Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacek Kowalski AD 2008 Próba oceny
Autor Wiadomość
zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 13:26   

elvis napisał/a:
Władca jest jeden. Poczekajmy na rozwój wypadkow . Czekaja nas duze zmiany.
Czekamy zatem na wielki show? :ups:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 13:43   

lodolamacz napisał/a:
że Trepiński zrewitalizował Rynek,

Zapomniał tylko wykupić prawa do projektu

lodolamacz napisał/a:
zrobił Dolinę Pojednania

Tylko nie dokończył, a pieniądze monstrualne i z zewnątrz...

lodolamacz napisał/a:
wziął się za Weneje

Podobnie

lodolamacz napisał/a:
Dziel postawił basen

Oj

lodolamacz napisał/a:
kupił koszary

No kupił. I tyle. Jakby zaczekał rok cena byłaby niższa.

lodolamacz napisał/a:
uregulował własność teatru

Bo był o tego zmuszony

lodolamacz napisał/a:
wyremontował Witkowską

Błagam. DLa kariery politycznej pana Dziela lepeij jełśi swiatała dziennego nie ujrzą szczegóły dotyczące tej rozbudowy

Niestety żaden z tych prezydentów nie maił ikry i wizji. I ja tak trochę się z elvisem zgadzam, bo choć nie popieram wszystkich decyzji obecnego prezydenta, nie popieram opcji z której sie wywodzi i z wieloma krytycznymi uwagami się zgadzam to musze powiedzieć że jest to faktycznie władza silna.

lodolamacz 

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 14:13   

Diable ! To nie temat oceny tych dwóch panów, i ich dokonań, postacie te posłużyły jedynie jako jednostki porównawcze... i tylko tyle.! Ty szukasz drugiego dna, podtekstów i takich tam! Po co wypisywanie np.takich bzdur?
Cytat:
Jakby zaczekał rok cena byłaby niższa.
Mit !! !
Ale zostało dokonane, jest już wiele zrobione, i dobrze! na chwałę miasta! KONIEC nic już się nie zmieni...
Analogicznie Kowalski ma szansę, za podobne pieniądze kupić kompleks parowozowni. Co ? Boi się!

Natomiast Symbolem prezydentury P. Kowalskiego, jak widać, stało się organizacyjne przegrupowanie, które materialnie, w żaden sposób, ani o jotę nie wzbogaca miasta i jest efektem konieczności, a nie inwencji samego prezydenta. Takie coś nigdy nie przyniesie miastu splendoru. Nigdy nie podniesie jego rangi. Któregoś dnia przydzie ktoś inny i to pozamiata i nie pozostanie ślad po tych rewelacjach ! A parowozownia miałaby szanse istynieć długo i sławic miasto.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 15:53   

lodolamacz napisał/a:
To nie temat oceny tych dwóch panów, i ich dokonań, postacie te posłużyły jedynie jako jednostki porównawcze...

Nie zrozumieliśmy się. Właśnie o to chodzi. Ja akurat prezydentury obu panów oceniam bardzo krytycznie ale w istocie to nie ten temat. Jeśli jednak teoretycznie słaby Dziel zdobył się na działanie to tym bardziej powinien to zrobić teoretycznie silny Kowalaski...

lodolamacz napisał/a:
Cytat:
Jakby zaczekał rok cena byłaby niższa.
Mit !

No i własnie niekoniecznie. W wielu miastach samorządy przejęły koszary za darmo lub symboliczną złotówkę. Dla wojska to olbrzymi teren objęty podatkiem od nieruchomości, niszczejacy, wymagający dozoru a więc strata. Wiele miast przycisnęło wojsko u nas zabrakło silnego negocjatora.

Inną sprawą jest, ze:
lodolamacz napisał/a:
Ale zostało dokonane, jest już wiele zrobione, i dobrze! na chwałę miasta! KONIEC nic już się nie zmieni...

I tu pełna zgoda :)

lodolamacz napisał/a:
Analogicznie Kowalski ma szansę, za podobne pieniądze kupić kompleks parowozowni. Co ? Boi się!

