Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Która liga najsilniejsza ? Wypowiedz się !
Autor Wiadomość
emmure 

Wysłany: Sro Gru 26, 2007 14:01   Która liga najsilniejsza ? Wypowiedz się !

Kontrowersyjny temat-rzeka. Nie bedzie sensacji jesli napisze ,ze stawiam na premiership. Odpowiem moze na komenta Dziecioła. Po pierwsze nie porownujmy kadry do ligi ,bo to nie ma najwiekszego sensu. Podniecenie faktem ,ze Kaka zostal wybrany graczem roku rownierz jest bezpodstawne. Do mnie nie przemawia jego gra tak samo jak szyderczego milanu ,ktory zostal chyba najslabszym zwyciezca lm w jej historii. Bo co to za zwyciestwo jesli na 11 meczy wygrywa sie absolutne minimum czyli 5 ,ledwo wychodzi sie z grupy z "arcy trudnymi" przeciwnikami typu lille, aek ateny i anderlecht ,a pozniej meczy sie ze slabym celtikiem w dogrywce. Jedyny dobry mecz zagrali chyba z United u siebie ,szkoda tylko ze nikt nie wspominal w jakich okolicznosciach farciarze wygrali te mecz Przecież było idealnie widać, że gracze Milanu to świeże bułeczki, a MU ma już ‘parę’ meczów w nogach. Kiedy united grali z Boro, to oni sobie odpoczywali. Potem grali z nimi i gonili wynik. Przychodzi sobota, znowu toczymy morderczy bój o Mistrzostwo Anglii z Evertonem, a z ich jedenastki w meczu z Torino grał tylko Seedorf. Reszta relaksuje się w baseniku.

Sorry, ale jeśli dla ciebie zawodnik, który gra 4 mecze w 2 tygodnie i zawodnik, który gra 2 mecze w 4 tygodnie, ma biegać tak samo, to gratuluję. Zrozumiałbym jeszcze początek, środek sezonu, ale to już jest finisz, gdzie niektórzy piłkarze mają w nogach po 50, 60 spotkań. A przecież United już od miesiąca grało, co 3, 4 dni, wiec daj spokój…

31.03 - Blackburn
04.04 - AS Roma
07.04 - Portsmouth
10.04 - AS Roma
14.04 - Watford
17.04 - Sheffield
21.04 - Middlesbrough
24.04 - Milan
28.04 - Everton
02.05 - Milan Kaka graczem sezonu 0_o ta decyzja jest jeszcze bardziej kontrowersyjna niz rok temu kiedy tytul przyznali Cannavaro. Dla mnie bezapelaczjnie piłkarzem roku był Cristiano Ronaldo. Bez napinki jak na onecie gdzie pisza same dzieci neo i komenty wygladaja typu (cr7 = placzek , symulant i dziewczynka). Dla mnie licza sie konkrety ; w zeszlym sezonie 27 goli , 14 asyst w tym juz 16 goli i 7 asyst. Do tego Mistrzostwo anglii , final fa cup, 1/2 lm i tarcza dobroczynnosci. Rowna forma przez caly sezon we wszystkich rozgrywkach ,prawdziwa podpora druzyny i najwazniejsze ogniwo reprezentacji portugalii. Kaka gral tylko w lm ,gdzie strzelil 10 goli ;polowe z karnych do tego ekipom z belgii, szkocj,i grecji czy sredniakowi z francji. W lidze gral w kratke jak caly milan (rozwin tabele) we wszytkich rozgrywkach przegrali okolo 25 meczy ,jesli nie potrafi poprowadzic druzyny do zwyciestw z caligari czy ascoli to jaki z niego najlepszy plkarz? Pewnie sie posypia gromy typu ,gdzie byl Ronaldo na slaskim ,albo na san siro. Trzeba jednak pamietac ,ze Premiership to nie liga polska gdzie kopacze po 5 kolejkach mowia ze sa zmeczeni ,tam sie gra tak jak np; teraz w okresie swiatecznym 4 mecze w 10 dni i czasami zdarzaja sie slabsze mecze. Cr7 potepiany jest za tzw. divy czyli nurkowanie. Na palcach 1 reki jednak mozna policzyc rzuty karne ktore wymusil w ten sposob w ciagu 3 sezonow MU. Nikt jakos nie wspomina np; o Ronaldinho czy Drogbie ktory jest mistrzem nurkowania .Tylu divow co na derbach europy tydzien temu nie widzlem chyba w zadnym meczu predzej , sam R10 w 1 polowie przewrocil sie o swoje nogi 7 razy domagajac sie faulu. Serie a w ogole jakos do mnie nie przemawia popatrz na kadry zespolow srodka tabeli. Porownaj Tottenham Newcastle czy Aston Ville do Catanii albo Genuy. Nie ma co porownywac. Jesli dla ciebie wyznacznikiem sa puchary zsumuj sobie mecze i pkt zespolow z najlepszych lig europy w lm. Jak sadzisz ktora liga bije inne na glowe? To samo w p.uefa Everton i spursi wyszli na spokoju z 1 miejsc. Zreszta wystarczy spojrzec na ogladalnosc serie a i premiership. Mecz Arsenal - MU z tego sezonu obejrzalo blisko miliard ludzi na calym swiecie , porownywalna liczba do tej z finału mś Włochy-Francja.

