Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo Vadis Tytanie ?
Autor Wiadomość
DonVitoCorleone 

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 11:20   Quo Vadis Tytanie ?

http://gniezno.com.pl/31_10_2008_rugby.html

Przeczytałem właśnie artykuł odnośnie sytuacji rugby w Gnieźnie. Szczerze powiem, że jest to dla mnie niezrozumiałe, jak to się dzieje, że taki klub rozwijający się całkiem przyzwoicie nie ma gdzie grać w naszym mieście. Niby miasto rokrocznie łoży pieniądze na utrzymanie obiektów sportowych, dodatkowo utrzymuje kluby a żeby zapewnić dzieciom i młodzieży prawidłowy rozwój sportowy to już nie bardzo? Sytuacja dla mnie chora. Gniezno Miasto Otwarte? Ale, na co? Na żużel, na piłkę nożną? A reszta? Bardzo jestem ciekaw dalszego rozwoju sytuacji. Może rugbysci powinni władzom miejskim złożyć propozycje nie do odrzucenia?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 11:39   

Winę za ten stan rzeczy ponosi strategia rozwoju sportu. DO jej autor i tych, którzy ją zatwierdzili należy kierować pretensje.

Dawcio 

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 12:02   

Nie wiem czemu tak dużo się piszę o tym czy Mieszko pozwoli. Mieszko nie ma nic do gadania. Stadion jest GOSiRu i on powinien decydować. Czemu na 4 ligę piłki nożnej idzie tyle pieniędzy od miasta? Choć mniejsze kluby mają większe sukcesy. W wspomnianym artykule widać ile osiągnął Tytan przez rok. Gdyby napisać osiągnięcia Mieszka z kilku ostatnich lat to by trzeba było zostawić pustą kartkę.
Radni powinni bardziej zwracać uwagę na to który klub ile osiągnął w danym roku i na tej podstawie przyznawać dotacje. Oczywiście na wydatki klubu też spojrzeć i dostosować to do siebie.
4 tysiące? To śmiech na sali. Wiadomo jak ciężko jest znaleźć sponsora w Gnieźnie. Szczególnie, że większość zabiera Start. Więc miasto troche bardziej powinno się skupić na mniejszych klubach, które coś osiągają.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 16:03   

I zaraz z dyskusji o tytanie zrobi się dyskusja o dotacjach. Jak pójdziecie do wyborów to zapytajcie swoich kandydatów, jak widzą sytuacje w sporcie i co zamierzają z tym zrobić ??

biskup 

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 16:32   

Witam!!! Po przeczytaniu tych kilku komentarzy stwierdzam, że w Gnieźnie nie jest źle, jest bardzo źle. Mamy plany i uchwały, które mówią o wiodących dyscyplinach sportu. Jestem ciekaw, co musi się stać, żeby te dyscypliny się zmieniły??? Nawet zdobycie tytułu Mistrza Świata bądź Mistrza Europy nic nie zmienią (mam na myśli zawodników klubu "Walka" Gniezno,którzy trenują na prywatnej sali!!!), bo nadal w naszym mieście będą kluby które można określić mianem "świętych krów". A reszta niech sobie jakoś radzi. Co do rugby to klub jest bardzo młody, ale dzięki ogromnemu wkładowi pracy zaczyna odnosić sukcesy, nie jakieś wielkie, ale trenując na "Polanex'ie", bez szatni, sprzętu itp. to jest wyczyn ekwilibrystyczny. Dlaczego więc w mieście otwartym na sport nie umożliwić godnych warunków do trenowania dość licznej już grupie ludzi??? Gdzie ma się podziać młodzież, której nie stać na opłacenie sali treningowej lub wysokiej składki klubowej która pójdzie na działalność statutową klubu??? Są to pytania retoryczne, ale może skłonią kogoś do refleksji, na co idą pieniądze z Urzędu Miasta Gniezna? I mam jeszcze pytanie, kto wie ilu Gnieźnian i wychowanków Gnieźnieńskich klubów gra w Mieszku lub jeździ w Starcie??? Nie orientuję się w tym temacie, ale moim zdaniem nie jest ich zbyt wielu.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i zapraszam do dyskusji.

