Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaza znów w ogniu
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Gru 30, 2008 12:09   Gaza znów w ogniu

Jakie jest wasze zdanie na temat tego co obecnie dzieje się w Strefie Gazy. Prawo do obrony czy bezkarny mord?

revolta 

Wysłany: Sro Gru 31, 2008 00:27   

Odpowiem tak...

Co roku przybywa konfliktow a my [Europa/USA] nie mamy zadnego immunitetu na pokoj i dobrobyt.
Im wiecej lokalnych konfliktow tym blizszy konflikt na skale globalna.

Ludzie wszedzie sa tacy sami i wszyscy chca zyc. Nie kazdy jednak moze...

Polacy w czasie II WS nazywali partyzantow bohaterami. Jak nazywali ich Niemcy???
Nie dziwie sie gdy widze arabskie dzieciaki z karabinami na ulicach - zaledwie kilkadziesiat lat temu mlodzi Polacy w podobny sposob bronili swoich domow, swoich rodzin oraz wiary.

Punkt widzenia zalezy od tego, z ktorej strony sie patrzy i co sie chce zobaczyc.
Tymczasem ludzie placa zyciem za swoich politykow...

Kaczy 

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 14:44   

LINK

według tego artykułu Hamas ma broń zdolną dosięgnąć Izraelskich reaktorów jądrowych. zastanawia mnie, czy to taka informacja nie dostała się do The Times dzięki Izraelowi (nie jestem fanem teorii spiskowych ale mam takie przeczucie). Powód? to będzie duży argument przemawiający za wejściem wojsk lądowych do Strefy Gazy. A ten ruch może wywołać naprawdę duży konflikt. straty w ludziach będą ogromne z obu stron, bo bojownicy Hamasu będą nastawieni tylko na eksterminacje atakujących, zresztą z materiałów w TV wnioskuję, że podobnie zachowywać będą się cywile.

revolta 

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 15:21   

Czy Palestynskie ataki sa skoordynowane z planami militarnymi Iranu i Rosji???
Tego nie wiem, ale...

Izrael posiada duza i silna armie jednak nie bedzie w stanie walczyc na dwoch frontach - w przypadku bardzo mozliwego iranskiego ataku Izrael poniesie kleske. Totalna kleska okazaly sie amerykanskie operacje w Iraku i Afganistanie, jezeli wiec USA wplata sie w mozliwy i od lat zapowiadany konflikt Iranu z Izraelem - bedzie to prawdziwa katastrofa.
Iran to nie Irak.
USA nie posiadaja juz wystarczajaco duzych srodkow militarnych i nie sa gotowe do obrony swojego sojusznika - Izraela.

Co ma do tego Rosja? Jest sojusznikiem Iranu.
Oczywiscie nie zaatkuja bezposrednio USA [przynajmniej na razie nie musza] ale z pewnoscia udziela pomocy militarnej Iranowi sprzedajac swoja najnowoczesniejsza bron i udzielajac innej pomocy.

Poza tym, Rosja potrzebuje powaznego zamieszania na swiecie do rozwiazania wlasnych problemow. Te problemy to Ukraina i Kaukaz.
Rosja otwarcie neguje istnienie niezaleznego panstwa ukrainskiego i musi cos zrobic z baza floty na Krymie ktorej nie chca juz u siebie ukraincy.

Te konflikty tylko z pozoru maja znaczenie lokalne i bardzo latwo moga przeobrazic sie w konflikt globalny...

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Sty 03, 2009 16:13   

Według mnie ta sprawa jest dość głęboka.
Izrael tak na prawde moim zdaniem chce wchłonąć strefe Gazy.
To tak jakby szukali pretekstu.
Izraelscy politycy szykują sie do wyborów parlamentarnych.Wiec musza szukac poparcia wsrod swego narodu.
Co do słusznosci nalotów...
Skromnie uwazam ze Izraelczycy sa zbyt pewni siebie.Bo maja za sojusznika USA.A druga sprawa sa wbrew pozorom bardzo bogatym państwem.I dzieki pieniądzom moga chciec zamknąc usta reszcie swiata.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sob Sty 03, 2009 17:37   

Antek nie pisz na tematy o których nie masz pojęcia. Izrael nie chce problemu z Arabami (tymi u siebie) do Gazy może wejść, odstrzeli tych co im brużdżą i nie będzie ponownej okupacji. to im się nie opłaca, mieli przedsmak tego w trakcie operacji w Libanie

