Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
III Wojna Swiatowa???
Autor Wiadomość
revolta 

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 08:10   III Wojna Swiatowa???

Cytat:
Grozi nam kolejny konflikt - tym razem o Krym. Rosyjskie media bardzo nieprzychylnie wypowiadają się o prezydencie Ukrainy, Wiktorze Juszczenko i jego decyzjach dotyczących ograniczenia swobody ruchów stacjonującej na Krymie Floty Czarnomorskiej. Niebezpieczeństwo ewentualnego konfliktu ukraińsko-rosyjskiego, który może szybko stać się konfliktem europejskim, zauważa również londyński "Times"..

"Rosja i Ukraina już teraz spierają się o przyszły status baz Floty na Krymie, które Rosja na mocy 20-letniej umowy, podpisanej po rozpadzie ZSRR, musi opuścić w 2017 r. Większość ludności Krymu uważa się za Rosjan i jest mocno lojalna wobec Moskwy" - przypomina "Times".

"Napięcia na linii Moskwa-Kijów narastają na tle wypowiedzi polityków rosyjskich, domagających się zachowania kontroli nad terytorium, niezależnie od życzeń Ukrainy. Juszczenko podkreśla, że Flota Czarnomorska musi opuścić Krym w wyznaczonym terminie i przedłużenie zgody na korzystanie z portów nie wchodzi w grę".

"Tak samo jak w Gruzji, władzę na Ukrainie sprawuje ekipa zabiegająca o członkostwo w NATO. Pomarańczowa Rewolucja, która wyniosła Wiktora Juszczenkę i Julię Tymoszenko do władzy w 2004 r. od dawna budziła nieskrywaną niechęć Władimira Putina" - dodaje pismo.

To, że Ukraina chce wstąpić do NATO - zdaniem gazety - jeszcze bardziej zwiększyły napięcie w stosunkach Moskwy z Kijowem.

"W odróżnieniu od małego kraju - Gruzji, Ukraina liczy 47 mln mieszkańców i każda konfrontacja z Rosją może szybko przybrać wymiar szerszego europejskiego konfliktu. Ukrainę przecinają rurociągi dostarczające surowce energetyczne do UE" - podkreśla "Times".

W środę Ukraina zaostrzyła zasady przekraczania jej granicy przez stacjonujące na Krymie okręty i samoloty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, zastrzegając sobie prawo do usunięcia łamiących je jednostek ze swego terytorium.

Rosyjska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony oraz prezydent Juszczenko nałożyli na dowództwo Floty obowiązek informowania władz ukraińskich o zamiarze przekroczenia przez jej jednostki granic Ukrainy z co najmniej 72-godzinnym wyprzedzeniem.

Ukraiński MSZ-et wcześniej ostrzegł Rosję, że zabroni rosyjskim okrętom powrotu do Sewastopolu, jeśli brały one udział w działaniach wojskowych przeciw Gruzji. Moskwa nazwała to posunięcie "poważnym, nowym antyrosyjskim krokiem".

W środę rosyjska prasa alarmowała, że prezydent Ukrainy nakazał sprawdzenie, czy Flota Czarnomorska opłaca rachunki za gaz, wodę i prąd. Gdyby okazało się, że tak nie jest, miano natychmiast odciąć media.

"Rossijskaja Gazieta" informowała także, powołując się na swoje źródła, że ukraińska milicja i inne służby bezpieczeństwa mają sprawdzić dokumenty marynarzy: adres ich zameldowania, pozwolenie na pobyt na terenie Ukrainy, dokumenty dotyczące ich domów i mieszkań. "Praktycznie żaden z marynarzy nie przebywa na terenie Ukrainy zgodnie z prawem, nie mają pozwolenia na pobyt stały lub jakichkolwiek innych dokumentów potwierdzających legalność ich przebywania w Sewastopolu. Jeśli władze będą twardo trzymały sie przepisów, mogą wydalić ich z kraju" - mówi gazecie ukraiński prawnik, proszący o zachowanie anonimowości.

www.dziennik.pl

Ostatnie dni przynosza coraz gorsze informacje...
Jak zatrzymac to szlenstwo?!

emigrant 

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 10:07   

revolta napisał/a:
Jak zatrzymac to szlenstwo?!

Taka jest prawda, że my, zwykli śmiertelnicy, numery statystyczne, jesteśmy tylko trybem w całej machinie. Nami sterują rządy, które dopatrują w swoich własnych ideologiach jakieś cele. Oni uważają się za nieśmiertelnych, dążąc do zaspokojenia własnych celów kosztem jednostek. To my na tym ucierpimy, nie oni. Wiek XX nie zaczął się 1 stycznia 1901 roku, tylko 28 czerwca 1914 roku w Sarajewie. Tak samo wiek XXI zaczął się 11 września 2001 w Nowym Jorku.

Rosyjskiej machiny wojennej nie powstrzyma militarnie chyba żaden kraj w Europie. Mają 300 tys żołnierzy gotowych do postawienia na pierwszej linii frontu i kilka tysięcy czołgów. Co prawda, sprzęt nie należy do najnowszych, ale pamiętajmy, że w czasie II wojny Rosjanie stosowali wojsko do masowych frontowych ataków nie licząc się ze stratami. Stare rosyjskie powiedzenie mówi: "pierwszy front w ataku zawsze ginie, na szczęście za nim jest kolejny".