sergio 
sergio

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 16:32   

Krótki opis tego co spotyka małe kluby i sportowców w Polsce... Łapy opadają jakbyście byli małym miasteczkiem w Niemczech to byście mieli wszystko co wam potrzebne do rozgrywania sportu po takich osiągnięciach w tak krótkim czasie, albo przynajmniej część tych załorzeń jak choćby pewnie porządne boisko...(nie sposób ukryć, że w dzisiejszych czasach prym sportowy=rozwinięcie gospodarcze kraju i utrzymanie należytego poziomu przez społeczeństwo, z małymi wyjątkami, ale w wiekszości tak jest) Ale taka sytuacja jest nie tylko u was...;/ Przykład(jak jeden z wielu sportowcow z różnych dyscyplin w tym kraju) Smoła mój trener zdobył medal mistrzostw Polski Akademickich w Kick-boxingu poszedł na uczelnie w normalnych państwach zachodnich by dostał za to jakieś wynagrodzenie, ale że wiedział jak to jest w Polsce to poszedł i poprosił tylko o zwrot kosztów przejazdu za to, że reprezentował uczelnie i go... wyśmiali krótko mówiąc... Tak to u nas jest, ale dobrze, że nie siedzicie z założonymi rękoma tylko próbujecie działać, trzeba wreszcie przemówić ludzią do rozsądku. Kolejną rzeczą która to utrudnia jest wg mnie podejście naszego narodu do tych spraw. Nasz inteligentny naród nie uwarza, że powinniście dostać żadnych większych pieniędzy (przynajmniej większość społeczeństwa) bo to jest tylko sport jakaś rozrywka dla was, nie pojmują tych wyrzeczeń, tego, że to jest ludzka praca, a jak tu młody człowiek ma się rozwijać ?! Dobry sportowiec ma treningów średnio od pn do piatku i to jeszcze po 2 dziennie(turnieje cykle treningowe i inne bzdury ty o tym wiesz najlepiej) co do tego jeszcze trzeba z czegos żyć i iść do pracy i tam tyrać i wogóle skąd tu siły brać regeneracja, komfort psychiczny itp. I dla ludzi taka kolej rzeczy jest normalna co jest straszne, ale jakby oni mieli dostać coś za darmo to by było okey, ale tu chodzi o ludzką prace i poświęcenie, a przede wszystkim wytrwałość w tym co się robi, do czego ludzie nie mają szacunku w tym kraju... Pozdrawiam bardzo fajnie, że tak prężnie działacie:)

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 17:27   

Diabel-tasmanski napisał/a:
I zaraz z dyskusji o tytanie zrobi się dyskusja o dotacjach.
mysle ze do dyskusji odotacjach jeszcze bedzie okazja wrocic, ale to w innym juz temacie :mruga:

Prawda jest taka, że cześc zawodników Tytan Gniezno wywodzi się z biednych rodzin, może nie ze skrajnej biedy i nedzye, ale nie każdy ma na przysłowiowe „trampki”. Dla części z nich szansa wyjazdu na zgrupowanie kadry to jedyna wycieczka w życiu, wiec harują na treningach tylko po to żeby wyjechać gdzieś z kadra na weekend. Rzeczywistość smutna, ale prawdziwa. O tym, żeby chłopacy dostali jakieś stypendia z UM jak dostawało Mieszko.. Można pomarzyć.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 17:55   

Ukasz napisał/a:
Prawda jest taka, że cześc zawodników Tytan Gniezno wywodzi się z biednych rodzin, może nie ze skrajnej biedy i nedzye, ale nie każdy ma na przysłowiowe „trampki”

Tak jak w każdym innym klubie.

sergio napisał/a:
jakbyście byli małym miasteczkiem w Niemczech to byście mieli wszystko co wam potrzebne do rozgrywania sportu po takich osiągnięciach w tak krótkim czasie, albo przynajmniej część tych załorzeń jak choćby pewnie porządne boisko.

