Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacek Kowalski AD 2008 Próba oceny
Autor Wiadomość
elvis 

Wysłany: Nie Gru 28, 2008 10:46   Jacek Kowalski AD 2008 Próba oceny

Kończy się 2008 rok. Kolejny rok realizacji programu wyborczego Jacka Kowalskiego.
Chciałbym dokonać z Waszą pomocą podsumowania tego roku dla Gniezna.
Wskazać silne i słabe strony.

revolta 

Wysłany: Nie Gru 28, 2008 19:42   

W kampanii obiecywal inwestycje i nowe miejsca pracy.
Tymczasem wlasciwie nic wazniejszego nie powstalo i za Jego kadencji z pewnoscia juz nie powstanie.
Robi z calkiem duzego [jeszcze] miasta zapyzialy skansen i wioche oraz jezdzi sobie na wycieczki.
Ostatnie lata poglebily i tak duza zapasc gospodarcza miasta i scisle powiazanego z nim powiatu.
Kolejne firmy upadaja a wraz z nimi cale Gniezno. Widac to chociazby po coraz bardziej zaniedbanych ulicach i terenach w miescie - Gniezno umiera.

PRL i pusta propaganda sukcesu... :no:

Mam nadzieje ze pierwsza kadencja tego Pana na stanowisku prezydenta miasta bedzie ostatnia...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Gru 28, 2008 20:27   

revolta napisał/a:
Tymczasem wlasciwie nic wazniejszego nie powstalo

Powstał McDOnald

revolta napisał/a:
za Jego kadencji z pewnoscia juz nie powstanie

Nie żeby to było ad vocem ale nie zawsze starania o inwestora przynoszą rezultaty w bieżącej kadencji

revolta napisał/a:
Mam nadzieje ze pierwsza kadencja tego Pana na stanowisku prezydenta miasta bedzie ostatnia...

Nie wydaje mi się. Nie ma na horyzoncie jak dotąd wystarczająco silnych kandydatów.

spidie 

Wysłany: Nie Gru 28, 2008 20:53   

Revolta, inwestycji nie ma fakt. Ale to nie zależy tylko od prezydenta. Przedsiębiorcy w Gnieznie dość dobrze stoją i wielkiego bezrobocia nie ma. Faktem jest, że terenów inwestycyjnych nie przybywa, ale zobaczysz, że i za 20 lat nie przybędzie. Taka specyfika miasta okolonwego gminą. Chyba ze autostradę na peryferiach załatwisz. Brak terenów to minus, ale pytanie, czy w obecnych czasach przyprowadziłbyś inwestora. Co do wiochy nie przesadzaj, bo obrażasz nie jednego gnieznianina. Metropolią nie jestesmy, ale wiochą tez nie !

