mecze Niemcy przeważali przez znaczną część meczu.

emigrant 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:49   

Tomasz Holka napisał/a:
Od kilku dni wkurzały mnie biało czerwone transparenty gdziekolwiek by się nie obejrzeć i chorągiewki na samochodach wszelkiego autoramentu.

Może wreszcie się to uspokoi, bo ten festiwal chciejstwa jest szkodliwy dla zdrowia psychicznego, jak mi się wydaje.

Przez miasto szedłem z flagą Polski. Nie wstydzę się tego, że jestem Polakiem i mam święte PRAWO to manifestować.

Podolski jest postacią ironiczną. W wywiadach wyraża prosto w oczy, że jest i czuje się Polakiem. Jaki to Polak grający w drużynie niemieckiej przeciwko własnemu krajowi? Widać było, że z własnych goli niezbyt się cieszył. Dla honoru, mógł oferty nie przyjąć.

Dawcio 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:51   

Wszyscy piszecie, że Smolarek grał słabo. Ale to był wysunięty napastnik on musi dostać piłkę by coś zrobić, a niemcy świetnie bronili. Strzelił bramkę, którą sędzia nie uznał. Krzynówka chyba presja zjadła. Roger bardzo dobrze pokazywał, że stawiając na niego można wiele zyskać. Żurawski słabo, ale lepiej od Golańskiego, który w ogóle nie istniał na boisku. Nasi oprócz obrony grali bardzo dobrze. Jak się poprawi obronę to będzie dobrze.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:51   

emigrant napisał/a:
Dla honoru, mógł oferty nie przyjąć.
Mysle ze gdyby nie jego paszport nie bylby zawodnikiem Bajernu :no:

Zrobił to co do niego należało... strzelił bramki. taka rola napastnika.

FaFik 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:52   

Sorry ale grając dla Niemców jest Niemacem, i trzeba zakończyć te gadanie, wina leży po stronie PZPNu który reaguje bardzo późno.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:53   

emigrant napisał/a:
aki to Polak grający w drużynie niemieckiej przeciwko własnemu krajowi? Widać było, że z własnych goli niezbyt się cieszył. Dla honoru, mógł oferty nie przyjąć.

No nie zgodze sie.
A jaki Polak bedzie z Rogera w meczu kiedys tam z Brazylia ??
Ten sam przyklad.
A ze sie nie cieszyl Podolski z goli...
Ty tez pewnie nie bylbys zadowolony gdybys strzelal wlasnym rodakom.
A na stadionie slychac bylo tylko Polakow.I oby tak dalej. :ok:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:54   

FaFik napisał/a:
grając dla Niemców jest Niemacem

+

FaFik napisał/a:
wina leży po stronie PZPNu.

=

PZPN jest winny że Podolski jest Niemcem

Dawcio napisał/a:
Jak się poprawi obronę to będzie dobrze

Jak będzie kim...

FaFik 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:55   

Według mnie się nie cieszył bo dla Niemców był to normnalny mecz do wygrania, tak więc z czego miał się cieczyć??

PzPN nie jest winny temu, że Podolski jest Niemcem jest winne temu. że niegra on w barwach Polski tak samo jak Klose czy Trochowski.

Dawcio 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:57   

Diabel-tasmanski napisał/a:

Dawcio napisał/a:
Jak się poprawi obronę to będzie dobrze

Jak będzie kim...

Golańskiego Wawrzyniakiem, a reszta mam nadzieję że się poprawi w kolejnych meczach.

emigrant 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:57   

Antek napisał/a:
Ty tez pewnie nie bylbys zadowolony gdybys strzelal wlasnym rodakom.

Powiem Ci tak, że nie przyjąłbym oferty. Z rozpaczy postarałbym się o kontuzję, byleby nie stracić honoru.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:58   

Ukasz napisał/a:
wkroczyłeś na bardzo niebezpieczną strefę. Radze ja opuścić... zarzucanie komuś, że nie jest patriota albo jest "patriotą" dlatego, że wywiesza flage gdy reprezentacja narodowa gra na MISTRZOSTWACH EUROPY może okazać sie iskra na beczke prochu.

Co Ty Ukasz pleciesz? Komu i co znowu zarzucam?

Oczywiście nie znam się na piłce noożnej i nic nie rozumiem. W porządku!

Tyle, że optymiści strasznie dużo ryzykują! A ten kompletny ignorant może mieć rację.
Pożyjemy - zobaczymy.