I byśmy jeźdzli eleganckimi samochodami po eleganckich autostradach.

Jak pisałem o tym, ze powinny być z budżetu przeznaczane pieniadze na te kluby i dyscypliny, z których są wymierne korzyści społeczne to mi tutaj niektórzy wmawiali, że równie korzystne społecznie jak trening sportowy jest siedzenie na trybynach... Nie wiem czy m się jeszcze chce ciągnąć ten temat...

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 23:06   

Cytat:
Tak jak w każdym innym klubie
Absolutnie tego nie neguje, wiem jednak, jaka frajdę sprawia to chłopakom wyrwać się z rodzinnego domu na te kilka dni i „pograndzić” z jajkiem.

Nie głównym problemem jest tutaj brak dotacji, lecz jej wysokość a raczej brak wysokości. Cztery tysiące złotych z samorządów w przeliczeniu na trenujących daje ok. 100zł na dzieciaka dzieląc to na rok wychodzi 8,3 zł miesięcznie. Nawet nie chce sobie wyobrażać ile faktycznie można za to zrobić. Myśle jednak ze w kwestii dotacji, można optymistycznie patrzeć w przyszłość. Klub z pewnością wykaże we wniosku, że kwota wyższa im się należy – oczywiście wszystko w ramach szkolenia dzieci i młodzieży. Głównym wnioskiem rugbistów jest możliwość rozgrywania spotkań ligowych czy towarzyskich na stadionie przy ulicy Strumykowej. Na chwile obecną w urzędzie miejskim zastosowano spychologię. „Dogadajcie z Mieszkiem to nie będzie problemu” to się grzecznie pytam? Kto jest właścicielem i zarządca stadionu? Komu powinno zależeć żeby obiekt żył poza sezonem piłkarskim?

Nie jestem pewien jak wygląda sytuacja z tym kto zarządza obiektem czy już jest pod władaniem GOSiR czy jeszcze nie, ale… jest na Forum Pan Jacek Mańkowski, który mam nadzieje udzieli nam informacji o stanie faktycznym i możliwościach korzystania z obiektu przez klub Tytan.

Dawcio 

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 23:16   

http://www.gosir.gniezno....owe_gniezno.htm

Na stronie GOSiRu znajduję się stadion piłkarski więc chyba GOSiR jest właścicielem stadionu.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 23:43   

Stadion to jedno a dotacje to drugie. a swoją drogą to nie można by zadbać o to boisko za Polanexem. Ach nie... zapomniałem, że market musi mieć parking...

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 23:52   

a swoją drogą to nie można by zadbać o to boisko za Polanexem.
to byłoby coś pieknego.. kameralnie połozony obiekcik... może bez trybun, ale chociaż jakos ogrodzony itd... nawet nie wiesz jak cudne byłoby to rozwiazanie...
Ach nie... zapomniałem, że market musi mieć parking...
dokładnie.. a dzieciaki na ulice, do bram i klej wachać. :no:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 23:57   

No co Ty może potem część z nich jednak znajdzie pracę a jakiejś Biedronie :D

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 00:00   

No co Ty może potem część z nich jednak znajdzie pracę a jakiejś Biedronie
sugerujesz ze dobrze wyszkoleni to moga kilka ton dzwigać... bez sensu, ale trzymajmy sie tematu co ;)

Na Forum, mamy również 3 radnych z tego co zauważyłem, ciekaw jestem czy zainteresują się problemem...