Polityka wynaturzania ludzi w życiu społecznym i prywatnym, laicyzacja, pozbawianie narodowych korzeni poprzez likwidacje granic, durne przepisy emigracyjne i ujednolicanie narodów Europy sprawia, że dziś o wiele mniej ludzi czuje się zobowiązanych do obrony własnej ojczyzny aniżeli kiedyś. Potrzebna jest naszym narodom odnowa, bo inaczej określenie 'stara zgniła Europa' będzie faktem dokonanym.

elvis 

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 13:28   

To nie jest III wojna. Europa odda jak Chamberlain wszystko za pokój i gaz. Kto ma powstrzymać wojska rosyjskie ? Armia duńska albo polska?Putin za wszystko zapłaci gazem.

Bergol 
antykler

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 15:15   

emigrant napisał/a:
pozbawianie narodowych korzeni poprzez likwidacje granic, durne przepisy emigracyjne i ujednolicanie narodów Europy sprawia, że dziś o wiele mniej ludzi czuje się zobowiązanych do obrony własnej ojczyzny aniżeli kiedyś.

Dokładnie tak. Powoli zaczynamy się czuć tak jakby już nic nas nie wiązało z miejscem naszego pochodzenia. Już od wielu osób w wieku 25-35 lat słyszałem słowa "Jest mi wstyd, że jestem Polakiem". I co o tym sądzić? Słowo patriotyzm znane jest już tylko z lekcji historii...
Wracając do konfliktu powiem tak - Zmieniły się rządy i ustroje ale "mateczka rosja" jest wciąż taka sama....

revolta 

Wysłany: Sro Sie 20, 2008 01:43   

Troche nieaktualna juz dzisiaj wrozba z 2007 roku...

www.dziennik.pl napisał/a:

III wojna światowa wybuchnie za rok
Strateg i profesor wojskowości generał Stanisław Koziej przepowiada w "Fakcie" makabryczny scenariusz dramatu, który rozegra się za kilka miesięcy. Do III wojny światowej zostało zaledwie kilka miesięcy...

Dramat milionów ludzi na całym świecie. Lejąca się strumieniami krew, fetor palonych zwłok i rozchodzące się po całej kuli ziemskiej skażenie będące skutkiem detonacji ładunków nuklearnych. W takim piekle możemy znaleźć się już za rok. Bo jak mówią poważne amerykańskie i rosyjskie źródła, latem 2008 roku Stany Zjednoczone prawdopodobnie zaatakują Iran. Plany amerykańskiej inwazji na Teheran są coraz bliżej.

I nic dziwnego. Ceny baryłki ropy naftowej rosną w galopującym tempie. Do tego amerykański wywiad wykradł niedawno sekretne plany Iranu, które mówią, iż w niedługim czasie chce on zaatakować Irak. Jeszcze kilka miesięcy i armia George'a Busha uderzy w kraj Mahmuda Ahmadineżada. Później wydarzenia potoczą się lawinowo. Kolejne państwa pogrążą się w krwawej jatce. Tak wybuchnie III wojna światowa, która pochłonie miliony ofiar.

Etap pierwszy - USA atakują Iran
Jest wczesne lato 2008 roku. Znów drożeje ropa naftowa. Cena baryłki jest najwyższa od dziesięcioleci. Iran, mimo licznych ostrzeżeń Rady Bezpieczeństwa ONZ, ma prawie gotową bombę atomową. Waszyngton nie chce interwencji wojskowej. Ale musi wyprzedzić ruch Teheranu. W Białym Domu ważą się losy świata. W końcu George Bush (61 l.), który za pół roku ma zakończyć drugą kadencję, podejmuje dramatyczną decyzję. USA uderzą na Iran.
Według Stanisława Kozieja Amerykanie wybiorą między dwoma wariantami ataku. "Jeden to ostrzał rakietowo-lotniczy Iranu konwencjonalnymi głowicami. Dywanowe naloty i rakiety wystrzeliwane z okrętów podwodnych zniszczą potencjał nuklearny Iranu. Dzięki temu o kilka lat opóźni się zagrożenie, jakie Teheran stwarza Zachodowi" - mówi "Faktowi" generał. "Drugi wariant to po prostu inwazja" - dodaje. Prawdopodobnie Amerykanie zastosują jeden wariant po drugim. "Po ostrzale rakietowym do Iranu wkroczą marines oraz żołnierze z baz w Afganistanie i Iraku. Rozpocznie się regularna wojna, a potem okupacja" - wyjaśnia Stanisław Koziej.

Etap drugi - Iran mści się na Izraelu
Ale ta wojna nie zakończy się na Wschodzie. Według stratega Iran będzie po uderzeniu Amerykanów bardzo słaby i nie da rady zaatakować ani Stanów, ani Europy... weźmie więc odwet na Izraelu. "Al-Kaida i oddziały Hezbollahu zorganizują w Tel Awiwie i innych miastach zamachy bombowe. Zaatakują nieprzyjaciela rakietami wystrzeliwanymi z terenów Syrii i Libanu. Wtedy w pobliskim Pakistanie dojdzie na pewno do przewrotu, a władze przejmą radykałowie zdecydowani na sprzątnięcie Izraela z powierzchni ziemi. Pakistańczycy zapowiedzą użycie przeciw broni jądrowej" - mwi "Faktowi" gen. Stanisław Koziej.

Etap trzeci - Izrael rusza na Pakistan
Zagrożony Izrael nie będzie miał wyjścia. Pod opiekuńczymi skrzydłami Stanów Zjednoczonych zaatakuje rakietami atomowymi Pakistan i Liban. Według Kozieja, atak Izraelczyków może zetrzeć muzułmańskie kraje w proch.

