Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbanowanie użytkownika
Autor Wiadomość
Patryk 
Administrator

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 02:21   Zbanowanie użytkownika

(ban - to blokada, moze byc dodana na podstawie adresu IP hosta, nazwy, emaila, domeny itp i przypisana do funkcji np logowania, pisania, czytania lub blokada całkowita. Użytkownikowi widzi komunikat lub komunikat z numerem)

Szanowni forumowicze

Od kilku dni znów nasze forum jest atakowane tymrazem chodzi o bezpodstawną blokade użytkownika.
Po sprawdzeniu logów forum udało nam się ustalic o co dokładnie chodzi.

Blokada zadziałała automatycznie, administruje forum juz od ponad 5 lat i nie spotkałem się do tej pory z tym aby ktos naruszył ten punkt regulaminu http://www.forum.gniezno.com.pl/viewtopic.php?t=53

Cytat:
punkt 13 - Dane użytkowników (IP, adres e-mail, etc) zapisane w bazie forum użytkowników może zostać ujawnione wyłącznie państwowym organom ścigania i wymiaru sprawiedliwości (Policja, Prokuratura, Sąd) Podczas korzystania z forum nie wolno używać programów maskujących IP, dokonujących ich modyfikacji lub podszywających sie pod IP należące do innych osób lub podmiotów. Zabrania się używania w nick'ach cudzych nazwisk a także nazw znanych marek, klubów i innych nazw własnych sugerujących reprezentację.

oto kilka z kilkustet nieprawdziwych hostów
Kod:
gpftor3.privacyfoundation.de (niemcy)
tor-exit.aof.su (rosja)
tornode.csd.uoc.gr (grecja)
dsl-hkibrasgw2-fe42de00-180.dhcp.inet.fi  (finlandia)
c83-251-151-228.bredband.comhem.se (szwecja)
rent42.csv-networks.nl (holandia)
84-74-0-109.dclient.hispeed.ch (szwajcaria)
sd-13452.dedibox.fr (francja)

Po dokładniejszym spradzeniu wyszło na jaw ze ta osoba korzystała z dwóch nicków w celu manipulacji dyskusją. Drugie konto tez zostało zablokowane zgodnie z punktem 12 regulaminu
Cytat:
Osoby zarejestrowane na forum pod pseudonimami (Nickami) w sposób świadomy korzystają z prawa do anonimowości w Internecie. Akceptując regulamin forum zobowiązujesz się do poszanowania tej decyzji i nie ujawniania personaliów ani informacji wskazujących na tożsamość innych użytkowników. Zarejestrowanie drugiego i więcej nicków oraz używanie ich przez jedną osobę w celu manipulacji dyskusją jest zabronione pod rygorem blokady konta.

W trosce o bezpieczeństwo i przejrzystość dyskusji na forum kazdy następny taki przypadek będzie potraktowany podobnie bez mozliwosci cofnięcia

Dodam ze trzeba byc niewiarygodnie bezczelną osobą atakując forum i doskonale zdając sobie sprawe z tego ze się narusza tak ewidentnie regulamin.

whasuuup 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 10:25   

a może by tak podać jakie to nicki? zawsze jakaś kara a i można zweryfikować niektóre dyskusje.

wuja 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 12:44   

whasuuup napisał/a:
a może by tak podać jakie to nicki? zawsze jakaś kara a i można zweryfikować niektóre dyskusje.

Wystarczy popatrzeć w gejefi. Jedna taka strasznie się tam wyżala.
Oglądając jej posty w tym Forum, miałem wrażenie, że dyskutuje sama ze sobą.
Technika komputerowa pewnie pokazała, że faktycznie.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 12:48   

ponoć została wyrzucona bez podania przyczyny

remikk 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 13:49   

wuja napisał/a:

Wystarczy popatrzeć w gejefi.

Nie spodziewałem się tego po Panu. A może jednak powinienem ?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 14:36   

Remik ni eprzesadzaj. Ktoś to wymyślił i już się zakorzeniło. :)

zofia Nałkowska napisał/a:
ponoć została wyrzucona bez podania przyczyny

Nie została wyrzucona tylko zablokowana. Komunikat zawierał prośbę o kontakt z administratorem w celu rozwiązania problemu. Kontaktu nie było - za to żale u konkurencji. To chyba dość precyzyjnie świadczy o intencjach.

remikk 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 14:49   

Zakorzenić to się drzewo może. Nie mam czasu na wieczne patrzenie na Twoje ostatnie zdanie w temacie tutaj, więc napisze na zakończenie, że słowo to jasno określa osoby będące na tamtym forum.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 14:52   

Remik to prześmiewne określenie skrótu - nic więcej. Jeśli przypomnisz sobie awantury o prawa autorskie do nazwy forum to sam dojdziesz do wniosku, że szydera zasłużona...

Nikt nie zamierza obrażać użytkowników tamtego forum. Pisze tam kilku porządnych ludzi. Więc nie rozumiem uniesienia.

wuja 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 14:56   

remikk napisał/a:
słowo to jasno określa osoby będące na tamtym forum

Akurat takiego skojarzenia nie miałem.
Jeżeli obraziłem w ten sposób któregos z użytkowników GFI, serdecznie przepraszam.
Wybaczcie, że tylko tutaj, ale tam jestem nieobecny, a wiem, że tutaj też zaglądacie.

whasuuup 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 16:21   

kurde, nie mam czasu szukać
rozumiem że jeden nick to tatiana g a ten drugi/?
ejże ciekawość mnie zżera :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 20:35   

whasuuup napisał/a:
rozumiem że jeden nick to tatiana g a ten drugi/?
ejże ciekawość mnie zżera

Ja też jestem bardzo ciekawa, bo z Tatianą G prowadziłam mnóstwo dyskusji i teraz wyszłam na dupka,że raz gadałam z Tatianą 1 innym razem znów z Tatianą 2 , a to była ta sama osoba. Że też mój nos nie poczuł bluesa w tej sprawie. I na dodatek Tatiana może wcale nie była babą?! To prawdziwy majstersztyk kamuflarzu. Tylko gratulować, ale Tatiana G mogłaby po wszystkim nie kłamać na drugim forum, że została wyrzucona z naszego. Jak widzę z postów powyżej, to taka rzecz się nie stała. Ciekawe, jak mogą z nią dyskutować na GFI, skoro wg mnie straciła wiarygodność jako współuczestnik jakiejkolwiek dyskusji. A tak nam się ładnie pisało, nawet wierszem!
Nawet do Starosty pisała i jak to teraz wygląda. Nieetycznie, nieestetycznie i niehumanitarnie, ot, co!

Odpowiedz do tematu