skiba 

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 03:12   

siemano tak się składa, że jestem zawodnikiem tej drużyny... i co nie co wiem o problemach finansowych klubu. Początkowe wyjazdy na turnieje były z kieszeni zawodników i pomocy trenera, który z własnej woli dokładał się do wyjazdu. Gdy "Tytani" zaczeli wygrywać turnieje miasto dało 4tys. zł. Jeżeli widzieliście wydatki wiążące się z wyjazdem na turnieje to te 4 tys. zł to a MAŁO, a gdzie tu wspominać o kupnie sprzętu, który pomógłby młodym zawodnikom na rozwój bez kontuzji! Co do boiska to niby jakaś droga miała powstać oraz parking do supermarketu. Zarząd klubu zaczął poszukiwać lepszego obiektu do gry w rugby i znaleźli! Boisko należące do klubu piłkarskiego "Mieszko". Myślę, że nie powinno być czegoś takiego jak pytanie się o zgode na to aby klub z przyszłością mógł na nim rozgrywać turnieje. Jeszcze niech ktoś mi odpowie na pytanie: Po co im 2 boiska...?!
Nie wspomnę też o tym, że wiosna .. lato .. jesień .. zima to zawodnicy niemaja się gdzie przebrać...! (jestem ciekawy, czy któryś z Panów z Urzędu Miasta chciałby w zime, gdzie temperatura siega do -3 stopni poniżej 0*C przebierać się na dworze?!). Te pieniądze które sa przeznaczane na żużel i piłke nożną to idą na zawodników, zarząd i remonty a nie na szkolenie młodzieży! Taki cel mają te pieniądze. Klub "Tytan", który osiąga dosyć spore osiągnięcia, po roku prawnego istnienia ma podstawy aby starać się o wieksze dotacje od Urzędu Miasta, by mógł bezpiecznie rozwijać młodzież oraz zdobywać jeszcze wieksze osiągniecia.

mryoush 
Grubinho

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 07:36   

A ja pójdę trochę w innym kierunku. Brawo dla działaczy Tytana za chęci. Tylko jest mały problem. O ile w Polsce ciężko jest zebrać kasę na jakikolwiek sport to w Gnieźnie jest ciężko x 100. A jeśli wymyślacie klub tylko licząc na dotację to zaraz będziecie mieli długi. Klub to nie tylko zawodnicy osiągnięcia i narzekanie. Najpierw zróbcie coś od siebie. Szukajcie sponsorów, poszukujcie innych środków dochodowych. Bo jeśli będziecie liczyć tylko na dotacje urzędowe to marny Wasz los. Dziś narzekacie na 4.000 zł. Jak przetrzecie sobie szlaki w urzędach to się dopiero zacznie. Obiecanki, zapewnienia a w filale figa. I tak dostaniecie w przetergu mniej bo w Gnieźnie nie możesz liczyć na cokolwiek. Żużel w 2007 roku spadł i dostał więcej kasy niż jak jeździł w I lidze. Tak więc dużo w tym mieście rzeczy jeszcze Was zdziwi. Ale jeśli chcecie coś osiągnąć to musicie liczyć na siebie. Niestety.

A i może jeszcze coś o poprzednich wpisach. Jeśli chcecie działać w tym mieście proponuję nie atakować innych klubów ponieważ w każdym z nich działają ludzie tacy jak wy i łatwo kogoś obrazić jeśli się go nie zna. Święte krowy? Oczywiście ale przecież każdy chce jak najwięcej z miasta. Wychowankowie? Na to trzeba czekać kilkadzisiąt lat a nie zebrać chłopaków z ulicy (za przeproszeniem) Żużel: Gomólski, Fajfer, Jabłoński, piłka: Urbaniak, Radomski.
A i jeszcze jeden fakt. To miasto nigdy nie będzie otwarte na sport bo jest otwarte na koscioły. I niestety nie liczyłbym na cud.

Posty zostały scalone. Andrzej

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 10:18   

mryoush napisał/a:
A jeśli wymyślacie klub tylko licząc na dotację to zaraz będziecie mieli długi

Wyjaśnisz mi zależność dotacja z UM = dług? Do tej pory jak widzisz wydatki przekroczyły dotacje i co z tego? Nikt trenerowi czy prezesowi telewizora z domu nie wyniósł do drzwi też nie pukają panowie z Providenta.