revolta 

Wysłany: Nie Gru 28, 2008 23:27   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Powstał McDOnald
Czyli nic waznego
Nie żeby to było ad vocem ale nie zawsze starania o inwestora przynoszą rezultaty w bieżącej kadencji
I juz nic nie przyniosa bo wszystko sie posypalo - wlasnie zaczal sie kryzys ktorego skala nie byla spotykana od wielu dziesiecioleci. Ilosc inwestycji zagranicznych w PL znacznie spada i ich ilosc zmniejszy sie jeszcze bardziej. Lokalni przedsiebiorcy nie maja srodkow na godne uwagi inwestycje.
Pisalem juz o tym dawno - z tzw "boomu inwestycyjnego" trzeba korzystac od samego poczatku bo powtorki moze nigdy juz nie byc.
W Gnieznie prezydent i radni sobie spiewali i jezdzili na wycieczki...
Teraz jest juz za pozno...
Nie wydaje mi się. Nie ma na horyzoncie jak dotąd wystarczająco silnych kandydatów.
Nadal mam nadzieje :)
spidie napisał/a:
Przedsiębiorcy w Gnieznie dość dobrze stoją
Najbogatszy podobno gnieznienski przedsiebiorca [lub przynajmniej jeden z "czolowki"] nie potrafil dokonczyc budowanej kilka lat hali fabrycznej i zmienil koncepcje na CH. W sumie buduje to juz chyba 10 lat i jak widac bedzie to tandeta, o ile zdola to dokonczyc.
spidie napisał/a:
wielkiego bezrobocia nie ma
Bezrobocie rejestrowane to tylko i wylacznie ilosc... osob zarejestrowanych w PUP. Co miesiac z listy bezrobotnych urzad skresla ludzi ktorym skonczyl sie zasilek i nie chcialo im sie przyjsc podpisac listy. Poza tym tysiace aktywnych gnieznian wyjechalo do Anglii czy Irlandii, wielu codziennie traci caly dzien na dojazdy do Poznania.
Nie mam teraz czasu zeby ponownie zebrac odpowiednie dane ale z tegfo co pamietam w Gnieznie na okolo 45 tys osob w wieku produkcyjnym jest tylko okolo 15 tys miejsc pracy i 8 tys podmiotow gospodarczych. Jakie to sa firmy? Miedzy innymi komisy i import uzywanych samochodow oraz inne podobne, chwilowe dziadostwo. Poza tym sklepy ktore ledwo placa czynsze, stoiska na bazarach, jednoosobowe firmy budowlane, transportowe, remontowe.
Co bedzie jak wroca do PL polacy z UK i IR, co bedzie jak kryzys dobije popyt na uslugi budowlano-remontowe, transportowe i handel??? Katastrofa...
spidie napisał/a:
Chyba ze autostradę na peryferiach załatwisz
Autostrada nie ma zadnego wiekszego znaczenia. Warszawa tez nie ma i co z tego? Takiego polozenia jak ma Gniezno moze pozazdroscic wiekszosc polskich miast. Poszukaj mojego watku o PAIiIZ w dziale "inwestycje" - tam ogolnie przedstawilem warunki inwestycyjne Gniezna. Pisalem tez w jakims watku o sytuacji na rynku pracy i podalem dokladne dane satystyczne.
spidie napisał/a:
ale wiochą tez nie
Wiem o tym i dlatego mnie to boli jak widze co robi z tego miasta gnieznienski samorzad...

elvis 

Wysłany: Pon Gru 29, 2008 09:47   

Należy odróżnić dwie rzeczy.
Prezydent to zarządzanie i administracja miastem i realizacja programu.
Te pierwsze nie wymaga Prezydenta. Przez kilka lat nie było Prezydenta , bo był w Warszawie z Suchocką i miasto nie zginęło. Założę się , ze gdyby Kowalski został szefem gabinetu Premiera Tuska to Andrzejewski plus Spachacz z pewnością by sobie poradzili.
Z tym drugim gorzej. Najbardziej wyraźną cechą tego roku jest PUSTKA PROGRAMOWA. Tego nawet nie zatuszuje cała armia spin doktorów.
Nie ma programu. Nie ma nawet programu na czas kryzysu.
Dowód : klęska polityki mieszkaniowej. Zwalanie winy na radnych i jeden blok socjalny niczego nie rozwiąże.
Rok 2008 jest rokiem straconym.

spidie 

Wysłany: Pon Gru 29, 2008 11:41   

cyt" Te pierwsze nie wymaga Prezydenta. Przez kilka lat nie było Prezydenta , bo był w Warszawie z Suchocką i miasto nie zginęło. Założę się , ze gdyby Kowalski został szefem gabinetu Premiera Tuska to Andrzejewski plus Spachacz z pewnością by sobie poradzili. "

I tu się nie zgodzę :nonono:

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Gru 29, 2008 12:27   

revolta napisał/a:
W kampanii obiecywal inwestycje i nowe miejsca pracy.

niestety nie dotrzymane. 90 miejsc w MCDonalds, to nawet nie wiadomo jak nazwać.
revolta napisał/a:
Ostatnie lata poglebily i tak duza zapasc gospodarcza miasta i scisle powiazanego z nim powiatu.