Etap czwarty - wojna dosięga Europy
"Europa zaczyna apelować wtedy o pokój" - tłumaczy gen. Stanisław Koziej. Jest już późna jesień 2008 bądź początek 2009 roku. Instytucje europejskie w trosce o międzynarodowe bezpieczeństwo będą podnosić głosy o zaniechanie konfliktów na Wschodzie. Ale Pakistan i siatka arabskich terrorystów nie będą chciały już słuchać głosów Europy, która wcześniej poparła amerykańską interwencję w Iraku. "W odpowiedzi Pakistan i al-Kaida wystrzelą w stronę Europy rakiety" - wyjaśnia generał. Dodaje jednak, że to wcale nie zmasowany atak militarny pogrąży w cierpieniu stary kontynent. "We wszystkich krajach zaczną mnożyć się ataki terrorystyczne" - mówi "Faktowi". Krew będzie lała się na ulicach z wysadzanych w powietrze autobusów, ludzie będą truci bronią chemiczną w biurach. Na lotniskach i w metrze we wszystkich europejskich stolicach zacznie się szerzyć strach. I wtedy walki przeniosą się na inne kontynenty.

Etap piąty - cały świat walczy
"Walki szybko przeniosą się do Ameryki" - prognozuje gen. Koziej. "W Wenezueli i innych państwach nieprzyjaznych Stanom wybuchają zamieszki. Ludzie zaczną mordować obywateli Stanów Zjednoczonych. Będą zamachy na dyplomatów. USA będą musiały na to zareagować" - mówi generał. I wtedy Północ zaatakuje Południe. "Rozpocznie się regularna wojna między kontynentami amerykańskimi, na co nie będą chcieli pozwolić Rosjanie. Konflikt będzie narastał. Nikt już niczego nie będzie kontrolował, a rakiety będą latać na wszystkie strony. Zginą miliony ludzi" - przewiduje generał Koziej. Jaki będzie wynik III wojny? Nikt nie ma wątpliwości, że znów zwycięży w niej Ameryka i cywilizowany świat. Na pewno duży udział w sukcesie będzie miała sprzymierzona Polska i nasi dzielni żołnierze. Ile miesięcy potrwa światowa krwawa jatka i jak dokładnie się skończy? Tego jeszcze nie wiadomo.

sobota 15 września 2007
Zródło: www.dziennik.pl

...ale...
Zyjemy w czasach nierozwiazanych od kilkudziesieciu lat konfliktow i problemow.
Pozorny spokoj odczuwamy tylko tu, w Europie.
Reszta swiata pograza sie w coraz ostrzejszych konfliktach a dwa skrajne mocarstwa musza kiedys rozwiazac swoj konflikt o ktory nikt z nas sie nie prosil...

Pomijajac sprawy terroryzmu, zyjemy chyba w najbardziej konfliktowych i niebezpiecznych czasach.
Chyba jeszcze nigdy w historii swiata nie prowadzono tylu wojen i chyba nigdy nie bylo tak powaznego zagrozenia kolejnymi konfliktami o znaczeniu globalnym.
Do czasu inwazji Rosji na Gruzje ignorowalismy wszelkie zagrozenia - "my jestesmy bogaci i silni - oni walcza tam a my jestesmy tutaj, daleko od tego wszystkiego".
Ktorys konflikt w koncu przerwie ta niestabilna rownowage...

Ktory?
Zaczynajac od USA - wiele panstw, w tym Rosja, Iran, Korea Pln, Wenezuela, oczekuje jednego chocby potkniecia USA.
Musi ono nastapic - angazowanie USA w rozne konflikty tak naprawde oslabia ich potencjal militarny i wprowadza kraj w coraz glebsze bagno - nawet oni nie sa w stanie walczyc z calym swiatem.
Tak naprawde tylko czesc Europy, Japonia, Korea Pd, Izrael i Australia sa wiekszymi sojusznikami tego kraju.
USA zaczynaja wbijac sie klinem w strefe wplywow ledwo stabilnej dotad Rosji - konflikt sprzed kilkudziesieciu lat nie zostal przeciez uregulowany. USA robia to w imie wolnosci ale tak naprawde ich intencje nie sa zbyt jasne i oczywiste...
Skad wziela sie tak nagla ostatnio agresja Rosji?

Rowniez Rosja ma na swoim koncie liczne nierozwiazane konflikty - Ukraina, Kaukaz, Japonia, Europa Wschodnia i... USA...

Do tego wszystkiego dochodzi bliski wschod - Izrael, Iran, Turcja, Syria, Francja i... USA...
Azja srodkowa - Indie, Pakistan, Afganistan i... USA...
Ameryka - Wenezuela, Boliwia, Kuba i... USA...
Azja wschodnia - Korea Polnocna, Korea Poludniowa, Japonia i... USA...
Gdzie w tym wszystkim znajda sie Chiny, Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, Wlochy... Watykan?

Mozna w tym miejscu przytoczyc setki interpretacji Biblii i przepowiedni, w tym Nostradamusa. Wszystkie mowia jednak o tym samym.
W zeszlym roku ksiadz w kosciele na bydgoskich Wyzynach mowil na jednym z kazan o apokalipsie i "bestiach ktore zstapia na ziemie jeszcze za naszego zycia".
Cokolwiek mial na mysli, wzbudzilo to moje zainteresowanie problemem...