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sob Sty 03, 2009 19:51   

no to Żydy weszły do Gazy z armią. jestem ciekaw co na to ich sąsiedzi

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 18:43   

kapusta napisał/a:
Izrael nie chce problemu z Arabami (tymi u siebie) do Gazy może wejść, odstrzeli tych co im brużdżą i nie będzie ponownej okupacji. to im się nie opłaca, mieli przedsmak tego w trakcie operacji w Libanie

I nie mam racji ??
Wiedziałem ze wejda... Tzn czułem to w kościach. ;)

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 21:09   

wejść a zająć to duuża różnica. oni nie mają zamiaru okupować strefy gazy.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 22:47   

kapusta napisał/a:
wejść a zająć to duuża różnica. oni nie mają zamiaru okupować strefy gazy.

Okaze sie kapusta...To sie wszystko okaze w praniu...

mikołajczyk 
zoil z prowincji/mixer/barrigo

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 00:09   

Moje zdanie jest proste, od dawna nie moge pojąć jak tak doswiadczony przez los, dotknięty Holokaustem naród, tak płaczący nad swoim losem, może robić to samo, pisałem o tym już dawno w kilku publikatorach opisujac jak traktowano gnieźniankę która chciała wjechać do Palestyny do męża...

polecam www.viva-palestyna.pl

postaram się za pare minut rzucić foty które dzis dostałem z Gazy od "znajomej"...

mikołajczyk 

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 01:20   

Wczoraj dostałem zdjęcia prosto z Gazy...
o autorce maila ze zdjeciami

Już w kwietniu miałem wyrobione zdanie na temat Holokaustu który szykuje "naród wybrany" Palestyńczykom. Kiedy odebrałem maila straciłem wszelkie wątpliwosci.
część zdjęć...Tak coby chyba zamknąć dywagacje...To są naprawdę świeże zdjęcia...

Uwaga! zdjecia zawierają drastyczne sceny!

Zdjęcie1
Zdjęcie2
Zdjęcie3
Zdjęcie4

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 09:04   

No tak. Zdjęcia wiele mówiące. Pomijając fakt, że nie jestem przekonany czy wszyscy powinni te zdjęcia oglądać to propaganda przu użyciu makabreski nie dość, że nie do końca uczciwie gra na uczuciach to przede wszystkim zawsze to propaganda. Przecież równie dobrze można zamieścić takie zdjęcia izraelskich dzieci. I gdtybyśmy mieli dostępność informacyjną to pewnie ktoś by takowe zamieścił. W efekcie większość osób odwrócłaby się od tego tematu bez własnego zdania. Tak zwykle to się kończy.

mikołajczyk 

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 09:36   

No cóż. Ramzes nie skomentuje twoich słów tak dosadnie jak bym chciał. Usuńcie mój post.
Nie uprawiam promagandy.
A moim zdaniem takie zdjęcia powinny być pokazane...bo świat milczy.
Diabeł czy Ty znasz znaczenie słowa makabreska?
Gdzie widzisz tu element groteskowy, który jest częścią składową makabreski?

Diabeł, gdyby istniały zdjecia dzieci izraelskich uwierz mi już dawno "rabini" puścili by je w media...W takiej Polsce no wiadomo nawet, która Gazeta by je rzuciła na jedynkę...
Zresztą rzecz nie w tym, z której strony giną dzieci ale, że giną, a swiat milczy...
I w pytaniu o to czy aby Izrael nie odbiera sobie sam prawa do rozpamiętywania Holokaustu?

Ale zanim nazwiesz zdjęcia pokazujace tragedię dzieci makabreską - zastanów się proszę bo nie mnie tym krzywdzisz a cierpiących w Gazie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 10:04   

Cóż skoro Mix zacząłęś od mocnego wejscia to ja odpowiem równie mocnym. Użyję twoich własnych słów - jełśi nie chcesz skomentować to po prostu nie komentuj a nie pisz, ze nie skomentujesz.

A teraz odpowiem - na zdjęciach zdecydowanie nie widzę elementów groteskowych ale twój przekaz to te zdjęcia i twój komentarz no i tu trochę inaczej już to widzę. I od razu zaznaczam, że nie uważam, że traktujesz temat niepoważnie ale zbyt emocjonalnie i jednostroniie podchodzisz do tematu co jak na podnadprzecietnie inteligentnego faceta jest dziwne a momentami groteskowe. Mówię tu tylko o formie, co też wyraźnie zaznaczam.

