Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podsumowanie Reprezentacji Polski na ME
Autor Wiadomość
Adorjan92 

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 23:25   

jedyny zawodnik co zasługuje na oklaski to Artur Boruc :yes: cały turniej grał na klasowym poziomie...gdyby nie on Polska już w pierwszych minutach traciła by bramki a Polska przegrywała by 3,4 bramkami...brawo Artur oby tak dalej...i dzisiaj ładny mecz zagrał Smolarek :ok:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 23:34   

A ja powiem tak - żal mi Leo. Zrobił kawał dobrej roboty. A żądne sukcesu polskie miernoty medialno - futbolowe już puszczały głupie komentarze.. Żal polskie piekiełko. Tylko wypatrywac jak Leo podziekuje a my będziemy sie kisić z tworami bońkopodobnymi.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 23:49   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Zrobił kawał dobrej roboty.

Zrobił kawał dobrej roboty !!
Co z tego, jak za chwilę tą całą pracę zaprzepaszczą i zmarnują.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 23:59   

Tomasz Holka napisał/a:
Co z tego, jak za chwilę tą całą pracę zaprzepaszczą i zmarnują.

Ja nie sądzę, że piłkarze. Ci zagrali na miarę swoich możliwości. Te jakie były wszyscy widzimy. Ale działacze i pseudodziennikarze już psują klimat wokól jego osoby co zaowocować może tym, że Leo stwierdzi, żenie ma czego tutaj szukać.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 00:05   

Ale działacze i pseudodziennikarze już psują klimat wokól jego osoby co zaowocować może tym, że Leo stwierdzi, żenie ma czego tutaj szukać.

Ja twierdze ze Leo nie odejdzie. :)
Jest czlowiekiem honoru.
A co do naszych dzilaczy...
Jezeli sie nie wybiora na pogrzeb Adama Ledwonia to lepiej do kraju niech nie wracaja.
Dzis napastnik austriacki zapowiedzial ze jak strzeli bramke Niemcom to dedykuje ja Adamowi.
Dzis Chorwaci grali w czarnych opaskach bo zmarl kibic chorwacki.
Selekcjoner Austiacki uczcil smierc Adama minuta ciszy na konferencji prasowej.
A nasza ekipa z PZPN ??
NIC !!
To boli.Byl reprezentantem kraju.I nik go z honorem nie żegna...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 00:12   

Ja nie sądzę, że piłkarze. Ci zagrali na miarę swoich możliwości. Te jakie były wszyscy widzimy.

Dlatego tak byłem wściekły za nakręcanie spirali hurrrra-optymizmu! Brakiem podstaw trzeba teraz kogoś obciążyć.
Ale działacze i pseudodziennikarze już psują klimat wokól jego osoby co zaowocować może tym, że Leo stwierdzi, żenie ma czego tutaj szukać.

I tak się pewnie stanie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 00:12   

Mnie zabolały słowa komentatorów... I tyle. Tym panom już dziękuję.
A już cieszyłem sie, że nie ma Szaranowicza i Szpakowskieo :D Wkurzał mnie tylko Boniek

Tomasz Holka napisał/a:
Brakiem podstaw trzeba teraz kogoś obciążyć.

Tak.. NAjpier Podolskiego, potem Webba a jak zabrakło wyraźnego anty-bohatera to oberwał Leo...

Myślę, że jednak jak go nazywasz hura-optymizm to jednak zupełne niezależne od tego zjawisko...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 00:40   

Myślę, że jednak jak go nazywasz hura-optymizm to jednak zupełne niezależne od tego zjawisko...

Tyle, że można je było tonować głosami tak zwanego zdrowego rozsądku.
Tych głosów rozsądku nie było słychać - a szkoda wielka, bo od wykształconych dziennikarzy sportowych można by czegoś takiego oczekiwać.

Teraz już nie ma wyjścia i trzeba wskazać "złego" - wszak lud trzyma kciuki w dół.