Ile w tm prawdy, przekonamy sie juz niebawem...

mumia 

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:26   

Uderzenie na Iran ma nastapić w listopadzie...tak przynajmniej przewiduje jasnowidz Krzysztof Jackowski...podobno w ubiegłym roku zapowiedział krach na giełdzie i kłopoty banków...

http://blogi.bossa.pl/?p=601

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:30   

O matko... Podobno przewidział też przyszłość forum.gniezno.com.pl i podobno jest świetlana ;)

revolta 

Wysłany: Sob Paź 18, 2008 17:52   

Dla mnie przepowiednie sa tylko ciekawostka, ale...
Pamietam ten artykuł ktorego fragment zacytowano w
http://blogi.bossa.pl/?p=601.
Ukazal sie w bydgoskiej Gazecie Pomorskiej 28 grudnia 2007 roku:

Cytat:
Rozmowa z
KRZYSZTOFEM JACKOWSKIM
jasnowidzem z Człuchowa

- Panie Krzysztofie, co się stanie w nadchodzącym roku?
- Czuję, że stanie się rzecz bardzo charakterystyczna w Anglii. Mam wrażenie, że jakaś grupa ludzi dokona przestępstwa, które zbulwersuje opinię publiczną i będzie się o tym głośno mówić. Będą to Polacy i to spowoduje wielki bunt Anglików przeciwko nam. Przez tę grupkę Polaków Anglicy całkowicie stracą do nas zaufanie. To będzie dla wielu straszne doświadczenie.
- A z rzeczy przyjemnych? Kiedy spadnie śnieg?
- Wiosna przyjdzie szybko, Zima będzie ciepła, deszczowa, ale pojawią się dwa okresy mrozów, za to bardzo krótkie. Śniegu bardzo mało, ale za to dużo deszczu. Przyszły rok kojarzy mi się wilgocią - nie oznacza to, że cały dzień będzie padał deszcz, ale czuję wilgoć. Dobry rok dla rolników i roślin, które lubią wodę.
- Czy zdarzy się coś charakterystycznego?
- Dramat. Widzę skok narciarski i to chyba będzie Polak. Bardzo tragiczny dla Polaka skok.
- To fatalnie.
- Ale kojarzy mi się jeszcze, że gdzieś wydarzy się niebezpieczny atak terrorystyczny z użyciem gazu. Pojemnik z trującym gazem zabije mnóstwo ludzi. Wiele osób wtedy zginie, jestem tego pewien.
- Panie Krzysztofie, a na naszym podwórku?
- To będzie rok wstrząsu bankowego w Polsce, nie takiego zwykłego wahania stóp, ale prawdziwego wstrząsu. Banki zadrżą. Może źle to nazywam. To będzie wyjątkowo nieprzychylny rok dla tych, którzy mają kredyty albo zamierzają je wziąć. Stopy już są wysokie, ale nastąpi jakieś załamanie ekonomiczne i banki będą musiały reagować. To nie będą przewidywalne reakcje, mam wrażenie, że jak to wszystko walnie, to będzie straszny dramat.
- I teraz pewnie wszyscy, którzy pracują w banku albo mają kredyty, zaczynają się bać.
- I słusznie, bo jesienią będzie czas wielkich aresztowań. I kto wie, czy właśnie nie będą one w bankach. Kilka ważnych osób, bardzo, bardzo ważnych, zostanie aresztowanych i wyniknie z tego wielka afera. I nie wykluczam, że będzie związana z tym niespodziewanym krachem.
- Aż strach słuchać.
- I do tego szykuje się trudny czas dla drobiu. Ja wiem, że teraz łatwo to powiedzieć, bo mieliśmy ptasią grypę, ale mam silne wrażenie, że ona wcale nie minęła i w lutym jej ognisk będzie więcej. Może sugeruję się sytuacją w kraju, tego nie wykluczam, ale odczucie jest silne - zdecydowanie luty. Wtedy branża drobiarska odczuje, co to jest kryzys.
- A w polityce?
- Pierwszy kryzys rządowy może być już w lipcu. Nie wykluczam, że zajdzie kilka dość istotnych zmian w rządzie i to będzie związane z konfliktem PO i PSL. Dojdzie do roszad w ministerstwach, a kto wie, czy to nie będzie miało związku z tąpnięciem ekonomicznym. Ogólnie ekonomicznie to nie będzie dobry rok.
- Znowu ma być gorzej?
- Już w pierwszym półroczu odczujemy zwiększenie wydatków. Długoterminowa polityka tej koalicji może się okazać bardzo restrykcyjna ekonomicznie. Żeby ukryć inflację, będą ciche podwyżki. Po całym roku, mniej więcej w tym czasie, kiedy rozmawiamy, okaże się, że nasze koszty utrzymania wzrosły o 30 proc. Rząd Tuska zacznie przez to tracić popularność.
- Panie Krzysztofie, niech się pan skupi i zobaczy, czy czeka nas coś dobrego.
- Widzę kłótnię o prezesa NBP. Jakiś kryzys, kłótnia w rządzie, awantura.
- A w sporcie?
- O, widzę kłopoty z przygotowaniami do mistrzostw Europy -jakaś niesprawiedliwość, bo Ukraina coś dostanie, a Polska nie, ale nasz kraj będzie się czuł przez to niedowartościowany, będzie miał pretensje. Ale to u nas ktoś zawali - to będzie jakaś dotacja związana z mistrzostwami.
- Same dramaty.
- Trudno, tak już jest, że jasnowidz mówi, co widzi i nie może zmyślać. Muszę mówić, co czuję, bo inaczej to nie miałoby sensu. Chociaż jest to mało popularne.
-Napisał pan niedawno wstęp do książki o słynnym przedwojennym jasnowidzu Osowieckim. Czy czuje pan z nim duchowe pokrewieństwo?
- Osowiecki to był człowiek, który nie umiał robić interesów, w życiu rodzinnym też mu się nie wiodło. Ja interesów też robić nie umiem, czasami jestem pozornie zagubiony, ale widocznie takie cechy mają ludzie obdarzeni tym darem. Czasami mam wrażenie, że czasu wcale nie ma, on się zlewa, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to jedno. Wszystko, co się ma zdarzyć, jest już zaplanowane. A ja to odczytuję, jakbym miał klucz do tej matrycy. Można w nie wierzyć lub nie i ja to szanuję. Ale jasnowidzenie jest. Naprawdę istnieje, a ja jestem tego dowodem.

