Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto w bramce na Euro?

Kto w bramce na Euro?
Artur Boruc
73%
 73%  [ 14 ]
Tomasz Kuszczak
26%
 26%  [ 5 ]
Łukasz Fabiański
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Dawcio 

Wysłany: Wto Maj 27, 2008 00:03   Kto w bramce na Euro?

Jak mówią dobry bramkarz to połowa sukcesu. A więc kto powinien według was bronić w kadrze na Mistrzostwach Europy? Boruc? Kuszczak? A może Fabiański?

Boruc ostatnio formą nie zachwyca co pokazał w meczu z USA. Jego błędy w lidze mogły pozbawić Celtic mistrzostwa. Ostatnio zrobił sie też dużo wolniejszy, co będzie utrudniać wyjścia do dalekich piłek na 12-16 metr. Zajmował sie ostatnio bardziej szumem w prasie niż bronieniem.

Kuszczak broni dobrze zdarzają się wpadki, ale rzadko. Jedną z nich na pewno jest mecz z Macedonią, choć nie zawinił, aż tak bardzo mógł trochę lepiej sparować piłkę. Na pewno dużo nauczył się w Manchesterze. Jego słabą stroną na pewną jest gra na przedpolu, lecz na lini bramkowej spisuję się świetnie.

Fabiański na pewno gnieźnianie bardzo mu kibicują, gdyż przez pewien okres czasu grał w Mieszku. Jest rezerwowym w Arsenalu i rozegrał tylko kilka spotkań w pucharze. Jest najmniej doświadczonym bramkarzem spośród tej trójki, ale stoi za nim ambicja i waleczność. W przyszłości może być numerem 1 w polskiej bramce.

Zapraszam do swoich typów i uzasadnień. Ja postawiłbym na Kuszczaka, gdyż jest obecnie chyba w najwyższej formie z całej tej trójki i jak już pisałem świetnie spisuję się na linii bramkowej.

slamer 

Wysłany: Wto Maj 27, 2008 08:32   

Pewnie na Kuszczaka zagłosowali fani Man U ;) .Dla mnie numerem jeden w bramce jest Artur Boruc.Fakt ,że przydarzają mu się słabsze interwencje,ale co ciekawe na mecze o większym ciężarze gatunkowym potrafi się skoncentrować jak nikt inny.To właśnie przemawia na jego korzyść.Rozegrał też troche więcej meczów o stawkę i generalnie ma doświadczenie z mistrzowskiej imprezy.
Tomasz Kuszczak jest świetnym bramkarzem,podobnie jak Łukasz Fabiański,ale w obecnej chwili Boruc jest numerem jeden.

Adorjan92 

Wysłany: Wto Maj 27, 2008 15:54   

slamer napisał/a:
Pewnie na Kuszczaka zagłosowali fani Man U ;) .Dla mnie numerem jeden w bramce jest Artur Boruc.Fakt ,że przydarzają mu się słabsze interwencje,ale co ciekawe na mecze o większym ciężarze gatunkowym potrafi się skoncentrować jak nikt inny.To właśnie przemawia na jego korzyść.Rozegrał też troche więcej meczów o stawkę i generalnie ma doświadczenie z mistrzowskiej imprezy.
Tomasz Kuszczak jest świetnym bramkarzem,podobnie jak Łukasz Fabiański,ale w obecnej chwili Boruc jest numerem jeden.
nic dodać nic ująć :ok: :ok: :yes: :yes:

Adorjan92 to nie jest czat. Proszę pisać dłuższe wypowiedzi. Następne takie wpisy będą kasowane i posypią się "nagrody". /Dawcio

Dawcio 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 11:49   

Czy Beenhakker jest tak pewny formy Boruca? A może Boruc jest nie pewny swojej formy i wolał jeszcze potrenować? Ja dalej jestem za tym by w bramce Polski stanął Tomasz Kuszczak. A prasa znalazła sobie w nim kozła ofiarnego. Obojętnie co zrobi to i tak jest źle. W meczu z Macedonią miał kilka udanych interwencji. Interwencja przy straconej bramce też nie była zła, ale prasa musiała się doczepić.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 12:40   