Sztucznie utrzymywane stanowisko, że współpraca z powiatem jest poprawna, aż kole w oczy. Nie ma wspólnego programu - każdy sobie rzepkę skrobie. Przeciwdziałanie bezrobociu to broszka starostwa, ale przy wybitnej współpracy i UM i Powiatu,można wiele zmienić, jakby była dobra wola.
revolta napisał/a:
Teraz jest juz za pozno...
Nigdy nie jest za późno Revolta. Trzeba schować wygórowane ambicje własne i polityczne i zacząć myśleć o ludziach- bo powołano włodarzy właśnie dla nich, dla ludzi, a nie dla bliżej nieokreślonych celów reprezentacyjnych
elvis napisał/a:
Prezydent to zarządzanie i administracja miastem i realizacja programu.
Te pierwsze nie wymaga Prezydenta.

W zasadzie rada też w tak dużym składzie jest niepotrzebna. W Los Angeles zasiada jedynie PIĘCIU radnych, a miasto ma ponad 7 mln mieszkańców.
elvis napisał/a:
Najbardziej wyraźną cechą tego roku jest PUSTKA PROGRAMOWA.
Jakiś tam program jest, ale gorzej z realizacją i pozyskaniem środków.
spidie napisał/a:
I tu się nie zgodzę :nonono:
tutaj Spidie nie grozimy palcem.

revolta 

Wysłany: Pon Gru 29, 2008 18:20   

zofia Nałkowska napisał/a:
Nigdy nie jest za późno Revolta

Ale tak latwo o zaawansowane i duze inwestycje jak przed kryzysem juz nigdy nie bedzie.
Samorzad Gniezna nie potrafil nic zrobic gdy inwestorzy kupowali zwykle pola na wioskach daleko od miast i wazniejszych drog zeby tylko budowac w PL.
Nie wierze ze teraz cokolwiek zrobia.
Na pewno NIE ONI.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Gru 29, 2008 18:46   

revolta napisał/a:
Samorzad Gniezna nie potrafil nic zrobic gdy inwestorzy kupowali zwykle pola na wioskach daleko od miast i wazniejszych drog zeby tylko budowac w PL.

A co miał im zaoferować z gruntów miejskich, te parę małych działek w różnych rejonach, nieuzbrojonych, bez planów?
revolta napisał/a:
Nie wierze ze teraz cokolwiek zrobia.
Ja też, ale przez póltora roku tej prezydentury tak naprawdę za dużo nie da się zrobić.Wiele czynników na to się złożyło: zachowawczy prezydent, skłócona , niereformowalna i niekompetentna RMG , niezdrowa rywalizacja z powiatem, brak otwarcia dla prywatnych inwestorów.
Myślisz,że inni coś zmienią, jeśli do tych władz zostaną wybrani prawie ci sami kandydaci?
Tu po prostu potrzeba lat, aby wymienić tę całą "elytę". Dlatego skłonna jestem do oceny, że i przed kryzysem inwestycji nie było i długo ich nie będzie. SPOŁECZEŃSTWO I WŁADZA MUSI DOJRZEĆ, a dojrzewanie,jak wiesz, to proces wieloletni :mruga:

revolta 

Wysłany: Wto Gru 30, 2008 00:30   

A co miał im zaoferować z gruntów miejskich
Jest co zaoferowac i naprawde nie sa to male dzialki w polu ;)
zachowawczy prezydent, skłócona , niereformowalna i niekompetentna RMG , niezdrowa rywalizacja z powiatem, brak otwarcia dla prywatnych inwestorów.
Nazwalbym to inaczej ale sie powstrzymam.
Powiem za to inaczej - Oni sie zestarzeja razem ze swoimi priorytetami i po prostu odejda a kolejne pokolenia beda wstydzic sie tego upadlego miasta...

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Gru 30, 2008 10:55   

revolta napisał/a:
Oni sie zestarzeja razem ze swoimi priorytetami i po prostu odejda a kolejne pokolenia beda wstydzic sie tego upadlego miasta...
Nie patrz tak katastroficznie Revolta, nie od razu Kraków zbudowano!
Bądź dobrej myśli. Małe kroczki, to jednak też do przodu. Upadku Gniezna nie będzie. Jego rozwój będzie rozłożony w czasie, bo w Gnieźnie boja się ryzyka.