mryoush napisał/a:
Klub to nie tylko zawodnicy osiągnięcia i narzekanie
Czym zatem w Twoim mniemaniu jest klub? Z tego co widze to działacze Tytana dalecy są od narzekania. W sposób jasny i klarowny starają się przedstawić swoja sytuacje i proszą o coś co należy im się jak psu zupa – o możliwość z korzystania z boiska przy ulicy strumykowej.

mryoush napisał/a:
Najpierw zróbcie coś od siebie.
Np. co? Czy generowanie wyniku sportowego trenując przy temperaturze dochodzącej do -8 stopni to mało? Wyniki zostały wymienione w artykule, jaki jest zaczątkiem tej dyskusji. Mało jak na klub, który jest dopieru u progu swojej sportowej działalności?

mryoush napisał/a:
Szukajcie sponsorów, poszukujcie innych środków dochodowych.
Spokojnie. Tytan daleki jest od leżenia na kanapie i czekania na mannę z nieba. Jak wykazano w artykule środki wydane przekroczyły dotacje, a zatem istnieje jakieś alternatywne źródło finansowania ot np: składki członkowskie, datki od rodziców, środki własne prezesa i trenera. Żeby móc iść do sponsora nie jako żebrak należy zrobić wynik sportowy. Teraz Tytan ma się czym pochwalić i z pewnością działacze będą działać w tym kierunku.

mryoush napisał/a:
Jeśli chcecie działać w tym mieście proponuję nie atakować innych klubów ponieważ w każdym z nich działają ludzie tacy jak wy i łatwo kogoś obrazić jeśli się go nie zna
Daleki jestem od obrażania kogokolwiek z krytyką to już prędzej. Chciałbym zwrócić u wagę ze dyskusja ta ma na celu pokazanie ze rugby w Gnieźnie są dyscypliną dyskryminowaną głównie przez władze miejskie. Rozumiem, że Tytan stał się konkurencją dla innych klubów po dotacje z UM, ale to nie oznacza, że działacze klubów maja się zagryźć.
mryoush napisał/a:
Na to trzeba czekać kilkadziesiąt lat a nie zebrać chłopaków z ulicy (za przeproszeniem)
od czegoś trzeba zmaczać to raz, a dwa… przyjmij co wiadomości ze dla wielu alternatywa od stania w bramie jest własnie sport w tym przypadku rugby. Dlatego nie można chłopakom zabierać tej możliwości. Dla wielu z nich to jest pierwszy kontakt ze sportem gdzie uczą się systematyczności i regularności, więc można u nich mowic wychowankowie.
mryoush napisał/a:
Żużel: Gomólski, Fajfer, Jabłoński
?? Rozumiem, że chodzi Tobie o Jacka Gomólskiego, Tomasza Fajfera i jednego z braci Jabłońskich tak? No więc tak. Sytuacja jest dość ciekawa, gdyż żaden z nich nie jest wychowankiem TŻ Start Gniezno – klubu który działa nieco dłużej (2 lata chyba) od Tytan Gniezno.

mryoush napisał/a:
piłka: Urbaniak, Radomski.

Tu się zgodze. Są to wychowankowie, którzy coś osiągnęli. Tylko pytanie ilu w tym czasie się piłkarzy przewinęło przez Mieszko? Powiedz mi jeszcze jakie sukcesy osiaga Mieszko w kategoriach młodzieżowych?

onar1992 

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 10:23   

Mryoush Tytani szukali sponsorów ale nic z tego nie wyszło, z tego co mi wiadomo to dostali nowe stroje do gry w meczach to ktoś im to za sponsorował tylko nie wiem kto.
Również dostali też koszulki Używane ale w dobrym stanie i to zostało opisane na tej stronie poniżej

http://szkolarugby.vel.pl...d=113&Itemid=71

mryoush 
Grubinho

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 11:01   

Zapytajcie się włodarzy Mieszka. Na pewno wymieniom wam pełno sukcesów. (dla nich ważnych)

proszę używać funkcji cytowania w sposób czytelny

mryoush 
Grubinho

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 23:44   

No to sobie nie pogadamy na tym forum bo admin mi zdjął całe wypociny dzisiejszego poranka a teraz pewnie mnie przesunie do skarg i wniosków.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 10:07   

