Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacek Kowalski AD 2008 Próba oceny
Autor Wiadomość
FaFik 

Wysłany: Sro Cze 23, 2010 17:15   

Ranking Miast prezydenckich ciekawe, które Gniezno było w tym rankingu NEWSWEEK

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lip 26, 2010 16:44   

http://gniezno.com.pl/wia..._rewolucja.html

lodolamacz 

Wysłany: Wto Lip 27, 2010 16:17   

z wywiadu
Cytat:
Kiedy zacznie pan kampanie prezydencką?

Mam wiele pracy na tu i teraz, nie myślę jeszcze o kampanii.
Nie no ! Albo widząc gnieźnieńskie media ja z kimś mylę Jacka Kowalskiego, albo pan Prezydent mówiąć powyższe, nie zna swoich zachowań.

elvis 

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 17:12   

Wywiad Temczuka doskonały.
Oddaje całość Jacka Kowalskiego.

lodolamacz 

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 19:30   

BIP napisał/a:
PROJEKTY I POZYSKANE DOFINANSOWANIE

pozyskano 25.000,00 zł od Marszałka Województwa Wielkopolskiego

na
Przedsięwzięcie pn. „EDUKACJA EKOLOGICZNA MIESZKAŃCÓW MIASTA
GNIEZNA W ZAKRESIE PRZECIWDZIALANIA GLOBALNEMU OCIEPLENIU KLIMATU”
obejmowało zakup 4200 sztuk energooszczędnych świetlówek kompaktowych, w
ramach realizacji II etapu projektu „ZIELONA ENERGIA” –

Świetlówki zostały dostarczone do Gniezna w październiku, po czym trwała akcja edukacyjna, podczas której Prezydent Miasta Gniezna przekazywał świetlówki mieszkańcom naszego miasta, głównie osobom będącym w trudnej sytuacji finansowej.

jakoś nie zauważyłem, żeby pan prezydent w momencie rozdawania zaglądał kumuś do portfela. Raczej szastał jak popadnie. :hmmm:

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 19:43   

Pomijając rozmiar sukcesu (nie powinien nawet o tym wspominać) - może te świetlówki rozdawano w MOPSie razem z zapomogami?

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 20:10   

Nie, rozdawano je korzystającym z MOPS. Każdemu. ;) i tłumów nie było. ;) Tacy to biedni...

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 20:20   

Cóż... 20 zł piechotą nie chodzi ;)

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 22:18   

Ale po te trzeba było przyjść. ;)

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 12:25   

Przeczytałem słowa p. Spachacza nt. parowozowni.. załamujące, a skoro ma On przemożny wpływ na Bohatera tego tematu, to tylko ręce opadają, że osoba wykształcona ręcząc o potrzebie rozwoju Gniezna, świadomie zaniechać chce nowatorskiej inicjatywy o charakterze turystycznym. Nigdy nikogo nie zachęcam do głosowania, czy też nie- ale po prostu dla mnie to wystarczy jako antywalor tegoż osobnika. To niemal 5-ta kolumna rozwoju kuturalno- turystycznego tego miasta.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 14:28   

Zsamot napisał/a:
skoro ma On przemożny wpływ na Bohatera tego tematu, to tylko ręce opadają, że osoba wykształcona ręcząc o potrzebie rozwoju Gniezna, świadomie zaniechać chce nowatorskiej inicjatywy o charakterze turystycznym.
Zsamot, każdy ma prawo wyrażać w demokracji swoje opinie.Każdy może mieć inną wizję przyszłości. Ale czasem wypada też wsłuchać się w głos innych.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 15:25   

To znaczy? Bo nic nie wynika z Twych słów. Każdy może to przeczytać. Każdy może to ocenić. Itp.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 09:49   