ROZMAWIAŁA
BARBARA ZYBAJŁO

13 pazdziernika 2008 ukazal sie kolejny artykul w Gazecie Pomorskiej:
Cytat:
Jasnowidz: Strzeżmy się listopada
Rozmowa "Pomorskiej" z Krzysztofem Jackowskim jasnowidzem z Człuchowa.

Przepowiedział pan, że jesienią będziemy mieli kryzys i jest kryzys. To niech pan teraz powie, kiedy się skończy.

- On się jeszcze na dobre nie zaczął. A skoro go przepowiedziałem, to chcę sobie pozwolić na małą dygresję. To, że teraz mamy wstrząs bankowy, to teraz wszyscy już wiemy. Kiedy o tym mówiłem w 2007 roku, banki były stabilne, a martwili się tylko ci, którzy nie mogli kredytów brać. Bo kryzys giełdowy się zdarza, ale ten wstrząs bankowy jest porównywalny do krachu giełdowego z lat 30. Tylko że wtedy, o ile wiem, banki stały dobrze, tylko giełda poszła. A skoro rządy USA i krajów Unii Europejskiej zdecydowały przeznaczyć finanse na prywatne banki, to chyba musi być źle, prawda?

- No tak, ale kiedy to się skończy?

- Mogę powiedzieć, kiedy będzie źle. Listopad to punkt kulminacyjny i bardzo niebezpieczny dla świata, jeśli chodzi o sytuację ekonomiczną. Obserwujmy uważnie sytuację między 18 a 22 października, a potem od 26 października do 8 listopada. To będzie najgorszy czas tego kryzysu. I módlmy się, żeby nikt nie zareagował zbyt nerwowo. Bo tego się boję - że któryś z mocarzy może uznać, że wojna będzie antidotum na te problemy. I to jest najgorsze, co może spotkać świat.

Czuję, że to może być wojna lokalna, która wymknie się spod kontroli - napaść na Irak to była wojna kontrolowana. Najpierw będzie prowokacja ze strony dwóch państw - małego i dużego. Ten, który będzie oskarżany o atak, nie zrobi tego, o co będzie oskarżany. I jeżeli, daj Boże, do tej wojny nie dojdzie, to proszę Czytelników, żeby nie mieli mnie za hochsztaplera, bo kryzys bankowy przewidziałem. Po prostu czuję, że taka możliwość jest. Jeśli się zacznie, to dowiemy się o tym nocą. Wszyscy musimy jednak wierzyć w zdrowy rozsądek i na to należy liczyć.

- Panie Krzysztofie, tyle jest teorii o tym, skąd wziął się ten kryzys. A co myśli o tym jasnowidz?

- To, co stało się ze światową ekonomią, to w moim odczuciu jest akt terrorystyczny ze strony świata arabskiego. Według mojej oceny wielu właścicieli pól ropy naftowej wycofało swoje pieniądze z amerykańskich banków. One tam wpływały od wielu lat i było to naprawdę dużo pieniędzy. W którymś momencie Amerykanie dopisywali tylko zera do kont. To były wirtualne pieniądze. Uznano, że tego od nich nigdy nikt nie zdoła wypłacić - takie to były wielkie sumy. A na te pieniądze za ropę udzielano pożyczek. I w którymś momencie te pieniądze z amerykańskich kont wypłacono. Stąd luka finansowa. Uzasadnienie moje jest takie - jeśli moja teoria jest bliska prawdy, to Amerykanie wiedzą, że to jest akt terrorystyczny, który kładzie ich gospodarkę. Czytelnicy sami widzą, że są państwa, które upadają, ale jest jedno państwo, które może im pomóc. I dlatego ten konflikt może przestać być kontrolowany.

- Panie Krzysztofie, boi się pan?

- Pewnie, że się boję.

- Co pan może poradzić Czytelnikom? Co mają robić?

- Jeśli w świecie jest taka dziura kredytowa, to możemy tylko kawę wypić i dobry film obejrzeć. Czas niebezpieczny będzie do wiosny. Strzeżmy się końcówki października i listopada.

Jak widac, duza czesc przepowiedni z grudnia nie jest zbyt celna, ale z kryzysem niestety trafil...
Co do artykulu z pazdziernika, wyjasni sie w najblizszych tygodniach lub miesiacach.

revolta 

Wysłany: Sro Gru 31, 2008 17:51   

Dzisiejsza Gazeta Pomorska, taka ciekawostka.

Trzeba jednak pamietac ze facet sporo rzeczy przewidzial poprawnie no i fakt, ze na swiecie jest coraz wiecej z pozoru "lokalnych" konfliktow. No i kryzys na skale niespotykana od wielu dziesiecioleci.
Nastepstwem wielkich kryzysow zawsze jest... wielka wojna...

Gazeta Pomorska napisał/a:

Co nas czeka w 2009 roku?
Rozmawiała Barbara Zybajło

Rząd zniechęci się do... rządzenia, umrze "ważny ksiądz" i zapadnie decyzja, że Euro 2012 tylko w symbolicznym zakresie odbędzie się w Polsce. Rozmowa z Krzysztofem Jackowskim jasnowidzem z Człuchowa.