Teraz w kwesti propagandy. Zapomniałem, ze na punkcie pewnych terminów jesteś uczulony. Niestety nie znajduję odpowiedniejszego synonimu. Dla mnie to trąci propagandą. Być moze jest to nie zamierzone. I wcale przez to nie twierdzę, że nie masz racji.

Co do zdjęć i ich oglądania przez wszystkich - to nie miałem na mysłi tego, że przez zamieszczenie stały sie elementem propagandy. Raczej to, że nie każdy potrafi do tego co jest na nich pokazane znaleźć odpowiedni dystans. Myślę, ze wiesz co mam na mysłi.

Mówisz, ze nie ma zdjeć zabitych izraelskich dzieci bo rabini by już je w Świat puścili. Być moze. A gdyby były? Rozumiem, ze bojownicy HAmasu odpalają rakiety i ranią mało osób bo są tak humanitarni? A gdyby trafili w przedszkole? JAk sądzisz widzielibymy po palestyńskiej stronie płączących nad losem dzieci czy tańczących z radości PAlestyńczyków?

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 10:28   

Ja również uważam, że takich zdjęć nie powinni wszyscy oglądać. To jest nie tylko gra na uczuciach, ale też pogwałcenie woli osób, które tutaj zaglądają. Zdjęcia są okrutne i szokujące. Nie każdy chce oglądać takie zdjęcia i nie każdy może je oglądać. Jeżeli zadaniem tych zdjęć było wywołanie szoku, to się udało. Jednak uważam, że skoro te zdjęcia nie mogą być usunięte, powinny przynajmniej być umieszczone w postaci linków, z wyraźnym zaznaczeniem, że to są okrutne, szokujące zdjęcia.

mikołajczyk 

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 10:32   

Diabeł ja nie napisałem "nie skomentuję" Twoich słow, a potem dokonałem komentarza...
Napisałem ze nie skomentuję tak dosadnie jak bym chciał...i faktycznie komentarz nie był dosadny...

W moim komentarzu tez nie ma kpiny czy groteski, wręcz jest bardzo poważne pytanie o to czy Izrael nie odebrał sobie prawa do rozpamiętywania Holokaustu?

Nigdzie nie napisałem, że kiedy strzela strona palestyńska jest dobre, ale jesli stawiasz znak równosci, miedzy tym co robi Izrael w Gazie a działaniami Palestyńczyków, to tak jak byś postawił znak równości pomiedzy zabijaniem Niemców przez Powstańców Warszawskich, a Niemieckim pacyfikowaniem Polski. W przypadku wojny, jak pasjonat historii chyba to wiesz istnieja bardzo ważne pojecia Okupant i okupowany - te słowa nie zmieniaja wymiaru tragedii, ale jednak pokazuja światło. Tak naprawde nie staje po żadnej stronie, ale istnieje Okupowana Palestyna więc istnieje okupant, którym jest państwo Izrael...No i jakoś dziwnie przy tym konflikcie swiat reaguje w białych rękawiczkach.

mikołajczyk 

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 10:39   

Aliena - jasne nie patrzmy. Udawajmy, że tego nie ma.
Brawo, zróbmy sobie jeszcze jedna kawkę...i pogadajmy o prezydencie Jacku Kowalskim, nieudolnosci mediów, wydarzeniach kulturalnych cy jeszcze innej nie istotnej w ostatecznym rozrachunku rzeczy...Właśnie dlatego, że wolimy odsuwać problem i szok możemy spokojnie jeść śniadanie gdy takie rzeczy sie dzieją. Aliena zdjecia sa w temacie Gaza znów w ogniu...więc chyba nikt kto ma gdzieś ten temat tam nie zaglada.

fajna koncepcja uwaga drastyczne zdjecia - popatrzmy jak bedziemy mieli ochotę.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 10:42   

No i pod tym wpisem mogę się podpisać w całosci ale przyznasz, że to brzmi jednak inaczej.

Że Świat milczy... Odpowiedzmy sobie dlaczego...

