Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska - Niemcy (0:2) - 8 czerwca Klagenfurt
Autor Wiadomość
dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 08:57   

3-0.

z Niemcami jak wygrac, to wygrac wysoko, a nie po bramce samobojczej.
Ze niby mam wybujala, wyobraznie? malo kiedy wypowiadam sie o polskiej rep. ale dzisiaj wiem, ze Ci pilkarze, to moja rep, ktora chcialem zobaczyc juz dawno, Ona moze miec ta mentalność wygranych. Nie ze sie zmienilem, bo "Fratelli d'Italia" tez odspiewam, i caly czas jestem przekonany ze to Azzuri zagraja w finale, i te Euro wygraja, ale w tym finale, obok Braci Wloskich, uslyszymy Mazurka Dąbrowskiego. Płakalbym 90 minut ze szczęscia. Czego sobie i państwu rownież życze :)

slamer 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 09:46   

Dzieciol,zgadzam się z Tobą w zupełności.Od siebie tylko dodam że dzisiaj warto zacytować pewnego znanego polityka :
T.K.M . i wszystko jasne :D

Kaczy 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 10:07   

nie ma bata, musimy szkopów pogonić. dużo nie chcę, wymęczone 1:0 nawet mnie zadowoli, byle by była wygrana.

oczywiście flaga już wywieszona :)

FaFik 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 10:32   

Ja mam szczęście "n" uruchomiło na ME program ZDF i mogę oglądać wszystkie mecze co prawda po niemiecku ale chyba więcej rozumie niż przy komentarzu Szpakowskiego.

Pozdro.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 10:35   

FaFik napisał/a:
Ja mam szczęście "n" uruchomiło na ME program ZDF i mogę oglądać wszystkie mecze co prawda po niemiecku ale chyba więcej rozumie niż przy komentarzu Szpakowskiego.
He he :) tylko ciekawe jaki będzie komentarz w którą stronę :) Proponuje włączyć Radiową 1 i tam mieć fonie a wizje w TV :) Zimoch jest nieśmiertelny ;)

slamer 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 11:28   

Ukasz napisał/a:
He he :) tylko ciekawe jaki będzie komentarz w którą stronę :) Proponuje włączyć Radiową 1 i tam mieć fonie a wizje w TV :) Zimoch jest nieśmiertelny ;)

Często słuchałem studia s-13,ale w pamięci zapadł mi mecz eliminacji LM 96' chyba.Nie pamiętam dokładnie jak to było ,ale pod koniec meczu krzyknął na antenie z emocjami w głosie ,mniej więcej tak : Kończ pan ten mecz panie Turek!!!!
:D

szczypi 
SGIF-team

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 12:05   

na tym zdf to ogolnie komentator sie nie wysila i slychac go tylko przez okolo 50 % meczu a przez drugie 50% słychac trybuny . wiec dosyc przyjemnie się ogląda nawet mecze

Koza 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 17:09   

Wyjściowa "11":

Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow, Jacek Bąk, Paweł Golański - Wojciech Łobodziński, Dariusz Dudka, Mariusz Lewandowski, Jacek Krzynówek - Maciej Żurawski - Euzebiusz Smolarek.

Myślę, że bez niespodzianek, chociaż ja bardziej spodziewałem się Wawrzyniaka na lewej obronie.

kaszi 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:42   

Jakkolwiek by nie przedstawianio Podolskiego, nigdy nie będzie Polakiem. To "Polak" Polakowi zgotował ten los...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:48   

Cytat:
akkolwiek by nie przedstawianio Podolskiego, nigdzy nie będzie Polakiem. To "Polak" Polakowi zgotował ten los..

Zgadzam się z twoim stwierdzeniem. Tylko rozumiem to zdaje sie dokładnie odwrotnie. TO Polska nie chciała Podolskiego. Dopóki tak będzie, że zamiast zdolnych osób w Polsce będzie się promować znajome miernoty dopóty tak będzie.

kaszi 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:52   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Cytat:
Jakkolwiek by nie przedstawianio Podolskiego, nigdzy nie będzie Polakiem. To "Polak" Polakowi zgotował ten los..