Cytat:
No to sobie nie pogadamy na tym forum bo admin mi zdjął całe wypociny dzisiejszego poranka a teraz pewnie mnie przesunie do skarg i wniosków.
chywla... napisałes posta cytujac całośc mojej wypowiedzi.. wiec ci to przemoderował na cos co wyglada ładnie a i zawiera tę samą treś... a zeby było w temacie to:
Cytat:
Zapytajcie się włodarzy Mieszka. Na pewno wymieniom wam pełno sukcesów. (dla nich ważnych)
klub Tytan, ma sie czym chwalić więc tym sie chwali. W którkim okresie działania zdobył kilka ciekawych trofeów, mimo tego, że nie maja jakiegoś wybitnego wsparcia. Mieszko natomiast ? Co roku ogromne dotacje i co ?? Nie musisz odpowiadac na to pytanie o Mieszku, bo nie to jest przedmiotem dyskusji.

mryoush 
Grubinho

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 12:52   

To może trzeba zorganizować spotkanie z klubami i podyskutować na temat sportu w Gnieźnie. Zaufaj mi każdy z klubów pokaże swoje osiągnięcia i taka burza mózgów może przynieść wiele korzyści. Oraz pomoże zrozumieć innych.

biskup 

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 15:07   

Na moje w takim mieście jak Gniezno powinna być zarówno piłka nożna jak i rugby a także koszykówka, siatkówka, piłka ręczna i hokej (jeśli chodzi o sporty drużynowe), powinno działać również wiele klubów w sportach indywidualnych jak np: sporty walki (BJJ, zapasy, boks, muai thai, judo itp. itd.), triathlon, pływanie, kolarstwo i co jeszcze będą Gnieźnianie chcieli uprawiać. Problemem jest tylko to, że nowe kluby tak naprawdę nie mają się gdzie podziać, starsze organizacje sportowe traktują obiekty miejskie jak swoją własność, UM nie chce z nimi dyskutować na temat ewentualnego udostępnienia swoich obiektów, bo działacze i włodarze miasta znają się od lat, a po co robić ferment w swoim gronie nakazując wpuścić na stadion miejski np: drużynę rugby??? Ja zawsze chętnie porozmawiam na temat współpracy z przedstawicielami innych dyscyplin sportowych, tylko jest jedno ale! To ma być dyskusja partnerska a nie żebranie u kogoś czegoś!!! I jeszcze jedna sprawa ja nikt z ekipy rugby nie chce wyrzucać z miasta piłkarzy!!! To jest również potrzebna dyscyplina sportu. Pozwólcie tylko nam grać na stadionie miejskim oficjalne mecze!!! I zapewniam, że są miejsca w naszym kraju gdzie rugby'ści i piłkarze żyją w zgodzie (Gdynia, Mosina i wiele innych miejsc).!!!

czerwono-czarny 

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 15:35   

już kiedyś pisałem w innym temacie że lepszym miejscem był by stadion żużlowy ... jak wam stadionu Mieszka nie chcą udostępnić to może ten na którym jeździ drużyna Startu ...

biskup 

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 15:46   

Niestety stadion Klubu Żużlowego raczej nie wchodzi w rachubę ponieważ:
- plac w środku jest zbyt mały (przyznam szczerze jeszcze tego nie sprawdziłem,ale zrobię to, ponieważ na gwałt potrzebujemy placu do gry skoro chcemy grać w lidze)
- przepisy sportu żużlowego bardzo komplikują sprawę słupów do rugby, chodzi o to, że w środku nie może być żadnych stałych konstrukcji (chodzi o bezpieczeństwo motocyklistów)
- kolejną przeszkoda jest to, że w rugby jednym z elementów obrony jest wypchnięcie zawodnika który jest w posiadaniu piłki na aut, a sam wiesz, jak twarda jest nawierzchnia toru żużlowego zwłaszcza kiedy jest sucho
Tak więc jest wiele rzeczy, które uniemożliwiają nam grę na stadionie żużlowym. Trzeba na spokojnie sprawdzić co i jak z wymiarami (choć na moje plac jest zbyt mały), i ewentualnie jeśli się mylę i boisko do rugby "zmieści" się w środku toru żużlowego podjąć jakieś rozmowy z przedstawicielami "Startu".

