Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GP Europy
Autor Wiadomość
Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sob Sie 23, 2008 21:47   GP Europy

Oto pierwszy z dwóch tegorocznych debiutantów w cyklu F1 - tor w Walencji. Na pierwszy rzut oka mozna powiedzieć - Monako 2. Tor uliczny, biegnący tuż nad morzem, portowa okolica, fajne białe jachty zaparkowane wzdłuż nabrzeży... To chyba jedna tylko pozorne wrażenie. Tor jest zdecydowanie inny od tego w Monako. Równie, jeśli nawet nie o wiele bardziej kręty, lecz o wiele, wiele szybszy. O ile w pierwszym przypadku wyprzedzanie jest bardzo trudne, to w Walencji można sobie wyobrazić je wyobrazić w kilku miejscach. Wyobrazić, bo przecież to pierwszy wyścig...
Zapowiada się ciekawa walka pomiędzy Hamiltonem a Massą, być może uda się w nią wmieszać Kubicy, który startuje z trzeciej pozycji.

zdjęcie z f1.ultra.pl

fmx 
Freestyler

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 09:49   

Ja liczę że Kubica utrzyma się na pudle, bo to byłby niewątpliwie sukces. Według mnie wygra Hamilton. Wyścig zapowiada się bardzo ciekawie bo to tor uliczny jak zaznaczył Andrzej szybszy od tego w Monaco, więc nie jeden może wyścigu nie ukończyć (oby to nie był Kubca ;) )

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Sie 24, 2008 21:46   

Nakajima uderza w Alonso, Coulthardt uderza w Sutila chyba, Raikkonen przejechał mechanika, Raikkonenowi wybuchł silnik... i to wszystko. Mało. O wiele za mało jak na wyścig F1. Szczególnie na nowym torze, co do którego były nadzieje na więcej walki. Niestety w tym zakresie totalna klapa, nuda i procesja...
Massa wygrywa zasłużenie. Nie potrafię się jakoś do niego przekonać, ale moze jednak nie jest złym kierowcą... zobaczymy, biorąc pod uwagę fatalnąostatnio formę Raikkonena w walce o mistrzostwo liczy się tylko Massa i Hamilton. A że obaj popełniają błędy pod presją, to może gdzie dwóch się bije, tam...czwarty korzysta ;)
I jeśli już przy nim jesteśmy, to bardzo dobry, kolejny bezbłędny wyścig Kubicy. Bardzo dobre miejsce w kwalifikacjach, szczególnie gdy okazało się, że zatankowany był mocniej od masy o chyba 3 okrążenia. Może jeszcze w tym sezonie zobaczymy PP.
Wyścig tak bezbarwny, że sam nie wiem, co jeszcze możnaby napisać... No moze to, że znów Heidfeld po d... dostał i to mocno. I jescze jedno skojarzenie. Hamilton i Kovalainnen... Kierowcy w podobnym wieku, z tym samym teoretyczie autem, a jakże różne wyniki. Przpomina mi to sytuację w Ferrari w składzie Schumacher (wielki mistrz, pod którego wszystko było układane) i Barrichello (wyrobnik, któremu czasem coś udaje się wygrać).

Wyścig nudny starszliwie, ale jak pasjonująco zapowiada się wrzesień :) Same smaczki... Już za dwa tygodnie legendarne niemal Spa, zaraz potem niemniej interesujące królestwo Ferrari - Monza, a na zakończenie mam nadzieję hit sezonu - po pierwsze kolejny nowy tor, po drugie kolejny uliczny, a po trzeci wyścig nocny - SINGAPUR. Jak mi się uda odszperać, to wrzucję fajną fotorelację...
Jednym słowem - zapomnijmy o Walencji, czekajmy na wrzesień :)

Na zakończenie mała zagadka - co jest nie tak na zdjęciu, które wrzuciłem w pierwszym poście? Dla ułatwienia dodam, że chodzi o wodę.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 20:13   

Brak mostu w zatoce. :)
Co wygralem ??

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 20:19   

Na razie nic... Rozwiń odpowiedz, bo nie wiem, czy jest prawidłowa...

