Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GP USA
Autor Wiadomość
Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 22:03   GP USA

Nowe GP, a więc nowy temat.

Początek już jutro, a dziś wiemy jedno - Kubica NIE jedzie.
Słusznie czy nie, nie wiem, ale skłaniam się ku temu, że może jednak tak lepiej.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 22:09   

Dobrze.. niech sobie odpocznie. Moze tez mechanicy zbuduja nowy bolid a nie bedzie jezdził jaims rezerwowym.. niech ten Niemiec sie męczy.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 22:18   

Ukasz napisał/a:
Moze tez mechanicy zbuduja nowy bolid a nie bedzie jezdził jaims rezerwowym.. niech ten Niemiec sie męczy.

Nie jechałby rezerwowym. Nowy bolid zaczęli budować już następnego dnia po Montrealu, zresztą żadna cześć nie musiała być dowożona, bo wszystko mieli na miejscu. Pytanie tylko co im z tego montowania wyjdzie i czy zostawiągo na późniejsze wyścigi, czy ze spokojem sklecą nowy. Myślę jednak, że ze względu na koszt zostawią.

Szkoda trochę, że pomiędzy GP Kanady a GP USA jest tylko tydzień odstępu. Może gdyby były dwa, tak jak Pan Bóg przykazał, to byłoby inaczej.

Zresztą tak jak teraz na chłodno analizuję, to mimo tego całego optymizmu jakoś podświadomie nie wierzyłem w jego start na Indy.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 08:12   

Ja tez za bardzo w to nie wierzylem.Generalnie wydaje mi sie ze ten bolid nowy zrobiony na szybko nie bedzie robil szalu.A robert nie zostal dopuszczony do GP USA bo powiedzial lekarzom ze boi sie nastepnego wypadku...No wiec robi sie nie ciekawie...

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 08:56   

Antek napisał/a:
A robert nie zostal dopuszczony do GP USA bo powiedzial lekarzom ze boi sie nastepnego wypadku...
a kto normalny by sie nie bał po tym jak wjechał z predkoscia 230km/h w sciane ??
Cytat:
No wiec robi sie nie ciekawie...
a to dlaczego ?? Jeszcze sporo wyscigów przed nim

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 10:14   

No wlasnie o to chodzi mi drogi Ukaszu ze kazdy.Chodzilo mi o to ze ten "uraz" moze trwac dluzej.Wszystko zalezy od psychiki Roberta.

Ubik 

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 10:31   

To normalne że się boi. Strach jest normalny. Bać się śmierci jeżdżąc w F1- świadczy jedynie o wyobraźni. Problem pojawia się, gdy strach ustępuje lękowi. Ale na to jeszcze jest czas. Choć szybki start pomógłby przełamać się Kubicy i pokonać gromadzący się lęk.

Może Robert Kubica czyta nasze forum?

W takim razie proponuję składać życzenia szybkiego powrotu formy i zapewnień, że ze strony kibiców nie ma żadnej presji!

Pozdrawiamy Pana Roberta!

Flann 

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 14:38   

Czy to, że wypowiedź o obawei przed wypadkiem zadecydowała to nie jestem taki pewien.Nasze media znowu cos tworzą. Po takim dzwonie organizm (nawet jak nic sie nie stało) potrzebuje troche czasu by wrócić do pełnej równowagi. POnadto specyfika tego toru i jego czarne statystyki (56 wypadków smiertelnych) tez pewno zaważyły. Ralf po wyrznieciu w ściane na Indianapolis pauzował sporo dłużej niz tydezień.

Robert może dziekować opatrzności i nzynierom...(żeby zobrazowac różnice w konstrukcji bolidu wczoraj i dziś, proponuje obejrzec wypadek Ratzenbergera)

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 16:47   

Kod:
- Czy akceptuję decyzję lekarzy? A mam jakiś inny wybór? Muszę ją zaakceptować. Kontrolę przeszedłem bez problemu, ale miało to znaczenie drugorzędne. Decyzja lekarzy jest podyktowana tym, że zbyt mało czasu upłynęło od wypadku. Gdyby coś się stało w Indianapolis, to oni mieliby problemy. Nie wystartuję w wyścigu z powodu ryzyka kolejnego wypadku - powiedział Kubica "Rzeczpospolitej".
- Co ze startem W GP Francji za dwa tygodnie? Mam nadzieję, że czas pozostały do wyścigu w Magny Cours wystarczy lekarzom do zmiany zdania.

- Czy zostaję na weekend w Indianapolis? Nie, wracam do domu.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

onet.pl

dobrze ze tak zdecydowali...

daras30 
speedway

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 01:24   

http://www.youtube.com/wa...related&search= aż strach patrzeć pozostaje dziękować BOGU za ocaleniie Roberta.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 00:28   

No i mamy zwycięzce GP USA.
Lewis Hamilton-zwycięża pora drugi.Co ciekawe Sebastian Vettel zajmuje 8 miejsce...
Oby szybko wrocil Kubica bo zrobi sie dla niego nieciekawie...

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 07:15   

Antek napisał/a:
Oby szybko wrocil Kubica bo zrobi sie dla niego nieciekawie...

A to niby dlaczego? Bo Vettel zdobył jeden punkt? Po tragicznym starcie, błędzie na pierwszym łuku, który mógł go wyeliminować z wyścigu, po nudnej, nieefektownej i nieefektywnej jedździe na 10 pozycji przez większość wyścigu, która dała mu punkty wyłącznie dzięki awarii Heidfelda i Rosberga? Nie sądze...

Aragorn 

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 13:34   

Vettel niczym wielkim nie zachwycił szczęśliwie zdobył 1 pkt i raczej na tym w tym sezonie się skończy bo od kolejnych zawodów Kubica powinien wrócić.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 17:11   

Czas podsumować ten wyścig.
Okazuje się, że Mclaren jeśli nic nie spieprzą i nie będzie cudownego przebudzenia Czerwonych mistrzostwo konstruktorów ma w kieszeni. Wyścig praktycznie perfekcyjny w ich wykonaniu, dobrzy kierowcy + wreszcie niezawodny, szybki bolid i jest wynik. Ciekawe jak wygląda rywalizacja pomiędzy kierowcami, niewątpliwie Alonso był tam nr. 1 a teraz? Chyba nie jest szczególnie szczęścliwy, może rzeczywiście zespół "ustawia się" pod Hamiltona. W każdym razie ten ostatni jest fenomenalny, chyba w żadnym wyścigu nie popełnił jeszcze błędu.
Co do Ferrari to rozczarowują i to bardzo. Szczególnie Raikkonen, który w tym zespole miał zostać mistrzem. Napewno auto mają w tym momencie słabsze, ale jego jezda jest jakaś taka bezbarwna, nieskuteczna... Massa poprawnie, ale też bezbarwnie. Moze nowy pakiet aerodynamiczny, który mają testować coś pomoże, bo jeśli czegoś nie zrobią z bolidem to sezon mogą mieć z głowy.
Cóż napisać o BMW?
Heidfeld ładnie, niestety pech, ale wifdać, że mocny jest zarówno kierowca jak i samochód. O Vettelu jużpisałem, więc nie będę się powtarzał. Zobaczymy, może jeszcze w tym sezonie dobiorą się do skóry Ferrari.
Z reszty trzeba docenić obu kierowców Renault, jechali bardzo ładnie. No i pechowca Rosberga.
Ogólnie wyścig emocjonujący, sporo walki na torze, wreszcie można było zobaczyć walkę "koło w koło" i to przez kilka zakrętów.

Odpowiedz do tematu