czerwono-czarny 

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 16:08   

jeśli chodzi o kwestię słupów to chyba można zamontować takie które da się zdemontować podczas meczu czy treningu żużlowego a potem ponownie ustawić ( tyle że pewnie taka opcja jest za droga , ale do pokonania )

co do "wypychania zawodników i nawierzchni toru" tego chyba obejść się na da, no chyba że skrócicie boisko

tak czy inaczej życzę wam powodzenia w dążeniu do celu

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 16:16   

biskup napisał/a:
- przepisy sportu żużlowego bardzo komplikują sprawę słupów do rugby, chodzi o to, że w środku nie może być żadnych stałych konstrukcji (chodzi o bezpieczeństwo motocyklistów)

A nie można czasami zrobic tak zeby ta konstrukcja byla zakladana na czas meczu i po nim zdjęta ?? :)
Jezeli chodzi o beton ktory skraca rozmiary to podejrzewam ze mozna by bylo go skuc i doprowadzic te czesc do normalnego uzytkowania przez rugbystów. :)
A jak pisal czerwono-czarny,obiekt jest o wiele lepszy od tego na Strumykowej.
A wtedy bylby i wilk syty i owca cala. :)

Edit:
czerwono-czarny byl szybszy :)

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 16:42   

a zastanawialiście się co będzie po przyłożeniu ? jak będzie podwyższenie to piłkę zbieracie zza płotu. i chyba za wąskie boisko będzie, bo jakoś nie wyobrażam sobie szarży zakończonej na słupach przytrzymujących taśmę startową. naprawdę boisko do nożnej nadaje się dużo lepiej.
trochę jestem nie w temacie ale sądzę, że gracie 7 a nie 15 osobowe rugby ?? trochę się ostatnio ruszyło w polskim rugby, trener i zawodnicy z Francji w polskiej kadrze. wiem że IRB wspomaga federacje krajowe co widać po Gruzji i Portugalii więc może tam uderzyć ??

biskup 

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 16:57   

Cóż z dumą mogę stwierdzić, że w bieżącym roku rozpoczęliśmy starty zarówno w Polskiej Lidze Rugby 7 jak i w Regionalnej Lidze 15. Na dzień dzisiejszy na treningach jest regularnie po około 20 osób (z różnych przyczyn część chłopaków nie może być zawsze na zajęciach, szkoła, praca itd.) Na dzień dzisiejszy jestem w stanie wystawić drużyny w kat. wiekowych młodzików (drużyna 7-kowa), kadetów (nawet drużyna 15-tkowa), a także seniorów (również 15-stka). Na zajęcia uczęszcza również kilku juniorów, ale jest to zbyt mała grupa i na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie stworzyć drużyny w tej kategorii wiekowej, ale już za rok przechodzi do juniorów kilku kadetów i w tej kategorii też będziemy mieli ekipę. :yes: Co do pomocy z IRB, to niestety oni nam nie wybudują boiska, mogą nam pomóc w kwestii szkolenia zawodników jak i kadry trenerskiej, mogą nam pomóc w sprawie sprzętu ale to wszystko. Co do programu IRB S.O.S to już jeden z naszych zawodników mocno zadziałał i z Angielskiego klubu RFC HARROW otrzymaliśmy pomoc sprzętową. Niestety jak już wyżej pisałem nikt nam nie wybuduje boiska, taka jest smutna prawda.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 17:26   

wiem na czym polega pomoc z IRB. boisko jest tylko UM i GOSiR muszą wam pozwolić grać na Mieszku. w końcu Millenium Stadium w Cradiff to stadion do rugby a nie do piłki. czyli cisnąć i jeszcze raz cisnąć włodarzy.

Odpowiedz do tematu