Mike 
mieszko.gniezno.com.pl

Wysłany: Sro Gru 26, 2007 14:27   

no i podoba mi się Twoje zachowanie z nowym tematem :mruga:

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sro Gru 26, 2007 14:32   

jeżeli ktoś twierdzi, że cały czas zespoły grają w optymalnych składach to wyrazy współczucia. angielska liga jest najbogatsza, najbardziej wyrównana i najbardziej wyczerpująca. dlatego czołowe zespoły mają silne rezerwy które ogrywają się w rozgrywkach niższej rangi.
a co do tego która liga jest najsilniejsza. nie można porównywać bo taki AC Milan nastawia się na LM bo nie uciągnie Serie A i LM jednocześnie. nie opierajmy sie też na cyferkach bo z tego co pamiętam to Bundesliga ma najlepszą frekwencje, a dyscypliny typu hokej na trawie czy krykiet mają popularność niewiele mniejszą od nożnej ( Indie z Pakistanem robią swoje :D ). ja lubię włoską piłkę ale nie będę się upierał, że to najlepsza liga. dla mnie najlepsza jest taka, którą się pasjonuje czyli polska w szczególności 2 :start_2: :start_2: :start_2:

Dawcio 

Wysłany: Sro Gru 26, 2007 14:48   

Emmure zgadzam się z Tobą we wszystkim co napisałeś. Angielska liga jest bardzo ciekawa i najlepsza na świecie choć wolałbym żeby najlepszą była hiszpańska. Styl Angielskiej piłki bardzo mi się podoba i lubię oglądać mecze LM z zespołami z Anglii. Ale zaraz po angielskiej jest hiszpańska, która też bardzo lubię oglądać.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Gru 26, 2007 16:07   

Ja osobiscie nie lubie wloskiej ligi.
Jest slabsza i nikt mi tego nie powie.
Co z tego ze wygrywaja LM.
Tak na prawde to oni sie nastawiaja glownie na nia.
W lidze wloskiej graja o minimum miejsce premiowane awansem do LM.
Czyli nastawiaja sie na zarabianie pieniedzy z LM.
A w Anglii gra sie o wszystko albo nic.
Mecze na kazdym poziomie tabeli Premierschip sa niczym wojna.
Walka trwa na kazdym centymetrze murawy.O kazda pilke.Kazda minuta jest na wage zlota.
Bez sciemniania i grania byle dokonczyc mecz.I tam Man Utd moze przegrac ze slabym West Ham.
A serie A jest przewidywalna.Jedyne mecze ktorych nie mozna przewidziec to te z czolowki tabeli.

emmure 

Wysłany: Sro Gru 26, 2007 16:34   

Własnie ogladalem meczyk Chelsea-West Ham 4-4 ... co tu sie rozpisywac CUDO. Swietny mecz walka do ostatniej minuty.

