Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagłówek czyli zegar, gwiazdy, księżyc itp :)
Autor Wiadomość
emigrant 

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 08:21   Nagłówek czyli zegar, gwiazdy, księżyc itp :)

Mam nadzieję, że zegar nie będzie miał opóźnień jak czasami miewał jego prototyp na katedrze :mruga:

Na ocenę przyjdzie poczekać, najważniejsze by portal szybko się ładował na różnych, zwłaszcza tych słabszych łączach.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 08:22   

rul3z napisał/a:
Zegar w banerze jest super :)

Prawie jak na Garnizonowym!
Reszta czarnego nieciekawa- prawie jak nekrolog :ups:

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 09:06   

właśnie zapomniałem.. zegar wymiata!!

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 09:08   

zegar ciekawy, ale ma dziwna tendencje do nierownego "chodzenia" z zegarem systemowym...przyspiesza i zwalnia

Ola 

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 15:14   

Zegar wymiata :D w ogole baner bardzo fajny.

Na pierwszy rzut oka wszystko bardzo fajnie, ale dosyc ponuro... po dluzszym czasie troche wzrok sie meczy.

Ja bym podarowala sobie ten gradient w tle i odwrocila kolorystyke: paski czarne, tlo grafitowe.

I nie mozna dodawac zalacznikow :P

Patryk 
Administrator

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 17:34   

emigrant napisał/a:
Mam nadzieję, że zegar nie będzie miał opóźnień jak czasami miewał jego prototyp na katedrze

Kenneth_Philips napisał/a:
zegar ciekawy, ale ma dziwna tendencje do nierownego "chodzenia" z zegarem systemowym...przyspiesza i zwalnia

Zegra pobiera dane z zegara systemowego, wiec pokazuje godzine lokalną.
A moze zrobic tak aby pokazywalo czas w Gnieznie ? choc moze to wprowadzać w błąd osoby które przebywają w innej strefie czasowej.

a wiecie skąd ten zegar ? :)

Nagłówek będzie jeszcze jeszcze przerabiany i bedzie posiadal ciekawe rzeczy.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 17:44   

Zegar jest z Katedry. :)
A co do modyfikacji forum. Jest jak najbardziej ok :peace:

emigrant 

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 19:18   

Patryk napisał/a:
a wiecie skąd ten zegar ?

Przecież napisałem w moim wcześniejszym poście =]

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 21:13   

Patryk napisał/a:

Zegra pobiera dane z zegara systemowego, wiec pokazuje godzine lokalną.
A moze zrobic tak aby pokazywalo czas w Gnieznie ? choc moze to wprowadzać w błąd osoby które przebywają w innej strefie czasowej.

Nie no wiem, ze czas jest pobierany z systemu, ale u mnie na 2 kompach wyglada to podobnie. Otwieram czas systemowy i w tle ogladam zegar "forumowy" i co najmniej wyglada to dziwnie. Nie wiem za bardzo w czym tkwi problem, bo roznica nie polega na jakiejs stalej propagacji...poprostu zegar katedralny zachowuje sie ta jakby co jakis czas wyrownywal do systemowego, przez co golym okiem zauwazylem...ze raz "przyspiesza", a raz "zwalnia". Moze to jakas sciema systemu, flasha, a moze potrzebna jest jakas mala korekta w kodzie :) BTW: czas gnieznienski to byloby cos naprawde ciekawego. W koncu jest to forum i portal z Gniezna...wiec moim zdaniem powienien zawsze pokazywac czas lokalny.

Patryk napisał/a:

Nagłówek będzie jeszcze jeszcze przerabiany i bedzie posiadal ciekawe rzeczy.