elvis 

Wysłany: Sro Gru 31, 2008 13:10   

Bardzo dobry dowcip z tym Krakowem. Jak mówili towarzysze radzieccy " Nie od razu komunizm zbudowano". To mrzonki . Poczytajcie sobie Wiktora Suworowa i jego Żołnierzy wolności. Nie będzie komunizmu i nie będzie obiecanego dobrobytu w Gnieźnie. Dosyć opowiadania bajek i obiecanek władzy.
Ma być lepiej kiedyś.
Nadzieja matką głupich i zdesperowanych.
Jeżeli pracodawca zaczyna ciebie unikać i nie chce płącić obiecując złote góry idź natychmiast do Sądu Pracy.
Jeżli władza obiecuje znowu złote góry , czas na likwidacje aktywów w Gnieźnie i czas na emigracje. Chociażby do Poznania albo Galway.
Wszystkiego najlepszego w 2009 i obym sie mylił.

revolta 

Wysłany: Sro Gru 31, 2008 17:42   

nie od razu Kraków zbudowano
Nie od razu, to fakt. Tylko ze perspoektywa kilakdziesieciu czy nawet kilkuset lat niczego nie zmienia :no:
A w tym czasie moze zmienic sie bardzo duzo.
Gniezno w ciagu najblizszych kilkudziesieciu czy kilkuset lat moze znalezc sie w granicach innego panstwa, moze kilkakrotnie zmienic sie ustroj i moze przejsc kilka obcych armii przez gnieznienski Rynek. Gniezno moze w tym czasie stac sie kilkuset tysieczna metropolia lub kilkunastotysieczna miescinka w powiecie wrzesinskim.
I jakie to ma dla nas, obecnie zyjacych, znaczenie?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Gru 31, 2008 18:21   

elvis napisał/a:
Jak mówili towarzysze radzieccy " Nie od razu komunizm zbudowano". To mrzonki . Poczytajcie sobie Wiktora Suworowa i jego Żołnierzy wolności. Nie będzie komunizmu i nie będzie obiecanego dobrobytu w Gnieźnie.
W takich przypadkach zalecam gwałtowne odczulanie. Proponuję dożylnie leki histaminowe
elvis napisał/a:
Nadzieja matką głupich i zdesperowanych.
Nadzieja, to dla katolika jeden z aktów wiary
elvis napisał/a:
Jeżli władza obiecuje znowu złote góry , czas na likwidacje aktywów w Gnieźnie i czas na emigracje.
A obiecuje ktoś w Gnieźnie złote góry? W razie twoje emigracji to :papa:
revolta napisał/a:
Gniezno w ciagu najblizszych kilkudziesieciu czy kilkuset lat moze znalezc sie w granicach innego panstwa, moze kilkakrotnie zmienic sie ustroj i moze przejsc kilka obcych armii przez gnieznienski Rynek
No nie, Revolta, ale cię poniosło. Szampan już był, czy to właśnie z jego braku :mruga:
Gniezno na pewno będzie się rozwijać , czy ktoś tego chce czy nie chce. Ale jest jedno ale: musi to zrobić własnym rytmem, to nie znaczy ślimaczym, czy żółwim, Rozwój jest długofalowy i musi być dobrze przygotowany, a nie w kierunku bliżej nieokreślonym i tego życzę sobie oceniając Prezydenta Jacka Kowalskiego AD 2008.
Nie chcę , aby o głowie miasta mówiono na rynku: ostro, jak Ostrowski- ale do tyłu.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Gru 31, 2008 18:30   

elvis napisał/a:
Jeżeli pracodawca zaczyna ciebie unikać i nie chce płącić obiecując złote góry idź natychmiast do Sądu Pracy.

OK :)

revolta 

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 14:20   

Gniezno na pewno będzie się rozwijać
Historia tego miasta wskazuje na pewien nieciekawy fakt...
Gniezno, podobnie jak wiele innych mniejszych miast w PL, rozwijalo sie tylko w okresach uzaleznienia Polski od innych panstw.
Dzisiejszy wizerunek i wielkosc miasto to zawdziecza przede wszystkim wladzy podporzadkowanej Niemcom i Rosjanom.
Gdyby nie zabor pruski i komunizm, jak wygladaloby dzisiejsze miasto?
Jeszcze 190 lat temu byla to zapadla miescina, wlasciwie wieksza wies z rynkiem, z dewniana zabudowa i nieuregulowanymi ulicami gdzies na koncu swiata.
Okres tzw miedzywojnia? Bezrobocie, zapasc gospodarcza i beznadzieja podobna do obecnej.