TOOMI 
SGIF

Wysłany: Sro Gru 26, 2007 23:23   

emmure napisał/a:
Własnie ogladalem meczyk Chelsea-West Ham 4-4 ... co tu sie rozpisywac CUDO. Swietny mecz walka do ostatniej minuty.

Chelsea - Aston Villa w kwestii formalnej ;)

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sro Gru 26, 2007 23:48   

Antek napisał/a:
Ja osobiscie nie lubie wloskiej ligi.
Jest slabsza i nikt mi tego nie powie.
Co z tego ze wygrywaja LM.
Tak na prawde to oni sie nastawiaja glownie na nia.
W lidze wloskiej graja o minimum miejsce premiowane awansem do LM.
Czyli nastawiaja sie na zarabianie pieniedzy z LM.
A w Anglii gra sie o wszystko albo nic.
Mecze na kazdym poziomie tabeli Premierschip sa niczym wojna.
Walka trwa na kazdym centymetrze murawy.O kazda pilke.Kazda minuta jest na wage zlota.
Bez sciemniania i grania byle dokonczyc mecz.I tam Man Utd moze przegrac ze slabym West Ham.
A serie A jest przewidywalna.Jedyne mecze ktorych nie mozna przewidziec to te z czolowki tabeli.

Ty albo sie nie znasz, albo udajesz...

Gdzie sie druzyny Wloskie nastawiaja na LM?! gdzie ten Inter ktory w zeszlym roku kosil wszystkich w lidze, w LM odpadl z Valencja?!

Bozeeee ale brednie..najlepsza argumentacja..."co z tego ze wygrywaja LM?!" to z tego ze sa to najbardziej prestizowe rozgrywki w Europie... konfrontacja druzyn z roznych lig?! malo?

To Wlosi sie pchaja do LM...phiiiiiiiiiiii a to nie LIverpool plakal ze maja 5 miejsce a wygrali edycje i nie graja?! no jasne sie nie znam...

W Anglii nie da sie przewidziec?! przewidziales Taka postawe NApoli czy Milanu w tym sezonie?! daj mi wyniki ligi wloskiej postawie chate jutro dzielimy sie na pol i zostajemy milonerami..Antek zyla zlota!

To w Anglii mecz jest niczym wojna?! spadlem z krzesla ze smiechu.... Anglia i wojna?! heh w nizszych ligach, moze, ale nie w PS....popcorn, zel na wlosach...aaaaa sznurowadlo, spodenki ladnie obciskajace posladki, usmiech do gamery...eeeee uwaga zeby sie nie pobudzic w blocie...kibice!? a o co chodzi?!

Ty widziales kiedys wjazd kibicow na osrodki treningowe, spiecia pozstadionowe, dzielone zespoly przez wszystkie sztaby, wlot kibicow na boisko, lotniska, marsze ulicami.. wojny miedzy pilkarzami, docinki prasowe, krew pot i lzy?!. ehhhh Anglia?!

Do dzis pamietam jak przed meczem ManU Roma koles jak zobaczyl rozspiewanych kibicow Wloskich, szedl oddac bilet bo stwierdzil ze bedzie niebezpiecznie.... (wywiad w TV)

Emmure...pytanie, dlaczego C7 nie wygral nawet w plebiscycie przeprowadzonym przez Brytyjskich dziennikarzy?! byl nawet za Messim?!

Tego wam ewidentnie brakuje:
http://pl.youtube.com/watch?v=D0NYgAR16QA

SerieB

Dawcio 

Wysłany: Czw Gru 27, 2007 09:09   

dzieciol napisał/a:
Ty widziales kiedys wjazd kibicow na osrodki treningowe, spiecia pozstadionowe, dzielone zespoly przez wszystkie sztaby, wlot kibicow na boisko, lotniska, marsze ulicami.. wojny miedzy pilkarzami, docinki prasowe, krew pot i lzy?!. ehhhh Anglia?!