Licze na zmiany...bo poki co portal + forum wzmaga ciekawosc, a nie zaspokaja potrzeb :)
Tak w kwestii portalu jesli to mozliwe, wprowadzilbym linkowanie do newsow w tytule artykulu, nawet bez zmiany stylu .hover
No i dodalbym mozliwosc kometowania newsow, ale jak znam zycie wzieliscie to pod uwage na przyszlosc

PS: graty za valid HXTML

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 22:12   

Nie wiem za bardzo w czym tkwi problem,

W perspektywie

czas gnieznienski to byloby cos naprawde ciekawego

Keneth musze CI zmartwić lub pocieszyć - nie Ty na to wpadłeś. Proponuję poczytać najpierw teksty wiodące a potem hurraa. Nie wszystko na raz.

nie zaspokaja potrzeb

Proponuję zdefiniowac swoje potrzeby. Będzie nam łatwiej je zaspokoić.

jak znam zycie wzieliscie to pod uwage na przyszlosc

No właśnie :) Jak wyżej :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 22:19   

Czy Wy też zauważyliście nocną grafikę forum? Gwiazdy na niebie :mruga: To jest piękne :yes:

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 22:21   

Aliena napisał/a:
Czy Wy też zauważyliście nocną grafikę forum? Gwiazdy na niebie To jest piękne

To jest balsam na duszę, po tym czerwonym banerze!

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 22:29   

zofia Nałkowska napisał/a:
To jest balsam na duszę, po tym czerwonym banerze!

Czerwony baner jest OK. Mam nadzieję, że rano powróci :) A teraz upajam się widokiem nocnego nieba :)

emigrant 

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 22:32   

Jakie znowu gwiazdy, ja nic nie widzę takiego. Odświeżam i odświeżam... :pada:

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 22:33   

Takie delkatne...w tle...Ładne :)

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 22:54   

Diabel-tasmanski napisał/a:
W perspektywie

Chodzi o perspektywe wskazowki, czy co?

Keneth musze CI zmartwić lub pocieszyć - nie Ty na to wpadłeś. Proponuję poczytać najpierw teksty wiodące a potem hurraa. Nie wszystko na raz.

No przecie pisze w kontekscie do posta Patryka, ze to byloby cos...a Ty bijesz piane :( niepotrzebnie

Proponuję zdefiniowac swoje potrzeby. Będzie nam łatwiej je zaspokoić.

No wiesz to juz temat rzeka...

Patryk 
Administrator

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 02:59   

emigrant napisał/a:
Przecież napisałem w moim wcześniejszym poście

no faktycznie, przepraszam umkneło mi

czas gnieznienski to byloby cos naprawde ciekawego. W koncu jest to forum i portal z Gniezna...wiec moim zdaniem powienien zawsze pokazywac czas lokalny.

a co na to inni forumowicze ?
Nie no wiem, ze czas jest pobierany z systemu, ale u mnie na 2 kompach wyglada to podobnie. Otwieram czas systemowy i w tle ogladam zegar "forumowy" i co najmniej wyglada to dziwnie. Nie wiem za bardzo w czym tkwi problem, bo roznica nie polega na jakiejs stalej propagacji...poprostu zegar katedralny zachowuje sie ta jakby co jakis czas wyrownywal do systemowego, przez co golym okiem zauwazylem...ze raz "przyspiesza", a raz "zwalnia". Moze to jakas sciema systemu, flasha, a moze potrzebna jest jakas mala korekta w kodzie

kod zapewne bedzie poprawiany ale ja nie widze tutaj problemu, zegar systemowy faktycznie czasem na ułamek sekundy zatrzymuje sie ale ten flashowy dziala ok, moze wersja flasha lub cos innego

No i dodalbym mozliwosc kometowania newsow, ale jak znam zycie wzieliscie to pod uwage na przyszlosc

no juz wczesniej pisalem ze robimy zgodnie ze standardami, zapraszam do dyskusji o kwestiach technicznych portalu do tematu http://www.forum.gniezno....opic.php?t=2585

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 03:13   

Ja jeszcze muszę dodać, że księżyc bardzo mi się podoba :yes: Warto w nocy siedzieć na forum :mruga:

DaVe 

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 03:28   

Taaaa... księżyc fajoski :>

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 13:21   

Jaki fajny zegar. Z wypowiedzi wynika, ze gwiazdy i ksiezyc zobacze wieczorem. Juz sie nie moge doczekac.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 15:14   

Kenneth wybacz. Chodziło mi o całość wypowiedzi. Mój błąd. Dajcie nam trochę czasu.