A co do przyszlosci, mozemy sie bardzo zdziwic. Pozytywnie lub negatywnie.

Ubik 

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 16:51   

revolta napisał/a:
A co do przyszlosci, mozemy sie bardzo zdziwic. Pozytywnie lub negatywnie.
Wolę ... pozytywnie. :jupi:

damix55 
dami55

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 17:37   

Chce zwiększyć liczbę turystów przyjeżdżających do Gniezna , stawia na promocje , lecz nie wspiera wcale Gnieźnieńskiej Kolejki Wąskotorowej , która jest wg mnie największą atrakcją Gniezna. To jest jego zła cecha. Nikt nie mówi o wielkich sumach tylko małych kwotach na które na pewno stać Gniezno. Nawet mała suma była by dużym zastrzykiem dla GKW pieniądze te przydały by się bardzo na marketing , który w dużym stopniu przyczynia się do wzrostu napływających turystów. Dla przykładu podam jak mogłoby wyglądać wsparcie :
Dotacje na marketing na rok 2009 : postawienie dużych reklam na dwóch wylotówkach z Gniezna : Poznań i Bydgoszcz. Mały baner informacyjny na Gnieźnieńskim rynku, ulotki w hotelach , reklama w TV Gniezno. Chciałbym aby pan prezydent oraz inni politycy z UM zastanowili się nadym i podjęli jakieś kroki.

mikołajczyk 
zoil z prowincji/mixer/barrigo

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 18:41   

Revolta proszę - trochę racjonalizmu...
Jak dotąd znajdowałem w Twoich wypowiedziach go sporo.
Ale błagam gdzie Ty masz to "dobro w miastach po-rosyjskich?
Dlaczego do dziś gdy przejedziesz za Strzałkowo w stronę Konina nadal straszy?
Zgadzam się, zabór Pruski postawił tę część Polski na nogi...Austriacki postawił za to na nogi kulturę...
Ale zabór ruski? kiedy dorastałem patrzyłem na dysproporcje pomiędzy Pyzdrami (miasto rodzinne mojej mamy) a jakąkolwiek wsią od Borzykowa począwszy w stronę Wrześni...
A pokomunistyczna niby światłość Gniezna?
Nieustannie spychane było miasto na koniec, - bo stolica kleru była ością w gardle KC ...
Gdyby się tak bardzo Gniezno rozwinęło za Komuny było by może jednak choćby taką Wrześnią...Swarzędzem...Jedynym spadkiem po komunie jest teatr u swych źródeł robotniczy i będący w założeniach przeciwwagą do kultury katolickiej ( piszę o czasach powstania ) i właściwie ten teatr do dziś jest komunistyczny
i tu ma to wiele wspólnego z Jackiem Kowalskim, który wraz z Wysoką Radą ten przybytek wspiera.

A tak nawiasem - to jak się do tych Prusów ma Jacek Kowalski czy chodzi o to, że niepotrzebnie jego ojciec walczył w Powstaniu Wielkopolskim...
Też jestem zdania, że za "Wilusia" było lepiej ale jednak nie było po naszemu...

revolta 

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 20:55   

mikołajczyk napisał/a:
Revolta proszę - trochę racjonalizmu...
Jak dotąd znajdowałem w Twoich wypowiedziach go sporo.
Ale błagam gdzie Ty masz to "dobro w miastach po-rosyjskich?
Dlaczego do dziś gdy przejedziesz za Strzałkowo w stronę Konina nadal straszy?
Zgadzam się, zabór Pruski postawił tę część Polski na nogi...Austriacki postawił za to na nogi kulturę...
Ale zabór ruski? kiedy dorastałem patrzyłem na dysproporcje pomiędzy Pyzdrami (miasto rodzinne mojej mamy) a jakąkolwiek wsią od Borzykowa począwszy w stronę Wrześni...
A pokomunistyczna niby światłość Gniezna?
Nieustannie spychane było miasto na koniec, - bo stolica kleru była ością w gardle KC ...
Gdyby się tak bardzo Gniezno rozwinęło za Komuny było by może jednak choćby taką Wrześnią...Swarzędzem...Jedynym spadkiem po komunie jest teatr u swych źródeł robotniczy i będący w założeniach przeciwwagą do kultury katolickiej ( piszę o czasach powstania ) i właściwie ten teatr do dziś jest komunistyczny
i tu ma to wiele wspólnego z Jackiem Kowalskim, który wraz z Wysoką Radą ten przybytek wspiera.