Poza tym, ten kompletny ignorant pamięta Gorgonia, Szarmacha, Deynę, Latę, Gadochę, Kasperczaka i wielu, wielu innych reprezentantów Polski - i co ważniejsze, pamięta jak oni wypadali na tle reprezentacji Niemiec.

Wtedy były podstawy do optymizmu.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:00   

emigrant napisał/a:
nie przyjąłbym oferty

Ja pewnie też. Ale...
Nie jestem Podolskim. Cały czas zdajecie się zapominać jak Podolskiego potraktowano w naszym kraju... Ja uważam ze jego postawa była szczera. Nie mnie go oceniać..

Tomasz Holka napisał/a:
Wtedy były podstawy do optymizmu.

Wtedy nawet błoto było lepsze. Dziś to się normalnie dobrze ubłocić nie idzie..

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:01   

Tomasz Holka napisał/a:
Poza tym, ten kompletny ignorant pamięta Gorgonia, Szarmacha, Deynę, Latę, Gadochę, Kasperczaka i wielu, wielu innych reprezentantów Polski - i co ważniejsze, pamięta jak oni wypadali na tle reprezentacji Niemiec.
Jeżeli już zahaczamy o historie to jak wypadli ?? a no tak, że do tej pory jeszcze nie wygralismy z Niemcami. Cedyni i Grunwaldu nie licze, choc pewnie też to pamiętasz...

Jestem optymistą... i tego nikt mi nie zabroni.

Riggs 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:05   

Nie lubię tego mówić ale... a nie mówiłem. Żurawski znów nie wytrzymał presji, pokazał że na duże imprezy zupełnie się nie nadaje. To samo drugi pupil Leo - Łobodziński. Golańskiego od początku nie przewidywałem w składzie, lepsze wrażenie sprawiał Wawrzyniak. Na szpicy powinien zagrać Saganowski, w pomocy Piszczek lub Smolarek. Mam nadzieję że będą zmiany. W przypadku gdy do nich nie dojdzie lub zobaczę w wyjściowym składzie Żurawskiego to najprawdopodobniej zakończę oglądanie Polaków na tych mistrzostwach (jeśli nie będzie konkretnych zmian to tylko 2 mecze stracę).
Najlepszym piłkarzem dziś był Lewandowski oraz w 2 połowie Roger.
Szkoda że nie ma wielu opcji do zmian, ale do stracenia też nie ma wiele.

Bardzo ładny gest Podolskiego który pokazał że jednak jest w części Polakiem. Możecie pisać różne rzeczy, ale dla mnie to jedno z najważniejszych wydarzeń w meczu kiedy prawie ze łzami w oczach odbierał gratulacje ze strzelonej bramki.

Dawcio 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:05   

Właśnie oglądam podsumowanie meczu i przy pierwszej bramce dla niemców był spalony. Szkoda, że sędzia tego nie zauważył. Mam nadzieję, że kolejne 2 mecze do przodu.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:06   

emigrant napisał/a:

Powiem Ci tak, że nie przyjąłbym oferty. Z rozpaczy postarałbym się o kontuzję, byleby nie stracić honoru.

Urodzil sie w Polsce i tylko tyle.
Reszte dały mu Niemcy.Wyszkolenie,gre w mlodzieżowych reprezentacjach itd.
Wiec honorem dla mnie jest w tym momencie to ze odplaca sie teraz Niemieckiej Federacji Pilkarskiej gra w jej barwach. :)
Jest profesjonalista.
Ogladalem teraz analize komputerowa pierwszej bramki Podolskiego.
Ewidentnie Gomes na spalonym. ;]
Ale coz nie ma co rozliczac sedziow.Porazka jest porazka. ;/

FaFik 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:11   

Zgadzam sie w 100% gra dla RFN i koniec, przegrana jest przegrana jestem przekonany że Benhaker wyciągnie wnioski z tego meczu.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:11   

Ukasz napisał/a:
Jeżeli już zahaczamy o historie to jak wypadli

Znakomicie! Byli najlepszą jedenastką na świecie (przynajmniej w pewnym momencie)

Poza tym Mistrzostwa Europy, to najtrudniejsza, piłkarska impreza na świecie - dużo trudniejsza niż Mundial.
W Europie nie ma słabych drużyn - przynajmniej teraz już nie ma.

Podolskiemu niestety trzeba oddać cześć! Rzadko się widzi tak szybkie, mocne i skuteczne strzały na bramkę z pierwszej piłki.
To rewelacyjny zawodnik i kropka.