Do dzis pamietam jak przed meczem ManU Roma koles jak zobaczyl rozspiewanych kibicow Wloskich, szedl oddac bilet bo stwierdzil ze bedzie niebezpiecznie.... (wywiad w TV)

Przeczytaj jeszcze raz temat i zobacz co napisałeś. Piszemy o grze, a nie o kibicach. Nie zmieniaj znów tematu.

dzieciol napisał/a:
Emmure...pytanie, dlaczego C7 nie wygral nawet w plebiscycie przeprowadzonym przez Brytyjskich dziennikarzy?! byl nawet za Messim?!

Dlatego że ci dziennikarze na piłce się nie znają. W gazetach głupoty, głupie oceny za mecz.

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Czw Gru 27, 2007 10:47   

Rozumiem , ze nikt sie nie zna? i Ci brytyjczycy, i FF i Fifa...ehhhh spoko ustalcie sobie nagrode jakas Forumowa i dajcie ja Ronaldo, na pocieszenie... w koncu znacie sie jak nikt, to i nagroda bedzie bardzo wazna...

Opamietajcie sie!

Dawcio: Napisalem o pilkarskiej wojnie, a tej nie stworzysz bez kibicow, to jest odpowiedz na tekst Antka, ktory nawymyslal cos o PS... Odpowiedzia sa zawsze derby, kibice nie wybacza i pilkarze nie odpuszcza, to jest wojna, a nie popcorn i ladne spodenki na boisku....

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Gru 27, 2007 11:40   

dzieciol napisał/a:
gdzie ten Inter ktory w zeszlym roku kosil wszystkich w lidze, w LM odpadl z Valencja?!

Bozeeee ale brednie..najlepsza argumentacja..."co z tego ze wygrywaja LM?!" to z tego ze sa to najbardziej prestizowe rozgrywki w Europie... konfrontacja druzyn z roznych lig?! malo?

No i strzelasz sobie chłopie w stopę.

Koszący wszystkich w LIDZE (słowo "LIGA" jest tu kluczowe) Inter odpada w LM z Valencją. Oszczędzający się w LIDZE Milan wygrywa LM.

Czego to dowodzi w temacie "która LIGA jest najsilniejsza"?

NICZEGO! Dosłownie NICZEGO!

LM nie jest ŻADNYM wykładnikiem siły czy atrakcyjności LIG!
Jak sam napisałeś jest to konfrontacja DRUŻYN z różnych lig. Drużyn, które często oszczędzają się w LIDZE żeby błysnąć w LM. Jak to wpływa na poziom i atrakcyjność LIGI - odpowiedz sobie sam.

ps. Gdzie była ta Roma, grająca najlepszy, najpiękniejszy futbol na świecie kiedy przegrywała 7:1 z Menczesterem? Czego dowodzi tamten mecz LM? Że Premiership jest o lata świetlne przed Serie A? Czy może tylko tego, że w tamtym dwumeczu drużyna z Premieship była lepsza od tej z Serie A...

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Czw Gru 27, 2007 12:37   

ehhhh.....w sobote jestem na hali w Niechanowie, kto chce pogadac ( nie wlepiac wzrok w sufit...pozdro Marcin) zapraszam, pogramy w pilke, pogadamy...

Ostatni moj post w temacie: reszta osobiscie

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Gru 27, 2007 14:48   

zabrakło argumentów? :ups:

Adigno 
Red Army

Wysłany: Czw Gru 27, 2007 16:57   

Mnie dzięcioł możesz przekonać, że włoska jest lepsza :D
Angielska piłka jest najlepsza na świecie i nikt mi tu nie powie, nie mówię o kibicach mówie o piłce, o tym co się dzieje na boisku.

emmure napisał/a:
Milan Kaka graczem sezonu 0_o ta decyzja jest jeszcze bardziej kontrowersyjna niz rok temu kiedy tytul przyznali Cannavaro. Dla mnie bezapelaczjnie piłkarzem roku był Cristiano Ronaldo.

TAK !! Kaka to mnie jeszcze tak nie zdziwił jak Cannavaro. . . ? Ronaldo zdecydowanie wystarczy zobaczyć chociaz ostatnie 2 mecze United jak on gra.