EEE.. Dawcio... Nie doszukujmy się niewiadomo czego...
Fabian i Szczęsny grali z niemieckim 2ligowcem
Kuszczak bronił z Macedonią
Fabian z Albanią
Boruc będzie na Danię

Każdy zagra, każdy się pokaże... a i tak w bramce stanie Boruc :whoeva:

slamer 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 14:01   

Mogę zapytać z czystej ciekawości w czym Kuszczak jest lepszy od Boruca? :)
Nie oglądam wnikliwie meczy ligowych więc może coś umknęło mojej uwadze.
Dla mnie Boruc ma
1.Większe doświadczenie
2.Jest mocny psychicznie
3.Ma instynkt przywódcy
4.Charyzmę
5.Grał na MŚ
6.Grał w meczach z Portugalią,a wcześniej dobrze bronił w eliminacjach MŚ na Old trafford z Anglią i na MŚ z Niemcami w Dortmundzie
7.W najważniejszych meczach potrafi się skoncentrować
8.Świetnie gra na przedpolu

Kuszczak też ma zalety.Wiem,że jego interwencja zostałą uznana za najlepszą interwencje Premier League.Nie obserwuję go na codzień.Może któs bardziej kompetentny się wypowie o jego zaletach.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 14:35   

slamer napisał/a:
Mogę zapytać z czystej ciekawości w czym Kuszczak jest lepszy od Boruca? :)

W bronieniu ;)

Cytat:
Dla mnie Boruc ma
1.Większe doświadczenie

Jedynie w meczach kadry. Poza kadrą wystarczy porównać kluby:
Boruc - Legia Warszawa, Celtic Glasgow
Kuszczak - Hertha Berlin, Manchester United

Cytat:
2.Jest mocny psychicznie

Kuszczak również.

Cytat:
3.Ma instynkt przywódcy

Tu nie wiem jak jest z Kuszczakiem.

Cytat:
4.Charyzmę

To na boisku chyba pokrywa się z instynktem przywódcy? Jeśli nie to nie jest potrzebne w meczu.

Cytat:
5.Grał na MŚ

...2 lata temu. Na codzień gra w słabej lidze szkockiej gdzie ostatnio popełnia błędy.
Kuszczak na codzień obcuje z najlepszymi piłkarzami w najsilniejszej lidze.

Cytat:
6.Grał w meczach z Portugalią,a wcześniej dobrze bronił w eliminacjach MŚ na Old trafford z Anglią i na MŚ z Niemcami w Dortmundzie

MŚ znów się pokrywają ;) . Roger nie grał z ŻADNYM meczu repry a jednak jest uznawany przez prasę i Leo jako wzmocnienie (rzekłbym zbawienie nawet) dla kadry...

Cytat:
7.W najważniejszych meczach potrafi się skoncentrować

A Kuszczak nie potrafi?

Cytat:
8.Świetnie gra na przedpolu

Boruc lepiej na przedpolu, Kuszczak lepiej na linii.

Umiejętności tych dwóch bramkarzy są bardzo podobne. Chyba przy wyborze nikt z nas nie będzie obiektywny i wybierze tego, którego bardziej lubi i ceni.
Ja wybieram Tomka Kuszczaka.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 15:24   

Marcin piszesz, że Kuszczak ma możliwość gry z najlepszymi. Proszę Cię z jakimi najlepszymi ma możliwość regularnej gry Kuszczak? Jak często staje miedzy słupkami bramki MU? Bramkarz żeby robić wynik musi być „w grze” bez tego nie da rady. Patrz Jerzy Dudek. Boruc właśnie tym przeważa nad Kuszczakiem czy Fabiańskim czy innym Szczęsnym czy Kowalewskim. Już teraz jest głośno o jego przyszłości Milan, Roma? To nie są słabe marki. Dla mnie Boruc to numer 1.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 15:43   

Ukasz napisał/a:
Już teraz jest głośno o jego przyszłości Milan, Roma? To nie są słabe marki.

LOL... ROTFL... czy inne xD
Fakty są takie, że Kuszczak GRA w NAJLEPSZYM (obecnie) KLUBIE a o grze Boruca w wielkim zespole tylko się mówi... od dawna się mówi.. pisze.. i co? Wciąż puszcza farfocle w słabiutkiej lidze Szkockiej, której poziom ofensywny pokazał vicemistrz - Rangersi - w Pucharze UEFA.