Sens jest w obu wypowiedziach. Problemem jest to, że my nie znamy całosciowej wizji prezydenta na rozwój miasta i jego uporządkowanie. Poznajemy na bieżąco pewne rozwiazania, pomysły, działania... Szersza wizja jest niedostępna i przynajmniej mi tego brakuje. Dzięki tej wypowiedzi poznaliśmy część wizji prezydenta - miastu niepotrzebne jest trzecie muzuem, bardziej racjonalny ekonomicznie jest market, etc - to jest wizja prezydenta - on ma do takiej prawo - komuś może ona się podobać, komuś nie, komuś moze się podobać częściowo, komuś może podobać się uzasadnienie a komuś wizja, ale uzasadnienie nie no chyba o to chodzi w społecznym dialogu. Ja osobiście się cieszę, że poznaliśmy część wizji prezydenta. Myślę, że gdyby nie było przycięcia wypowiedzi do klasycznej setki dowiedzielibyśmy się jeszcze więcej i co więcej prawdpodobnie poznalibyśmy także rozwnięte uzasadnienie.

lodolamacz 

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 19:43   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Sens jest w obu wypowiedziach. Problemem jest to, że my nie znamy całosciowej wizji prezydenta na rozwój miasta i jego uporządkowanie. Poznajemy na bieżąco pewne rozwiazania, pomysły, działania...
ja natomiast myślę, że nie jest tak że my nie znamy całościowej wizji prezydenta. Bardziej jest tak że pan prezydent takiej wizji po prostu nie ma...
Pozwoliłem sobie na odszukanie kwot dosfinansowań pozyskanych przez obecnych włodarzy miasta z różnych źródeł i pewnie się nie mylę jesli stwierdzę, że to co wyszło obrazuje sporą nieudolność,a może bojaźliwość, lęk przed odważnymi inwestycjami, co powoduje w zestawieniu z podobnymi miastami że Gniezno rzeczywiście jest w sporym zastoju, jesli nawet nie regresie...
Więc obecna kadencja za lata 2006 -2010 pozyskała środki czy to z UE czy z budżetu państwa w kwocie ok 21 313 761 zł. Ale, UWAGA! z tej sumy 12 936 275 zł to dofinansowania inwestycji zapoczątkowanych jeszcze za czasów prezydenta Dziela.( basen i rewitalizacja Koszar przy ul wrzesińskiej). Gdyby jeszcze dodać kilkanaście mln. dofinansowania dla PWSZ mieszczącej się w zakupionych przez poprzednika Kowalskiego obiektach pokoszarowych, to obrazuje jak warto z pozoru tak trudne decyzje podejmować Więc tak w pełni zasługa obecnego prezydenta zamyka się kwotą raptem 8. 380 000 zł... To jak na 4 lata zdedcydowanie mało, bardzo mało.
Tak to wygląda w szczególach.
Cytat:

"Rewitalizacja obiektów powojskowych przy ulicy Wrzesińskiej 5.263.878,38 ue
701.850,45 budżet państwa

Basen 6.970.548,12 fund. struk
sTrefy rekreacji ziecciecej 371.867,00 euro,
rekultywacja jezior Winiary i jelonek 431.860,00 euro,
remont ulic w centrum 185.000,00 zł
+ 646.000,00 zł. Z wojew.
Z KANALIZA Z WFOŚ 1 309 000, 00 zl
Z Rady Och Pamięci remont cmentarzy 45 000
Wojewoda na vrembnt tablic pamiątkowych 35 000
Na zieleń żarówki 35 000
Na aktyw. Org. Pozaradwch d wojewody 222.213,00
Na szkolnictwo,sport,
niepełnosprawnych, bezdomnych itp. różne źródłaOk. 3 000 000
A jeśli idzie o tę rekultywację jezior, to jak się jeździ po Wlkjp. to co 3 jezioro jest z tych środków rekultywowane.

