Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Redaktor Kasprzyk i jego twórczość.
Autor Wiadomość
Koza 

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 21:51   Redaktor Kasprzyk i jego twórczość.

Już od dłuższego czasu drażnią i wręcz rażą mnie artykuły (w tym miejscu przepraszam za nadużycie) autorstwa Dawida Kasprzyka, mające na celu (podobno) przybliżenie tematyki sportowej i wydarzeń z tym związanych, odbywających się w naszym regionie.
Początkowo błędy, interpunkcja (w tym wypadku jej brak), składnia, literówki, powtórzenia (w jednym z tekstów słowo "bieg" padło ok. 20 razy), brak zróżnicowania, czy nawet sensu wypowiedzi usprawiedliwiałem brakiem doświadczenia, ale po jakimś zauważyłem, że problem nie leży tu, a w specyficznym "stylu" pisania (właściwie dla mnie to nieumiejętność tego ostatniego) "poety". Absolutnie nie napisałbym nic na ten temat, ponieważ zdaję sobie sprawę, iż jest to portal młody i nie każdy musi być od razu profesjonalistą, gdyby nie jeden, mały szczegół, kiedy wyżej wymieniony osobnik publicznie, na forum wyśmiał jednego z użytkowników za popełniane przez niego błędy, jednak i nie to jest powodem zamieszczenia tutaj moich wypocin. Czara goryczy przelała się po przeczytaniu dzisiejszego tekstu dotyczącego śmierci Henryka Flinika. I tu pojawiają się moje pytania do autora: Co to jest "wyróżnienie hokejowe"? Co oznacza kończący zwrot "Cześć jego pamięci!"? Wydaję mi się, a w zasadzie wiem, że tekst na taki temat powinien chyba posiadać jakiś poziom i coś sobą reprezentować, chociażby z szacunku dla zmarłego.Dla mnie była to poważna informacja, a nie ogłoszenie na temat sprzedaży używanych części do Seicento. Mało tego odnoszę wrażenie, że pan Kasprzyk nie czyta tego co sam napisze lub (o zgrozo!) nie widzi w nich nic dziwnego. Naprawdę nie wiem jak można popełnić "coś" takiego. Brak mi słów.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 22:09   

Zdaje się, ze uwagi twoje pod adresem Dawida nie padają po raz pierwszy. I to już o czymś świadczy. I zupełnie nie usprawiedliwiając ani popełnianych błędów ani wspomnianej krytyki, która istotnie nie powinna była ze strony naszego kolei paść, chciałbym delikatnie zwrócić uwagę, że nie karze się człowieka dwa razy za to samo, to w powszechnej logice przyjętej w cywilizacji zachodniej jest zasada ogólnie obowiązująca. Ponadto można zawsze spróbować samemu pokazać wyższy poziom. BTW - w powyższym poście dostrzegam także błędy ;)

Koza 

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 00:12   

Diabel-tasmanski napisał/a:
w powyższym poście dostrzegam także błędy ;)

Też się nigdzie nie pcham...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 08:19   

No widzisz i to błąd. BO błędy robią wszyscy, nie ma w tym nic złego. Problem w tym, że trzeba umieć z nich wyciągać wnioski. Podobnie z krytyką. Nie ma w niej nic złego pod warunkiem, ze ma służyć poprawie złego stanu rzeczy. Ale wtedy musi być konstruktywna a nie agresywna bo ta wyklucza dialog.

Dawcio 

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:57   Re: "Redaktor" Kasprzyk i jego radosna twórczość.

Koza napisał/a:
Czara goryczy przelała się po przeczytaniu dzisiejszego tekstu dotyczącego śmierci Henryka Flinika. I tu pojawiają się moje pytania do autora: Co to jest "wyróżnienie hokejowe"? Co oznacza kończący zwrot "Cześć jego pamięci!"? Wydaję mi się, a w zasadzie wiem, że tekst na taki temat powinien chyba posiadać jakiś poziom i coś sobą reprezentować, chociażby z szacunku dla zmarłego.

http://www.pzht.pl/z_ostatniej/trawa08/flinik.htm
Zobacz to i powiedz czy tu ten poziom jest?
O co Ci dokładnie chodzi?

Wspomniałeś jeszcze, że powtórzyłem w jednym artykule słowo "bieg" 20 razy. Powiedział to wcześniej Kaczy, ale to było na espeedway.pl, a nie na gniezno.com.pl.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 13:30   

Koza napisał/a:
Co oznacza kończący zwrot "Cześć jego pamięci!"?

Poważnie nie wiesz? :ups: :ups: :ups:

Kaczy 

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 13:31   

Dawcio napisał/a:
Powiedział to wcześniej Kaczy, ale to było na espeedway.pl, a nie na gniezno.com.pl.

z racji tego, że mi też można błędy wytykać, to przytoczę tylko fragment artykułu z Gniezno.com.pl !!!, autorstwa Dawida, w którym słowo "bieg" jest użyte nader często.