- Panie Krzysztofie, jaki będzie rok 2009?
- W Polsce zapamiętamy go na długo. Obiecuję jako jasnowidz.

- Co nas czeka na politycznym podwórku?
- Budżet, który będzie dwa razy modyfikowany. Pierwszy wstrząs będzie na przełomie stycznia i lutego, kiedy dowiemy się, jak ten kryzys będzie wyglądał.

- A jak będzie wyglądał?
- Szczególnie trudny okres będzie od stycznia do marca - dużo zwolnień z pracy, dużo przestojów, wyraźne gospodarcze zahamowanie. Od stycznia do marca Polacy zaznajomią się z kryzysem.

- Jak długo to wszystko potrwa?
- Trzy - cztery lata i zrobi wiele zmian w świecie. Oczywiście to jest gdybanie, ale uważam, że doprowadzi on do wojny. W Polsce jej nie będzie, ale w świecie się zakotłuje.

- A kiedy się skończy?
- Pozwolę sobie przypomnieć, że ten kryzys przewidziałem i powiem tak - sam nie zdechnie. Świat jest podzielony na dwie części - Europę i USA oraz drugą część - Azję i Bliski Wschód. Tam właśnie dojdzie do prowokacji w ciągu kilku miesięcy. Może będą to dwie, trzy prowokacje. Każda z nich będzie miała na celu wojnę.

- I po co ta wojna?
- Jest potrzebna Ameryce.

- A na naszym podwórku?
- Wojna nas nie będzie dotyczyć.

- To jedno dobre.
- Ale zaczną się kłopoty w Unii Europejskiej. Mówiłem już, że moim zdaniem UE będzie się rozpadać i tak się stanie. Unijne nogi zaczną się chwiać. I rozpad może nastąpić w ciągu trzech lat.

- A co się będzie działo w Polsce?
- Mam odczucie, że Polska w przyszłym roku poczuje zahamowanie dotacji z UE i będzie to dotyczyć budowy dróg. Nie wykluczam, że w przyszłym roku, i to w pierwszej połowie, może się zacząć mówić o ewentualnym zahamowaniu inwestycji związanych z Euro 2012. Niewykluczone, że znajdzie się trzecie państwo i symbolicznie w Polsce i na Ukrainie odbędą się jeden, może dwa mecze, a w trzecim państwie zostanie rozegrana reszta.

- Kiedy wejdziemy do strefy euro?
- Nie wiem. Tego nie umiem powiedzieć.

- Czekają nas wcześniejsze wybory?
- Ten rząd się utrzyma, ale zniechęci się do rządzenia. Można powiedzieć, zniechęci się sam do siebie. Sytuacja społeczno-ekonomiczna pikowała będzie w dół trzy razy. Najtrudniejszy okres dla gospodarki będzie od lipca. W drugiej połowie przyszłego roku państwa UE będą się biły o zbyt w sposób globalny. I o rynek pracy. Będzie to rok inny niż ostatnie lata i nie będzie to rok dobry. Posucha gospodarcza i apatia ludzi. Niejeden z Czytelników powie, że nie trzeba być jasnowidzem, żeby coś takiego wyrazić, więc przypomnę po raz kolejny, że ten kryzys wywróżyłem i nie chcę, żeby tak było, ale tak to po prostu widzę.

- No, to chyba czas zacząć się bać. To może w pogodzie będzie trochę spokoju?
- Po Nowym Roku, ale to nie znaczy, że zaraz w styczniu, będzie śnieg. Poleży trzy tygodnie.

- Doczekamy się porządnego mrozu?
- Raczej nie. Potem też będzie taka chlapanina.

- A latem?
- Lato zapamiętamy przez sensacje. Cała Polska będzie mówiła o jakiejś burzy, potężnym kataklizmie. Obejmie duży obszar kraju. Lato będzie nietypowe - nagła susza i nagłe ulewy - czas niebezpieczny dla zbiorów. Bo jak będzie deszcz, to oberwanie chmury, a jak słońce - to susza. Takie agresywne lato.

- Rolnicy będą zadowoleni z cen żywności?
- Moim zdaniem produkcja żywności będzie się opłacać.

- Ale w co inwestować? Kury? Kaczki?
- Nie wiem, ale mam wrażenie, że rynek żywności będzie się miał dobrze.

- Panie Krzysztofie, podobno odwiedza pana Andrzej Lepper.
- Tak, pan Lepper zakłada nową partię "Samoobrona Andrzeja Leppera". Mamy kontakt od lat. To ja im przepowiedziałem, że wejdą do Sejmu, a potem, że jak tylko dotkną rządu, to będzie ich śmierć.

- I robi mu pan wizje?
- Pan Lepper wysłuchuje wizji i analizuje, tyle mogę powiedzieć. I to nie jest jedyny polityk, który mnie pyta o przyszłość.

- Skoro politycy chodzą do jasnowidza, to naprawdę musi być źle. A czy widzi pan coś jeszcze, co nami wstrząśnie?
- Nie wiem, gdzie to będzie, ale rozerwanie czegoś pochłonie wiele ofiar. Właśnie tak to widzę - rozerwanie czegoś. O k..., to chyba reaktor. To się może wiązać z reaktorem - taka wielka beka. A poza tym mam wrażenie, że rządy zacznie Obama, a skończy kobieta. Ale to nie musi być w przyszłym roku, tylko tak po prostu to czuję. I w tym roku Izrael kojarzy mi się z cudami.