Dla przykładu miasto Konin pozyskało ok. 30 mln i udało mi sie to ustalić tylko za lata 2006-2009 m.in wybudowano nowe gimnazjum, nową bibliotekę i to jest zasługa tego samego jednego prezydenta...
No a jak porownań szukałem dalej, trafiłem na 56 - tysięczny Pruszków to ręce opadły.. na sama śąciezkę rowerową wspólni9e z okolicznymi gminami mają dofinansowanie z uni w kwocie 60 mln... Żeby sie nie stresowac przestałem dalej szukać.

arrencjusz 

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 20:59   

Zsamot napisał/a:
Przeczytałem słowa p. Spachacza nt. parowozowni.. załamujące, a skoro ma On przemożny wpływ na Bohatera tego tematu, to tylko ręce opadają, że osoba wykształcona ręcząc o potrzebie rozwoju Gniezna, świadomie zaniechać chce nowatorskiej inicjatywy o charakterze turystycznym. Nigdy nikogo nie zachęcam do głosowania, czy też nie- ale po prostu dla mnie to wystarczy jako antywalor tegoż osobnika. To niemal 5-ta kolumna rozwoju kuturalno- turystycznego tego miasta.

Dziwne pan Prezydent Kowalski i jego ludzie kiedyś twierdzili że za mało mieszkańców Gniezna pracuje przy obsłudze turystów, ale może rzeczywiście turyści będą woleli pozwiedzać kolejny market niż kolejne muzeum (wszak wszędzie komercjalizacja) Mam więc propozycję dla pana Prezydenta, gdy zabraknie miejsc do sprzedania pod nowe markety proponuję sprzedać Rynek i po usunięciu miejscowych bidetów postawić jakiś Stary Browar. Doskonale wkomponuje się w trasę turystyczną z katedrą. Przy okazji radny Naczas (ani inni radni) nie będzie zadawać żadnych niewygodnych pytań o jakąś tam fontannę dla ludu.
Poza tym turyści mają w mieście dość atrakcji. Jeśli jednak ich mało to można ich przez reklamę np. w TVN 24 zaprosić na imprezę pt. pierogi Pana Prezydenta raz w roku. wszak to najlepsza atrakcja jaką mamy do zaoferowania

lodolamacz 

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 11:47   

Ja już wyżej napisałem, że problem prezydenta to brak wizji z zatrważającą bojaźliwością na dokładkę . Choć to może po prostu zwyczajny brak umiejętności.
Sprawa Parowozownia jest w tej ocenie symptomatyczną, bo że z tak unikatowego obiektu da sie zrobić rzecz niezwykle atrakcyjną, dużo ciekawszą dającą równie wiele nowych miejsc pracy, co kolejny mało potrzebny market. i to niekoniecznie za pieniądze miasta to przykład jest choćby w Wałbrzychu.
Cytat:
Lada dzień zostanie podpisana umowa na dofinansowanie
budowy Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia na terenie byłej kopalni Julia. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało około 36 mln zł. Kolejne 17 mln zł będzie pochodzić z budżetu gminy.

- Wykonawca wejdzie jeszcze jesienią tego roku - wyjaśnia Jan Jędrasik z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

TUTAJ całość
Ale coś takiego wymaga nieco pracy, zaangażowania, wyobraźni i choćby minimum chęci...

zaiks 
kaszi

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 15:24   

Tylko najpierw w Wałbrzychu stworzono strefę ekonomiczną, przyciągnęto inwestorów, słowem, podłożono solidne fundamenty pod rozwój miasta. A dopiero po tym mogły być realizowane podobne inwestycje jak powyższa, z miejskiej kasy. 17 mln z budżetu gminy nie bierze się przecież z powietrza. Gniezno w obecnych warunkach nie jest w stanie udźwignąć takiego ciężaru. Budżet miasta wynosi raptem 140 mln, a lwią część pożerają zakłady budżetowe. Mamy się jeszcze bardziej zadłużać? Nie będzie prywatnych inwestorów - nie będzie pieniędzy w budżecie. Zaniedbań aktualnej, jak i poprzednich prezydentur, nie da się tak łatwo skompensować.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 17:01   