Kuszczak wystąpił w 1/4 meczów w lidze. Czy w nich "nie dał rady bo nie był "w grze""? Nie powiedziałbym... Jak chcesz to porównać do Dudka?

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 15:57   

Marcineek napisał/a:
Czy w nich "nie dał rady bo nie był "w grze""? Nie powiedziałbym...
Kontuzja Van der Sara i wchodzi Kuszczak... efekt ? Karny i czerwona kartka. Czy jakoś tak to szło.

Broń Boże nie neguje osoby Tomasza Kuszczaka, bo uważam go za klasowego bramkarza, ba... uważam nawet ze ma prawo sie wkurzyć bo sie naczekał na to zeby byc numerem jeden w bramce naszej Reprezentacji.... zawsze był ktoś przed nim... czy to Dudek, czy to Kowalewski czy Boruc. Konkurencja jest silna... Fabiański, Szczesny...

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 16:05   

Ukasz napisał/a:
Kontuzja Van der Sara i wchodzi Kuszczak... efekt ? Karny i czerwona kartka. Czy jakoś tak to szło.

Skoro Alex Ferguson powiedział że nie ma do Kuszczaka pretensji o tą interwencję i wpuścił go w kolejnym meczu (oczywiście po meczowej przerwie za kartkę) to chyba o czymś świadczy.

Tak jak napisałem. Każdy będzie miał swojego faworyta i żadne argumenty tego nie zmienią.

slamer 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 16:28   

Marcineek napisał/a:
slamer napisał/a:

Dla mnie Boruc ma
1.Większe doświadczenie

Cały czas mówimy o przydatności do kadry a nie do klubu.Chociaż nawet tutaj rynkowa wartość Boruca jest wyższa w "słabym" Celtiku niż wartość Kuszczaka w najlepszym klubie Europy.To chyba wiele wyjaśnia
Cytat:
Cytat:
5.Grał na MŚ

...2 lata temu. Na codzień gra w słabej lidze szkockiej gdzie ostatnio popełnia błędy.

Sory ,ale to nie moja wina że MŚ rozgrywane są raz na 4 lata :-) .Sztuką jest się wybić nawet w słabej lidze szkockiej gdzie obrona tez bywa dziurawa.Najwyższe zarobki w lidze szkockiej potwierdzają,że Boruc to fachowiec z najwyższej półki

Cytat:
Cytat:

MŚ znów się pokrywają . Roger nie grał z ŻADNYM meczu repry a jednak jest uznawany przez prasę i Leo jako wzmocnienie (rzekłbym zbawienie nawet) dla kadry...

Problem w tym ,że pozycja bramkarza nijak się ma do pomocnika.Nie tylko jeden pomocnik jest odpowiedzialny za grę w środku pola.Błedy pomocnika nie są tak oczywiste jak błedy bramkarza,który czasami ewidentnie zawala ,kiepską interwencją
Cytat:
Umiejętności tych dwóch bramkarzy są bardzo podobne. Chyba przy wyborze nikt z nas nie będzie obiektywny i wybierze tego, którego bardziej lubi i ceni.
Ja wybieram Tomka Kuszczaka.

Uważam że jestem obiektywny.Oceniam przydatność na tle reprezentacji, a nie ligi.Choć nawet oceniając lige.Lepiej być czołową postacią Celticu,niż czekać na szanse w Man U.
.Wartość rynkowa to odzwierciedla.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 16:55   

slamer napisał/a:
Błedy pomocnika nie są tak oczywiste jak błedy bramkarza,który czasami ewidentnie zawala ,kiepską interwencją

No jakby nie patrzeć te błędy zdarzają się ostatnio częściej Borucowi... :ups:

slamer napisał/a:
Uważam że jestem obiektywny.

Nie jesteś. Nikt nie jest.

slamer napisał/a:
Oceniam przydatność na tle reprezentacji, a nie ligi.Choć nawet oceniając lige.Lepiej być czołową postacią Celticu,niż czekać na szanse w Man U.