- W Ziemi Świętej wszystko jest możliwe...
- Nie, coś się tam będzie działo. Będzie się mówić, że w Izraelu stał się cud. A w Polsce - wielki klin. Dużo się będzie o tym mówiło w Polsce - o jakimś wielkim klinie. Długo to będzie trwało. I widzę samoloty - cztery, albo pięć, uprowadzone w trakcie lotu, jakaś eskalacja terroryzmu. Dość dziwna eskalacja.

- W Polsce???
- Nie, chyba nie, taka dziwna sytuacja, niektórzy będą się zastanawiać, czy to rzeczywiście terroryści. W pokoju świata ktoś majstruje. A do tego przy tym rozerwaniu wielkiej beki będzie dużo ludzi żółkło. Te cuda w Izraelu będą mieć związek z tym, że Izrael w jednym momencie zmieni sprzymierzeńca ze starego na nowego. I to będzie ten cud. Roku 2009 przez wiele lat nie zapomnimy. Umrze bardzo ważny ksiądz, wielka osobistość. I widzę dużo ludzi w kościołach - to, co dzieje się w świecie sprawi, że ludzie się będą modlić. I do tego te samoloty - jednak trzy albo cztery, lecą w powietrzu. Niebezpieczeństwo będzie w powietrzu. W jednej chwili i w jednym czasie. I kojarzy mi się z tym Morze Czerwone. Niedokładnie, ale gdzieś tam. A Chiny będą głośno krzyczeć, że nie chcą wojny. I jak ten kryzys powstał, tak ta wojna powstanie w sposób nietypowy, nienaturalny. Wywołają ją ci, co bardzo chcą walczyć. To widzę.

- Same dramaty.
- Jeśli w moich odczuciach wojna może być przez kogoś wywołana, to może jest też ktoś, kto do niej nie dopuści. Widzę niebezpieczeństwo wojny. I życzę Czytelnikom i sobie też, żeby z tego majstrowania nic nie wyszło.

Gazeta Pomorska 31-12-2008

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Gru 31, 2008 18:34   

revolta napisał/a:
Trzeba jednak pamietac ze facet sporo rzeczy przewidzial poprawnie no i fakt, ze na swiecie jest coraz wiecej z pozoru "lokalnych" konfliktow. No i kryzys na skale niespotykana od wielu dziesiecioleci.
Nastepstwem wielkich kryzysow zawsze jest... wielka wojna...

A moja szklana kula widzi inne rzeczy dla Polski i dla Gniezna.
1. Kryzys dla nas nie będzie tak uciążliwy, jak przepowiadano. Gorsze rzeczy przeżyliśmy od okupacji
2.Wojny światowej nie będzie , bo Ameryce jak nigdy potrzebny jest spokój
3.Do strefy euro wejdziemy w 2010 roku
4.Mrozy w Polsce będą nawet do -20, ale nie będą trwać długo
5.Na razie rozpadu UE nie widzę, chyba,że zakładamy hipotezę: Polska w Unii, to początek końca unii, to wtedy tak: 2015 -finito
6.A może Obama... był kobietą
7.Zapisać wizje Zofii i przypomnieć ,jak dożyjemy w następnego sylwestra!

Grzegorz 

Wysłany: Sro Gru 31, 2008 21:26   

Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o wypowiedzi p.Krzysztofa. Jak dla mnie z ubiegłorocznych przepowiedni sprawdziła się tylko ta, która zapowiadała kryzys finansowy i w zasadzie mogę się pokusić o stwierdzenie, że każdy dobry ekonomista potrafi coś takiego wywróżyć, jeśli jest dobrym obserwatorem i potrafi skutecznie analizować zachowania na rynku.

revolta 

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 14:25   

Traktuje to jako warta zauwazenia ciekawostke ;]

A co do kryzysu i komplikowania sytuacji miedzynarodowej to niestety uwazam, ze lepiej juz bylo... I jest to juz moja wlasna ocena.

kaszi 

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 23:00   

Grzegorz napisał/a:
Jak dla mnie z ubiegłorocznych przepowiedni sprawdziła się tylko ta, która zapowiadała kryzys finansowy i w zasadzie mogę się pokusić o stwierdzenie, że każdy dobry ekonomista potrafi coś takiego wywróżyć, jeśli jest dobrym obserwatorem i potrafi skutecznie analizować zachowania na rynku.
http://www.youtube.com/watch?v=DpHZ-c3kw98

Grzegorz 

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 10:30   

Zainteresowanym proponuję obejrzeć film Zeitgeist 2 the Movie: Addendum - Money Creation, Central Banks, and Economic Slavery.
http://www.zeitgeistmovie.com/

Z polskimi napisami na YouTube: http://pl.youtube.com/watch?v=lOjMpUIstKU

revolta 

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 12:26   

Niepokojace i na swoj sposob ciekawe, dosc liczne artykuly dotyczace realnego niebezpieczenstwa wybuchu III WS, mozna odlalezc w kilku ostatnich numerach Newsweeka.

rul3z 

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 12:57   

Grzegorz napisał/a:
Zainteresowanym proponuję obejrzeć film Zeitgeist 2 the Movie: Addendum - Money Creation, Central Banks, and Economic Slavery.
http://www.zeitgeistmovie.com/

Z polskimi napisami na YouTube: http://pl.youtube.com/watch?v=lOjMpUIstKU

Dołączam się do polecenia filmu Zeitgeist, również 1 części z 2007, gdzie ładnie pokazują również aspekt wiary. Ostrzegam jednak, że film jest zrobiony przez profesjonalistów w dziedzinie manipulacji PR i może zrobić co słabszym jednostka burze w mózgu.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 11:21   

wuja napisał/a:
Na zewnątrz zielony - w środku czerwony!
Wuja i Maarcinek ,pohamujcie trochę, bo III wojna na słowa gotowa. Ale faktycznie chyba trzeba to przenieść do innego tematu i działu.
Hades napisał/a:
Jeśli chodzi o zaplecze polityczne to nie jest tak istotne jak dobra kampania i zespół ludzi, a Nowak takich ma, zresztą sam jest wykształcony i zna prawdę o pewnych rzeczach tych dotyczących zasad kampanii.