A tak nawiasem - to jak się do tych Prusów ma Jacek Kowalski czy chodzi o to, że niepotrzebnie jego ojciec walczył w Powstaniu Wielkopolskim...
Też jestem zdania, że za "Wilusia" było lepiej ale jednak nie było po naszemu...

To bardzo niepolityczne, o czym pisze, poniewaz teoretycznie podwaza sens niezaleznosci PL.
Nie o to mi chodzi.
Wskazuje na bledy, ktore doprowadzily Polske do upadku.
To samo powtarzamy dzisiaj i tak samo moze sie to skonczyc.
Czy Polacy nie potrafia sami zarzadzac swoim krajem, miastami i firmami?

Polska przed okresem zaborow byla bardzo zacofanym i biednym panstwem, miedzy innymi dlatego rozszarpaly ja inne kraje.
Mozna porownywac miejscowosci roznych zaborow i zauwazyc duze roznice. Czym jednak bylyby poszczegolne miasta dzisiaj, gdyby nie zaborcy? Jak wygladalby np dzisiejszy Przemysl, Chelm, Zamosc, Plock czy Radom, gdyby nie zabory?
Co do komunizmu - nie patrze teraz na ten okres pod wzgledem ideologicznym tylko ilosciowym, urbanistycznym i architektonicznym.
Wieksza czesc Gniezna jaka znamy powstala wlasnie w czasach PRLu. Bez tego, pod wieloma wzgledami nieciekawego okresu, nie byloby prawie nic. Gniezno do dzisiaj opieraloby sie na tym, co pozostawili prusacy. To samo Poznan, Wroclaw, Warszawa i wiele innych miast. Gospodarka? Byla nieracjonalna, to prawda. Ale to dzieki uprzemyslowieniu miasto Gniezno z zapadlej dziury stalo sie calkiem duzym i nowoczesnym miastem. Innym problemem jest to, ze cala wlasciwie gospodarka Gniezna po 1990 roku upadla. W ten sam sposob Polska zniszczyla prawie caly swoj przemysl. Zniszczyly ja "wolne" wladze i tradycyjna polska prywata. Zniszczono wlasciwie wszystko dla wlasnych lub cudzych interesow. PL uwolnila sie od wplywow ZSRRu ale wpadla w inne, jeszce bardziej destrukcyjne uklady.

Jakie sa dzisiejsze samorzady w tym kraju? Lokalne uklady i ukladziki. Miasto czy ludzie sie nie licza. Bez wzgledu na to, czy mowimy o wielkich miastach, malych miescinach czy wiejskich gminach - samorzady sluza lokalnym ukladom.

mikołajczyk 
zoil z prowincji/mixer/barrigo

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 21:18   

Revolta...
Nie twierdzę, że po trosze tak nie jest. Większość obecnego stanu rzeczy jest w pewnym sensie spadkiem "niewoli" tej czy innej...
Niestety nie mamy skali porównawczej...Ponieważ de facto od czasów I Rozbioru nie mieliśmy wystarczajaco lat wolności by sprawdzić jak funkcjonujemy w wolnym kraju.
Nie bez powodu Biblia pokazuje, jak Mojżesz prowadzi swój lud 40 lat do ziemi obiecanej. Przecież mógł to zrobić dużo dużo krócej...Niestety musi wymrzeć całe pokolenie...Musi dorosnąć pokolenie urodzone w wolnym kraju...

Statystycznie i urbanistycznie itp. biorac podobne miasta do Gniezna w wolnej od komunizmu Europie po drugiej stronie muru...rozwinęły sie dużo bardziej...