Zgadzam się z twoim stwierdzeniem. Tylko rozumiem to zdaje sie dokładnie odwrotnie. TO Polska nie chciała Podolskiego. Dopóki tak będzie, że zamiast zdolnych osób w Polsce będzie się promować znajome miernoty dopóty tak będzie.
Niestety, :(

Kaczy 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:54   

ja tylko mam jeden dylemat po tym meczu. kto był gorszy: Krzynio czy Golański?
Roger na +, Lewy też za próby strzałów. zawiódł Ebi, Maciej też. Roger koniecznie musi grać z Austrią od początku, tylko nie wiem czy za Zurawia czy Krzynowka. chyba ze cos bardziej ofensywnego i roger za krzynia a sagan za zurawia

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:54   

kaszi napisał/a:
Jakkolwiek by nie przedstawianio Podolskiego, nigdy nie będzie Polakiem.

Podolski jest Polakiem i ponadto umie strzelać gole! Niestety Euzebio Smolarek tego nie potrafi.
Spokojnie z takimi patriotycznymi lamentami, drogi kaszi.
Jeszcze dwa razy dostaną po dupie i już będą w domu - gdzie ich miejsce!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:56   

Tomasz Holka napisał/a:
Spokojnie z takimi patriotycznymi lamentami, drogi kaszi.
Jeszcze dwa razy dostaną dupie i już będą w domu - gdzie ich miejsce!

Nie bardzo rozumiem tę wypowiedź. Szczególnie to drugie zdanie jest dla mnie mało zrozumiałe. Więcej - komplenie niezrozumiałe.

abraxas 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:57   

Tomasz Holka napisał/a:
Podolski jest Polakiem

Podolski jest również Niemcem. A jeśli chodzi o piłkę nożną - a o tym teraz rozmawiamy - to jest przede wszystkim Niemcem.

Polacy grali bardzo ładnie. Niemcy lepiej. I niekoniecznie ich miejsce (Polaków) jest w domu. No ale ludzie małej wiary juz zwątpili - widocznie nie są kibicami.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:59   

Mama nadzieję, że w tym turnieju jeszcze się spotkamy z Niemcami i ich pokonamy :)

abraxas napisał/a:
ludzie małej wiary juz zwątpili - widocznie nie są kibicami.

To zależy czy zwątpienie ma charakter sportowy czy narodowy.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:01   

abraxas napisał/a:
No ale ludzie małej wiary juz zwątpili

Nigdy nie wątpiłem, że Polacy nie mają umiejętności by grać w Mistrzostwach Europy!
Ponadto to nie kwestia wiary a ocena realnej sytuacji.

Przyjmuję zakłady, ze Polacy nie strzelą na tej imprezie żadnej bramki!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:06   

Tomasz Holka napisał/a:

A o co ??

kaszi 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:08   

O nie!

Podolskiemu można gratulować zdobycie bramiki, ale jest Niemcem!

Jeszcze Polacy pokarz*ą, kto jest mocny w Europie!

edit:

*Sponsorem orta jest Tyskie. Oficjalny sponsor błędów ortograficznych. :)

abraxas 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:09   

kaszi napisał/a:
Jeszcze Polacy pokarzą,

Ałłłł ... pokarać to jak na razie trzeba los, że nas zetknał znów z niepokonanymi Niemcami.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:14   

kaszi napisał/a:
Jeszcze Polacy pokarzą, kto jest mocny w Europie!

Od kilku dni wkurzały mnie biało czerwone transparenty gdziekolwiek by się nie obejrzeć i chorągiewki na samochodach wszelkiego autoramentu.

Może wreszcie się to uspokoi, bo ten festiwal chciejstwa jest szkodliwy dla zdrowia psychicznego, jak mi się wydaje.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:14   

Zawiodły filary zespołu. Żurawski, Smolarek, Krzynówek. Ta trójca miała pociągnąć wynik i porwać zespół do przodu. Jak to mówil Maciej Żurawski, kadra miała wznieśc się na wyżyny, no ale cóż jak spadać to z wysokiego konia. Łobodziński zawalił przy bramce tego nie można pominąć. Krzynówek, mimo, że dostawał rewelacyjne piłki to przy pierwszej próbie dryblingu tracił piłkę. Smolarek prawie niewidoczny, jedna okazja i to spalony, Żurawski też niewidoczny, poza strzałem, który miną bramkę dość znacznie. Wasilewski i Dudka… zastanawiałem się czy oni polowali na piłkę czy na Niemców? Grali ostro i brutalnie.

W pierwszej połowie bardzo dobrze podłączał się Lewandowsk, w drugiej natomiast niewidoczny.