No i tu się totalnie różnimy. Bycie #1 w MU jest dla Tomka Kuszczaka kwestią czasu. Może to będzie już ten sezon.. może następny. Dla Boruca, na dzień dzisiejszy, kwestią czasu jest "czy "Fakt" lub inny "Bild" będzie go widział w składzie Milanu, Barcy czy Arsenalu"...

Cytat:
Wartość rynkowa to odzwierciedla.

Czym jest "wartość rynkowa" o której piszesz? Czy przypadkiem nie zyskiem klubu który chce na zawodniku zarobić? Czy nie np. ceną zaporową gdyż klub wcale nie chce się zawodnika pozbywać? Czy wysokość transferu przekłada się bezpośrednio na klasę zawodnika?
Poza tym, o wartości rynkowej Boruca porozmawiamy, jak jakiś Milan czy inna Barcelona go za te kilka(naście?) milionów funtów kupią.

slamer 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 17:16   

Marcineek napisał/a:
slamer napisał/a:
Błedy pomocnika nie są tak oczywiste jak błedy bramkarza,który czasami ewidentnie zawala ,kiepską interwencją

No jakby nie patrzeć,mecz z Macedonią był dwa dni temu.Gdyby trener patrzył tylko na błędy to Tomek Kuszczak nie podpisałby w Man U , po "interwencji stulecia"w meczu z Kolumbią :)

Marcineek napisał/a:
slamer napisał/a:
Uważam że jestem obiektywny.

Nie jesteś. Nikt nie jest.

Jeśli oceniamy Boruca na podstawie przydatności do reprezentacji to jestem.Chyba,że uważasz moje oceny za błędne i się z nimi nie zgadzasz
Cytat:
Bycie #1 w MU jest dla Tomka Kuszczaka kwestią czasu. Może to będzie już ten sezon.. może następny. Dla Boruca, na dzień dzisiejszy, kwestią czasu jest "czy "Fakt" lub inny "Bild" będzie go widział w składzie Milanu, Barcy czy Arsenalu"...

Dla Leo akurat nie to będzie decydujące,gdyby tak było to nie powołałby Zahorskiego tylko Wichniarka,.Nazwa klubu nie decyduje o tym kto jest lepszym bramkarzem.Przynajmniej kiedy obaj prezentują podobny poziom.
Cytat:
Czym jest "wartość rynkowa" o której piszesz? Czy przypadkiem nie zyskiem klubu który chce na zawodniku zarobić? Czy nie np. ceną zaporową gdyż klub wcale nie chce się zawodnika pozbywać? Czy wysokość transferu przekłada się bezpośrednio na klasę zawodnika?

Czy wysokość zarobków przekłada się na klasę zawodnika? Czy bycie najlepiej zarabiającym zawodnikiem w lidze szkockiej,oznacza,że zawodnik jest dobry? Nie wszystkie wysokie ceny są zaporowymi.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 17:52   

slamer napisał/a:
No jakby nie patrzeć,mecz z Macedonią był dwa dni temu.

i?

Cytat:
Gdyby trener patrzył tylko na błędy to Tomek Kuszczak nie podpisałby w Man U , po "interwencji stulecia"w meczu z Kolumbią :)

Hehe.. byłem ciekaw kiedy ktoś wyskoczy z tym "babolem"...
No i w Twoim zdaniu jest błąd.. zamiast "błędy" powinno być "błąd".. Boruc ostatnio nie popełnił "błędu" ale popełniał "błędy" i dlatego bardziej cenię Kuszczaka.
("Błędne koło" co nie? :D )

Cytat:
Jeśli oceniamy Boruca na podstawie przydatności do reprezentacji to jestem.

Nie jesteś ;)

Cytat:
Chyba,że uważasz moje oceny za błędne i się z nimi nie zgadzasz

Nie zgadzam się co widać w naszej dyskusji ;)

Cytat:
Nazwa klubu nie decyduje o tym kto jest lepszym bramkarzem.Przynajmniej kiedy obaj prezentują podobny poziom.