Byłam na tej stronie osiedlowej. Robiła ją ta sama ręka, co GXXI, nawet czcionka i układ strony jest ten sam lub podobny. Przepraszam, czy to jest TO zaplecze, czy pan Nowak jest TEGO zapleczem? Rzeczywiście duży ruch obywatelski: spowalniacze na jezdniach, ukwiecone balkony i ogródki. A co dla całego miasta? to samo?

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 11:21   

Częśc postów została wydzielona:
http://www.forum.gniezno....p?p=78258#78258

Hades 

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 11:23   

Tej strony osiedlowej nie robiła ta sama ręka co stronę GXXI. Rada Osiedla Piekary nie ma związku z Gniezno XXI.

Teraz przejdźmy do wątku III Wojny Światowej. Nie wybuchnie teraz. Mogłaby gdyby Iran przyłączył się do konfliktu w Gazie. Jednak przywódca tego państwa tylko dużo mówi i nic więcej.

FaFik 

Wysłany: Wto Sty 06, 2009 20:40   

Oj Iran od zawsze uczestniczył w konflikcie Izraelsko - Palestyńskim (oczywiście nie oficjalnie), nie od dziś przekazywał ogromne fundusze na bieżące działania Hamasu, szkoli przywódców militarnych oraz dostarcza broń.
Oczywiście III wojna światowa nie wybuchnie teraz gdyż jak wszyscy wiedzą Izrael posiada broń atomową, która jak na razie skutecznie odstrasza.

revolta 

Wysłany: Wto Sty 06, 2009 23:34   

Kilka miesiecy temu USA prawie doslownie powstrzymywaly Izrael przed zaatakowaniem Iranu. USA boja sie takiego rozwoju konfliktu bo bedzie on oznaczal prawdziwa katastrofe... Co bedzie kolejnym krokiem Izraela po zniszczeniu Strefy Gazy? Teheran?
Zastanawiam sie, czy Izrael po prostu nie niszczy mniej waznych ale istotnych wrogow - Hamasu - przed zaatakowaniem Iranu. Trudno walczyc z dwoma lub wiecej przeciwnikami jednoczesnie.
Iran posiada sprawne rakiety dalekiego zasiegu - co zrobia jezeli zostana zaatakowani i jezeli juz posiadaja bron nuklearna???

W tym samym regionie Turcy moga wykorzystac zamieszanie i zaatakowac terytorium Kurdystanu na terenie Iraku oraz byc moze zajac Cypr i rozwiazac trwajacy wiele dziesiecioleci konflikt z Grecja - nie zapominajmy ze rowniez wsrod czlonkow NATO sa powazni wrogowie...

Inny problem...
Rosja i Ukraina.
Konflikt pomiedzy tymi krajami, jezeli radykalnie nie zmieni sie stosunek obu panstw do Krymu, jest prawie pewny. Rosja zamykajac gaz Ukrainie niszczy gospodarke tego kraju a dodatkowo oskarzajac ich o kradziez czy zamykanie dostaw do EU realizuje prosty proces izolowania politycznego Ukrainy w Europie. Zeszloroczna operacja rosyjska w Gruzji byla ostrzezeniem dla USA ktore coraz bardziej zblizaja sie militarnie do granic Rosji i jednoczesnie kontrola systemu obronnego i reakcji NATO. Juz wiedza, ze nikt nie bedzie bronil Ukrainy a NATO predzej pograzy sie w chaosie i rozpadnie niz podejmie jakiekolwiek dzialania. Nikt nie bedzie przeciez umieral za jakis kraj postradziecki na koncu swiata.
Polski, Litwy czy Lotwy dotyczy ten sam problem, tylko jeszcze nie teraz.

A moze Rosja - sojusznik miedzy innymi Iranu - prowokuje konflikt izraelsko-palestynski zeby doprowadzic do oslabienia Izraela i ulatwic atak Iranowi?
Co sie stanie, jezeli w wojne na bliskim wschodzie wlacza sie Stany Zjednoczone?
Iran uzyje broni nuklearnej i zaatakuje Izrael oraz europejskich sojusznikow USA?
To bardzo prawdopodobne - wielu ludzi na tym swiecei ma inne priorytety i kieruje sie zupelnie inna logika niz nasza.

Caly swiat sie zbroi na niespotykana od bardzo dawna skale - wydatki na bron ciagle rosna, glownie w USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Chinach, Turcji, Ameryce Poludniowej, Iranie, Izraelu, Pakistanie, Indiach...
XXI wiek - wiek wojny?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Gru 16, 2009 10:13   

Jasnowidzący nie wróżą najlepiej

http://niewiarygodne.pl/k...,wiadomosc.html

revolta 

Wysłany: Sro Gru 16, 2009 23:31   

Do tego nie potrzeba jasnowidza - wystarczy poczytac gazety i poogadac wiadomosci

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sro Maj 04, 2011 10:48   

Cytat:
Zofio- nie udało się. ;)

lodolamacz 

Wysłany: Sro Maj 04, 2011 12:25   

Zsamot napisał/a:
Cytat:
Zofio- nie udało się. ;)
To jeszcze jeden dowód że ekonomia ma taki sam wpływ na gospodarkę , co meteorologia na pogodę...

Odpowiedz do tematu