Nie wiem czy się boi. Raczej nie. Myślę że w tym rozdaniu bierze udział ktoś jeszcze. Są sprawy o których nie wiemy. Niestety.

lodolamacz napisał/a:
Symbolem prezydentury P. Kowalskiego, jak widać, stało się organizacyjne przegrupowanie, które materialnie, w żaden sposób, ani o jotę nie wzbogaca miasta i jest efektem konieczności, a nie inwencji samego prezydenta.

Tego nie wiem. Nie mnie to oceniać. Dziel na przykład zrobił wiele dobrych rzeczy które były kompletnie niezauważalne ja bynajmniej o wielu rzeczach dowiadywałem się już po zmianie warty... Kowalskiemu zarzuca się zbytnią autopromocję i dbałość o wizerunek a Dziel robił wręcz odwrotnie i co? Dobrze? Absolutnie nie dobrze!

lodolamacz napisał/a:
Takie coś nigdy nie przyniesie miastu splendoru. Nigdy nie podniesie jego rangi. Któregoś dnia przydzie ktoś inny i to pozamiata i nie pozostanie ślad po tych rewelacjach !

To prawda. Moze tak być!

lodolamacz napisał/a:
A parowozownia miałaby szanse istynieć długo i sławic miasto.

Po trzykroć prawda.

elvis 

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 20:48   

http://zmiennik.wrzuta.pl...tesmy_z_gniezna
Po co miastu parowozownia? Żeby Urbis brał czynsze? Jezeli lokalny biznes nie chce
to nic nie zrobimy.....

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 21:19   

elvis napisał/a:
Po co miastu parowozownia? Żeby Urbis brał czynsze?

To jakaś obsesja jest..

elvis napisał/a:
Jezeli lokalny biznes nie chce
to nic nie zrobimy.....

Aa alokalny biznes ?? ;] Nikodem Dyzma uber alles ;]

elvis 

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 07:37   

Wracajac do topicu , nie można oceniać Kowalskiego , tylko przez pryzmat tego czy kupi parowozownie , czy nie. Jest kryzys. To nie jest obsesja. Miasto samo nie zarzadza,
jak Kowalski powierzyłby Urbisowi źle bo drogo , jak przetarg padłoby pytanie dlaczego tylko tu.
Koszary to był przychód Urbisu , teraz po zmianie systemu Urbis już nie chce.
Parowozownia to inwestycja a w Polsce kryzys.

Jacek Kowalski próba oceny prezydentury tak teraz powinien być nazwany topic.
Jeden Prezydent buduje , inny porzadkuje po poprzednikach.
Kowalski dopasowuje się do interlokutora. Ta inteligentna poltyka przynosi sukces i jest pozbawiona ryzyka nietrafionych inwestycji.
Symptomatyczne , że w tej kwestii nie wypowiada się Zofia zawsze tak dobrze zorientowana.
Kowalski to pierwsza opd lat realna siła.
Mając zabezpieczona oswiate i kulturę w rękach wojskowych Pajkert jr i Skoniecki teraz Kowalski porządkuje mienie. Otwiera sobie mozliwość kształtowania poltyki prezydenckiej.
Wierze , ze po uporzadkowaniu zacznie ja realizować.....

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 08:02   

elvis napisał/a:
Koszary to był przychód Urbisu , teraz po zmianie systemu Urbis już nie chce.
Słuchaj Pan, Panie mądry i jaśnie oświecony we wszystkim. Po pierwsze koszary nigdy nie były przychodem Urbisu. Sprawdź u źródła, potem pisz paszkwile. Koszary były zawsze własnością miasta i spółka nimi administrowała za wynagrodzeniem tak śmiesznym,że prawie symbolicznym. Idź do urzędu i dowiedz się ile otrzymywała za administrację 13 ha i mnóstwem budynków. Z pewnością ty gdybyś miał możliwość za administrację koszarami byś się nie wziął. Żaden zysk.Żądam rzetelnej informacji i sprostowania. Masz nie tylko obsesję, ale jad wypływa z każdego twojego otworu, niekoniecznie gębowego.
ps.można wymoderować

elvis 

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 08:43   

Urbis też za smieszne pieniadze zarzadza lokalalmi w miescie. GSM zrobiłby za połowę , a moze mniej.Nerwowa reakcja świadczy , że prawda boli.
Prezydent ma rację.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 08:54   