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 21:13   

nie brak mostu tylko podniesiony most zwodzony ;)

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 21:23   

He, he... nie wiem co miał na myśli Antek, ale za to Marcineek napewno nie ma racji :)

[slip.exe] 

Wysłany: Sro Sie 27, 2008 14:08   

Wyscig byl nudny z racji tego, ze w F1 jezdza ludzie bardziej doswiadczeni. Do tego dochodzi rozwinieta aerodynamika, rowkowane opony no i wyprzedzanie staje sie bardzo ciezkie. Kto ogladal GP2, ten wie, ze tamci kierowcy ryzykuja znacznie czesciej, co w F1 jest rzadkim obrazkiem (chyba, ze Nakajima, ktory jest praktycznie debiutantem w tym sezonie - zaczal w ostatnim wyscigu sezonu 2007). Inna sprawa jest to, ze niezawsze im sie to oplaca, ale przynajmniej mamy widowisko. Chociaz rzeczywiscie masz racje, bo w Walencji jest kilka dobrych miejsc do powalczenia... Co innego np. Węgry, gdzie procesja jest normalnym zjawiskiem, pod warunkiem, ze nie pada deszcz (sezon 06).

Co do bledu na obrazku, to w ogole troche ten tor znieksztalcony, nie widac zbytnio zakretu dziewiatego, ktory jest wjazdem na most. Wody jest chyba zbyt malo, a 'prosta' po zakrecie numer 10 jest dziwnie przedzielona wodą... skad masz ta fotke? :D

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sro Sie 27, 2008 18:25   

[slip.exe] napisał/a:
Do tego dochodzi rozwinieta aerodynamika, rowkowane opony no i wyprzedzanie staje sie bardzo ciezkie.
Prawda. Miejmy więc nadzieję, że przyszłoroczne zmiany będą w dobrym kierunku.
[slip.exe] napisał/a:
Kto ogladal GP2, ten wie, ze tamci kierowcy ryzykuja znacznie czesciej, co w F1 jest rzadkim obrazkiem (chyba, ze Nakajima, ktory jest praktycznie debiutantem w tym sezonie - zaczal w ostatnim wyscigu sezonu 2007).
Nie no, Kazukiego zostawmy w spokoju, on niedługo moze skończyć jak niejaki pan Ide. Zastanawiam się też, czy na większą walkę na torze nie miałaby wpływu zmiana sposobu punktowania, choćby na taki jak poprzednio. Teraz chyba jest w tym za dyużo kalkulacji na zasadzie "nie będę ryzykował dla 1 czy 2 punktów".
[slip.exe] napisał/a:
Co do bledu na obrazku, to w ogole troche ten tor znieksztalcony, nie widac zbytnio zakretu dziewiatego, ktory jest wjazdem na most. Wody jest chyba zbyt malo, a 'prosta' po zakrecie numer 10 jest dziwnie przedzielona wodą... skad masz ta fotke? :D
To prawda, tor jest bardzo umownie wrysowany w tą fotkę, to bardziej jego zarys niż plan/mapa toru. No ale tylko takie coś mi się na szybko udało znaleźć, zdjęcie pochodzi ze strony www.f1ultra.pl Szczegółowy plan toru można znależć TUTAJ.
A co do zagadki... Antek i Marcineek szukali chyba mostu nie tam gdzie jest w rzeczywistości... Pierwsze zdjęcie jest strasznie nieaktualne, pokazuje wejście do portu w miejscu gdzie dziś już go nie ma. Port został mocno przebudowany i dziśwpłynąć do niego można nowym kanałem i to nad nim jest most będący cześcią toru. Wygląda to aktualnie tak:

Zaznaczyłem most, choć chyba jest on jeszcze ciut bardziej oddalony od portu.

[slip.exe] 

Wysłany: Sro Sie 27, 2008 21:40   

No chyba tak, ale na tej fotce tez niewiele widze...

Cytat:
Zastanawiam się też, czy na większą walkę na torze nie miałaby wpływu zmiana sposobu punktowania, choćby na taki jak poprzednio. Teraz chyba jest w tym za dyużo kalkulacji na zasadzie "nie będę ryzykował dla 1 czy 2 punktów".

Otoz to, ale ja mam nadzieje, ze od przyszlego roku sytuacja ulegnie znacznej poprawie wlasnie za sprawa slickow i aerodynamiki niemal z GP2.
Co do starego systemu punktowania, to przypomniala mi sie jeszcze jedna rzecz. Ostatnio pojawilo sie sporo newsow o pierwszej setce Kubicy, ze jest lepszy od Schumiego, Raikkonena, Senny itp. Nikt chyba nie zwrocil uwagi na bardzo istotna rzecz. W momencie gdy Kubica zaczal startowac w F1, obowiazywal nowy system punktowania (wiecej okazji do zdobycia punktow), a za czasow tamtych mistrzow punktowanych bylo tylko 6 pierwszych miejsc... To tak na marginesie. Poza tym Kovalainen pewnie poprawi wynik Polaka.

Odpowiedz do tematu