Kenneth_Philips 

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 15:37   

Patryk napisał/a:
a co na to inni forumowicze ?
Nie no wiem, ze czas jest pobierany z systemu, ale u mnie na 2 kompach wyglada to podobnie. Otwieram czas systemowy i w tle ogladam zegar "forumowy" i co najmniej wyglada to dziwnie. Nie wiem za bardzo w czym tkwi problem, bo roznica nie polega na jakiejs stalej propagacji...poprostu zegar katedralny zachowuje sie ta jakby co jakis czas wyrownywal do systemowego, przez co golym okiem zauwazylem...ze raz "przyspiesza", a raz "zwalnia". Moze to jakas sciema systemu, flasha, a moze potrzebna jest jakas mala korekta w kodzie

kod zapewne bedzie poprawiany ale ja nie widze tutaj problemu, zegar systemowy faktycznie czasem na ułamek sekundy zatrzymuje sie ale ten flashowy dziala ok, moze wersja flasha lub cos innego

U mnie właśnie jest odwrotnie. Na zegarze systemowym nie widze opoznien i przy odpaleniu obok siebie dwoch zegarow...widac na wlasne oczy ze ten flashowy przyspiesza, by co kilka sekund wyrownywac do systemowego

Patryk napisał/a:

no juz wczesniej pisalem ze robimy zgodnie ze standardami, zapraszam do dyskusji o kwestiach technicznych portalu do tematu http://www.forum.gniezno....opic.php?t=2585

No wiesz kazdy mowi, ze trzyma sie standardow, ale czesto rzeczywistosc jest z gola odmienna

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 20:47   

Gwiazdy i księżyc robia klimat. :)
Sa na prawde dopracowane jak dla mnie :)

raiden 

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 22:59   

Ksiezyc, gwiazdy... fajnie. Ladnie pieknie.
Ale caly design psuje ta za szeroka reklama JAGO. Psuje to efekt calosci.
I jak dla mnie czcionka na przycisku "odpowiedz" troszke jakby za duza ;-) o 1-2 pkt zmniejszyl bym ja tez na przyciskach profil, pw, email... no ale to rzecz gustu..

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Pon Cze 23, 2008 17:01   

dobra dobra, bez slodkosci;]
Portal- pracuje z wami jakis webdesigner, badz ktos od interfejsu z uzytkownikiem? z gory mowie, ze nie szukam pracy, wrecz przeciwnie, ale jak dla mnie wypada ponizej przecietnej.

Pomysl z zegarem fajny, ale top jak dla mnie do wymiany, wyglada jak w we wczesnej becie, z zegaram ktos sie postaral, a reszta zrobil na "byle bylo".

Menu pod jak dla mnie na taki portal, nie do przyjecia, sama czcionka do wymiany, bo wyglada lekko mowiac zle, poszedl bym w delikatne buttony, pod styl web 2.0, zmieniajac tez cala kolorystyke - bo niestety siada troszke. Menu boczne jesli juz musi takie byc, to ok. choc innaczej bym to rozwiazal troszke.
Buttony przyjaciele i nasze produkcje, jak dla mnie za duze, i wprowadzaja lekki chaos.
graty za validacje, no ale to za malo jak na taki portal. szczegolnie jak na tyle czasu ile kazaliscie userom czekac.
Malo i slabo, taka moja ocena jesli chodzi o to co widac.

a reszta? hmm brak komentarzy, panelu logowania...jest troche rzeczy, ktore bym dodal czy pozamianial.
Macie czas, ekipe, zrobie cos z tym bo potencjal jest, a efekty narazie slabe;]

pozdrawiam serdecznie;]