elvis napisał/a:
Urbis też za smieszne pieniadze zarzadza lokalalmi w miescie. GSM zrobiłby za połowę , a moze mniej.
Żyj w swoim wirtualnym świecie.
elvis napisał/a:
Nerwowa reakcja świadczy , że prawda boli.
Następny, co zna prawe. Kurcze, same jasnowidze i mesjasze. Nerwowej Zofii to ty jeszcze nie znasz

lodolamacz 

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 10:47   

elvis napisał/a:
Ta inteligentna poltyka przynosi sukces i jest pozbawiona ryzyka nietrafionych inwestycji.
W takim razie zupełnie inaczej rozumiem "sukces" ...
Jesli realnie wg rankingów, nawet tylko regionalnych, spadek Gniezna pod niemal każdym wZględem uważasz za sukces. To ja pas !
Cytat:
tylko przez pryzmat tego czy kupi parowozownie
Nie bierz tak serio tej parowozowni, bo ona jest w tej dyskusji jedynie pewnym symbolem decyzji w inwestycje ambitne , przyszłościowe, ponadlokalne, które na dziesiątki lat mogłyby pozytywnie wpływać na wizerunek miasta...
Można oczywiście wyłożyć, w inne, ambitniejsze projekty jak np. " Od gada do dziada" :hahaha:

Janusz 

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 15:48   

a co z fontanną na gnieźnieńskim Rynku? Mogilno od tygodnia już ma http://www.forum-mogilno....258192b0062#289

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 19:55   

elvis napisał/a:
Ta inteligentna polityka przynosi sukces i jest pozbawiona ryzyka nietrafionych inwestycji.Mając zabezpieczona oświate i kulturę w rękach wojskowych Pajkert jr i Skoniecki teraz Kowalski porządkuje mienie. Otwiera sobie mozliwość kształtowania poltyki prezydenckiej.Wierze , ze po uporządkowaniu zacznie ja realizować.....

ELVISIE !! ! Czyżby ktoś zalogował się za Ciebie. Nie wierzę że możesz Ty być autorem tych bzdur. Jacek Kowalski zabezpieczył oświatę i kulturę ? Jacek Kowalski prowadzi inteligentną politykę nieinwestycyjną ?Otworzył możliwość kształtowania polityki prezydenckiej ?
Jacek Kowalski zadłużył poważnie miasto na NIC.Nie tylko nie zrealizował choćby w części obietnic wyborczych to konsekwentnie doprowadził do sytuacji w której miasto zaczyna mieć kłopoty finansowe. I to wszystko.Potrzebował na to ponad trzy lata ale idzie teraz coraz lepiej. Ostatnia sesja i próba uzyskania zgody RM na sprzedaż działki przy ul.Poznańskiej. ponieważ w budżecie miasta zaczyna brakować pieniędzy na wydatki bieżące. Uchwała została odrzucona . Nawet radni SLD głosowali przeciwko propozycji swojego Prezydenta. Znając zdyscyplinowanie tej formacji politycznej można wnioskować że nawet SLD ma dosyć "genialnych pomysłów"pana Prezydenta.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 20:21   

ja w ogóle nie wiem czy Jacek Kowalski chciałby być chwalony za politykę nieinwestycjną... Lepszych kwiatków jeszcze chyba na forum nie było ;]

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 21:42   

Diabel-tasmanski napisał/a:
ja w ogóle nie wiem czy Jacek Kowalski chciałby być chwalony za politykę nieinwestycjną.

Szanowny Diable. Za te czy inne działania Jacek Kowalski powinien być oceniony, takie są reguły gry. Brak działań w obszarze inwestycji poważnych , zmieniających Gniezno jest faktem . Jednym to się podoba (Elvis) mnie martwi.

elvis 

Wysłany: Sob Maj 29, 2010 13:01   

clue programu to cytat z Diabła:
I ja tak trochę się z elvisem zgadzam, bo choć nie popieram wszystkich decyzji obecnego prezydenta, nie popieram opcji z której sie wywodzi i z wieloma krytycznymi uwagami się zgadzam to musze powiedzieć że jest to faktycznie władza silna.
Kowalski jest najsilniejszym Prezydentem od 1989 roku.
To Kowalski wypowiedział umowę na zarzadzanie URbisowi
To Kowalski zabrał Urbisowi dodatki mieszkaniowe.
Używając symboliki Szymona Sedna. Kowalski odwazył się ograniczyć władzę Akwarium
Natomaist jezeli żabki z Urbisu zrobia show to rozgniewany miś moze łapką stłuć ścianę akwarium.
Co wtedy zrobi sum Jurij?
Drodzy forumowicze , życzę miłego weekendu.
Nadal uważam , że gnieźnianie nie chca zmian. Jezeli uważacie , ze sie mylę , udowodnijcie mi to.
Najlepiej argumentami