Gdybym miał przyznać wyróżnienie dla najlepszego polskiego grajka przypadłoby ono Rogerowi. Naprawdę wniósł wiele dobrego do gry zespołu, więcej polotu i dynamiki w kreowaniu akcji ofensywnych.

Leo będzie miał ciężki orzech do zgryzienia. Jedno jest pewne – Roger od pierwszej minuty w kolejnym spotkaniu.

Koza 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:23   

Tomasz Holka napisał/a:
Nigdy nie wątpiłem, że Polacy nie mają umiejętności by grać w Mistrzostwach Europy!

Cytat:

Cytat:
Jeszcze dwa razy dostaną po dupie i już będą w domu - gdzie ich miejsce!

Naprawdę nie wiem po co tacy ludzie się wypowiadają :whoeva:
Zero pojęcia o piłce nożnej...

A odnośnie meczu to brawa dla Lewandowskiego, dobrze pokazał sie Roger, nieźle Łobodziński. Krzynówek dziwnie spięty, kilka strat i nieudanych dryblingów mocno go zdeprymowały. Żurawski jeden groźny strzał i... koniec. Smolarek jak dla mnie dramat, 90 min jako napastnik i kompletnie żadnego zagrożenia lub chociaż próby strzału. Dudka i para stoperów zagrali przyzwoicie. Trudno ocenić Wasyla, dużo biegał walczył, często przy piłce ale z drugiej strony Niemcy na skrzydłach szaleli. No i na koniec pytanie za 100 punktów: dlaczego Golański nie wybijał tej piłki?! Wiatrak w obronie, bardzo niepewny (wydaje się, że był "ofiarą" swojej pozycji na boisku) przez co nie przydatny w ofensywie, no i prawie każdą piłkę przekładał na prawą nogę. W drugiej połowie było naprawdę dobrze do momentu straty bramki.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:28   

Koza napisał/a:
pytanie za 100 punktów: dlaczego Golański nie wybijał tej piłki?!
wybijał... nie wyszło. Bramka zdecydowanie obciąża jego konto. W kolejnym spotkaniu zagrać powinien Wawrzyniak.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:36   

Koza napisał/a:
Naprawdę nie wiem po co tacy ludzie się wypowiadają
Zero pojęcia o piłce nożnej...

Aby powkurzać nieco wierzących w cuda "patriotów".

Ale dobrze, że wyszczególniłeś te zdania. Będzie czarno na białym po dwóch następnych meczach.

DaVe 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:36   

abraxas napisał/a:
Polacy grali bardzo ładnie.

Chyba oglądaliśmy inny mecz, bo wg mnie Polacy - jako drużyna - grali tak, jak zawsze. Może na plus być to, że piłki górą tym razem były częściej dokładniejsze. Poza tym często wręcz podawali Niemcom piłki.
kaszi napisał/a:
Jeszcze Polacy pokarzą

pokażą !!
Tomasz Holka napisał/a:
Od kilku dni wkurzały mnie (...) chorągiewki na samochodach wszelkiego autoramentu.

To akurat mnie się podoba, że manifestujemy swoje zainteresowanie piłką oraz doping dla drużyny narodowej. Nie wiem, co w tym takiego wkurzającego...
Koza napisał/a:
nie przydatny

nieprzydatny !!

A teraz z przymrużeniem oka...
Polska - Podolski 0 - 2
Polska - Niemcy 2-0
takie powinno być podsumowanie tego meczu :clever:

FaFik 

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:37   

Szkoda wielka szkoda, nie będe nikogo usprawiedliwiał zagrali słabo, Niemcy przeważali w przez 90% meczu, szkoda paru sytuacji. No nic jeszcze dwa mecze, które trzeba wygrać inny wynik nic nam nie da.

Pozdro.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:38   

Tomasz Holka napisał/a:

Sam sobie wystawiasz świadectwo. Zarówno pisząc rtakie bzdury jak i szafując słowem "patriota".

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:40   

Tomasz Holka napisał/a:
wkroczyłeś na bardzo niebezpieczną strefę. Radze ja opuścić... zarzucanie komuś, że nie jest patriota albo jest "patriotą" dlatego, że wywiesza flage gdy reprezentacja narodowa gra na MISTRZOSTWACH EUROPY może okazać sie iskra na beczke prochu.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:41   

FaFik napisał/a:
Niemcy przeważali w przez 90% meczu,

Chyba oglądaliśmy różne mecze...

Odpowiedz do tematu