I nie ma co żałować, że Podolski od dawna nie gra w Polsce. Gdyby grał, nie miał by takich umiejętności.

bastek2191 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:38   

Cytat:
co ty wogóle za głupoty piszesz człowieku...weż się lepiej nie wypowiadaj jak nie wiesz co piszesz...ma marnować sobie kariere tylko dlatego że gra przeciwko swoim rodakom???chciał grać dla Polski tylko nasz kochany nieudolny PZPN nie potrafił albo nie chciał postarać się o paszport dla niego, a teraz wszyscy pretensje że gra dla niemców???żenująca postawa...jest profesjonalistą co udowodnił swoim zachowaniem po strzeleniu bramek jak i po meczu kiedy jako jedyny piłkarz niemiecki chodził z założoną koszulką reprezentacji Polski(Lewandowskiego), tylko pogratulować takiego zachowania...dla mnie zawsze był polakiem i zawsze nim będzie...nie chciała go Polska a chciały go Niemcy i teraz one czerpią profity z jego gry...tak samo najlepszym zawodnikiem w reprezentacji Polski był brazylijczyk (Jasiu),pokazał wszystkim przeciwnikom jego naturalizowania że gra najładniej i jest niebywałym wzmocnieniem dla naszej kadry.natomiast wypowiedzi Tomasza Holki doprowadzają mnie do rozpaczy..kolego proszę cię odstaw leki i odłóż narkotyki na bok...nie bierz więcej nie warto...dzisiaj polacy zagrali w niektórych momentach nawet na poziomie ale to nie wystarczyło na Niemćow, na takiego przeciwnika trzeba być skoncentrowanym w 100% przez cały mecz, a pierwsze sytuacje pokazały że w obronie niestety jej nie było...przy obu akcjach sędzia zachował się jak najbardziej prawidłowo, nie bylo mowy o spalonym tak samo jak rzeczywiście na spalonym był smolarek przy jego golu...brawo za wyczucie dla liniowego...nasza obrona dzisiaj kompletnie bez mapy...na dzień dzisiejszy mam tylko dwa warianty obrony:
Żewłakow Bąk Jop Wawrzyniak albo Wasilewski Żewłakow Bąk Wawrzyniak...innego składu nie widzę...jeszcze mamy 6 punktów do zdobycia ...jak dla mnie już mamy 3 bo gra Austrii w dzisiejszym meczu z Chorwatami to porażka..kompletnie nic nie zagrali...dlatego mecz z Chorwacją będzie o wyjście i to my Polacy wyjdziemy z grupy a tam pokonamy po raz kolejny Portugalie :D

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:38   

Nie obylo sie bez obrzucania naszego narodu blotem LINK
Szkoda ze tacy kretyni psuja tak wielka i piekna impreze.Gdzie spotykaja sie wielkie narody...

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:43   

bastek2191 napisał/a:
przy obu akcjach sędzia zachował się jak najbardziej prawidłowo, nie bylo mowy o spalonym

To ogladalismy bastek inny mecz.Analiza komputerowa pokazala ze byl a liniowy stal zle ustawiony do calej sytuacji. :)
bastek2191 napisał/a:
na dzień dzisiejszy mam tylko dwa warianty obrony:
Żewłakow Bąk Jop Wawrzyniak albo Wasilewski Żewłakow Bąk Wawrzyniak...innego składu nie widzę...jeszcze mamy 6 punktó do zdobycia ...jak dla mnie już mamy 3 bo gra Austrii w dzisiejszym meczu z Chorwatami to porażka..kompletnie nic nie zagrali...dlatego mecz z Chorwacją będzie o wyjście i to my Polacy wyjdziemy z grupy a tam pokonamy po raz kolejny Portugalie :D

Nie ma innego wyjscia :) :yes:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:45   

Antek napisał/a:
Nie obylo sie bez obrzucania naszego narodu blotem LINK

Brawa dla austriackiej Policji. Szkoda, ze na wysokości zadania nie stanęła tym razem gnieźnieńska policja. A przydałoby się za hasła skandowane na ulicach...

emigrant 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:51   

bastek2191 napisał/a:
co ty wogóle za głupoty piszesz człowieku...weż się lepiej nie wypowiadaj jak nie wiesz co piszesz...