Od piątego biegu zaczęła się seria defektów, wykluczeń i upadków. Już przed tym biegiem na starcie za blisko siebie stanęli Tomasz Cieślewicz i Adam Pawliczek. Żaden nie chciał się odsunąć, jednak w końcu po ponagleniach sędziego zawodnicy się odsunęli i można było zacząć bieg.

tu temat zakończę :)

Dawcio 

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 13:36   

W późniejszych artykułach już nie ma tylu powtórzeń. Gdyż po zwróceniu przez Ciebie uwagi wziąłem to do siebie. Człowiek uczy się na własnych błędach.

Kaczy 

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 13:49   

Dawcio napisał/a:
W późniejszych artykułach już nie ma tylu powtórzeń. Gdyż po zwróceniu przez Ciebie uwagi wziąłem to do siebie. Człowiek uczy się na własnych błędach.

na tym poście też się naucz :P

a tak serio, to cieszę się, że dzięki mnie polepszyłeś swój warsztat :D

raiden 

Wysłany: Czw Gru 11, 2008 16:08   

A ja mam pytanie, czy kolega Dawcio byl na konferencji prasowej w trakcie ktorej to przedstawiono zawodnikow Startu? Bo chyba - jak informuje w swoim newsie - udal sie nie do tego hotelu, co trzeba.... :nonono: :nonono:

Dawcio 

Wysłany: Czw Gru 11, 2008 18:04   

Na konferencji nie byłem. Przyznam się. Nie mogłem. Mój błąd z hotelem ;/

szczypi 
SGIF-team

Wysłany: Wto Gru 16, 2008 16:10   

a błąd nadal nie poprawiony , zróbcie coś z tym :)

Dawcio 

Wysłany: Wto Gru 16, 2008 16:56   

Strona aktualnie ma mały przestój. Więc na razie nic się z tym nie zrobi.

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 20:08   

Bardzo dziękuje tytułowemu autorowi newsa: http://www.gniezno.com.pl/19_01_2009_hokej.html że w przeszło 300-tnym wyrazie padło jedyny raz słowo "hokej", bo czytający w ogóle by nie wiedział o czym czyta. Grunt, żeby autor wiedzial o czym pisze... :peace: :peace:

Dawcio 

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 22:49   

To żeby przeczytać cały tekst ;]
Powinienem podać w leadzie. Mój błąd.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 08:42   

Kenneth.. a na zdjęciach nie widziałeś? ?? :hahaha:

Kenneth_Philips 

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 16:03   

Jak czytalem newsa zamiast zdjecia bylo logo klubu
Diable...czy Twoim osobistym zdaniem (serio pytam) czytajacy newsa powinien domyslac sie co autor mial na mysli? Nie ma tutaj zlosliwosci z mojej strony. Poprostu po paru zdaniach - moja ciepliwosc sie skonczyla i reszty nie mialem ochoty wiecej czytac. Domyslalem sie, ze moze chodzic o hokej, ale jako potencjalny czytelnik nie mam obowiazku posiadania wiedzy nt. klubow, nazwisk, emblematow klubowych, etc. Newsy powinny byc proste, czytelne i zrozumiale.

Nawet skategoryzowano newsa jako: Sport/Futsal. Aktualnie jest: Sport/Hokej

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 16:36   

Absolutnie się z Tobą zgadzam Kenneth. Myślę, że na usprawiedliwienie Dawcia mogę powiedzieć, że chłopak pracuje bardzo dużo i ciężko a pisanie godzi z natłokiem wielu innych obowiązków. Mimo tego wszystkiego zawsze stara sie newsy dostarczać bardzo szybko. Ale oczywiście masz całkowita rację.

remikk 

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 21:26   

Kenneth_Philips napisał/a:
w przeszło 300-tnym wyrazie

Chciało Ci się liczyć ? :)
Ja tam bym nie przesadzał. W informacjalokalnych.pl widziałem o wiele więcej kwiatków :)

Kenneth_Philips 

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 21:58   

remikk napisał/a:
Kenneth_Philips napisał/a:
w przeszło 300-tnym wyrazie

Chciało Ci się liczyć ? :)
Ja tam bym nie przesadzał. W informacjalokalnych.pl widziałem o wiele więcej kwiatków :)

Nie liczylem, ale znam sposob zeby sie w 5 sekund dowiedziec w miare dokladnie, ktory to byl wyraz w zdaniu :)
Co do informacjilokalnych byc moze masz racje. Nie wiem, nie czytam...z uwagi na design w lat 90-tych.

Odpowiedz do tematu