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Maj 29, 2010 16:35   

elvis napisał/a:
Kowalski jest najsilniejszym Prezydentem od 1989 roku.

Może i tak ale czy dlatego, ze:

elvis napisał/a:
To Kowalski wypowiedział umowę na zarzadzanie URbisowi
To Kowalski zabrał Urbisowi dodatki mieszkaniowe.

Wynika z tego ze im gorzej traktuje sie URBIS tym lepszym jest się prezydentem :)

elvis 

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 11:24   

Bez upraszczania. Akwarium to krokodyl a Grizzly to treser. W relacji albo treser panuje nad krokodylem albo krokodyl go pożera.
Tu nie chodzi o złe traktowanie a o realną władzę.
Kowalski dokonał rewolucji i to tak , że wielu nie zwróciło uwagi.

lodolamacz 

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 11:47   

elvis napisał/a:

Masz tendencję do ciągłego powtarzania czegoś co już kiklkakrotnie omówiono i właściwie nikogo to już nie jest wstanie wzruszyć . Takie zjawisko, zdaje się że w psychologi nazywa się "perseweratywnością".

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 12:24   

elvis napisał/a:
Akwarium to krokodyl a Grizzly to treser. W relacji albo treser panuje nad krokodylem albo krokodyl go pożera.
Tu nie chodzi o złe traktowanie a o realną władzę.
Porównanie bardzo mizerne i cieszę się, że większość nie "rozkminia starych urazów" jak Elvis i ocenia pracę Jacka Kowalskiego zupełnie w innych płaszczyznach
elvis napisał/a:
Czy ta rewolucja, jak ją nazwałeś elvisie starczy na wybór ponowny?
lodolamacz napisał/a:
Takie zjawisko, zdaje się że w psychologi nazywa się "perseweratywnością".
Lodołamaczu, do niektórych nie trafia,że znika wróg z oczu i boją się pustki , bo czymże ją wypełnić? Być może trzeba będzie prosić admina o nowy dział na forum: jak poradzić sobie ze stresem, fobiami i walczyć ze zjadaniem własnego ogona ze złości. Chętnie się podejmę prowadzenia takiego działu porad :mruga:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 14:27   

elvis napisał/a:
Bez upraszczania.

No właśnie - nie upraszczaj elvisie. Ostatnio spsób zarządzania miastem ogranicza się w twoich oczach do zwiazków z URBIS-em i gospodarki nieruchomościami. Czyje interesy reprezentujesz że takie wuizje lansujesz?

zofia Nałkowska napisał/a:
Czy ta rewolucja, jak ją nazwałeś elvisie starczy na wybór ponowny?

Nie no nie róbmy jaj. Takie czy inne decyzje mogę wpłynąć delikatnie na wzrost czy spdek notować ale twierdzenia, ze wyborca ocenia merytorycznie włóżmy pomiędzy bajki...

elvis 

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 07:39   

Znowu Zofia trafiła w sedno :ups:
Cytat :Czy ta rewolucja, jak ją nazwałeś elvisie starczy na wybór ponowny?
Nie lansuje wizji. Ja opisuję rzeczywistość. Ten kto ma majątek , ten ma władzę.
Majątek teraz ma Kowalski. Zresztą zobacz , na budynkach sa tabliczki. Co one określaja zarzadcę czy faktycznego własciciela.
Zgadnij co napisał Prezydent Dziel w dniu 11 maja 2005 roku. To był dzień apogeum siły komunalki.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 08:38   