Mysłę, że Aliena ma racje dlatego pozwoliłem zmienić sobie grafikę na linki. Dla niektórych to pewnie zachęta ale fakt, osoby, które świadomie nie chcą oglądać nie obejrzą. Myślę, ze przesadzasz Jarek - tyle mówisz o wolności a wolnośc to możliwość wyboru także tego... Rozumiem, że to temat Tobie bliski. Mnie również. Ale uważam, że nic nie zrobimy na siłę.

mikołajczyk 

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 11:20   

OK...
Myślę jednak, że trochę jest to połowiczne chowanie głowy w piasek...
Niech jednak tak zostanie...pomijając fakt, że zdjęcia wiele mówią...to, że dostałem je mailem od osoby urodzonej w Gnieźnie, która tam mieszka - pokazuje, że to nie jest temat odległy, pośrednio ale dotyka nawet takiej małej odległej od Palestyny dziury jak Gniezno...

PS. zgodzę się, że pierwsze zdjęcie nie powinno być publikowane w innej formie niż jest.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 11:45   

mikołajczyk napisał/a:
Aliena - jasne nie patrzmy. Udawajmy, że tego nie ma.

Zdjęcia nadal są i ktokolwiek będzie chciał, będzie mógł je zobaczyć. I to nie jest udawanie, że czegoś nie ma. W Strefie Gazy dzieje się tragedia. Ten temat jest bardzo ważny i nie można udawać, że czegoś nie ma. Ale każdy ma prawo wyboru czy chce oglądać takie zdjęcia i czy chce wcześniej przygotować się psychicznie na oglądanie takich zdjęć.

Myślę, że właśnie atakowanie takimi zdjęciami ze strony różnych mediów przyczynia się do zaniku wrażliwości. Drastyczne zdjęcia stają się codziennością i ludzie spokojnie, przy śniadaniu i kawce oglądają takie zdjęcia i często nawet ich to nie wzrusza. Tragedia, ludzkie cierpienie stają się czym zwyczajnym, czymś co niewiele osób interesuje. I liczy się tylko wywołanie sensacji. Takie zdjęcia powinny by pokazywane, ale nie w ten sposób.

Zdjęcia są bardzo ważne, ale powinny być oglądane świadomie i człowiek powinien być przygotowany na oglądanie takich zdjęć. Choćby właśnie przez ostrzeżenie, że są drastyczne. Takich zdjęć nie można traktować jak czegoś normalnego, co każdy może spokojnie sobie oglądać. To jest szok i tragedia i na to trzeba zwrócić uwagę.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 11:49   

Nie wydaje mi się,że to chowanie głowy w piasek. O tym trzeba mówić i to mówić głośno choć już wiele razy próbowano ten problem rozwikąłć jakoś do tej pory nie znalazł się nikt kto powstrzymałby agersję po którejkolwiek stronie.

A problem jest "nasz" nawet gdyby ne mieskał tam nikt z Gniezna. Tak samo jak nasz był Biesłan czy My Lai i każda wojan wraz z cierpieniem które niesie.

mikołajczyk 

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 13:55   

Nareszcie solidny głos w sprawie
http://fakty.interia.pl/r...0848#skipAdnews

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 14:24   

mikołajczyku drogi a nie uważasz, że inne stanowisko Kościoła byłoby dziwne? nie ukrywajmy, że trudno zachować mu bezstronność w tym konflikcie. odbywa się on w szczególnym miejscu. Kościół zawsze był po arabskiej stronie bo jak to kiedyś łanie skomentowano są arabscy chrześcijanie a widziałeś chrześcijan Żydów? to nie jest takie proste. wiadomo, ze kiepsko uzbrojony i wyszkolony Hamas nie ma szans w starciu z jedną z najlepszych armii na świecie. walczy w mieście więc strzelając z terenu boiska szkolnego musi liczyć się z tym, że jak Izrael odpowie ogniem to szkoła też dostanie. tu problem leży w polityce bo militarnie wiadomo kto wygra. Izrael nie poradzi sobie z Arabami dopóki nie zacznie ich inaczej traktować. musi rozpocząć politykę asymilacji. dlaczego prawie 2 milionowa mniejszość arabska w Izraelu nie podniesie buntu? bo im się nie uśmiechają rządy Hamasu. ale jako że niedługo wybory parlamentarne w Izraelu to nikt nie zaryzykuje łatki zdrajcy

mikołajczyk 

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 15:01   

Drogi Kapusto
2 milionowa mniejszość?
przy niespełna 7 milionach to dość duża mniejszość nie sądzisz? Na tyle duża by mieć autonomię...Nie podnosi buntu bo...kiedyś np. Miasto Nablus podniosło bunt i ? praktycznie zostało zniszczone gospodarczo, każdy mieszkaniec Nablus ma swój ID, bo terror Okupanta jest ogromny...Wystarczy troche wiedzieć o tym jaka jest sytuacja. Wiesz moi znajomi nie są zwiazani z Hamasem, ale uwierz mi mają dość okupacji...przejść na lotniskach tylko dla Żydów itp.
Zauważ nie ma pojecia Okupowany Izrael tylko Okupowana Palestyna...