Ale przecież Gniezno nie potrzebuje kolejnego muzeum i podobnych inwestycji. ;)

lodolamacz 

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 18:13   

zaiks napisał/a:
Tylko najpierw w Wałbrzychu stworzono strefę ekonomiczną, przyciągnęto inwestorów, słowem, podłożono solidne fundamenty pod rozwój miasta. A dopiero po tym mogły być realizowane podobne inwestycje jak powyższa, z miejskiej kasy. 17 mln z budżetu gminy nie bierze się przecież z powietrza. Gniezno w obecnych warunkach nie jest w stanie udźwignąć takiego ciężaru. Budżet miasta wynosi raptem 140 mln, a lwią część pożerają zakłady budżetowe. Mamy się jeszcze bardziej zadłużać? Nie będzie prywatnych inwestorów - nie będzie pieniędzy w budżecie. Zaniedbań aktualnej, jak i poprzednich prezydentur, nie da się tak łatwo skompensować.
Nie obraź się, ale gdyby kiedykolwiek przyszło Ci do głowy kandydować w jakichś wyborach, dla dobra społeczności którą byłbyś reprezentantem, nie rób tego ! Malkontentów już mamy naprawdę dość ! Twoja wypowiedź jest w trendzie obecnej władzy – za wszelką cenę znaleźć 100 powodów dla których nie warto coś ambitniejszego robić ! Tak myśląc, to jeszcze trochę i tutaj nie warto będzie nawet szaletów publicznych otwierać…

Co do rzeczy ma strefa ekonomiczna? Co to za pieniądze, te 17 mln ? Demonizujesz sprawę. Twoje oczy są wielkie, bo jest w nich tylko strach, ,przed odważnymi decyzjami. !

Ja Tobie tylko przypomnę, że poprzednik obecnego prezydenta, w jednym budżecie znalazł `10,5 mln na rozbudowę basenu i kolejne 4 mln na wykup obiektów pokoszarowych. Można było ? Można !

Są również możliwości kredytowe, które mądrze wydane odpłacą się po wielokroć… Problem z prezydentem Kowalskim polega , że są zaciągnięte kredyty, ale niestety nie ma mądrych inwestycji. Kowalski do większych przedsięwzięć zabiera się jak pies do jeża. On zwyczajnie unika, trzęsie się ze strachu, przed taką robotą. Boi się i tyle…

Nie zapomnę dnia kiedy z pompą Kowalski otwierał to śmieszne rondo im. L Wałęsy, które lada chwila będzie do przebudowy. Niemal w tym samym czasie w odległym o 120 km Lesznie oddawano do, użytku też rondo- czy ktoś wie ile kosztowało ? Nie ! To już podaję – 14 mln. Tak, ale proszę pojechać i zobaczyć jak wygląda ! I Lesznu warto było i mieli kasę ? I wydali ze swoich . Ale tam w przeciwieństwie do Gniezna nie boją się drogich inwestycji...
Bo, po pierwsze ! Mysleć trzeba 20 lat do przodu !
A, po drugie ! Za drogą, ale dobrą inwestycję można pozyskać sporą refundację.

zaiks 
kaszi

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 01:04   

lodolamacz napisał/a:
Nie obraź się, ale gdyby kiedykolwiek przyszło Ci do głowy kandydować w jakichś wyborach, dla dobra społeczności którą byłbyś reprezentantem, nie rób tego ! Malkontentów już mamy naprawdę dość ! Twoja wypowiedź jest w trendzie obecnej władzy – za wszelką cenę znaleźć 100 powodów dla których nie warto coś ambitniejszego robić !
Nie obrażam się. Mogę jedynie z politowaniem patrzeć na to, jak bezpardonowo prowadzisz dyskusję (nie tylko tę i nie tylko ze mną) sięgając po najgorszą z możliwych argumentacji. Przydałoby się choć trochę szacunku względem adwersarza - wiek chyba zobowiązuje.

lodolamacz napisał/a:
Co do rzeczy ma strefa ekonomiczna? Co to za pieniądze, te 17 mln ? Demonizujesz sprawę. Twoje oczy są wielkie, bo jest w nich tylko strach, ,przed odważnymi decyzjami. !
Ma tutaj bardzo wiele do rzeczy. Miasto stworzyło park inwestycyjny dla wielkich zakładów, które płacą lokalne podatki zasilając budżet, zatrudniają tysiące ludzi, którzy wydają pieniądze w mieście. Z tego właśnie wynika, że w budżecie miasta znajdują się pieniądze na cele mniej lub wcale niedochodowe. To, że w mieście powstanie basen, hala czy muzeum nie spowoduje, że miasto ruszy do przodu.