No to się zdecyduj co decyduje. Skoro wg Ciebie decyduje "wartość rynkowa" (jakkolwiek to rozumieć) lub wysokość zarobków (co dla mnie jest trochę bez sensu) to dlaczego nie może decydować klub w którym zawodnik występuje? Moim zdaniem sprawa jest prosta: im lepszy klub tym lepsi zawodnicy.

Cytat:
Czy wysokość zarobków przekłada się na klasę zawodnika? Czy bycie najlepiej zarabiającym zawodnikiem w lidze szkockiej,oznacza,że zawodnik jest dobry? Nie wszystkie wysokie ceny są zaporowymi.

Nie twierdzę że Boruc jest słaby. Jest świetnym bramkarzem który nie raz ratował i Celtic i Reprę. Uważam jednak, że Kuszczak jest lepszy.

slamer 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 18:13   

:-) .Nie wyskoczyłem z tym "babolem".Pokazałem tylko ,że nie zawsze jakość interwencji decyduje o klasie bramkarza,co w tym wypadku było akurat opinią na korzyść Tomka
Cytat:
No to się zdecyduj co decyduje. Skoro wg Ciebie decyduje "wartość rynkowa" (jakkolwiek to rozumieć) lub wysokość zarobków (co dla mnie jest trochę bez sensu) to dlaczego nie może decydować klub w którym zawodnik występuje? Moim zdaniem sprawa jest prosta: im lepszy klub tym lepsi zawodnicy.

I to właśnie jest błędne koło:-)..Pojęcie "lepszy klub" jest pojęciem względnym.Idąc tym tokiem myślenia.Manchester ma najlepszych zawodników na świecie i nikt nie może się z nimi równać.Czy zawsze najlepsi zawodnicy grają w najlepszym klubie? Czy Edwin Van der saar jest najlepszym bramkarzem na świecie? Przecież gra w najlepszym klubie.Możemy,wymieniać poglądy,ale to nie ja i nie Ty decydujemy o tym kto jest lepszy.Moim zdaniem Leo postawi na lepszego bramkarza,a co do fachowości Leo czy Sir Alexa nie nie mamy chyba obaj wątpliwości :)

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 18:33   

slamer napisał/a:
Manchester ma najlepszych zawodników na świecie i nikt nie może się z nimi równać.Czy zawsze najlepsi zawodnicy grają w najlepszym klubie?

Jeśli porównujemy powiedzmy Legię Warszawa - Celtic Glasgow - Manchester United to chyba nie ma wątpliwości gdzie grają lepsi zawodnicy?
Chyba nie ma fachowca który podważyłby, że Mucha jest słabszy od Boruca a Boruc od Van der Saar'a.

Cytat:
Czy Edwin Van der saar jest najlepszym bramkarzem na świecie? Przecież gra w najlepszym klubie.

Oczywiście że nie. To było duże uproszczenie podobnie jak Twoje "Najlepszy jest Boruc bo najwięcej zarabia" albo "Boruc jest lepszy od Kuszczaka bo jego wartość rynkowa jest wyższa".

Cytat:
Możemy,wymieniać poglądy,ale to nie ja i nie Ty decydujemy o tym kto jest lepszy.Moim zdaniem Leo postawi na lepszego bramkarza

a moim postawi na tego któremu bardziej "ufo".. którego uzna za przydatniejszego.. (że tak właśnie postępuje widzimy choćby na przykładzie Pazdana i Radomskiego..) i jako selekcjoner będzie miał do tego święte prawo.

Cytat:
a co do fachowości Leo czy Sir Alexa nie nie mamy chyba obaj wątpliwości :)

Wiadomo :)

slamer 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 18:37   

Marcineek napisał/a:
slamer napisał/a:
Manchester ma najlepszych zawodników na świecie i nikt nie może się z nimi równać.Czy zawsze najlepsi zawodnicy grają w najlepszym klubie?

Jeśli porównujemy powiedzmy Legię Warszawa - Celtic Glasgow - Manchester United to chyba nie ma wątpliwości gdzie grają lepsi zawodnicy?
Chyba nie ma fachowca który podważyłby, że Mucha jest słabszy od Boruca a Boruc od Van der Saar'a.