Szkoda, że oceniajac stanowisko Benedykta zamykasz swoje myslenie do hasełek w stylu Napieralskiego "kosciół zawsze" a "kosciół tamto" zamiast przeczytać, że nazywa rzeczy po imieniu.
Problem jest prosty jest okupacja, więc jest naruszona czyjaś wolność. W tym przypadku wolność Arabów, z którymi jak piszesz "Izrael nie poradzi sobie z Arabami dopóki nie zacznie ich inaczej traktować. musi rozpocząć politykę asymilacji" Bo przed powstaniem Izraela oni tam mieli swój Dom. Swoja drogą wojna - to nie polityka. No i Twoje "musi rozpocząć politykę asymilacji" kojarzy mi sie z "niemiecka polityka exterminacji Żydów".

Wybory w Izraelu? Tak w PRL zaraz po wojnie też były...Trochę realizmu wystarczy.http://jarekmikolajczyk.b...-Palestyna.html

PS - na marginesie
Jeśli traktujesz Arabów jako nację są w sród nic chrzescijanie też, ale jesli mówisz o wyznawcach islamy - trudno o nich mówić że są chrescijanami, Natomiast jeśli słowo Żyd sprowadzasz do wiary to nie ma wsród nich chrzescijan...a jednak są tzw. Żydzi mesjańscy...a po za tym jesli piszesz o Żydach jako mieszkańcach Izraela to podobnie jak wsród Arabów jest wśród nich chrześcijanie...tylko jaki to ma zwiazek z bezsensem tej wojny?

wuja 

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 16:30   

mikołajczyk napisał/a:
bardzo ważne pojecia Okupant i okupowany - te słowa nie zmieniaja wymiaru tragedii, ale jednak pokazuja światło. Tak naprawde nie staje po żadnej stronie, ale istnieje Okupowana Palestyna więc istnieje okupant, którym jest państwo Izrael.

Wydaje mi się, ze jednak 2000lat temu, gdy narodził się Chrystus i wiele jeszcze lat wcześniej, ziemia ta faktycznie nazywała się Palestyna, ale zamieszkiwali ją Izraelici.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 16:48   

A 3000 lat temu Filistyni i Jebuzyci

mikołajczyk 

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 17:16   

wuja 2000 lat temu również zamieszkiwali, ją nie tylko Izraelici po za tym, Arabowie w Palestynie mieszkają dziś...i to im odebrano ziemię, wolność itp. a nie Izraelitom sprzed 2000 lat czy Filistynom...

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Sty 10, 2009 17:42   

Właściwie dopiero teraz włączam się do wypowiedzi w temacie wojny na Bliskim Wschodzie- czyli bitwy o Gazę.
Uważam,że zdjęcia pokazane przez Mixera , to dokumentacja wojenna, to dowody w sprawie, że cierpią niewinni,przez ambicje polityczne i terytorialne.
Od lat Palestyna jest ogniskiem zapalnym, bo związanym walką nie tylko o ziemię ale wpływy religijne. Jestem za Palestyńczykami. Niech wreszcie siły światowe, niezależne od finansów i wpływów izraelskich dadzą temu narodowi żyć w pokoju i, rodzić i wychowywać dzieci. Jak świat podejmie właściwe decyzje, Hamas nie będzie miał nic do roboty. I w Izraelu będzie spokój. Życie jest bezcenne

lodolamacz 

Wysłany: Nie Sty 11, 2009 10:34   

zofia Nałkowska napisał/a:
...Hamas nie będzie miał nic do roboty. I w Izraelu będzie spokój. Życie jest bezcenne
Jak wielu ekspertów twierdzi, ja tylko na podstawie ich wypowiedzi to piszę, hamasowi własnie zupełnie nie zależy na spokoju, to organizacja skrajnie ekstramistyczna religijnie, która całkowicie odrzuca istnienie państwa Izrael i na tej ideologi Hamas usprawiedliwia wszystkie swoje działania. Dla Hamasu Izrael jest jak tlen dla człowieka, bez Izraela Hamas nie ma racji bytu. I to jest, przynajmniej jeden z powodów, wiecznej wojny.

Odpowiedz do tematu