Patryk 
Administrator

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 05:06   

tak jak napisalismy jest to wersja testowa i bedzie sie zmieniac.

nigdy nie mowilismy ze bedzie to portal "web 2.0" nie taki jest nasz cel, bo po co kolejny portal spolecznosciowy, umieszczanie plików video, audio, zdjec, dodawanie po raz kolejny znajomych czy skracanie linków. w kazdym kraju jest kilkadziesiąt jak nie wiecej takich rzeczy wiec po co kolejne :|
jesli chodzi o web 2 to polecam http://webfan.pl/koniec-web20-i-co-dalej.html i mase innych materialow w sieci. pastelowe kolory, zaokraglone elementy, odbicia czyli tzw styl web 2.0 juz sie znudzil, bo wszedzie jest tego pełno i wszystko podobne a nasz jest inny :) wyglad to tez kwestia gustu, niektorym sie podoba innym nie ale bedzie jeszcze dopracowany jak wczesniej pisalem. a panel logowania ? po co? kolejne konto na kolejnym serwisie :| naszym celem nie jest zbieranie bazy userów na sprzedaż, komentarze beda bez logowania, jak i wiele innych

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 05:47   

mowilem tylko o lekkich buttonach w stylu web2.0, i to byla tylko sugestia jak mozna by to rozwiazac inaczej, bo wg mojej skromnej opinii jest mimo wszystko menu ciekawe nie jest, mozna robic rzeczy inne, no ale, chociez niech beda ladne ;)

Panel logowania - polączony z forum, po to aby np dodawac komentarze, do artykulow, po wczesniejszyl zalogowaniu, z doswiadczenia wiem, ze bez tego po pewnym czasie mozecie zalowac, ban na IP to nie to samo co zakladanie drugiego konta, zeby komus glupio odpowiedziec w komentach. A *** nie brakuje, niewidaomo jaki portal bys zakladal i do jakiej nawet zamknietej spolecznosci bys to robil tacy sie trafia.

Z reszta... czekam na ostateczna wersje, zeby cos napisac;]

pozdrawiam

becia 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 11:35   

dzieciol napisał/a:
zmieniajac tez cala kolorystyke - bo niestety siada troszke

No ja tam się nie znam czy siada, czy nie - ale mogłaby być bardziej "optymistyczna" bo ta jakaś ponura jest i przyzwyczaić się nie mogę. ;)

Kenneth_Philips 

Wysłany: Wto Lip 08, 2008 10:26   

Patryk napisał/a:
video wyglada ok ale audio pod opera dziala niepoprawnie - jak na przyspieszonych obrotach

faktycznie był taki problem, pierwsze wersje flash playera 9 odtwarzały pliki audio 8, 24, 48 kb/s ze zwiększoną prędkością. Teraz juz powinno byc ok sprawdz jesli mozesz.

Rzeczywiscie jest juz ok.
Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia - "uruchamianie" ksiezyca. Dlaczego jest to tak dynamiczne i chaotyczne. Jednego dnia ksiezyc jest juz o 19 drugiego o 23, innego dnia ksiezyc wisi jeszcze o 7 rano. Czy nie mozna uzaleznic dzialanie ksiezyca wg. fizycznego wschodu i zachodu slonca?
Moze wybrzydzam, ale ja bym pobawil sie jeszcze czyms. Ano zrobilbym ruchomy ksiezyc. Tak aby przez cala noc przesuwal sie powoli od lewej strony do wiezy. Bo juz o fazach ksiezyca to nie wspomne - bo mnie zabijecie ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lip 08, 2008 10:32   

Kenneth taki jest plan. Ale już raz pisałem - to wersja testowa. Będzie pełna. Będzie się ruszał. resztą Patryk już chyba o tym pisał ;)

Odpowiedz do tematu