Tym zdaniem potwierdziłeś że Boruc jest również lepszy od Kuszczaka,jeśli Van der Saar nie jest lepszy od Boruca.A jednak można ;)

Dawcio 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 18:42   

slamer napisał/a:
Marcineek napisał/a:

Tym zdaniem potwierdziłeś że Boruc jest również lepszy od Kuszczaka,jeśli Van der Saar nie jest lepszy od Boruca.A jednak można ;)

Slamer przeczytaj jeszcze z 2 razy, a jak nie zrozumiesz to do skutku.

slamer 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 19:08   

Dobrze zrozumiałem.Boruc nie jest słabszy od bramkarza numer 1 w Manchesterze United.Tego,żaden fachowiec by nie podważył.Zgadza się?
Czyli skoro nie jest słabszy od bramkarza numer 1 to nie może być słabszy od bramkarza numer 2, a istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością,że jest nawet lepszy.

Edit Przepraszam,źle zrozumiałem faktycznie. Moj błąd
A fachowiec jest conajmniej jeden :Gordon Strachan,który uważa że Boruc jest najlepszym bramkarzem na świecie.Przesadza troche :)

Koza 

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 02:19   

slamer napisał/a:
Grał w meczach z Portugalią

W pierwszym meczu grał Kowalewski ;]

Marcineek napisał/a:

Kuszczak - Hertha (4 lata po za kadrą)
West Bromwich Albion (świetny sezon) ;]
ManU (ława)

Idąc twoim tropem to w kadrze powinien grać Dudek no bo przecież "wystarczy porównać kluby": Feyenoord, Liverpool, Real. Valdes gra w wielkim klubie, Kalac też, Seaman grał, Howard był pierwszym bramkarzem ManU i co z tego? Jakoś nie są wybitnymi zawodnikami.

Marcineek napisał/a:

Patrząc na ruchliwe skrzyżowanie nie nauczysz się jeździć samochodem...

Marcineek napisał/a:

Bo on gra ;]

Marcineek napisał/a:
Bycie #1 w MU jest dla Tomka Kuszczaka kwestią czasu. Może to będzie już ten sezon.. może następny.

Nie byłbym taki pewien.

Marcineek napisał/a:

Wg mnie taki Nakamura czy McGeady jest lepszy od wynalazków typu O'Shea czy inny Fletcher ;] No ale to nie możliwe bo oni przecież grają w słabszym klubie :ups: Z tego co piszesz wynika, że np Carrick jest lepszy od Kaki, Makelele, Fabregasa czy Gerrarda bo gra w ManU...

slamer 

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 10:26   

Nie pamiętałem ,że Kuszczak grał w WBA.W takim układzie trudno mówić o obiektywizmie,skoro fakt czy ktoś jest lepszym piłkarzem czy gorszym, zależny jest od zagranicznego klubu któremu kibicujecie.Prawdopodobnie Tomek Kuszczak będzie bramkarzem nr 3 w kadrze Leo.I tutaj już nie możemy mówić o przypadku.

witkacy 

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 11:06   

Dla mnie bramkarzem nr 1 jest Boruc. Broni on regularne w swoim klubie i jest najpewniejszym spośród bramkarzy kadry polskiej

Nr 2 to Kuszczak. Broni i najlepszym klubie Europy, ale sporadycznie. Podstawowy bramkarz powienien byc ograny i regularnie bronic w swoim klubie. Daj mu to poczucie pewności.

Nr3 to Fabiański. Jest to melodia przyszłości, chociaż i tak dużo potrafi. W tym sezonie bronił chyba tylko dwa razy w Arsenalu.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 13:06   

Koza napisał/a:
Idąc twoim tropem to w kadrze powinien grać Dudek no bo przecież "wystarczy porównać kluby"
[...]
Z tego co piszesz wynika, że np Carrick jest lepszy od Kaki, Makelele, Fabregasa czy Gerrarda bo gra w ManU...

A wystarczyłoby trochę dobrej woli i umiaru a zrozumiałbyś o co mi chodziło... Slamer potrafił.

Koza 

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 14:13   

Marcineek napisał/a:
A wystarczyłoby trochę dobrej woli i umiaru a zrozumiałbyś o co mi chodziło...