Pamiętam jak chłopcy Górskiego wyjeżdżali na swoje pierwsze mistrzostwa świata. Wszyscy twierdzili, że wyjeżdżają po naukę.
Komu takie stanowisko by przeszkodziło teraz?

slamer 

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 10:02   

Ten turniej dokładnie pokazał jakich mamy zawodników.Większość grzeją ławe w ligach zagranicznych,lub występuje w bardzo słabej lidze polskiej.Z czystym sumieniem mogę wyróżnić Boruca.Komentarz zbędny.Roger był wolny,ale nadrabiał techniką.Jeszcze nam pomoże w przyszłości.
Na pocieszenie zostaje nam fakt że zdobyliśmy (na razie) więcej punktów od mistrzów Europy i tyle samo punktów co Mistrzowie i wicemistrzowie świata.Czyli nie jest aż tak tragicznie :-)

nansen 
nansen

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 10:56   

Chłopaki nie mają siły na trzy mecze w tak krótkim czasie , zwłaszcza że w ligach grzeja ławę

a może takie mistrzostwa dla nas, Wysp Owczych, San Marino, Andorry, San Marino, Luksemburga itp zorganizować ? mecze 2 x 20 min ?

Wtedy nasze Wieczne Odpady( od odpadania w fazie grupowej) może by zabłysły w końcu

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 17:17   

slamer napisał/a:
Roger był wolny,ale nadrabiał techniką.Jeszcze nam pomoże w przyszłości.

Oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z Olim... Pokazał się na imprezie z dobrej strony, przeszedł do większego, zagranicznego klubu i...... z Kadrą już nie było mu po drodze...

ps. Moderatorom proponuję wydzielić kilka postów i stworzyć temat "Polska na ME - podsumowanie"

/Dla Ciebie wszystko :) Już zrobione :)

Dawcio 

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 20:17   

Marcineek napisał/a:
slamer napisał/a:
Roger był wolny,ale nadrabiał techniką.Jeszcze nam pomoże w przyszłości.

Oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z Olim... Pokazał się na imprezie z dobrej strony, przeszedł do większego, zagranicznego klubu i...... z Kadrą już nie było mu po drodze...

Oli nie grał w kadrze bo był za słaby później i siedział na ławie w swoim klubie. Nawet ostatnio się wypowiadał, że chciałby grać dla reprezentacji, ale on jest już za słaby.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 20:37   

Oli... Echs...
Nie tylko slaby ale gruby.Daleko mu do zwinnosci z czasow gry w Mundialu czy w Polonii Warszawa. ;/
Co do podsumowania.
Na pewno czas odmlodzic kadre.
Nadeszla na pewno pora na zawodnikow takich jak Janczyk,Piszczek,Pawlowski,Kokoszka.
Im trzeba zaufac i wprowadzic ich do kadry.Ale nie tylnymi drzwiami jak to mialo miejsce w tych mistrzostwach z Piszczkiem.
Wiadomo ze nie moze byc tez zbyt wielu tych chlopcow.
Potrzebni beda rutyniarze jak Żewlakow,Krzynowek (bynajmniej w eliminacjach do MŚ 2010),Dudka,Smolarek.

Kaczy 

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 20:41   

Antek napisał/a:
Krzynowek

Jacek Krzynówek na tych ME pokazał, że jeśli nie przejdzie do słabszej ligi i nie będzie tam regularnie grał to temat repry jest dla niego skończony. jak koleś nie umie przyjąć piłki, wychodzi mu 1 na 7 "dryblingów" i wali po trybunach to nie ma prawa być nawet w szerokiej kadrze. żadne bajki o doświadczeniu mnie nie przekonają.

szanuje Jacka za to co zrobił dla kadry, ale metryki się nie oszuka.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 20:49   

Cytat:
szanuje Jacka za to co zrobił dla kadry, ale metryki się nie oszuka.

Wiesz doskonale ze nie chodzi wcale o metryke. :)
Zobacz ilu doswiadczonych graczy gra na tych mistrzostwach.Ot chocby reprezentant Francji ,Henry,czy Niemiec-Ballack.
To sa zywe dowody na to ze doswiadczenie musi wspolgrac z mlodoscia.Ale i tez ten "doswiadczony" gracz musi byc w formie i byc ograny. :)

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 21:08   

Kaczy napisał/a:
ale metryki się nie oszuka.
a czy to przypadkiem podczas meczu Polski z Chorwacja nie padł rekord - najstarszego zawodnika który strzelił bramkę ?? :mruga:

Kaczy 

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 22:46   

Antek napisał/a:
Ot chocby reprezentant Francji ,Henry

tak Antek, Heniek notuje kapitalne występy na Euro :D

Antek napisał/a:
Ale i tez ten "doswiadczony" gracz musi byc w formie i byc ograny.

no przecież o tym mówię cały czas :P

Ukasz napisał/a:
a czy to przypadkiem podczas meczu Polski z Chorwacja nie padł rekord - najstarszego zawodnika który strzelił bramkę ?? :mruga:

patrz wyżej :)

ja nie mówię, że w reprezentacji nie ma być dziadków. tylko niech grają regularnie w swoich klubach i będą w formie. inaczej lepiej dać szansę młodym, bo jak patrze na Żurawia czy Krzynia to mam wrażenie, że oni są wypaleni

Koza 

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 00:17   

slamer napisał/a:
Roger był wolny,ale nadrabiał techniką

W meczu z Niemcami był naszym najszybszym zawodnikiem, ustępował tylko nieco Klose. W pozostałych meczach było trochę gorzej, ale wcale nie odstawał pod tym względem. Może niektórzy się zdziwią, ale najszybszym zawodnikiem na boisku podczas meczu Polska-Austria był... Mariusz Jop ;] Jak widać jakoś nie przełożyło się to na jego grę. Dużo ważniejsza od szybkości jest dynamika.
Cytat:
Chłopaki nie mają siły na trzy mecze w tak krótkim czasie

Bzdura. Nasi reprezentanci wcale nie odstawali pod względem fizycznym, problem tkwi w głowach i umiejętnościach części zawodników.
Antek napisał/a:
Zobacz ilu doswiadczonych graczy gra na tych mistrzostwach.Ot chocby reprezentant Francji ,Henry,czy Niemiec-Ballack.

Średnie przykłady, ponieważ Henry ma 30 lat więc nie jest taki "stary" i do tego gra po prostu słabo jak na niego. Ja dla poparcia twojego argumentu wskazałbym Panucciego, van Bronckhorsta, Larssona itd.
Ukasz napisał/a:

Polski z Austria, ale racja że nie ma to znaczenia ile zawodnik ma lat. Wszyscy widzieliśmy co na mundialu w Niemczech robili tacy zawodnicy jak Zidane, Nedved czy Figo. To ich umiejętności nie wiek.
Kaczy napisał/a:
tylko niech grają regularnie w swoich klubach i będą w formie. inaczej lepiej dać szansę młodym, bo jak patrze na Żurawia czy Krzynia to mam wrażenie, że oni są wypaleni

Wiem, że nie jestem obiektywny ;) ale nie wrzucaj do jednego wora zawodnika, który grał 45 minut z tym, który grał 270 minut. Zgodzę się, że obaj nic nie pokazali ale to tak jakbyś porównał np. Żewłakowa z Kokoszką. Czy ktoś obwinia Freia, że Szwajcaria odpadła? Raczej nie, a sytuacja bardzo podobna.

Aha... wszyscy piszą o Borucu (co nie może dziwić), Rogerze, ale mało kto dostrzega grę Lewandowskiego. Szkoda, bo myślę, że od nowego sezonu będzie grał w jakimś naprawdę dobrym zespole.

Adorjan92 

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 00:21   

nie ma co trzeba brać się do roboty na MŚ a potem na Euro...ograć zespół i grać nim na oby dwóch turniejach

TOOMI 
SGIF

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 22:51   

Koza napisał/a:
Może niektórzy się zdziwią, ale najszybszym zawodnikiem na boisku podczas meczu Polska-Austria był... Mariusz Jop ;]

Pokazał to doskonale, gdy Austria wychodziła sam na sam z Borucem... ;]

Koza napisał/a:
Bzdura. Nasi reprezentanci wcale nie odstawali pod względem fizycznym, problem tkwi w głowach i umiejętnościach części zawodników.

Główny problem to brak zaangażowania w grę. Tak anemicznej drużyny dawno nie widziałem. A umiejętności to swoją drogą. Choć nikt mi nie powie, że Krzynówek nie potrafi przyjąc piłki.. a to było dla niego zagadką przez całe Euro...

Odpowiedz do tematu