A wracając do Roku 2008 - prezydenta?

revolta 

Wysłany: Czw Sty 01, 2009 21:33   

2008 i prezydent...
Tak jak pisalem wczesniej - obiecywal wiele i nic wazniejszego, godnego uwagi po sobie nie pozostawi. Wogole, nawet niewiele znaczacych pozytywnych dzialan bylo raczej niewiele.
2008, podobnie jak rok poprzedni, to czas zmarnowany dla Gniezna i spoleczenstwa tego miasta.
Wg mnie jest to czas w ktorym Gniezno znalazlo sie pod okupacja najgorszego samorzadu i prezydenta po 1989 roku.

PS. A najgorsze jest to, ze taki wlasnie byl wybor zainteresowanej jakimikolwiek wyborami czesci mieszkancow...

lodolamacz 

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 09:53   

revolta napisał/a:
2008 i prezydent...
Tak jak pisalem wczesniej - obiecywal wiele ...
Problem w tym, że też niewiele obiecywał ~!...Własciwie to NIC!...nie obiecywał. Bo trudno za poważne brać te wypowiadane w kampani banały, czy oczywiste oczywistości, którymi prezydent musi się zajmować.

Przejrzałem sobie tak na chłodno, dwa budżety, ten na 2008 i ten na 2009, - sprawdźcie to sobie- oba są niemal identyczne, poza niuansami, nie ma w nich niczego znaczącego co mogłoby mieć wpływ na zmianę oblicza, czy zwiększenie prestiżu miasta… Smutne to...Dlatego ! TAK! to…
revolta napisał/a:
Wg mnie jest to czas w ktorym Gniezno znalazlo sie pod okupacja najgorszego samorzadu i prezydenta po 1989 roku.

Hades 

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 15:27   

To w zasadzie powinien być osobny wątek, ale Radni w tym roku podnieśli sobie chyba diety (albo im podniesiono). Zobaczcie w objaśnieniach do budżetu miasta na 2008 rok:
http://gnieznoum.bip.e-ze...e.php?id=111560
Tam na diety radnych zapisano 404.250 złotych
Zaś tu w objaśnieniach wydatków na 2009 rok:
http://gnieznoum.bip.e-ze...e.php?id=133203
Mamy kwotę 415.800 złotych.
To chyba o czymś świadczy prawda?
Mamy tu wzrost o 11.550 złotych. Podzielcie tę kwotę przez ilość radnych i zobaczmy o ile więcej dostaną tych diet. Mi wyszło, że około 500 złotych więcej w skali roku.
Czy więc ja to dobrze rozumiem patrząc na te wydatki? W dodatku nic się nie zmieniło jeśli chodzi o wydatki na Rady Osiedlowe, któe miały dostać więcej pieniędzy.

Hades 

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 16:05   

To znaczy Rady Osiedlowe dostaną więcej, ale kwota 9600 złotych się nie zmiania, a szkoda. Jest to fundusz dla Rad Osiedlowych w wysokości 800 złotych na rok, na imprezy i dobrze, że jest, ale w związku z wzrostem cen mógłby wzrosnąć chociaż o te 20 złotych.

elvis 

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 10:07   

Wracająć do tematu uważam , ze Gniezno podobnie jak Polska starciło na konflikcie Starosta-Prezydent. Ci dwaj panowie prowadza już kampanię wyborcza. To tak jak Kaczyński_Tusk. Trwa mecz , tylko publiczność jest zmęczona.
Obawiam się eskalacji kampanii w 2009 roku. Właczą się za Kowalskim poseł Tomaszewski za Ostrowskim Gruszczyński. I kampania trwa dalej.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 10:10   

elvis napisał/a:
Obawiam się eskalacji kampanii w 2009 roku. Właczą się za Kowalskim poseł Tomaszewski za Ostrowskim Gruszczyński. I kampania trwa dalej.

Prawie wyjąłeś mi to z ust!

elvis 

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 09:18   

Sla mnie Kowalski AD 2008 to czas stracony. Inne maista poszły do przodu.
A my , niestety , ostro do tyłu.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 09:19   

Ale za to powiat ostro do przodu ;)

Odpowiedz do tematu