Wiem co piszę i mam prawo się wypowiadać zupełnie jak Ty.
bastek2191 napisał/a:
ma marnować sobie kariere tylko dlatego że gra przeciwko swoim rodakom???chciał grać dla Polski tylko nasz kochany nieudolny PZPN nie potrafił albo nie chciał postarać się o paszport dla niego, a teraz wszyscy pretensje że gra dla niemców???żenująca postawa

To nie tylko kariera, ale Ty przecież wiesz najlepiej...
bastek2191 napisał/a:
kolego proszę cię odstaw leki i odłóż narkotyki na bok...nie bierz więcej nie warto...

Zapewne Tomasz nie jest Twoim kolegą. Rozumiem Twoje podniecenie jego wypowiedziami, ale szacunek różnicy wieku nakazuje też pewien dystans.
bastek2191 napisał/a:
przy obu akcjach sędzia zachował się jak najbardziej prawidłowo, nie bylo mowy o spalonym

Gratuluję rozeznania, przy pierwszym golu był spalony. Zauważono dopiero po meczu, ale teraz to wołanie na pustyni.

Diabel-tasmanski napisał/a:
Szkoda, ze na wysokości zadania nie stanęła tym razem gnieźnieńska policja. A przydałoby się za hasła skandowane na ulicach...

Może nie tylko samymi hasłami, co pijanymi gimnazjalistami, którzy zataczali się między blokami.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 00:05   

bastek2191 napisał/a:
Tomasza Holki doprowadzają mnie do rozpaczy

A mnie Twoje wypowiedzi się podobają!
Zwłaszcza ta;
bastek2191 napisał/a:
co ty wogóle za głupoty piszesz człowieku...

Choć nieco mi przykro, że ten ktoś tak napisał. Lubię człowieka - ot co.

Poza tym, kojarzenie gry Podolskiego dla Niemców z brakiem honoru i patriotyzmu, zarzekanie się, że ja na jego miejscu to nigdy w życiu ..... - to jakieś niesłychane i piramidalne mylenie pojęć.
Obwieszanie samochodów i wszystkiego co popadnie barwami narodowymi to ma być patriotyzm? Na tydzień przed pierwszym meczem?

Rozumiem radość po meczu i dawanie temu świadectwa - niechby i w ten sposób.
Rozumiem kibiców na stadionie.

Ale tego całego hurrra-optymizmu nie rozumiem.

Założę się też o wszystko, że po klęsce Polaków na ME, tak jak wszyscy uwielbiali Leo i zawodników - tak wszyscy będą ich przeklinać i wyszydzać.
Taki to już ten nasz patriotyzm, na machaniu flagami głównie się zasadzający.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 06:14   

Zapewne doleję oliwy do ognia i nie jeden mi tu zaraz napisze: co sie Pani wypowiada w temacie piłki, pani nic nie rozumie i na niczym sie nie zna.
Mecz wg mnie był kiepski. Oceniam go przez pryzmat skuteczności, a tej nie mieliśmy wcale. I tak będzie do końca. Nie da się jej nauczyc przez kilka nastepnych meczy. Samą ambicją bramek sie nie strzela i meczy wygrywa. Skuteczność przeciętna. A tu nie miejsce dla przeciętniaków. Wrócimy szybkciej niż wam optymiści sie wydaje. Wierzyłam w cud, ale on nie nastąpił. Do końca nie mogłam obejrzeć tego spotkania, bo myślałam,że dostanę zawału. Kto twierdzi,że Holka głupoty pisze, to nie widział dobrych meczy reprezentacji. I się nie dziwię, bo one były wtedy, kiedy większości z was nawet w planach nie było.
Marzyłam,że wreszcie powtórzy się dobra passa Polski z czasów Górskiego, ale to tylko spracone złudzenia. Takich drużyn na mistrzostawach jest na pęczki. To niby dlaczego nasi mają być lepsi i zwyciężąć. Smolarek -guru reprezentacji dał plamę, a ten, na którym jeszcze niedawno na tym forum rzucano zdania o niesłusznie przyznanym obywatelstwie okazał się jednym z najlepszych zawodników, jeśli przy tak wysokiej porażce można mówić o tym, że ktoś był dobry.
Niemcy jeszcze raz pokazały jak wygrywa się mecze i to bez względu czy bramki strzela Polak z obywatelstwem niemieckim, czy zulu-gula z Konga. Podolski nie grał 30 lat temu i też nam Niemcy dowalili. Widok twarzy Leo powiedział wszystko. Obnażono wszystkie niedociągnięcia naszej drużyny- i to bez żadnych skrupułów.

Odpowiedz do tematu