17 mln to mniej więcej kwota, która zostaje do rozdysponowania po opłaceniu zakładów budżetowych (oświaty, służby zdrowia, administracji, itd.) Chyba nie zrozumiałeś wymowy mojego posta, bo wcale nie chodzi tutaj o tłumaczenie władz z marazmu, w jaki popadło miasto, tylko o to, że podstawą wszelkich inwestycji miejskich jest rozwój przedsiębiorstw. A to leży od dziesięcioleci.

Cytat:
Niemal w tym samym czasie w odległym o 120 km Lesznie oddawano do, użytku też rondo- czy ktoś wie ile kosztowało ? Nie ! To już podaję – 14 mln. Tak, ale proszę pojechać i zobaczyć jak wygląda ! I Lesznu warto było i mieli kasę ? I wydali ze swoich . Ale tam w przeciwieństwie do Gniezna nie boją się drogich inwestycji...
Leszno mniej liczebne pod względem mieszkańców, ma większy budżet od Gniezna. Myślę, że porówywanie ilości i wielkości firm także byłoby na korzyść tego pierwszego. No ale to trzeba przez lata umieć wypracować. Pieniądze w budżecie się nie rozmnażają.

elvis 

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 07:45   

A może Jacek Kowalski ma inną wizję rozwoju Gniezna i mieszkańcy G. wybierajac Go na Prezydenta też takiej chcą ?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 07:59   

zaiks napisał/a:
To, że w mieście powstanie basen, hala czy muzeum nie spowoduje, że miasto ruszy do przodu.

Ależ spowoduje zaiks, :) nie wiem czy wiesz, ale nawet otwarcie nowego tytułu prasowego moze to spowodować... Oczywiście nie odbywa się to na zasadzie pyk, muzeum i miasto rusza :)

zaiks napisał/a:
No ale to trzeba przez lata umieć wypracować.

W tym rzecz. Są i inne mniejsze miasta, które Gniezno wyprzedziły. I to całkiem niedaleko. Każdej wizji powinna towarzyszyć idea rozwoju miasta, a nie zachowania stanu obecnego.

Gniezno jest terenem trudnym do rozwijania - w zasadzie to ekstremalnie trudnym. Ale tym bardziej potrzeba śmiałych wizji i pomysłów bo inaczej możemy z miejsca ie ruszyć a to oznacza, ze będziemy wkrótce mówić o Gnieźnie niedaleko Łubowa.

lodolamacz 

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 13:25   

zaiks napisał/a:
. Przydałoby się choć trochę szacunku względem adwersarza -

Ja specjalnie nie dostrzegam jakichś obraźliwych wobec Ciebie stwierdzeń. Piszę tylko dosadnie i wprost odnosząc się do Twojego toku myślenia, który jest dla mnie bardzo odległy ... Czy to brak szacunku ? Nie wydaje mi się ! Ja nawet sądZę, że moja wypowiedź jest bardziej formą dobrej rady, czy może propozycją, na zmianę myślenia na pewne sprawy. A tak myślę dlatego bo uważam że właśnie:
zaiks napisał/a:
wiek chyba zobowiązuje.