I jeszcze taki szczególik dodam, tabela ligi angielskiej, Manchester na szczycie :peace: :peace:

emmure :piwo:

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Czw Gru 27, 2007 20:42   

na pewno najsilniejsza nie jest liga angielska, bo zespoły z wysp nie osiągają wyników w rozgrywkach europejskich. ale zapewne jest najbogatsza i najbardziej wyrównana, bo tam nikt nie stawia na technikę tylko na siłę fizyczną. wszystko inne to tylko napinka
a kibice z premierszip są naprawdę mało aktywni, podobnie jak w hiszpanii

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Gru 28, 2007 00:09   

kapusta napisał/a:
na pewno najsilniejsza nie jest liga angielska, bo zespoły z wysp nie osiągają wyników w rozgrywkach europejskich.

Ale czy nie jest tak ze puchary europejskie nie sa dobrym wykladnikiem ??
Przeciez juz Marcineek napisal jak to jest z pucharami.
kapusta napisał/a:
zapewne jest najbogatsza i najbardziej wyrównana, bo tam nikt nie stawia na technikę tylko na siłę fizyczną.

No a co powiesz o sciagnieciu Teveza,Cristiano Ronaldo i wielu innych polodniowych pilkarzy
grajacych techniczny football ??
kapusta napisał/a:
wszystko inne to tylko napinka

Jaka napinka ??
To jest poprostu zmeczenie materialu wyczerpujacym sezonem premier schip.
Dziencioł napisał/a:

No wlasnie.Najbardziej prestizowe rozgrywki w Europie.Ale dla angielskich klubow bardzo wazne sa rozgrywki ligowe jak i puchary.Tam albo grasz wszedzie albo nigdzie.
Uczepilaes sie walki o kazdy centymetr. ;]
Zapraszam na mecze Pucharu ligi Angielskiej.Liverpool-Derby.Dzieli ich tylko liga.
Pierwszy jest ze ekstraklasy a drugi z pierwszej ligi.A na boisku walcza jak rowny z rownym.
Fakt.Nie jestem wielkim ekspertem pilkarskim.Ale nie trzeba nim byc zeby stwierdzic fakty widzialne golym okiem.Bo przypomnij mi kiedy ostatnio Milan mial mistrza wloch i ktore teraz miejsce zajmuje ??

Dawcio 

Wysłany: Pią Gru 28, 2007 09:55   

Antek napisał/a:
Zapraszam na mecze Pucharu ligi Angielskiej.Liverpool-Derby.Dzieli ich tylko liga.
Pierwszy jest ze ekstraklasy a drugi z pierwszej ligi.

Antek Derby jest w tej samej lidze co Liverpool, zajmuje ostatnie miejsce.