Raczej nie nazywasz się Mickiewicz, więc nie mam zamiaru szukać podwójnego znaczenia czy ukrytej głębi twojego przesłania, po prostu widzę co napisałeś i przestań "nawracać" ludzi na "jedną słuszną" (twoją) drogę. Ty gloryfikujesz Manchester podobnie zresztą jak Adi i wielu, wielu innych, Dawcio Kuszczaka, z kolei taki Kaczy piłkarzy Realu, ktoś kocha Ronaldinho, a ktoś następny podnieca się grą Rasiaka, więc czy jest sens dyskutowania kto jest lepszy?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 14:21   

Koza napisał/a:
Ty gloryfikujesz Manchester podobnie zresztą jak Adi i wielu, wielu innych,

Jednak może poszukaj jakiejś ukrytej głębi mojego przesłania... a jak "gloryfikuję" Mynczyster proponuję Ci porozmawiać z Adim =]

Koza napisał/a:
więc czy jest sens dyskutowania kto jest lepszy?

Sens dyskutowania jest zawsze. Nawet o tym "kto jest lepszy".. pokazała to dyskusja ze Slamerem w której każdy uszanował argumenty oponenta a i tak pozostał przy swoim ;)

slamer 

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 14:41   

W takim razie pytanie w ankiecie powinno brzmieć

Który klub z Polskimi reprezentancyjnymi bramkarzami ,będącymi w kadrze na Euro, ma najwięcej fanów na forum? ;)

Dawcio 

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 18:22   

slamer napisał/a:

Który klub z Polskimi reprezentancyjnymi bramkarzami ,będącymi w kadrze na Euro, ma najwięcej fanów na forum? ;)

Ale czemu? Ja nie kibicuję Manchesterowi, ale jestem za Kuszczakiem.
Zobaczymy jak się spisze Boruc w meczu z Danią.

Kaczy 

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 19:14   

Koza napisał/a:
Kaczy piłkarzy Realu

gdzie jest Jerzy Dudek? w końcu gra w najlepszym klubie świata, ba! za mecz z Saragossą zebrał oceny nie mniejsze niż za finał w Stambule. :)

tak na serio to numerem jeden jest Boruc i nie mam co do tego wątpliwości. Kuszczak jest zaraz za nim, ale jednak za nim. Boruc potrafi bronić w beznadziejnych sytuacjach (jakby nie on to 2 lata temu ze szwabami by z 3 w plecy było), jest ograny, nie gra raz na 3 tygodnie ale w każdym meczu. Mecz z niemcami jest zbyt ważny, żeby Tomka wystawić. co prawda gra w bardzo dobrym klubie, ale meczy Premiership czy LM nie sposób porównać do meczu kadry i to pierwszego w historii na Euro, dodatkowo od razu z niemcami. mógłby psychicznie nie dać rady, chociaż bramkarskim kunsztem nie odstaje za mocno od Artura.

podsumowując: Artur to nr 1 w naszej bramce, Tomek nr 2. Boruc nie jest słabszy od Van Der Sara, a Kuszczak go wygryźć nie może, więc wniosek jest prosty :)

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 19:21   

No wiec dla mnie nr1 to Boruc.
Choc kibicuje Manchesterowi ale i tak nie zbyt ufam na razie Kuszczakowi.
Jezeli tylko wpusci go Ferguson do pierwszego skladu,wtedy zaczne mu ufac.
Dla mnie jest teraz nr 2.Ale obecnie Polska nie ma lepszego zmiennika dla Boruca.
Kuszczak wie co to znaczy gra pod silna presja.W Anglii broniac w WBA caly sezon czuł ja.
Przeszedl do bardziej prestiżowego klubu.Tam troszke go ponioslo jak nie byl powolywany przez jakis czas przez Benhakkera.Ale chyba Don Leo mu dal do zrozumienia o co chodzi.
Nr 3 to Fabianski.Melodia przyszlosci.Druga wielka jego impreza.Ma mniej wiecej juz pojecie jak to jest na takich turniejach.Duzo moim zdaniem umie.Ale to za malo zeby byc nr 2.No i za malo na nr 1. :)
Bramkarzy mamy najlepszych w Europie.I chyba kazdy trener chcialby miec taki "ból" glowy. :)

Odpowiedz do tematu