zaiks napisał/a:
Ma tutaj bardzo wiele do rzeczy. Miasto ( Wałbrzych- dop. Lodolamacz)stworzyło park inwestycyjny dla wielkich zakładów, które płacą lokalne podatki zasilając budżet, zatrudniają tysiące ludzi, którzy wydają pieniądze w mieście
zaiks napisał/a:
Leszno mniej liczebne pod względem mieszkańców, ma większy budżet od Gniezna. Myślę, że porówywanie ilości i wielkości firm także byłoby na korzyść tego pierwszego.
Widzisz kłopot z wieloma dyskutantami polega własnie na tym, że zawsze ilekroć znajdzie się odniesienie do innego miejsca, w którtym dzieje się więcej i lepiej, pierwsze co robią to natychmiast szukają elementów, które z powodów dla nich czasami niemal że kosmicznych przewyższają Gniezno. A ja próbuję uświadomić, że to podstawowy błąd postrzegania kwesti rozwoju miast... Najwyższa pora zacząć mysleć, że jak w Wałbrzychu dali rade, jak w Lesznie dali radę, to i my musimy dać radę.
Tamte miasta właśnie dlatego są lepsze bo tamta władza odważniej działała w przeszłości i działa dzisiaj. A nie dlatego, bo więcej firm, bo strefa bo! bo! bo!
Wałbrzych wcale nie jest tak majętnym miastem, jak to zaiks, próbuje przedstawić. Nawet, mimo strefy ekonomicznej istnieje tam duża sfera ubóstwa, z którą to miasto musi sobie radzić... A mimo to stać ich na jeszcze coś bardzo wyjątkowego.
Tak się również składa, że Leszno znam jak własną kieszeń i wiem doskonale jakie używaja metody. Zapewniam, że dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w Gnieźnie robiono tak samo.

elvis 

Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 08:28   

Lodołamacz napisał :
Zapewniam, że dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w Gnieźnie robiono tak samo.

Wiesz mi Lodołamacz , ze są. I jest ich wiele.

lodolamacz 

Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 11:58   

elvis napisał/a:
Lodołamacz napisał :
Zapewniam, że dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w Gnieźnie robiono tak samo.

Wiesz mi Lodołamacz , ze są. I jest ich wiele.
elvisie ! Myslisz że w tych przykładowych miastach spada im wszystko jak manna z nieba, tak po prostu - pach trach ! I już mają?

elvis 

Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 13:03   

Tak nie myślę. Ale w 62-200 Urbis to jest nie do zrealizowania.
Nie chca tego mieszkańcy , spólki komunalne ani urzędnicy.
Chce paru ludzi z FGCPL . To za mało.

lodolamacz 

Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 17:00   

elvis napisał/a:
Tak nie myślę. Ale w 62-200 Urbis to jest nie do zrealizowania.
Nie chca tego mieszkańcy , spólki komunalne ani urzędnicy.
Chce paru ludzi z FGCPL . To za mało.
Eee! To fantasmagoria!
Urzędu starostwa też wielu nie chce - a Ostrowski buduje. Są takie spece co Szpitala nawet nie chcą i to patrz co za pech jeszcze ponad 16 mln z UE dali ! A Ostrowski buduje.
I Ostrowski wcale nie jest moim idolem, ale za te inwestycje ma wielki +!
A co z Kowalskim ? Nic ! Pierogi lepi, żarówki rozdaje i Naczasa nasłuchuje - co mu tam do poczty wrzucił?
Aa! jeszcze może liczy wywrotki z asfaltem, gdzie by go tu wylać ?
Nawet widzę, że działek miejskich, budowlanych nie może sprzedać...
Wiara woli po okolicznych gminach się budować, byleby z ul.Lecha 6 nie mieć nic wspólnego.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 19:43   

Ja też. Ale pewnie nie będzie na to szansy...

lodolamacz 

Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 11:04   

Oto istota metod myślenia Pana Prezydenta J Kowalskiego, która opiera się na swoistym majestacie władzy wyrażoną banalnie prostym stwierdzeniem - Gniezno to J KOWALSKI !! !
OTO DOWÓD !!

I TYLKO TYLE W w tym newsie.

Portal bardzo ineresujacy, gdzie jest wiele wiadomości, dotyczących głównie lokalnych działań gospodrczych, turystycznych, podaje pod hasłem " Gniezno" tak bezwartościową informację. I Jest to chyba jedyny, polski urzędnik miejski funkcjonujący w tym portalu w tak mało treściwej formie.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 11:14   

Zdjęcia nie mogę otworzyć.

Odpowiedz do tematu