emmure 

Wysłany: Nie Gru 30, 2007 22:34   

Cytat:
Antek Derby jest w tej samej lidze co Liverpool, zajmuje ostatnie miejsce
Derby jako jedyna druzyna z premiership prezentuje poziom druzyn z championship
Cytat:
na pewno najsilniejsza nie jest liga angielska, bo zespoły z wysp nie osiągają wyników w rozgrywkach europejskich
2 zwyciestwa w lm w ciagu ostatnich 8 lat to rzeczywiscie dosc wstydliwy wynik, jesli zas policzyc pkt w pojedynczych meczach z dowolego sezonu champions league mozna dostrzec ze druzyny z anglii nie maja sobie rownych.
Cytat:
nikt nie stawia na technikę tylko na siłę fizyczną.
chyba w 2 lidze ,badz w szkocji. Tacy piłkarze premiership jak Fabregas , V.Persie, Rosicky, Torres, Szewczenko, Berbatov, Tevez ,Tuncay , Rooney,Ronaldo ,Giggs, Martins czy Arteta z powodzeniem graliby w Primera Division. Podam przyklady bylych napastnikow Man U ,ktorzy sobie roznie radzili na wyspach ,a w innych ligach dawali sobie rade wysmienicie; RvN - 1 sezon w hiszpanii 35 goli , Forlan krol strzelcow w villareal , Rossi , pol roku w parmie - 10 goli , kilka meczy w vilareal 7 goli ,Bellion najlepszy strzelec bordeaux juz 10 goli w lidze. Zastanawiajace jest ze takie gwiazdy serie a jak Szewa , Crespo, Veron czy Mutu nie dali rady w chelsea.
Cytat:
mało jesli wezmiemy pod uwage ze druzyna ktora wygrala te rozgrywki odniosla triumf w 5 meczach na 11 do tego z takimi "gigantami" jak celtic , aek i anderlecht.
Cytat:
Rozumiem , ze nikt sie nie zna? i Ci brytyjczycy, i FF i Fifa...ehhhh spoko ustalcie sobie nagrode jakas Forumowa i dajcie ja Ronaldo, na pocieszenie... w koncu znacie sie jak nikt, to i nagroda bedzie bardzo wazna...
Opamietajcie sie!
wiekszosc glosujacy to emeryci ktorzy pewnie obejrzeli tylko kilka meczy lm innego wytlumaczenia nie widze. Bo jesli dla Ciebie gracz ktory w mijajacym roku mial czynny udzial (gole + asysty) w ponad 50 golach swojej druzyny (milan bedzie mial problem zeby tyle w ogole strzelic w lidze :yes: ) i wprowadzil swoja rep. do euro nie zasluguje na miano najlepszego to żal. Moze jakies argumenty?
Cytat:
W Anglii nie da sie przewidziec?! przewidziales Taka postawe NApoli czy Milanu w tym sezonie
Postawa milanu w ogole mnie nie dziwi dla mnie to jest podobnie jak liverpool |(w sezonie kiedy wygrali lm mieli 38 pkt straty do chelsea!) druzyna turniejowa z napoli zas nikogo nie znam dla mnie druzyna anonimowa. Co zas powiesz o takich tottenhamie , ktory na transfery wydal kilkadziesiat mln i mysle ze gralby z powodzeniem w Lm a w premiership jest w drugiej 10. Podobnie zreszta jak Newcastle ktory ma w skladzie takich grajkow jak Given ,Babayaro, Emre, Duff, Owen, Martins , Viduka ,Alan Smith ,Geremi Njitap czy Cacapa? Druzyn z takimi nazwiskami jest wiele , nie dziwia wiec takie pojedynki jak Mu-west ham , gdzie diabelki doznaly 3 porazek pod rzad czy takie widowiska jak Chelsea- AV ( sic ;D) ,czy wczorajszy mecz spurs-reading 6-4. Takie widowiska to prawdziwa reklama Premiership.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Gru 30, 2007 22:41   

emmure napisał/a:
Cytat:
nikt nie stawia na technikę tylko na siłę fizyczną.
chyba w 2 lidze ,badz w szkocji. Tacy piłkarze premiership jak Fabregas , V.Persie, Rosicky, Torres, Szewczenko, Berbatov, Tevez ,Tuncay , Rooney,Ronaldo ,Giggs, Martins czy Arteta z powodzeniem graliby w Primera Division. Podam przyklady bylych napastnikow Man U ,ktorzy sobie roznie radzili na wyspach ,a w innych ligach dawali sobie rade wysmienicie; RvN - 1 sezon w hiszpanii 35 goli , Forlan krol strzelcow w villareal , Rossi , pol roku w parmie - 10 goli , kilka meczy w vilareal 7 goli ,Bellion najlepszy strzelec bordeaux juz 10 goli w lidze. Zastanawiajace jest ze takie gwiazdy serie a jak Szewa , Crespo, Veron czy Mutu nie dali rady w chelsea.

jeżeli RvN nie radził sobie w MU to chyba nie oglądaliśmy tych samych meczy.
zastanawiające- może jednak teoria o fizycznym stylu gry jest prawdziwa

emmure 

Wysłany: Nie Gru 30, 2007 23:11   

Cytat:
jeżeli RvN nie radził sobie w MU to chyba nie oglądaliśmy tych samych meczy
napisałem roznie :D do Ruud`a nie mam zastrzezen strzelil w MU 150 goli ,2 razy krol strzelcow lm i premiership , w jednym sezonie potrafil strzelic nawet 44 gole.
Cytat:
zastanawiające- może jednak teoria o fizycznym stylu gry jest prawdziwa
premiership bardziej fizyczna od ligi wloskiej i cattenacio ? Proszeeee :D