elvis napisał/a:
Nie lansuje wizji. Ja opisuję rzeczywistość. Ten kto ma majątek , ten ma władzę.
Rzeczywistość wg elvisa jest spaczona, bo spaczone są jego poglądy. Stąd ciężko mu obiektywnie ocenić sytuację, bo patrzy na wszystko przez pryzmat swoich niepowodzeń.
elvis napisał/a:
Majątek teraz ma Kowalski.
Nie teraz elvisie, zawsze Prezydent miał majątek miejski. Wygodnie jest szerzyć inną wersję, po to, by mieć na czym bić pianę.
elvis napisał/a:
Zresztą zobacz , na budynkach sa tabliczki. Co one określaja zarzadcę czy faktycznego własciciela.
Jeszcze nie doszedłeś do tego? Coś kiepsko ci idzie analiza. Popraw się, bo kluczysz w jednym miejscu.
elvis napisał/a:
Zgadnij co napisał Prezydent Dziel w dniu 11 maja 2005 roku. To był dzień apogeum siły komunalki.
Nie wiem co napisał prezydent Dziel, nie mam rentgena w głowie. Ale cokolwiek by napisał, zawsze dla ciebie będzie temat do jątrzenia i szukania podtekstów. Jak po twojej myśli, będziesz chwalić, jak nie, będziesz wykpiwać. Tak samo w sprawie oceny prezydenta Kowalskiego. Przeczytaj wszystkie swoje wypowiedzi tutaj na forum w sprawie obecnego prezydenta. To pełen chaos, raz pod niebiosa, raz dołowanie.Świadczy jedynie o nieustabilizowanym charakterze piszącego. Popraw się elvisie, bo trochę wstyd być aż tak zmiennym w tym wieku.

elvis 

Wysłany: Sob Cze 05, 2010 11:19   

Dobre , ale słabe.
Grizzly nie jest mojej opcji. Nie popieram WSZYSTKICH decyzji i opinii Grizzly'ego.
Ale samo porzadkowanie Akwarium powoduje szacunek i pozytywną ocenę.
Przez lata Akwarium z małego akwarium ze złotymi rybkami zmieniło się w Akwarium wielkości jeziora. W Akwarium pływają Sum i Rekin i wiele innych stworów , w tym takze ośmiornica. Poprzedni władcy Grodzianum bali się akwarium i pogryzienia przez stwory.
Pierwszy odważył się Grizzly.W Grodzianum jest jak w stadzie. Nie moze być dwóch przywódców.Albo Grodzianum rzadzi Grizzly albo SUM. i oto chodzi w tej ocenie.
Dla mnie porzadkowanie Akwarium to warunek sine qua non porzadkowania Grodzianum. Dlatego taka pozywna ocena.Nie wiem , czy po uporzadkowaniu władze podejmą dalsze czynnosci czy nie.
Na razie Grizzly odzyskał kurek z wodą do akwarium.
Takie same oceny mam do Prezydenta. Nie z mojej bajki , nie popieram wszystkich jego decyzji i opinii ale za porzadkowanie spraw majatkowych wielki szacun.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Cze 05, 2010 16:50   

Rekinów w tym mieście jest sporo. Nie są to bynajmniej okazy rasowe. Większość to kundle ale niebezpieczne i trujące wodę. A elvisowi przeszkadza ten jeden...

elvis 

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 07:58   

Mówisz , Diabeł , że rasowy jest tylko jeden... HMMM Moze masz rację.

janciovodnik 
jo cłek wolny lec ślebodny

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 21:05   

A ja powiem tak... Nie wierzę politykom, NIE !! !!

elvis 

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 12:52   

http://szymonsedno.blox.p...Grodzianum.html
W tej atmosferze wyborczej nasz król jest najlepszy.
Grodzianum jest wart mszy ...hmmmm Akwarium.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 14:14   

elvis napisał/a:
W tej atmosferze wyborczej nasz król jest najlepszy.
Ma niewątpliwie najlepszą promocję i realizuje ją bardzo systematycznie. Faktem jest, że reszta polityków daleko odstaje. Zapewne przełoży się to na oddane głosy

elvis 

Wysłany: Sro Cze 16, 2010 06:40   

Faktyczne, pozyskanie Hieny Marii a teraz taktyczne pozyskanie czeasowe Akwarium przed wyborami. Rewelacja ! Wpływ tylko mogą mieć czynniki zewnętrzne.
Tylko Prezydent prowadzi kampanię. Innych nie widać.

Odpowiedz do tematu