Kaczy 

Wysłany: Sob Sty 05, 2008 13:06   

LINK
a oto najsilniejsze ligi według Światowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu. Przyznam, że pierwszą trójkę ustawił bym w identycznej kolejności. na pewno cieszy dobre miejsce OE :peace:

Dawcio 

Wysłany: Sob Sty 05, 2008 13:14   

No świetne. Za jakimś Lebanonem, Hondurasem i Uzbeskistanem. No nie wydaję mi się żeby nasza liga była aż tak słaba.

Adigno 
Red Army

Wysłany: Sob Sty 05, 2008 13:53   

cewel napisał/a:
a pewno cieszy dobre miejsce OE

Taaa... świetne :peace: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Widzę, że warto poszukać mecze ligi np. Macedońskiej na satelicie skoro jest lepsza :D

Pierwszą 3 rankingu zdecydowanie popieram ;)

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sob Sty 05, 2008 15:58   

nie musisz szukać ligi, oni to na podstawie pucharów europejskich oceniają. a dla Wisły u szczytu potęgi Valerango Oslo była za mocna. tyle w temacie spece.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Sty 05, 2008 16:18   

Za Lebanonem, Hondurasem i Uzbeskistanem...Ciekawe tylko jakie wyniki osiagaja zespoly z tych krajow w rozgrywkach pucharowych.No nie powiem by byli lepsi od naszych...
A jezeli chodzi o pierwsza trojke to jestem za :D

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sob Sty 05, 2008 16:20   

a wiecie chociaż co to za kraj Lebanon ?? przecież on ma polską nazwę.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Sty 05, 2008 20:04   

kapusta napisał/a:
a wiecie chociaż co to za kraj Lebanon ?? przecież on ma polską nazwę.

Nie wiem.
Wiec tym bardziej mnie to rozwala :D
Nigdy nie slyszalem o tym kraju a o klubach z tego kraju raczej tez nie...

kaszi 

Wysłany: Nie Sty 06, 2008 02:41   

cewel napisał/a:
LINK
a oto najsilniejsze ligi według Światowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu.
Ok, warte jednak dodania, że na rok 2007.

cewel napisał/a:
na pewno cieszy dobre miejsce OE :peace:
I też nie dziwota. :) Polskie kluby nie zaszalały w tym roku w europejskich rozgrywkach.

kapusta napisał/a:
nie musisz szukać ligi, oni to na podstawie pucharów europejskich oceniają.
Racja. Tylko, że na podstawie klubowych pucharów kontynentalnych. :)

Chyba "Lebanon", zwany także Libanem, w europejskich pucharach nie uczestniczy. ;)

Ale co ważniejsze... Kiedy "przekonywaliśmy" kolegę dziecioła, o nieadekwatnym porównaniu lig europejskich na podstawie wyników w Lidze Mistrzów, nie możemy się teraz tym rankingiem posłuzyć w "naszej" argumentacji. :) Sięgniemy do archiwów z tego samego źródła, z roku 2006, gdzie na pierwszym miejscu plasuje się ... no właśnie. ;)

Adigno 
Red Army

Wysłany: Sob Mar 08, 2008 21:48   

Tak teraz mi się przypomniało....
4 drużyny z Anglii w kolejnej fazie LM, pisze tak bo nie wydaję mi się, żeby Liverpool nie awansował , a jak nie no to 3.
Czyli jednak ta słaba liga Angielska coś tam gra......... :D

Dawcio 

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 12:47   

No i są cztery zespoły angielskie. Po jednym z Turcji, Włoch, Hiszpanii i Niemiec. Czyli według tego Premiership jest najlepszą ligą ;]

Odpowiedz do tematu